Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τοτε γιατι στο site γραφει οτι δικαιουμαστε και οι δυο?

Προσκάλεσε ένα φίλο σου να γίνει CU. Όταν ο φίλος σου πάρει μία νέα κάρτα SIM online από εδώ και την ενεργοποιήσει, κερδίζετε και οι δύο ΔΩΡΟ από 5GB.
Link to comment
Share on other sites

Δεν θυμάμαι αν την πρώτη φορά παίρνουν και οι δύο, ίσως πρέπει να περιμένεις κιόλας. Επειδή το είχαμε κάνει με φίλο από εδω μέσα, καταλήξαμε στο ότι τα πέντε γίγα θα τα παίρνουμε κάθε φορά που βάζουμε λεφτά

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GREGORYMO said:

ΣΗΜΕΡΑ είναι η τελευταία ημέρα για τα απεριόριστα δώρο?

Έχει ξεκαθαρίσει το τοπίο?

Θα μπορούσα να καλέσω το chat αλλά η απάντηση μπορεί να μην είναι ασφαλής 

 

1 ώρα πριν, kmpatra said:

Σημερα,με βάση τους όρους του διαγωνισμού.

Έως και 11 Ιανουαρίου 23:59 λέει στους όρους του διαγωνισμού.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος φίλος το ανέφερε ποιο πάνω έχω κλασικό κινητό για κλήσεις και μηνύματα και για να μην  χάσω τον αριθμό έβαζα κάρτα που όμως δεν την εξαντλούσα και μαζεύτηκε ένα καλό ποσό. Δυστυχώς εκεί που έχει φθάσει η ανανέωση σκέφτομαι να τον απενεργοποιήσω αλλά το υπόλοιπο είναι το πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς λόγω των αυξήσεων που ανακοινώθηκαν εχθές, να ζητήσεις καταγγελία σύμβασης και επιστροφή του ποσού σε τραπεζικό σου λογαριασμό.

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, sofos_k said:

 

Έως και 11 Ιανουαρίου 23:59 λέει στους όρους του διαγωνισμού.

Έχεις δίκιο σε αυτό.

Γενικά όμως όταν η vodafone λέει ανανέωσε πχ μέχρι 11 του μήνα, εννοεί μέχρι 11 00.00, δηλαδή 10 23.59

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, GREGORYMO said:

Έχεις δίκιο σε αυτό.

Γενικά όμως όταν η vodafone λέει ανανέωσε πχ μέχρι 11 του μήνα, εννοεί μέχρι 11 00.00, δηλαδή 10 23.59

Εγώ νομίζω έχω παρατηρήσει πως όταν λέει ανανέωσε μέχρι 11 του μήνα, σε αφήνει μέχρι και 11 23.59

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, thanos678 said:

Τοτε γιατι στο site γραφει οτι δικαιουμαστε και οι δυο?

Προσκάλεσε ένα φίλο σου να γίνει CU. Όταν ο φίλος σου πάρει μία νέα κάρτα SIM online από εδώ και την ενεργοποιήσει, κερδίζετε και οι δύο ΔΩΡΟ από 5GB.

Επειδή το κάναμε πρόσφατα, σου λέω με απόλυτη ακρίβεια ότι δεν τα παίρνεις παρά μόνο όταν βάλεις κάρτα. Επίσης αν ξαναβάλεις κάρτα πριν τον μήνα θα τα ξαναπάρεις. Το τσεκαρα.

 

Μωρέ μπράβο... πάλι μπορώ να ενεργοποιήσω εντελώς δωρεάν τα απεριόριστα Γκίκα...!!!

Screenshot_20240110-143646_My CU.png

Edited by Inevar

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Inevar said:

Επειδή το κάναμε πρόσφατα, σου λέω με απόλυτη ακρίβεια ότι δεν τα παίρνεις παρά μόνο όταν βάλεις κάρτα. Επίσης αν ξαναβάλεις κάρτα πριν τον μήνα θα τα ξαναπάρεις. Το τσεκαρα.

 

Μωρέ μπράβο... πάλι μπορώ να ενεργοποιήσω εντελώς δωρεάν τα απεριόριστα Γκίκα...!!!

Screenshot_20240110-143646_My CU.png

Καλά, πάτησε το πρώτα...

Εμενα μου ειπε οτι υπάρχει ηδη ενεργο, ενω δεν υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, HEO said:

Εννοώ ότι βάζει χρήματα στον κουμπαρά και έχει περιορισμένες υπηρεσίες

Ε οχι .. 13 ευρω το 2μηνο σου ζητάει ενω η nova 16 , cosmote 18-20 , τόσο εχει και το πιο φτηνό συμβόλαιο ,  παντα για λίγες βασικες υπηρεσίες ανα 2 μηνες.

Και μάλιστα στο συμβόλαιο χανεις τα 18ευρω και δεν μπορεις να σταματησεις να δινεις για 2 χρονια ... στο καρτοκινητό της νοβα πχ μετα απο 2 χρονια μπορει να εχεις μαζεψει 20gb  internet με rollover μη κανοντας χρηση , αλλα εισαι αναγκασμένος να συνεχίσεις να πληρωνεις μην τα χασεις που ειναι και πιο υπουλο απο το συμβόλαιο (η να αλαξουν πακετο και πανε) ,  και φυσικά δεν εχει απολυτος καμια σχεση με το να εχεις μαζέψει λεφτα αντι data και λεπτα .

1000 φορές  να δίνεις επι 5 χρόνια 13 ευρω το 2μηνο (καμια 350αρα) , παρα 16-20 και να ειναι χαμενα η πρεπει να πληρωνεις εκβιαστικά το ιδιο πακετο , θα νιώσεις ανακουφιση οταν στα φανε ενω με τα 350 ευρω και νεες τιμες η αναγκες (ασε τα σμαρτ ποκετ) ειναι αλλο πραγμα συν οτι  εχει τις καλυτερες τιμες και με liquid και παντου για να ξοδέψεις τα λεφτα. *ΔΕΝ μαζευουμε 350 ευρω βεβαια γιατι γίνονται λάθη και ξεχασουμε να ανανεωσουμε τα δινουμε σε ιδρύματα για να ανακουφιστούμε , σε καποια οικογένεια να παρει προιοντα σουπερ μαρκετ

Επίσης σκεψου οτι στο σταθερο δίνουμε 30-40 το 2μηνο υποχρεωτικά, για να συντηρούνται οι γραμμές , επεκτασεις , καλυψη δυσκολων περιοχων, και απο αυτα τσεπωνει πολλα o ΟΤΕ με νομο o οποιος θα έπρεπε να εχει καλες υπήρεσιες σε αυτες τις περιοχες, η voda ειναι ιδιωτική εταιρια και κανει τρομερη κοινωνικη πολιτικη και για νεους και όλους οσους θελουν ιντερνετ, ενω το κρατος παιρνει 10% φορο τηλεφωνιας απο αυτην ακομα και αν αγορασουμε προιόντα του efood που δεν θα επρεπε να μην τα εχουν αυτα ... (στην αρχη και 24% φπα αλλά αυτο ισως αλλαξε)

3 ώρες πριν, Sakis077 said:

Κάποιος φίλος το ανέφερε ποιο πάνω έχω κλασικό κινητό για κλήσεις και μηνύματα και για να μην  χάσω τον αριθμό έβαζα κάρτα που όμως δεν την εξαντλούσα και μαζεύτηκε ένα καλό ποσό. Δυστυχώς εκεί που έχει φθάσει η ανανέωση σκέφτομαι να τον απενεργοποιήσω αλλά το υπόλοιπο είναι το πρόβλημα.

Smart pocket (αγοραζεις πραγματα απο το σουπερ μαρκετ e-fresh ,το e-food και αλλα) , μεταφορά σε φίλο αν τα θελει , cashback με κόστος 1 ευρω μέχρι να τα χαλασεις, εκτός βεβαια αν οντος στα επιστρεφουν σε τραπεζα.

3 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Γενικά όμως όταν η vodafone λέει ανανέωσε πχ μέχρι 11 του μήνα, εννοεί μέχρι 11 00.00, δηλαδή 10 23.59

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ... πάντα οταν λέει μεχρι 11 του μήνα εννοεί μέχρι το τελευταίο λεπτο αυτής της μερας, δλδ 11/1/2024 , 23.59 ... Σε πράγματα όπως ανενεωσεις ή λήξη πακέτων πάντα το αφήνουν περισσότερο, αρκετές ώρες δλδ αφου εχει γίνει 12 ο μηνας.
Μονο μια φορά που έλεγε λήξη 31 του μήνα και εγω αγορασα ενα πακετα λιγα λεπτα αφου μπηκε ο νεος μηνας ειχε λήξει στην ωρα της.

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Όντως έχω δει και εγώ ότι μένουν ενεργά για μία ώρα περίπου και τα πακέτα και το υπόλοιπο μετά τις 12. Το υπόλοιπο όμως αν προλάβεις και ανανεώσεις το σώζεις μετά τις 12:00 τα μεσάνυχτα? Τυχόν χρήση εκείνη τη στιγμή όντως αφαιρείται από υπόλοιπα πακέτων που λήγουν? Ρωτάω με την έννοια αν όντως λήγουν τα μεσάνυχτα ή αν υπάρχει συστημικό θέμα και εμφανίζονται και για λίγο ακόμα (χωρίς να ισχύουν στην πράξη)

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

1944340050_Screenshot2024-01-10at15_50_54.thumb.jpeg.b7f98a207e8595ce1356b5a73cc2d006.jpeg
Προσωπικη προσφορα, κριμα που δεν ειναι για περιαγωγη 😞 

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

On 11/12/2023 at 11:10 ΜΜ, eridion25 said:

Τώρα το κακό είναι ότι πρέπει να έχεις 0,01€ στην κάρτα εκτός βέβαια αν έχεις κάποιο γνωστό η κάτι σε κατάστημα NOVA τότε σου πιστωνουν 0,05€ από ότι έχω ακούσει

 

2 minutes ago, stathis123 said:

1944340050_Screenshot2024-01-10at15_50_54.thumb.jpeg.b7f98a207e8595ce1356b5a73cc2d006.jpeg
Προσωπικη προσφορα, κριμα που δεν ειναι για περιαγωγη 😞 

Για πόσο διάστημα έχει ισχύ? Ένα μήνα ? Την έχω και εγώ αλλά δεν την ενεργοποιω γιατί ΔΕΝ ΞΕΡΩ για πόσες μέρες ισχύ? Μήπως γνωρίζεις ? 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, blizard said:

 

ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ ... πάντα οταν λέει μεχρι 11 του μήνα εννοεί μέχρι το τελευταίο λεπτο αυτής της μερας, δλδ 11/1/2024 , 23.59 ... Σε πράγματα όπως ανενεωσεις ή λήξη πακέτων πάντα το αφήνουν περισσότερο, αρκετές ώρες δλδ αφου εχει γίνει 12 ο μηνας.
Μονο μια φορά που έλεγε λήξη 31 του μήνα και εγω αγορασα ενα πακετα λιγα λεπτα αφου μπηκε ο νεος μηνας ειχε λήξει στην ωρα της.

Ρε blizzard, ΕΣΥ έχεις κάνει διατριβή σε ΑΥΤΑ αλλά τώρα είσαι λάθος.

09 Δεκεμβρίου 23 έπρεπε να ανανεώσω.

Μου έρχεται μύνημα στις 08 Δεκεμβρίου 23 και τι λέει?

Ανανέωσε ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ 09 Δεκεμβρίου γιατί αν ΔΕΝ ανανεώσεις στις 09 Δεκεμβρίου και ώρα 00.00 θα χάσεις το υπόλοιπο!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί ότι το μήνυμα είναι παραπλανητικό. Έπρεπε να λέει μέχρι 23:59 της ημέρας λήξης αλλά λέει 00:00. Μπορείς να ρωτήσεις και στο τσατ θα επιβεβαιώσουν ότι λήγει στο τέλος της μέρας και όχι στην αρχή της.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, smetcfu said:

 

Για πόσο διάστημα έχει ισχύ? Ένα μήνα ? Την έχω και εγώ αλλά δεν την ενεργοποιω γιατί ΔΕΝ ΞΕΡΩ για πόσες μέρες ισχύ? Μήπως γνωρίζεις ? 

Καλη ερωτηση, θεωρω για να μην λεει οτι ισχυει για ενα μηνα 
στις 13/01 θα την ενεργοποιησω μαλλον αν θες να σου πω χαχααχ

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, stathis123 said:

Καλη ερωτηση, θεωρω για να μην λεει οτι ισχυει για ενα μηνα 

Σε μενα που ειμαι liquid και ερχονται που και που προσωπικες προσφορες, επισης δεν λενε στο CU app την διαρκεια των ημερων. Αλλα επειδη μου ερχονται και σε sms , εκει αναφερονται οτι ειναι για 20 μερες.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Ανανέωσε ΜΕΧΡΙ ΑΥΡΙΟ 09 Δεκεμβρίου γιατί αν ΔΕΝ ανανεώσεις στις 09 Δεκεμβρίου και ώρα 00.00 θα χάσεις το υπόλοιπο!!!!!!!!!!

Ισως καλυτερα που το γραφουν ετσι γιατι ειναι λιγοτερο πιθανό να χασεις τα λεφτά σου όπως επαθα εγω 😉 και πανω απο 100 ευρω μαλιστα, ας εχεις μια μερα περιθώριο (συν καθυστερήσεις) αν ξεχαστεις.

Ολοι οι παροχοι νομίζω όταν λενε 30 μερες διάρκεια πακέτου , εννοούν 30 ολοκληρες (απο 00.00 ως 00.00) ΣΥΝ την μέρα που το ενεργοποιησες ... δλδ αν το βαλεις στις 12.00 το μεσημέρι 1ης του μηνα (μηνας με  30 μερες) ,  στις 1η του επιμενου ίδια ώρα εχουν συμπληρωθεί τα 30 24ωρα αλλα επειδη δεν μετράει η πρωτη μερα δεν εχει λήξει . 
Δλδ μεχρι 31μερες  παει οριακα , και αν δουλεψει η καθυστερηση έχεις και roll over . Το έκανα και στα χρήματα αλλα είπαμε δεν αξιζει μπορει να τελειωσει πιο νωρις αλλα και να ξεχαστεις μια μερα.

Εχει νόημα σε καποια πράγματα  .. πχ τα gb που παιρνεις απο το σμαρτ ποκετ με διαρκεια 2 ημερων (1gb για καθε ευρω) , είναι ουσιαστικά μέχρι 3 μέρες και με την καθυστερηση γίνονται roll over ....  
Η μια επιπλεον μέρα επίσης είναι καλη στο απεριοριστο ημερας του big bang (του cu ειναι ακριβώς 24 ώρες θα τελειωσει την ωρα που τοεβαλες.) και για κάποια αλλα.

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, blizard said:

Ισως καλυτερα που το γραφουν ετσι γιατι ειναι λιγοτερο πιθανό να χασεις τα λεφτά σου όπως επαθα εγω 😉 και πανω απο 100 ευρω μαλιστα, ας εχεις μια μερα περιθώριο (συν καθυστερήσεις) αν ξεχαστεις.

Ολοι οι παροχοι νομίζω όταν λενε 30 μερες διάρκεια πακέτου , εννοούν 30 ολοκληρες (απο 00.00 ως 00.00) ΣΥΝ την μέρα που το ενεργοποιησες ... δλδ αν το βαλεις στις 12.00 το μεσημέρι 1ης του μηνα (μηνας με  30 μερες) ,  στις 1η του επιμενου ίδια ώρα εχουν συμπληρωθεί τα 30 24ωρα αλλα επειδη δεν μετράει η πρωτη μερα δεν εχει λήξει . 
Δλδ μεχρι 31μερες  παει οριακα , και αν δουλεψει η καθυστερηση έχεις και roll over . Το έκανα και στα χρήματα αλλα είπαμε δεν αξιζει μπορει να τελειωσει πιο νωρις αλλα και να ξεχαστεις μια μερα.

Εχει νόημα σε καποια πράγματα  .. πχ τα gb που παιρνεις απο το σμαρτ ποκετ με διαρκεια 2 ημερων (1gb για καθε ευρω) , είναι ουσιαστικά μέχρι 3 μέρες και με την καθυστερηση γίνονται roll over ....  
Η μια επιπλεον μέρα επίσης είναι καλη στο απεριοριστο ημερας του big bang (του cu ειναι ακριβώς 24 ώρες θα τελειωσει την ωρα που τοεβαλες.) και για κάποια αλλα.

Τα απεριόριστα data που βάζουμε 5 7 και 10 ημέρες, με ποια λογική πάνε?

Την ώρα που τα βάζεις η 23.59 ?

Link to comment
Share on other sites

Και αυτά το ιδιο ειναι ,  7 ολοκληρες μερες συν την μερα που τα ενεργοποίησες , μέχρι 23.59 δλδ, το τελος της μερας που σου γραφει (συν  καμια ωρα λογικα αφου αργουν να κοψουν τα παντα)

Με την ευκαιρία θυμάμαι υπάρχει και κατι που λήγει το μεσημέρι αν δεν κάνω λάθος, αλλα μου διαφέυγει τι είναι  ... αν ξέρει καποιος ας πει

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

Το smart pocket  θα ήταν μια καλή επιλογή αν ήμουν σε μια μεγάλη πόλη όπως Αθήνα, Θεσσαλονίκη κτλ αλλά εδώ που μένω ούτε efresh υπάρχει και τα συνεργαζόμενα καταστήματα με το efood είναι λίγα οπότε η επιστροφή σε τράπεζα είναι η καλύτερη λύση. Το ερώτημα είναι αν θα δεχτούν κάτι τέτοιο ή θα αρχίσουν να λένε δικαιολογίες. Είδα ότι υπάρχει μια φόρμα που μπορείς να αναφέρεις τα όποια προβλήματα έχεις και θα σου απαντήσουν μέσα σε 20 μέρες ή καλύτερα είναι μέσω email;

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Sakis077 said:

Το smart pocket  θα ήταν μια καλή επιλογή αν ήμουν σε μια μεγάλη πόλη όπως Αθήνα, Θεσσαλονίκη κτλ αλλά εδώ που μένω ούτε efresh υπάρχει και τα συνεργαζόμενα καταστήματα με το efood είναι λίγα οπότε η επιστροφή σε τράπεζα είναι η καλύτερη λύση. Το ερώτημα είναι αν θα δεχτούν κάτι τέτοιο ή θα αρχίσουν να λένε δικαιολογίες. Είδα ότι υπάρχει μια φόρμα που μπορείς να αναφέρεις τα όποια προβλήματα έχεις και θα σου απαντήσουν μέσα σε 20 μέρες ή καλύτερα είναι μέσω email;

Σε πολύ λιγά λεπτά απαντάνε στο chat ... μολις σου στειλουν το μύνημα οτι ειναι παρον τότε γράψε το θεμα σου - σκέψου λιγο τι θα τους πεις (ισως για τα 8 ευρω - αν και δεν τα ειχαν πολυ καιρο)  .. βαλε και το check να σου στειλουν την συζήτηση στο mail να μας δειξεις κατι αν θες.

Δεν νομίζω παντως οτι είναι δικαιολογίες, αν  μπορουσαμε όλοι να βαζουμε λεφτά , να παιρνουμε τα δώρα (ακόμα και 10 ευρω δώρο δίνουν) και μετά να γυρναγαν στην τραπεζα θα ήταν τέλεια... ασε τις καλες τιμες liquid κλπ  

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, blizard said:

Ισως καλυτερα που το γραφουν ετσι γιατι ειναι λιγοτερο πιθανό να χασεις τα λεφτά σου όπως επαθα εγω 😉 και πανω απο 100 ευρω μαλιστα, ας εχεις μια μερα περιθώριο (συν καθυστερήσεις) αν ξεχαστεις.

Και γιατί μόνο μια μέρα και να μην γράφουν ότι θα λήγει 3 μέρες πριν ώστε να είσαι σίγουρος ότι δε θα το ξεχάσεις; 😁

 

Μπαίνει ο blizard στο αστικό, πάει στο μηχάνημα ακύρωσης χτυπάει εισιτήριο, το βάζει στην τσέπη, βγάζει ένα άλλο από την δεύτερη τσέπη, το ακυρώνει και αυτό και πάει και κάθεται. Τον βλέπει ο spiliot από απέναντι και σκάει από περιέργεια γιατί χτύπησε δύο εισιτήρια όταν ήταν μόνος του. Περνάει λίγη ώρα και παίρνει το θάρρος να ρωτήσει.
"Α, είναι σε περίπτωση που μπει ελεγκτής και έχω χάσει το ένα να μπορώ να του δείξω το άλλο".
"Μα καλά είναι λογική αυτή; Και αν χάσεις και το άλλο;"
"Ντααααξει μωρεεε, έχω και κάρτα"

Link to comment
Share on other sites

παιδια μπορειτε να μου πειτε τι ποσα θα μου μεινουν αν κανω ανανεωση καρτας 13 και 15 ευρω μετα την αφαιρεση των φορων; ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...