Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

5 minutes ago, makisg4 said:

παιδια μπορειτε να μου πειτε τι ποσα θα μου μεινουν αν κανω ανανεωση καρτας 13 και 15 ευρω μετα την αφαιρεση των φορων; ευχαριστω

11.82 και 13.64

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, paanos said:

Δεν υπάρχει λειτουργικό μειλ. Μόνο φόρμα ή chat 

"aitima-grapto", αλλά και που να το ξέρουν: Ούτε <5% ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ.

Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Ρε blizzard, ΕΣΥ έχεις κάνει διατριβή σε ΑΥΤΑ αλλά τώρα είσαι λάθος.

09 Δεκεμβρίου 23 έπρεπε να ανανεώσω.

Μου έρχεται μύνημα στις 08 Δεκεμβρίου 23 και τι λέει?

Ανανέωσε ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ 09 Δεκεμβρίου γιατί αν ΔΕΝ ανανεώσεις στις 09 Δεκεμβρίου και ώρα 00.00 θα χάσεις το υπόλοιπο!!!!!!!!!!

 

Screenshot_20230513-152133_My CU.jpg

Link to comment
Share on other sites

Σε σχέση με τα "αστροπελέκια" , όχι μόνο στην εξυπηρέτηση πελατών αλλά και στα "δικά μας" {>95%, ανάλογα με κοινωνία, οικογένεια και εκπ/κό σύστημα που τα ανέθρεψε}:
Να διακρίνουμε ανάμεσα σε όσους:

1) Όντως κατέουν αριστότατα "τι" παίζει, αλλά λόγω πολιτικής του εργοδότη τους ΔΕ μπορούν να το πουν άμεσα, ΑΛΛΑ φαίνεται από τον τρόπο τους [πχ Vodafone με αρτιότατη και χρονοβόρα εκπαίδευση και εμπειρία και εκτός της υπηρεσιακής]

και 

2) Όσους περνάνε απέξω από κάποιο κατάστημα (πχ της μαύρης) ή έχουν κάποιο κολλητό ή συγγενή και τους λένε: "Θες να κάθεσαι πάνω από 1 τηλέφωνο και να τους απαντάς ό,τι σου κατεβαίνει στο κεφάλι για 3 και 60?"

 

Ας είμαστε προσεκτικοί (και για το >95% από εμάς που γράφουμε και εδώ myphone) μήπως είμαστε στη δεύτερη κατηγορία, όταν λέμε απερίσκεπτα το "αστροπελέκι".

Γιατί "πολλά έπονται/μας περιμένουν" και κανένα ad hoc "μπάλωμα" (τα επονομαζόμενα "μέτρα της κυβέρνησης") δε πρόκειται να μας σώσει: Ούτε το <5% μας από το >95% σας.

Εμείς φταίμε._

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Pppe said:

"aitima-grapto", αλλά και που να το ξέρουν: Ούτε <5% ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΙΚΑ.

Φόρμα είναι αυτό αγαπητέ. νομίζω ανήκω στο 5%.

Edited by paanos
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pppe said:

1) Όντως κατέουν αριστότατα "τι" παίζει, αλλά λόγω πολιτικής του εργοδότη τους ΔΕ μπορούν να το πουν άμεσα, ΑΛΛΑ φαίνεται από τον τρόπο τους [πχ Vodafone με αρτιότατη και χρονοβόρα εκπαίδευση και εμπειρία και εκτός της υπηρεσιακής]

Στη συγκεκριμένη περίπτωση φίλε μου παρατηρώ ότι δε φαίνεται απ'τον τρόπο του, επιμένει ότι το 18/5/2023 00:00 είναι 18/5 το βράδυ. Είναι θέμα μόρφωσης κι αντίληψης ότι στις 00:00 ξεκινάει η μέρα. Πάει αυτός, μένει ο άλλος που σχεδίασε το μήνυμα αν είναι κι αυτός αστροπελέκι ή εσκεμμένο του εργοδότη, εδώ να συμφωνήσω μαζί σου ότι πιο πολύ παιζει το δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως στη λήξη των πακέτων το έχουν 23:59.

 

Screenshot_2024-01-11-08-27-34-374-edit_com.google.android.apps.messaging.jpg

If it isn't Amstrad, it isn't good enough

Amstrad CPC 6128, Zilog Z80, 4 MHz, 128 kb RAM, 64 kb ROM, 27 colours (16 on screen) 3+1 sound channels, Disk Drive 3" 178k, AMSDOS-CP/M

Link to comment
Share on other sites

ΔΕΝ λήγουν όμως 23.59 αλλά με το μηδενισμό του ρολογιού ... "Κάνε ανανέωση την τρίτη 9/1 μέχρι τις 00¨00"

Τυπικά μάλιστα η μέρα αρχίζει ΜΕΤΑ τον μηδενισμό  ...   οπότε όταν λέμε ΜΕΧΡΙ τις 12 το μεσημέρι ή μέχρι τις 24.00 το βράδυ , ή την τρίτη μέχρι τα μεσανυχτα η μέχρι τις 00.00 είμαστε σωστοί γιατι αφορά την προηγούμενη μερα

Επίσης 12 μετά μεσημβρίας τυπικά είναι μεσάνυχτα (το 00"00),  βέβαια σωστά έχει επικρατήσει το αναποδο ,ετσι βοηθάει και το 23.59 να γίνει σαφές.

Τωρα επι της ουσίας έχουν δώσει μια επιπλέον μέρα απο τις 30 που γράφουν ώστε να γινουν 31 στο καθε πακέτο - και με καποια παράταση- αλλά οταν ανανεωνεις τελευταια στιγμή θα βγείς ζημιωμένος γιατι μπορεί να ξεχαστείς, 1-2 μέρες νωρίτερα είναι ετσι και αλλιως η καλυτερη πολιτική .

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, blizard said:

Επίσης 12 μετά μεσημβρίας τυπικά είναι μεσάνυχτα (το 00"00),  βέβαια σωστά έχει επικρατήσει το αναποδο ,ετσι βοηθάει και το 23.59 να γίνει σαφές.

Δεν υπάρχει τίποτα τυπικό σε αυτό που λες ούτε έχει επικρατήσει κάτι διαφορετικό από αυτό που ίσχυε εξ ορισμού πάντα: Δώδεκα προ μεσημβρίας είναι μεσάνυχτα και δώδεκα μετά μεσημβρίας είναι μεσημέρι. Επίσης 00:00 είναι η έναρξη μιας μέρας και 23:59 η λήξη της σε 24ωρο χρόνο με ανάλυση λεπτού (αλλιώς 00 η πρώτη ώρα και 23 η τελευταία σε ώρες ή 00:00:00 και 23:59:59 σε δευτερόλεπτα). Η vodafone το λέει λάθος.

Σε άλλα, όσοι ενεργοποίησαν τα 500mb (+6000 πόντους) την πρώτη μέρα της προσφοράς μπορούν να το κάνουν πάλι σήμερα για άλλο ένα μήνα.

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, blizard said:

Επίσης 12 μετά μεσημβρίας τυπικά είναι μεσάνυχτα (το 00"00),  βέβαια σωστά έχει επικρατήσει το αναποδο ,ετσι βοηθάει και το 23.59 να γίνει σαφές.

Φίλε μου το 12 μετά μεσημβρίας δεν είναι μεσάνυχτα. Τώρα που σου γράφω είναι 11:40 π.μ., σε 20 λεπτά θα είναι 12 μ.μ. Το 00:00 είναι 12 προ μεσημβρίας.

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχει σημασία τι είναι το σωστο για το πμ/μμ   ...  απλά όταν λές 12 τρίτης , η μεσάνυχτα τρίτης , ή 00.00 , τυπικά μιλάς για τρίτη . Δεν εχει σημασία που το ρολοι γύρισε 12 η 00 η 24 , εδώ μάλιστα έχουμε καθαρα προσδιορισμό πριν-μεχρι-λήξη .
Βέβαια καλυτερα να έγραφε η voda η προσφορά/πακετο λήγει 23.59 Τρίτης, απο 00.01 Τετάρτης ισχυει η νέα προσφορά .. ετσι θα καταλαβαίναμε καλυτερα.

Εδιτ τελικα λάθος τα θυμόμουν 

 

 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, blizard said:

 

ΥΓ 
Για το κλασικό θέμα πμ/μμ που θυμάμαι απο το σχολείο , κανονικά 12μμ ειναι μεσανυχτα , 12.01 μμ ειναι μεσημέρη , και 12πμ ειναι επίσης μεσημέρη  γιαυτο και δεν έπιασε αφου ειναι μπαχαλο . Λέμε 12πμ τα μεσανυχτα , 12μμ το μεσημέρη και τερμα. 

Λέμε 11.59μμ (23.59) και ένα λεπτό μετά λέμε 12πμ (0.00), δηλαδή μεσάνυχτα της επόμενης ημέρας.

Το μμ μηδενίζει και γίνεται πμ κατά την αλλαγή της ημέρας. Τα μεσάνυχτα δηλαδή.

12μμ, δηλαδή έναρξη μεσημεριού. 

Edited by EllinikoNisi
Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, EllinikoNisi said:

 

 

Καλημέρα σας. Δοκίμασα στο xmas διαγωνισμό, να βάλω πάλι τις 10 μέρες δωρεάν απεριόριστο ίντερνετ, και το δέχτηκε, και έχω άλλες 10 μέρες.

Screenshot_2024-01-11-12-41-24-416_gr.mobile.vodafone.jpg

Edited by mpomptefeli
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, EllinikoNisi said:

Λέμε 11.59μμ (23.59) και ένα λεπτό μετά λέμε 12πμ (0.00), δηλαδή μεσάνυχτα της επόμενης ημέρας.

Το μμ μηδενίζει και γίνετε πμ κατά την αλλαγή της ημέρας. Τα μεσάνυχτα δηλαδή.

12μμ, δηλαδή έναρξη μεσημεριού. 

Σωστα,

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Η αρχή της ημέρας είναι πάντα το 12πμ ή 00:00.

Πρωί = 12πμ έως 11:59πμ (00:00 έως 11:59)

Μεσημέρι = 12μμ έως 4:59μμ (12:00 έως 16:59)

Απογευμα-βραδυ = 5μμ έως 11:59μμ (17:00 έως 23:59)

Κάποιοι λένε πχ 1 το βράδυ (επειδή είναι βράδυ), όμως το σωστό είναι 1 το πρωί.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, mpomptefeli said:

 

Καλημέρα σας. Δοκίμασα στο xmas διαγωνισμό, να βάλω πάλι τις 10 μέρες δωρεάν απεριόριστο ίντερνετ, και το δέχτηκε, και έχω άλλες 10 μέρες.

Screenshot_2024-01-11-12-41-24-416_gr.mobile.vodafone.jpg

Εμένα σε 5 CU δέχτηκε μόνο τις 5 μέρες χθες που τα ενεργοποίησα. Δεν θυμάμαι τι είχα ενεργοποιήσει τις προηγούμενες φορές.

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα όσοι είχαν ενεργοποιήσει τις 10 ημέρες από τις προσφορές (όχι μέσα από την σελίδα του διαγωνισμού), μπορούν να πάρουν και άλλες 10 μέρες από τον διαγωνισμό, αλλιώς τους λέει ότι έχει ήδη ενεργοποιηθεί το πακέτο ή κάτι τέτοιο.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, spiliot said:

Απ' ότι κατάλαβα όσοι είχαν ενεργοποιήσει τις 10 ημέρες από τις προσφορές (όχι μέσα από την σελίδα του διαγωνισμού), μπορούν να πάρουν και άλλες 10 μέρες από τον διαγωνισμό, αλλιώς τους λέει ότι έχει ήδη ενεργοποιηθεί το πακέτο ή κάτι τέτοιο.

Έτσι καταλαβαίνω και εγώ 

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, GREGORYMO said:

Έτσι καταλαβαίνω και εγώ 

Σε εμένα δεν γίνεται. Είχα ενεργοποιήσει από τις προσφορές και τώρα από τον διαγωνισμό μου λέει το πακέτο είναι ήδη ενεργό ενώ δεν είναι 

Link to comment
Share on other sites

Και εμένα βγάζει ενεργό για τις 7 ημέρες ενώ έχουν λήξει. Στις 10 μέρες μπόρεσα να το ενεργοποιήσω 2 φορές όμως 

Link to comment
Share on other sites

Έχω απεριόριστα data και τώρα που κατέβασα μια εφαρμογή μου ήρθε αυτό το σμς. Γιατί έτσι; 

*μετά ήρθε το από κάτω.

Screenshot_2024-01-11-21-26-02-14_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg

Screenshot_2024-01-11-21-32-17-60_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg

Edited by Lyricmyth19
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Lyricmyth19 said:

Έχω απεριόριστα data και τώρα που κατέβασα μια εφαρμογή μου ήρθε αυτό το σμς. Γιατί έτσι; 

Screenshot_2024-01-11-21-26-02-14_0ce57feeccaa51fb7deed04b4dbda235.jpg

Τίποτα.

Αγνόησε το

Link to comment
Share on other sites

Τελειωσε το log in bonus. Απο εκεί τραβούσε πρωτα.

Στείλτε Κ στο 1252 ώστε όταν τελειώνουν τα δεδομένα σας να μην χρεώνεστε. 

Link to comment
Share on other sites

Απ' ότι κατάλαβα όσοι είχαν ενεργοποιήσει τις 10 ημέρες από τις προσφορές (όχι μέσα από την σελίδα του διαγωνισμού), μπορούν να πάρουν και άλλες 10 μέρες από τον διαγωνισμό, αλλιώς τους λέει ότι έχει ήδη ενεργοποιηθεί το πακέτο ή κάτι τέτοιο.
ισχύει το δύο φορές από το app και τις δύο

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...