Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, VIPdriver said:

Στα μηχανηματα των καταστημάτων καποιοι ειπαν οτι επιτρεπει 8ευρη ανανεωση. Εκει όμως πληρωνεις με την καρτα σου. Ωραιο τυρακι...

Στα καταστήματα δεν είναι εύκολο να πάει κάποιος.. οπότε δεν το μετράμε ως επιλογή.

Κατά τα άλλα, το ότι έχεις κόλλημα στις αγορές με κάρτα, είναι δικό σου θέμα. Δεν χρειάζεται να μας το λες με κάθε ευκαιρία.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, kalitexnis_g said:

Στα καταστήματα δεν είναι εύκολο να πάει κάποιος.. οπότε δεν το μετράμε ως επιλογή.

Κατά τα άλλα, το ότι έχεις κόλλημα στις αγορές με κάρτα, είναι δικό σου θέμα. Δεν χρειάζεται να μας το λες με κάθε ευκαιρία.

Εγω δεν εχω κόλλημα, η βονταφονάρα εχει...

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, VIPdriver said:

Εγω δεν εχω κόλλημα, η βονταφονάρα εχει...

Για να σου χαλάσω το αφήγημα, γίνεται να πληρώσεις με μετρητά στο κατάστημα. Έχω ξαναναφέρει εδώ ότι με ρώτησε η κοπελιά αν θα πληρώσω με μετρητά ή κάρτα.

Προφανώς εσύ δεν έχεις πάει να κάνεις τη διαδικασία αλλά κάθεσαι και κράζεις..

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Just now, kalitexnis_g said:

Για να σου χαλάσω το αφήγημα, γίνεται να πληρώσειςε μετρητά στο κατάστημα. Έχω ξαναναφέρει εδώ ότι με ρώτησε η κοπελιά αν θα πληρώσω με μετρητά ή κάρτα.

Προφανώς εσύ δεν έχεις πάει να κάνεις τη διαδικασία αλλά κάθεσαι και κράζεις..

Αφου το μηχανημα που επιτρέπει 8ευρη ανανέωση δέχεται μόνο κάρτα... για πες πως το κατάφερες;

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, VIPdriver said:

Αφου το μηχανημα που επιτρέπει 8ευρη ανανέωση δέχεται μόνο κάρτα... για πες πως το κατάφερες;

Αρχικά όσο ήταν στον υπολογιστή με ρώτησε το τηλ και εάν θα πληρώσω με κάρτα ή μετρητά.. μετά πήγε η ίδια στο μηχάνημα και έκανε τη διαδικασία. Δεν ξέρω αν πλήρωνα μετρητά τι θα επιλογή θα έκανε στο μηχάνημα. Είδα ότι πάτησε πως θα πληρώσω με κάρτα πάντως.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kalitexnis_g said:

Αρχικά όσο ήταν στον υπολογιστή με ρώτησε το τηλ και εάν θα πληρώσω με κάρτα ή μετρητά.. μετά πήγε η ίδια στο μηχάνημα και έκανε τη διαδικασία. Δεν ξέρω αν πλήρωνα μετρητά τι θα επιλογή θα έκανε στο μηχάνημα. Είδα ότι πάτησε πως θα πληρώσω με κάρτα πάντως.

Αρχισες να μου τα μασάς τώρα; Πριν 2 ποστς άλλα εγραφες...

Απαντησε μου αυτο: εαν παω την Δευτερα σε καταστημα και πω "θελω 8ευρη ανανεωση με μετρητά", θα μου το κάνει ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Προς ενδιαφερόμενους που έχουν σκοπό να έρθουν στο CU για οικονομία με liquid κλπ:

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!

Μην έρθετε όσο είναι σε ισχύ η τωρινή προσφορά με τα απεριόριστα. Θα σας τρώει αυτόματα τα 13€ και θα σας δίνει με το ζόρι την προσφορά. Και δεν θα σας μένει φράγκο για δεύτερο μήνα**

Ήρθα στο CU με φορητότητα πριν από περίπου 20 ημέρες, με σκοπό να φάω την πρώτη κάρτα που μου ενεργοποίησαν αυτόματα με απεριόριστες κλήσεις και πολλά δεδομένα και στην συνέχεια να το κάνω Liquid.

Αν μόλις λήξουν οι προσφορές του 1ου μήνα το κάνω liquid και κάνω ανανεώσεις από εκεί, θα μπορεί να ενεργοποιείται πάλι η προσφορά της φορητότητας και θα μου τρώει την κάρτα;

Edited by geoponer
Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, geoponer said:

 

Ήρθα στο CU με φορητότητα πριν από περίπου 20 ημέρες, με σκοπό να φάω την πρώτη κάρτα που μου ενεργοποίησαν αυτόματα με απεριόριστες κλήσεις και πολλά δεδομένα και στην συνέχεια να το κάνω Liquid.

Αν μόλις λήξουν οι προσφορές του 1ου μήνα το κάνω liquid και κάνω ανανεώσεις από εκεί, θα μπορεί να ενεργοποιείται πάλι η προσφορά της φορητότητας και θα μου τρώει την κάρτα;

Όχι δεν αφορά τη δική σου περίπτωση. Εσένα μόνο την πρώτη φορά έγινε αυτόματα. Τώρα μπορείς να κάνεις τα χρήματά σου ό,τι θέλεις.

6 minutes ago, VIPdriver said:

Αρχισες να μου τα μασάς τώρα; Πριν 2 ποστς άλλα εγραφες...

Απαντησε μου αυτο: εαν παω την Δευτερα σε καταστημα και πω "θελω 8ευρη ανανεωση με μετρητά", θα μου το κάνει ή οχι;

Αδερφέ εγώ αναφέρω γεγονότα. Στα @@ μου αν με πιστεύεις και αν θα πας και τι θα σου πει.

Και που απαντάω πολύ είναι..

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, kalitexnis_g said:

 

Αδερφέ εγώ αναφέρω γεγονότα. Στα @@ μου αν με πιστεύεις και αν θα πας και τι θα σου πει.

Και που απαντάω πολύ είναι..

Αδελφε εσυ γραφεις, μετά τα αλλάζεις  και μετά αρνεισαι να απαντησεις. Σου εκανα μια ερωτηση. Περιμενω απαντηση.

Link to comment
Share on other sites

10 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Προς ενδιαφερόμενους που έχουν σκοπό να έρθουν στο CU για οικονομία με liquid κλπ:

ΜΕΓΑΛΗ ΠΡΟΣΟΧΗ!

Μην έρθετε όσο είναι σε ισχύ η τωρινή προσφορά με τα απεριόριστα. Θα σας τρώει αυτόματα τα 13€ και θα σας δίνει με το ζόρι την προσφορά. Και δεν θα σας μένει φράγκο για δεύτερο μήνα**

* Μόνο από κατάστημα μπορεί κανείς να αποφύγει την προσφορά.

** Αυτό ίσχυε στην περσινή αντίστοιχη προσφορά. Ρωτήστε αν έχει αλλάξει πριν προχωρήσετε σε παραγγελία.

Φίλε @kalitexnis_g, νομίζω πως δεν είναι έτσι τα πράγματα, τουλάχιστον από τον 2ο μήνα και μετά. Στις φωτό ξεκαθαρίζει πως, ναι μεν την πρώτη φορά σου ενεργοποιούν αυτοί το πακέτο και κατ' επέκταση τα απεριόριστα δεδομένα, αλλά από τον 2ο και μετά πρέπει να το κάνεις εσύ (αυτό με τα 11,5€) και μετά θα μπούν τα απεριόριστα

Screenshot_2024-03-03-02-14-08-64_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, sou_d said:

Φίλε @kalitexnis_g, νομίζω πως δεν είναι έτσι τα πράγματα, τουλάχιστον από τον 2ο μήνα και μετά. Στις φωτό ξεκαθαρίζει πως, ναι μεν την πρώτη φορά σου ενεργοποιούν αυτοί το πακέτο και κατ' επέκταση τα απεριόριστα δεδομένα, αλλά από τον 2ο και μετά πρέπει να το κάνεις εσύ (αυτό με τα 11,5€) και μετά θα μπούν τα απεριόριστα

Screenshot_2024-03-03-02-14-08-64_3aea4af51f236e4932235fdada7d1643.jpg

Τέλεια!

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω προσπαθώ να μεταφέρω τον αριθμό μου στην vodafone για την συγκεκριμένη προσφορά. Για τρόπο πληρωμής μου δείχνει μόνο με κάρτα. Δεν μπορώ να επιλέξω με αντικαταβολή; ή είναι κάποιο bug και δεν μου το εμφανίζει ;

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Το πρόβλημα δημιουργείται από τη στιγμή που καταργήσανε την 8€ ανανέωση. Μπορούσες να βάζεις 8€ και να μην ενεργοποιείται καθόλου η προσφορά. Τώρα με τα 13 όμως, είναι αδύνατη η επιλογή.

Το 8€ στα αυτόματα μηχανήματα των καταστημάτων ισχύει ακόμα 

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Jimakos43 said:

Να ρωτήσω προσπαθώ να μεταφέρω τον αριθμό μου στην vodafone για την συγκεκριμένη προσφορά. Για τρόπο πληρωμής μου δείχνει μόνο με κάρτα. Δεν μπορώ να επιλέξω με αντικαταβολή; ή είναι κάποιο bug και δεν μου το εμφανίζει ;

Δεν γίνεται με αντικαταβολή 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, aektzhs 1 said:

Δεν γίνεται με αντικαταβολή 

Εγώ τα Χριστούγεννα το είχα κάνει με αντικαταβολή. 

Link to comment
Share on other sites

22 ώρες πριν, kmpatra said:

υπαρχει και η δυνατοτητα που καποιοι εχουν δοκιμασει,να τους στειλει καποιος email και να ζητησει να μην ενεργοποιηθει η προσφορα, αλλά να παρουν σκετο τον αριθμο με την καρτα ανανέωσης (ή πιστωμενα τα λεφτα στο υπολοιπο)

Αν εγώ το κάνω cu liquid από την εφαρμογή της CU ,θα μου συμβεί και σε εμένα αυτό; Όχι λογικά, ισχύει για φορητότητα και νέους αριθμούς εικάζω.

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Εμένα πάντως δουλεύει κανονικά!!

Κι εμένα. Και μάλιστα φυσέκι! 

Screenshot_20240303_171056_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, Inevar said:

Αν εγώ το κάνω cu liquid από την εφαρμογή της CU ,θα μου συμβεί και σε εμένα αυτό; Όχι λογικά, ισχύει για φορητότητα και νέους αριθμούς εικάζω.

Η απαντηση που έδωσα αφορούσε φίλο που ήθελε να παραγγείλει online νέο νούμερο ή να κάνει φορητότητα μέσω του site και ήθελε σκέτο αριθμό χωρίς τις προσφορές που δείχνει εκεί. Δεν έχει σχέση αυτό με υπάρχοντες συνδρομητές. Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά τι εννοείς.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, kmpatra said:

Η απαντηση που έδωσα αφορούσε φίλο που ήθελε να παραγγείλει online νέο νούμερο ή να κάνει φορητότητα μέσω του site και ήθελε σκέτο αριθμό χωρίς τις προσφορές που δείχνει εκεί. Δεν έχει σχέση αυτό με υπάρχοντες συνδρομητές. Εκτός αν δεν κατάλαβα καλά τι εννοείς.

Σωστά καταλάβατε , για αυτό έγραψα επιπλέον αυτό για να δω αν θυμάμαι καλά τον διαχωρισμό .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 2/3/2024 at 3:39 ΜΜ, kmpatra said:

υπαρχει και η δυνατοτητα που καποιοι εχουν δοκιμασει,να τους στειλει καποιος email και να ζητησει να μην ενεργοποιηθει η προσφορα, αλλά να παρουν σκετο τον αριθμο με την καρτα ανανέωσης (ή πιστωμενα τα λεφτα στο υπολοιπο)

 

On 2/3/2024 at 3:42 ΜΜ, kalitexnis_g said:

Εγώ ρώτησα στο τσατ (δεν θεωρώ ότι γνωρίζουν αλλά τεσπα) και μου είπαν πώς δεν γίνεται να απενεργοποιηθεί η προσφορά. Το αν γίνεται να μην ενεργοποιηθεί εκ των προτέρων δεν το ρώτησα.

Σήμερα παρέλαβα με courier νέα sim CU που παρήγγειλα στις 29/2 με πρόσκληση bring a friend. (με τα 50gb)

Είχα ζητήσει, με email στο ginecu@vodafone.com, να ΜΗΝ ενεργοποιηθεί το πακέτο. Επίσης είχα δηλώσει ότι δεν θέλω 2η sim δώρο.

Το χρηματικό υπόλοιπο (13€÷1.1) & τα 5€ δώρο (λόγω πληρωμής με κάρτα) ήταν ήδη στη θέση τους.

Λήξη του υπολοίπου εμφανίζεται η 30/5, που σημαίνει ότι η ανανέωση έγινε την 1/3, πριν δηλ παραλάβω (ωστόσο όταν έγινε είχα λάβει sms στο τηλ επικοινωνίας). Γνωρίζω, εκ πείρας, ότι το 5€ δώρο διαρκεί 30 μέρες.

Screenshot_20240304_135729_My CU.jpg

Το πακέτο, όντως, δεν είχε ενεργοποιηθεί. 😎

Screenshot_20240304_135911_My CU.jpg

Όλα τα data ήταν στη θέση τους. Πήρα και το shake it bonus.

Screenshot_20240304_135747_My CU.jpg

Έπαιξα και για τους πρώτους κρυστάλλους στο BigBang. Ακολουθεί πειστήριο της συγκομιδής στο 1ο μισάωρο:

Screenshot_20240304_144443_CU Big Bang.jpg

Για τους πιο advanced, δείτε και το leaderboard ranking πριν & μετά:

Screenshot_20240304_141758_CU Big Bang.jpg

Screenshot_20240304_143011_CU Big Bang.jpg

Αμέσως μετά, το έκανα liquid

Screenshot_20240304_155335_My CU.jpg

ώστε να πάρω το BB πακέτο ομιλίας των 1000' με 3000κρυστ & 5€, να φάω το δωρεάν υπόλοιπο

Screenshot_20240304_155610_CU Big Bang.jpg

για να μπορέσω μετά να πάρω πίσω κάνα 10€ από το smart pocket. 😎

Τη μπάρα του liquid την έβαλα όσο πιο πέρα χρονικά επέτρεπε (4/4).

Link to comment
Share on other sites

Πόσο κάνει συνήθως η ενεργοποίηση του χρόνου, πακέτων κτλ όταν έρχεσαι από φορητότητα; Έχω 2-3 ώρες που ολοκληρώθηκε η φορητότητα και είμαι με 0€/λεπτά/MB. Θα εξαντλήσουν το 24ωρο που λένε στο SMS ή θα έρθουν σύντομα;

Link to comment
Share on other sites

Πιο σύντομα. Φαντάζομαι έχεις εισερχόμενες, δηλαδή έχεις ενεργοποιήσει τη σύνδεση με κλήση στο 1252 κλπ?

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, johndouk said:

 

Σήμερα παρέλαβα με courier νέα sim CU που παρήγγειλα στις 29/2 με πρόσκληση bring a friend. (με τα 50gb)

Είχα ζητήσει, με email στο ginecu@vodafone.com, να ΜΗΝ ενεργοποιηθεί το πακέτο. Επίσης είχα δηλώσει ότι δεν θέλω 2η sim δώρο.

Το χρηματικό υπόλοιπο (13€÷1.1) & τα 5€ δώρο (λόγω πληρωμής με κάρτα) ήταν ήδη στη θέση τους.

Λήξη του υπολοίπου εμφανίζεται η 30/5, που σημαίνει ότι η ανανέωση έγινε την 1/3, πριν δηλ παραλάβω (ωστόσο όταν έγινε είχα λάβει sms στο τηλ επικοινωνίας). Γνωρίζω, εκ πείρας, ότι το 5€ δώρο διαρκεί 30 μέρες.

Screenshot_20240304_135729_My CU.jpg

Το πακέτο, όντως, δεν είχε ενεργοποιηθεί. 😎

Screenshot_20240304_135911_My CU.jpg

Όλα τα data ήταν στη θέση τους. Πήρα και το shake it bonus.

Screenshot_20240304_135747_My CU.jpg

Έπαιξα και για τους πρώτους κρυστάλλους στο BigBang. Ακολουθεί πειστήριο της συγκομιδής στο 1ο μισάωρο:

Screenshot_20240304_144443_CU Big Bang.jpg

Για τους πιο advanced, δείτε και το leaderboard ranking πριν & μετά:

Screenshot_20240304_141758_CU Big Bang.jpg

Screenshot_20240304_143011_CU Big Bang.jpg

Αμέσως μετά, το έκανα liquid

Screenshot_20240304_155335_My CU.jpg

ώστε να πάρω το BB πακέτο ομιλίας των 1000' με 3000κρυστ & 5€, να φάω το δωρεάν υπόλοιπο

Screenshot_20240304_155610_CU Big Bang.jpg

για να μπορέσω μετά να πάρω πίσω κάνα 10€ από το smart pocket. 😎

Τη μπάρα του liquid την έβαλα όσο πιο πέρα χρονικά επέτρεπε (4/4).

Εξαιρετικά! Splendid! (Που λένε και στο χωριό μου)

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, sou_d said:

Εξαιρετικά! Splendid! (Που λένε και στο χωριό μου)

Από Newbury, Berkshire και συ; Τίνος είσαι εσύ;

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, johndouk said:

 

Screenshot_20240304_155610_CU Big Bang.jpg

για να μπορέσω μετά να πάρω πίσω κάνα 10€ από το smart pocket. 😎

Τη μπάρα του liquid την έβαλα όσο πιο πέρα χρονικά επέτρεπε (4/4).

ολα καλα αλλα το πακετο με 5 ευρω και τους κρυσταλλους, γιατι το πηρες τωρα και οχι στην 29 ημερα;;..

θα αφαιρεσει απο το δωρο των 5 ευρω οτι εχει περισσεψει θα ξεκλειδωσει το smart pocket και θα σου δωσει τζαμπα 10 μερες ακομα

μετα τις 10 μερες ο δωρεαν μηνας με 30 ευρω τα οποια τα σπρωχνεις κατα περιπτωση 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...