Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

16 minutes ago, sou_d said:

Και στην cosmo, μπορείς να μεταφέρεις τα ευρώ σου σε άλλο αριθμό, με πολύ χαμηλή χρέωση. Ίσως σε συμφέρει περισσότερο αυτό από το liquid

Το ξέρω, αυτό έκανα. Αλλά πλέον η μεταφορά δεν ανανεώνει τη λήξη του χρηματικού υπόλοιπου αυτού που τα λαμβάνει.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, leo06 said:

Το ξέρω, αυτό έκανα. Αλλά πλέον η μεταφορά δεν ανανεώνει τη λήξη του χρηματικού υπόλοιπου αυτού που τα λαμβάνει.

Ακόμα κι έτσι όμως, τα λεφτά θα πιάσουν 2 φορές τόπο. Σκέψου το. Φυσικά η απόφαση είναι δική σου.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, sou_d said:

Ακόμα κι έτσι όμως, τα λεφτά θα πιάσουν 2 φορές τόπο. Σκέψου το. Φυσικά η απόφαση είναι δική σου.

Πως το έχω σκεφτεί για το liquid. Με την προσφορά αυτή τη στιγμή βάζω 15 ευρώ και έχω απεριόριστα λεπτά για ένα μήνα και τα χρήματα μένουν στην κάρτα, από τα +10 της προσφοράς έχω data και τα 15 συνεχίζουν να μένουν στην κάρτα. Με το smart pocket αυτά τα 15 (όχι όλα) τα κάνω κωδικό για το efood. Δεν έχει κάτι αντίστοιχο η cosmote ή κάτι που να το πλησιάζει. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγαίνει. Γιατί το 10αρικο του δώρου εμποδίζει το smart pocket,οσο είναι ενεργο.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, leo06 said:

Πως το έχω σκεφτεί για το liquid. Με την προσφορά αυτή τη στιγμή βάζω 15 ευρώ και έχω απεριόριστα λεπτά για ένα μήνα και τα χρήματα μένουν στην κάρτα, από τα +10 της προσφοράς έχω data και τα 15 συνεχίζουν να μένουν στην κάρτα. Με το smart pocket αυτά τα 15 (όχι όλα) τα κάνω κωδικό για το efood. Δεν έχει κάτι αντίστοιχο η cosmote ή κάτι που να το πλησιάζει. 

Cosmote: Ανανεώνεις με 13€. Από την προσφορά που σου έδωσαν, έχεις απεριόριστα λεπτά και 3 gb. Αν χρειάζεσαι περισσότερα gb, βάζεις. Τον επόμενο μήνα έχεις πάλι απεριόριστα λεπτά και 3  gb. Εφόσον έχουν περισσέψει χρήματα από τα 13€ σου, συμπληρώνεις. Πάνω κάτω, τα ίδια τα βλέπω. Ανάλογα με τις ανάγκες σου

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Δεν βγαίνει. Γιατί το 10αρικο του δώρου εμποδίζει το smart pocket,οσο είναι ενεργο.

Βγαίνει γιατί γράφει ότι με το 10ρικο του δώρου βάζει πακέτο, οπότε του τρώει το 10ρικο επειδή έχει προτεραιότητα στην κατανάλωση. 

 

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

Πώς σβήνω τον λογαριασμό mycu;

Εχω σβήσει την κάρτα μου από το my Vodafone μέσω browser και όταν παω να μπω στο myvodafone app, συνεχίζει να μου λέει ότι είμαι liquid! Χωρίς καρτα πληρωμών! 

Θεωρώ ότι έχουν τερματίσει τον ερασιτεχνισμό τους! Ισως έμαθαν ότι θα τους αγοράσει η ΔΕΗ και τα έχουν γράψει όλα στα παλιά τους τα παπούτσια... 

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, VIPdriver said:

Πώς σβήνω τον λογαριασμό mycu;

Εχω σβήσει την κάρτα μου από το my Vodafone μέσω browser και όταν παω να μπω στο myvodafone app, συνεχίζει να μου λέει ότι είμαι liquid! Χωρίς καρτα πληρωμών! 

Θεωρώ ότι έχουν τερματίσει τον ερασιτεχνισμό τους! Ισως έμαθαν ότι θα τους αγοράσει η ΔΕΗ και τα έχουν γράψει όλα στα παλιά τους τα παπούτσια... 

Θα πρέπει να μιλήσεις μαζί τους και θα το κάνουν αυτοί. Γίνεται σε πολλούς τελευταία.

4 ώρες πριν, sou_d said:

Cosmote: Ανανεώνεις με 13€. Από την προσφορά που σου έδωσαν, έχεις απεριόριστα λεπτά και 3 gb. Αν χρειάζεσαι περισσότερα gb, βάζεις. Τον επόμενο μήνα έχεις πάλι απεριόριστα λεπτά και 3  gb. Εφόσον έχουν περισσέψει χρήματα από τα 13€ σου, συμπληρώνεις. Πάνω κάτω, τα ίδια τα βλέπω. Ανάλογα με τις ανάγκες σου

Με τη λεπτομέρεια ότι η Cosmote σου έχει φάει όλα τα λεφτά που έβαλες ενώ η Vodafone από τα 15 σου έχει φάει τα 2-3 και τα υπόλοιπα τα κάνεις παραγγελία efood.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, kalitexnis_g said:

Θα πρέπει να μιλήσεις μαζί τους και θα το κάνουν αυτοί. Γίνεται σε πολλούς τελευταία.

Δεν θα τους πω τιποτα, θέλω να δω σε 2 εβδομάδες (που έχουν κολλημένη την μπάρα) από πού θα πάρουν να χρεώσουν! 

Κανονικά θα έπρεπε το φορουμ να μου δώσει ένα τιμητικό badge που κατάφερα να έχω λικουιντ χωρίς κάρτα... 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, ParafronGR said:

Βγαίνει γιατί γράφει ότι με το 10ρικο του δώρου βάζει πακέτο, οπότε του τρώει το 10ρικο επειδή έχει προτεραιότητα στην κατανάλωση. 

Ποιο πακέτο? Εγώ καταλαβαίνω ότι το κάνει liquid και βάζει 15 ευρώ για να πάρει τα απεριόριστα που δίνει το liquid. Δεν υπάρχει πακέτο σε αυτή την κατάσταση.

Link to comment
Share on other sites

Στο liquid για να ξοδέψεις τα 10€ δώρο, μόνο μέσω big bang με λίγους κρυστάλλους που θα πρέπει να έχεις. Αλλιώς πρέπει να βγεις από liquid να αγοράσεις πακέτο και να ξαναμπείς. Αν θυμάμαι καλά οι παροχές του liquid δεν χάνονται αν βγεις.

Link to comment
Share on other sites

Όντως αυτός είναι ο τρόπος που μπορούν να χρησιμοποιηθούν τα 10. Τα πακετα που μπορεί να βαλεις από προσφορές και big bang, εντός liquid, δεν χάνονται. Μόνο έτσι ξοδεύονται αυτά.

Μονο αν είσαι στο δωρεάν μήνα του liquid, τότε χάνονται τα δωρεάν. Με τα απεριόριστα δεν ξέρω τι γίνεται αν βγεις από το liquid

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως το αλλαζουν το λικουιντ, όλα δειχνουν οτι θελουν να μην μπορουμε να βγαινουμε και να κανουμε κασμπακ.

Αυτο που δεν καταλαβαινουν ειναι οτι εαν προσλάμβαναν εμάς δεν θα εφτιαχναν κατι με τοσες τρυπες που τωρα αναγκαζονται να μπαλωσουν και ως αποτελεσμα να χασουν ξενερωμενους συνδρομητές. Θα μου πείτε τι ειχαν τι εχασαν και θα σας απαντησω οτι ο οποιοσδήποτε ικανοποιημενος πελατης εστω και καρτοκινητης ειναι μελοντικος πελατης συμβολαιου, ενω ο ξενερωμενος πελατης που κάνει φορητοτητα τον εχασαν για παντα. Επισης ο ικανοποιημενος πελατης το λεει σε άλλους 5, ενώ ο δυσαρεστημενος πελατης το λεει σε άλλους 10.

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε sim CU που έγινε liquid αρχές αυτής της βδομάδας του Νοέμβρη, ανοίγουν όλα τα app (δλδ και το MyVodafone) και το vodafonecu.gr, χωρίς καμιά επιπλέον διαδικασία. Έχει πάρει τον δωρεάν μήνα.

Εάν το κάνει liquid από δω και πέρα κάποιος άλλος, ας μας πει.

Από ό,τι είδα στο topic του liquid, μπορεί να μας πει ο @ParafronGR. που θα πήρε τον δωρεάν μήνα (33 μέρες πρακτικά) σήμερα 5/11/2023, εάν του "ανοίγουν" τα πάντα όλα στη sim που έκανε liquid για 1η φορά.

Άρα θα μπορεί και επιτόπου να διαγράψει τη δηλωμένη χρεωστική κάρτα (και "τί" θα συμβεί μετά, άραγες; ) , αλλά και να κάνει CashBack όποτε θέλει χωρίς καμιά καθυστέρηση τύπου "μπες-βγες"!

Υ.Γ.: Ααααα και σε αυτό το CU που έγινε liquid για 1η φορά πριν λίγες μέρες, στο MyCU app ΔΕΝ υπάρχει καμιά δυνατότητα μεταφοράς μπάρας ημερομηνίας:

 

Screenshot_20231105_160628_gr.mobile.vodafone.jpgΤα "παλιά" liquid,όπως τα ξέρουμεScreenshot_20231105-160656-356.png

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με πήραν από πράσινους και δέχτηκα την προσφορά τους 
13€ απεριόριστη ομιλία και 5gb internet 
Οι πρώτοι 3 μήνες δώρο 
Ευχαριστω για την βοήθεια σας 
18 και 4 γίγα κάθε μήνα εμένα , όχι συμβόλαιο.Γιατί θα πάει 15€ η ελάχιστη κάρτα πλέον και όταν του είπα για το 8€ στο κατάστημα το έκλεισε

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, kalitexnis_g said:

Με τη λεπτομέρεια ότι η Cosmote σου έχει φάει όλα τα λεφτά που έβαλες ενώ η Vodafone από τα 15 σου έχει φάει τα 2-3 και τα υπόλοιπα τα κάνεις παραγγελία efood.

Και πάλι στην cosmo θα ανανεώσεις τον 1 μήνα και θα σου βγάλει 2 με τις παροχές που σου δίνουν. Στην voda όπως το σκέφτομαι, θα ανανεώσεις τον 1 μήνα, θα φας πχ το δώρο των 10€ και τον επόμενο θα φας αυτά που έκανες ανανέωση. Δεν θα περισσέψει κάτι για σουβλάκια.Το σκέφτομαι λάθος; Μου διαφεύγει κάτι;

Link to comment
Share on other sites

Όσο επέτρεπε να μπαινοβγαινουμε ανάμεσα σε liquid και cu απλό, σε συνδυασμό με αλλαγή της μπαρας, ήταν το πιο συμφέρον. Τώρα που δεν το επιτρέπει και παγωσε και την μπάρα δεν βλέπω να αξίζει τον κόπο. Καλυτερα να δίνω τα ίδια λεφτά σε what's up και να έχω καλυτερο σήμα, ή λιγότερα λεφτά σε frog και F2G, που δεν εχουν προβληματικό συστημα που πέφτει μέρα παρά μέρα! 

Edited by VIPdriver
Link to comment
Share on other sites

Καλά αυτό που πάγωσε είναι μάλλον πρόβλημα και όχι αλλαγή πολιτικής καθώς ούτε να βγεις μπορείς, κάτι που δεν έχει λογική.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, spiliot said:

Καλά αυτό που πάγωσε είναι μάλλον πρόβλημα και όχι αλλαγή πολιτικής καθώς ούτε να βγεις μπορείς, κάτι που δεν έχει λογική.

Άυριο θα δείξει εάν είναι προβλημα. Πόσες μέρες χρειάζονται να φτιάξουν κάτι που δουλευε τόσους μήνες; 

Εάν όμως συνεχιστεί, σημαίνει ότι το πανε για λογική καρτοπρογραμματος. Μακάρι να κάνω λάθος φίλε μου. Και εμένα με συμφέρει να το φτιάξουν για να μην ξανατρεχω σε φορητοτητες σε κόσμο που μ'εμπιστευτηκε. 

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, kmpatra said:

Ποιο πακέτο? Εγώ καταλαβαίνω ότι το κάνει liquid και βάζει 15 ευρώ για να πάρει τα απεριόριστα που δίνει το liquid. Δεν υπάρχει πακέτο σε αυτή την κατάσταση.

Ναι, αυτό. 
Σε δοκιμή από πατρα-Αθήνα η Vodafone έχει ανύπαρκτο 5g, κυρίως 4g ενώ είδα και edge, δεν φόρτωναν  καν οι χάρτες. Οι cosmote 5g σε όλη τη διαδρομή, και στα τούνελ όπου η Vodafone έχει 4g

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, leo06 said:

Ναι, αυτό. 
Σε δοκιμή από πατρα-Αθήνα η Vodafone έχει ανύπαρκτο 5g, κυρίως 4g ενώ είδα και edge, δεν φόρτωναν  καν οι χάρτες. Οι cosmote 5g σε όλη τη διαδρομή, και στα τούνελ όπου η Vodafone έχει 4g

Είμαι off topic αλλά μπορείς να κατεβάσεις τους χάρτες στο google maps αλλά και στο  apple maps από πριν, στην περιοχή που θα κινηθείς, για να μην κινδυνεύεις να χαθείς  αν δεν έχει σήμα. 

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Συνεχίζει το "πρωην" Liquid να είναι liquid με παύλες αντί για υπόλοιπα λεπτών/σμσ/GB...

Συνεχίζεται η κόκκινη παρωδία.... 

Link to comment
Share on other sites

Με την εξυπηρέτηση δεν έχει μιλήσει κανένας επί του θέματος?

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, kmpatra said:

Με την εξυπηρέτηση δεν έχει μιλήσει κανένας επί του θέματος?

Προφανώς άλλαξαν κάτι στο λικουιντ, αφου από την γέννηση του έως πριν λίγων ημερών δουλευε κανονικά. Εάν δεν το έκαναν testing είναι άξιοι της μοίρας τους. Σιγά μην κάνω εγώ τη δουλειά που θα έπρεπε οι ίδιοι να κάνουν! Εκτός του ότι τον αριθμό δεν τον έχω κύριο αριθμό, θέλω να δω τι θα γίνει στα μέσα του μήνα που η κολλημένη μπάρα θα ζητήσει λεφτά από την ανυπαρκτη κάρτα... 

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...