Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Το CU θα σου ενεργοποιήσει τον πρώτο μήνα αυτόματα την προσφορά που περιγράφει. Οπότε δεν έχει νόημα να μπεις στο liquid άμεσα. Μπες σε κάνα 20ήμερο και ρύθμισέ το να αρχίσει με το τέλος της προσφοράς.

Άρα δεν ήταν θέμα να μην τους αφήνει το σύστημα, όσο το ότι δεν τους συνέφερε να γίνουν Liquid....?

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, kokalo said:

Άρα δεν ήταν θέμα να μην τους αφήνει το σύστημα, όσο το ότι δεν τους συνέφερε να γίνουν Liquid....?

Δεν έχει νόημα να γίνεις αμέσως liquid γιατί η προσφορά θα ενεργοποιηθεί ούτως ή άλλως. Οπότε και να γίνεις liquid θα τρως τα δεδομένα και τα λεπτά της προσφοράς. (Πάντα προηγούνται οι ενεργοποιημένες προσφορές και μετά το υπόλοιπό σου στο liquid)

Link to comment
Share on other sites

Όταν σου έρθει μήνυμα να ανανεώσεις με οποιαδήποτε ποσό μέχρι κάποια ημερομηνία και θα έχεις δώρο πχ 300GB για 40 μέρες, στην ανανέωση πιάνεται και το cashback ή όχι? 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kokalo said:

Ήρθε η ώρα να ξεκινήσω τις φορητότητες, αρχής γενομένης από τον αριθμό του γιού.....

Μια ερώτηση καθώς είχα διαβάσει κάτι αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τι ακριβώς.

Υπήρχαν κάποιοι φίλοι εδώ μέσα που είχαν κάποιο κώλυμα στο να μεταβούν από CU σε Liquid, καθώς είχαν πάρει κάποιου είδους προσφορά που οι παροχές δεν τους άφηναν (ή δεν τους συνέφερε? - δεν το θυμάμαι ακριβώς) να γίνουν Liquid.....

Μήπως ξέρει ή θυμάται κάποιος την περίπτωση τους ώστε να μην μου παρουσιαστεί πρόβλημα κι εμένα?

Γιατί θέλω να κάνω φορητότητα του μικρού σε CU (χωρίς προσφορά αν το καταφέρω) και αν υπάρχει προσφορά δεν θα ήθελα να κωλύσει την μετάβαση στο Liquid. O αριθμός θα είναι φοιτητικός/για νέους.

Η τρέχουσα προσφορά είναι:

Αναλυτικά η προσφορά σου

  • Με 10€/μήνα κερδίζεις 36GB & απεριόριστα λεπτά ομιλίας + 200 SMS.
  • Για τον πρώτο μήνα, η προσφορά έχει ενεργοποιηθεί από την ομάδα του CU. 
  • Διπλασιασμός των παροχών στα πακέτα για 1 χρόνο.
  • Δώρο 30GB με την πρώτη ανανέωση του μήνα για 6 μήνες.
  • Δωρεάν data στο χώρο των πανεπιστημίων.
  • Εφόσον παραγγείλεις έως 29/2 και το νούμερο σου είναι έτοιμο έως 8/3 θα λάβεις ΔΩΡΟ Bluetooth Ηχείο! H παράδοση θα γίνει με δεύτερη αποστολή έως τις 18/3.

Αυτό είναι προσφορά του CU. Συνεπώς δεν υπάρχει κάποιο όφελος να μεταβείς σε liquid.

Αν πάλι δεν σε ενδιαφέρει το cu, τότε μπορείς να γίνεις liquid. Δεν υπάρχει κόλλημα σε αυτό.

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, jaguar13 said:

Όταν σου έρθει μήνυμα να ανανεώσεις με οποιαδήποτε ποσό μέχρι κάποια ημερομηνία και θα έχεις δώρο πχ 300GB για 40 μέρες, στην ανανέωση πιάνεται και το cashback ή όχι? 

Αν δεν σου λέει πόσο ναι

Link to comment
Share on other sites

On 7/9/2023 at 12:13 ΜΜ, ParafronGR said:

Σας ευχαριστώ όλους παιδιά για τις απαντήσεις. 

Τους πήρα τηλ πριν από λίγο κυρίως για να μου φύγει το άγχος ότι δεν θα υπάρξει κάποια χρέωση τον επόμενο μήνα μιας και μιλάμε για κάρτες οι οποίες είναι συνδεδεμένες με λογαριασμούς μισθοδοσίας/σύνταξης. 

Η απάντηση της VF ήταν η εξής: όλοι οι αριθμοί που δίνονται ώς δώρο με κάθε φορητότητα/νέο αριθμό, επειδή έχουν προσφορά διπλασιασμού κάρτας για 3 μήνες (μαζί με κάποια άλλα πακέτα δώρο πχ Chat/Social), ΔΕΝ μπορούν να γίνουν Liquid μέχρι το τέλος της προσφοράς. Στη δική μου περίπτωση, η κάρτα ενεργοποίηθηκε στις 20/6, οπότε μπορεί να γίνει Liquid από τις 20/9 και μετά. Μου επαλήθευσε η κοπέλα ότι αριθμός είναι CU και θα παραμείνει ώς έχει μέχρι να κάνω εγώ κάποια κίνηση, αλλιώς στις 20/9 θα μπει φραγή και τα γνωστά...

Αυτό είναι τελικά το post που θυμόμουν και γι' αυτό ρώτησα....

4 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Το CU θα σου ενεργοποιήσει τον πρώτο μήνα αυτόματα την προσφορά που περιγράφει. Οπότε δεν έχει νόημα να μπεις στο liquid άμεσα. Μπες σε κάνα 20ήμερο και ρύθμισέ το να αρχίσει με το τέλος της προσφοράς.

 

1 ώρα πριν, EllinikoNisi said:

Αυτό είναι προσφορά του CU. Συνεπώς δεν υπάρχει κάποιο όφελος να μεταβείς σε liquid.

Αν πάλι δεν σε ενδιαφέρει το cu, τότε μπορείς να γίνεις liquid. Δεν υπάρχει κόλλημα σε αυτό.

Υποθέτω λοιπόν ότι δεν ισχύει το παραπάνω..... Ευχαριστώ....

On 29/1/2024 at 8:07 ΜΜ, kalitexnis_g said:

Γίνεται κανονικά liquid απλώς τους 3 πρωτους μήνες θα σου τραβήξει τα λεφτά της συνδρομής η συγκεκριμένη προσφορά.

Οπότε αν η συνδρομή είναι 13€ θα πηγαίνει όλη στην προσφορά.

Μήπως θέλει λεφτά αυτός που έστειλε το μήνυμα για να σου το κάνει φοιτητικό κλπ;!

Και αυτό είχα υπόψη μου....

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

53 minutes ago, kokalo said:

Αυτό είναι τελικά το post που θυμόμουν και γι' αυτό ρώτησα....

 

Υποθέτω λοιπόν ότι δεν ισχύει το παραπάνω..... Ευχαριστώ....

Και αυτό είχα υπόψη μου....

Το θέμα είναι ότι η προσφορά της cu αναφέρει διπλασιασμό παροχών πακέτων. Δηλαδή εσύ μπορεί να βάλεις κάρτα αλλά να μην ενεργοποιήσεις κανένα πακέτο. 

Δεν μιλάω για bonus ανανέωσης που ούτως ή άλλως θα έχεις αυτόματα με κάθε ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή τη στιγμή τρέχουν 2 προσφορες σε όποιον γίνεται/έρχεται στο CU. Και στις 2 ο πρωτος μήνας ενεργοποιείται αυτόματα. 

  • Για τον πρώτο μήνα, η προσφορά έχει ενεργοποιηθεί από την ομάδα του CU. Μόλις τελειώσει ο μήνας, βάλε 13 ευρώ, ενεργοποίησε το MeApOla 11,5 και το CU Shake και συνέχισε να απολαμβάνεις τις παροχές.
  • Για τον πρώτο μήνα, η προσφορά έχει ενεργοποιηθεί από την ομάδα του CU. Μόλις τελειώσει ο μήνας, βάλε 16 ευρώ, ενεργοποίησε το CU Popcorn 14 και το CU Shake και συνέχισε να απολαμβάνεις τις παροχές.
Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, kokalo said:

Ήρθε η ώρα να ξεκινήσω τις φορητότητες, αρχής γενομένης από τον αριθμό του γιού.....

Μια ερώτηση καθώς είχα διαβάσει κάτι αλλά δεν μπορώ να θυμηθώ τι ακριβώς.

Υπήρχαν κάποιοι φίλοι εδώ μέσα που είχαν κάποιο κώλυμα στο να μεταβούν από CU σε Liquid, καθώς είχαν πάρει κάποιου είδους προσφορά που οι παροχές δεν τους άφηναν (ή δεν τους συνέφερε? - δεν το θυμάμαι ακριβώς) να γίνουν Liquid.....

Μήπως ξέρει ή θυμάται κάποιος την περίπτωση τους ώστε να μην μου παρουσιαστεί πρόβλημα κι εμένα?

Γιατί θέλω να κάνω φορητότητα του μικρού σε CU (χωρίς προσφορά αν το καταφέρω) και αν υπάρχει προσφορά δεν θα ήθελα να κωλύσει την μετάβαση στο Liquid. O αριθμός θα είναι φοιτητικός/για νέους.

Η τρέχουσα προσφορά είναι:

Αναλυτικά η προσφορά σου

  • Με 10€/μήνα κερδίζεις 36GB & απεριόριστα λεπτά ομιλίας + 200 SMS.
  • Για τον πρώτο μήνα, η προσφορά έχει ενεργοποιηθεί από την ομάδα του CU. 
  • Διπλασιασμός των παροχών στα πακέτα για 1 χρόνο.
  • Δώρο 30GB με την πρώτη ανανέωση του μήνα για 6 μήνες.
  • Δωρεάν data στο χώρο των πανεπιστημίων.
  • Εφόσον παραγγείλεις έως 29/2 και το νούμερο σου είναι έτοιμο έως 8/3 θα λάβεις ΔΩΡΟ Bluetooth Ηχείο! H παράδοση θα γίνει με δεύτερη αποστολή έως τις 18/3.

Μόλις κάνεις την παραγγελία, ενημέρωσέ τους να μην σου περάσουν την κάρτα ανανέωσης. Υπάρχει ένα email που εμφανίζετε στην σελίδα της παραγγελίας.

Τους τρεις πρώτους μήνες ( αν δεν έχει αλλάξει κάτι) θα σου ενεργοποιεί  αυτόματα το μικρό φοιτητικό πακέτο.

Ίσως δεν στο κάνει από  την πρώτη μέρα.

Link to comment
Share on other sites

λοιπον να πω την εμπειρια μου για προσφατη φορητοτητα απο nova σε νοda liquid

εκανα την αιτηση στις 06 φεβρουαριου τριτη,

την πεμπτη 08 ειχα δυο καρτες sim στα χερια μου, μια για την φορητοτητα και ενα αλλο νουμερο που εστειλαν τζαμπα για να εχω 🙂

την παρασκευη 09 ελαβα μηνυμα οτι η φορητοτητα εγκριθηκε και θα γινει την επομενη εργσσιμη 

την δευτερα φευγωντας απο το σπιτι εβαλα την παλια καρτα της nova και την νεα της voda σε ενα 1182 samsung, χρεισιμοποιουσα κανονικα το nova και το παρακολουθουσα

καπου το μεσημερακι ενω ημουν εξω βλεπω να μην πιανει, το γυριζω στην δευτερη σιμ στην voda ενεργοποιω την καρτα με κληση στο 1252 και τσεκαρω με το αλλο μου τηλεφωνο αν δεχεται κλησεις. Ολα ΟΚ. Πιθανος χρονος που εμεινε off line λιγοτερος απο τεταρτο το πολυ μισαωρο.

Μεσα στο επομενο δεκαλεπτο πιστωνεται η καρτα των 13 ευρω που ειχα αγορασει ηλεκτρονικα με την φορητοτητα και τα 5 του δωρου. Ενενεργοποιω το κουνιστηρι για τα δωρεαν GB και στο καπακι το κανω liquid με καρτα της revolut την οποια μετα κλειδωνω.

Τα 13 ευρω της καρτας τους ειχα πει με e-mail να μην ενεργοποιησουν κανενα πακετο (οπως πολυ σωστα ειχε προτεινει καποιος φιλος -thanx man) και ειναι στο λογαριασμο μου για φαγωμα.

Τωρα εχω για καταναλωση το δωρο των 5 ευρω για την ομλια (καπου 700 λετπα) και τα GB, οταν περασει ο μηνας θα βαλω τα 30 ευρω τζαμπα. Θα περασει και ο επομενος μηνας και πριν ληξουν τα δωρεαν θα ενεργοποιησω κανενα πακετο big bang.

ελπιζω να την βγαλω 3 μηνες στο τζαμπα, μετα εχει ο Θεος οπως ελεγε και η γιαγια μου απο την Πολη, Θεος σχωρεστην 🙂

  

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, panosss567 said:

Μόλις κάνεις την παραγγελία, ενημέρωσέ τους να μην σου περάσουν την κάρτα ανανέωσης. Υπάρχει ένα email που εμφανίζετε στην σελίδα της παραγγελίας.

Τους τρεις πρώτους μήνες ( αν δεν έχει αλλάξει κάτι) θα σου ενεργοποιεί  αυτόματα το μικρό φοιτητικό πακέτο.

Ίσως δεν στο κάνει από  την πρώτη μέρα.

Το έκανα ήδη και περιμένω απάντηση...... 

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, kmpatra said:

Screenshot_20240212-224945.thumb.png.4d8b418027d9136a2b23f89ed62edc50.png

τα θελουμε τζαμπα :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θέλω τον μπλίζαρνταρα αν και είμαστε και σε κοινή ομάδα στο τέλεγκραμ και έχουμε μιλήσει .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ζητούνται νούμερα για Παρε να'χεις. Αρκεί βέβαια να βάζουν κάρτα. Δυστυχώς δεν έχω κανέναν φίλο με CU. Μπορώ να δώσω και το δικό μου σε όποιον χρειάζεται, κάνω ανανέωση liquid σταθερά κάθε 33 μέρες.

Edited by duellergr
Link to comment
Share on other sites

Χθες με πήρε τηλέφωνο το +3013830 και δεν πρόλαβα να το σηκώσω μήπως είναι για το διαγωνισμο και τώρα έχασα την βάρκα θ είναι να προωθήσουν κάτι αλλο;

Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, panosss567 said:

Μόλις κάνεις την παραγγελία, ενημέρωσέ τους να μην σου περάσουν την κάρτα ανανέωσης. Υπάρχει ένα email που εμφανίζετε στην σελίδα της παραγγελίας.

Τους τρεις πρώτους μήνες ( αν δεν έχει αλλάξει κάτι) θα σου ενεργοποιεί  αυτόματα το μικρό φοιτητικό πακέτο.

Ίσως δεν στο κάνει από  την πρώτη μέρα.

Και η ενημέρωση για την απάντηση που είχα:

Γεια σου,

Σε ευχαριστούμε για το μήνυμα σου!

Εάν επιθυμείς να γίνει φοιτητικός ο αριθμός, το πακέτο των προσφορών ενεργοποιείται αυτόματα ενεργοποιώντας τα 36GB, απεριόριστα λεπτά ομιλίας και 200 sms. Αν επιλέξεις να μην γίνει φοιτητικός ο αριθμός, τότε υπάρχει δυνατότητα να περάσουμε μόνο το χρηματικό υπόλοιπο στον αριθμό 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ και να μην γίνει ενεργοποίηση κάποιου πακέτου.

 Σημείωση: Στο CU ισχύει ο διπλασιασμός των παροχών με  την ενεργοποίηση των πακέτων: CU MeApOla 13.5, CU MeApOla 11.5, CU MeApOla Extra13.5, CU MeApOla 18, CU MeApOla 7.2, CU MeApOla 7.2 EXTRA, CU XCLUSIVE MeApOla 9, CU XCLUSIVE MeApOla 10.9, CU XCLUSIVE MeApOla 13.5, CU XCLUSIVE MeApOla 17.5, CU MeApOla 27.

 Εάν επιθυμείς ο γιος σου να λάβει τις φοιτητικές προσφορές θα χρειαστεί να μας στείλεις τα παρακάτω δικαιολογητικά:

 Τη δική σου ταυτότητα και από τις δύο όψεις

  • Τη ταυτότητα του γιου σου και από τις δύο όψεις
  • Την υπεύθυνη δήλωση από τον gov.gr για τη χρήση του αριθμού από τον γιο σου

 Παραμένουμε στη διάθεση σου!

Έτσι επέλεξα να το κάνουν απλό CU και μετά ίσως (αν υπάρχει ανάλογη διαδικασία) να του το κάνω φοιτητικό/για νέους. 

Η δική μου εντύπωση πάντως, παραμένει θετική όσον αφορά στην αντιμετώπιση τους. 

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, hercoulis said:

Γιατί τέτοια αργκό και γιατί στον ενικό;

Γιατί είναι woke ατζέντα φουλ  η εταιρεία

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, hercoulis said:

Γιατί τέτοια αργκό και γιατί στον ενικό;

Έχουμε γίνει κολλητάρια...

Δεν παρεξηγώ...

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, duellergr said:

Ζητούνται νούμερα για Παρε να'χεις. Αρκεί βέβαια να βάζουν κάρτα. Δυστυχώς δεν έχω κανέναν φίλο με CU. Μπορώ να δώσω και το δικό μου σε όποιον χρειάζεται, κάνω ανανέωση liquid σταθερά κάθε 33 μέρες.

σε λίγες μέρες ενεργοποείται η μάνα μου που θα βάζει κάρτα κάθε μήνα, οπότε , αν υπάρχει ακόμα θέση μέχρι τότε, στείλε μου ΠΜ

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, kokalo said:

Και η ενημέρωση για την απάντηση που είχα:

Γεια σου,

Σε ευχαριστούμε για το μήνυμα σου!

Εάν επιθυμείς να γίνει φοιτητικός ο αριθμός, το πακέτο των προσφορών ενεργοποιείται αυτόματα ενεργοποιώντας τα 36GB, απεριόριστα λεπτά ομιλίας και 200 sms. Αν επιλέξεις να μην γίνει φοιτητικός ο αριθμός, τότε υπάρχει δυνατότητα να περάσουμε μόνο το χρηματικό υπόλοιπο στον αριθμό 69ΧΧΧΧΧΧΧΧ και να μην γίνει ενεργοποίηση κάποιου πακέτου.

 Σημείωση: Στο CU ισχύει ο διπλασιασμός των παροχών με  την ενεργοποίηση των πακέτων: CU MeApOla 13.5, CU MeApOla 11.5, CU MeApOla Extra13.5, CU MeApOla 18, CU MeApOla 7.2, CU MeApOla 7.2 EXTRA, CU XCLUSIVE MeApOla 9, CU XCLUSIVE MeApOla 10.9, CU XCLUSIVE MeApOla 13.5, CU XCLUSIVE MeApOla 17.5, CU MeApOla 27.

 Εάν επιθυμείς ο γιος σου να λάβει τις φοιτητικές προσφορές θα χρειαστεί να μας στείλεις τα παρακάτω δικαιολογητικά:

 Τη δική σου ταυτότητα και από τις δύο όψεις

  • Τη ταυτότητα του γιου σου και από τις δύο όψεις
  • Την υπεύθυνη δήλωση από τον gov.gr για τη χρήση του αριθμού από τον γιο σου

 Παραμένουμε στη διάθεση σου!

Έτσι επέλεξα να το κάνουν απλό CU και μετά ίσως (αν υπάρχει ανάλογη διαδικασία) να του το κάνω φοιτητικό/για νέους. 

Η δική μου εντύπωση πάντως, παραμένει θετική όσον αφορά στην αντιμετώπιση τους. 

Όταν κοντεύουν να καταναλωθούν τα χρήματα και τα δώρα του liquid μπορείς να στείλεις στο email τα δικαιολογητικά που σου ζήτησαν και θα το κάνουν  "φοιτητικό" . 

Link to comment
Share on other sites

Ενδιαφέρομαι να στείλω σε κάποιον bring a friend. Ας μου pm οποίος ενδιαφέρεται και δεν έχει κάποιον άλλον.

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

Ενδιαφέρομαι να στείλω σε κάποιον bring a friend. Ας μου pm οποίος ενδιαφέρεται και δεν έχει κάποιον άλλον.

Δεν μπορεί ο blizard; Oh wait... 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...