Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Εχω 3 cu στο ίδιο ΑΦΜ και δεν μου δίνει την επιλογη να βάλω συγχρόνως πανω απο 1 νουμερο στο Vodafone app. Όταν παταω να προστεθεί αριθμός δείχνει μόνο την επιλογή για σταθερό. 

Σε εμένα πλέον αυτόματα. Με όποιο λογαριασμό του ΑΦΜ και να συνδεθώ βλέπω όλες τις συνδέσεις.

Μηπως το καρτοκινητο δεν έχει ΑΦΜ; Δήλωσε το μέσω chat 

Link to comment
Share on other sites

Μπορείς να βγαίνεις από το app εσύ και να μπαίνεις με το λογαριασμό του πατέρα σου. Ταυτόχρονα δύο λογαριασμοί δεν γίνεται.
Θα στείλουν κωδικό στο νούμερο του πατέρα; για να κάνω την εγγραφή;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, vrwmiaR1z said:

Θα στείλουν κωδικό στο νούμερο του πατέρα; για να κάνω την εγγραφή;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

2 τροποι:

Α) κωδικος μίας χρήσης (θα σταλει με σμσ στον αριθμό του)

Β) username και password (δεν θα έρχεται sms)

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vrwmiaR1z said:

Θα στείλουν κωδικό στο νούμερο του πατέρα; για να κάνω την εγγραφή;

Στάλθηκε από το 22021211RG μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Εσύ καλύτερα ακολούθησε τον Β τρόπο ώστε να βάλεις δικό σου password για να κάνεις τις εναλλαγές άνετα.

Link to comment
Share on other sites

Δευτερη φορα εκανα το εξής (σε άλλο νούμερο αυτή τη φορά) και δούλεψε: σήμερα με την αλλαγή μερας (~00:05) αφου εξαργύρωσα ένα cashback που είχα διαθέσιμο, μπήκα στο liquid και έβαλα τη σημερινή ημερομηνία για ανανέωση. Λίγο μετά τις 9:00 το πρωί ήρθανε τα μηνύματα και αποδόθηκε το δώρο κανονικά.

Τώρα,επειδή επέλεξα πάνω από 15 ευρώ βλέπω ότι η απεριόριστη ομιλία λήγει σε 33 μέρες. Το υπόλοιπο του δώρου λήγει και αυτό στις 33 μέρες ή στις 30?

Υπάρχει κάπου μέσα στην εφαρμογή ανάλυση πότε λήγει τι? Γιατί αυτή τη στιγμή βλέπω το συνολικό ποσό μαζί με το δώρο και ημερομηνία λήξης σε δύο μήνες (αυτή που προέκυψε μετά το cashback).

Επίσης σχετικά με το cashback: είχα 2,90 και στην εξαργύρωση μπήκαν 2,58. Αν υποθέσουμε ότι αφαιρει το φόρο κινητής τηλεφωνίας, πρέπει να τρώει κάτι παραπάνω. Αν διαιρέσετε τα ποσά θα βγει 1.12 περίπου. Υποψιάζομαι ότι ποτέ δεν άλλαξαν το φόρο που αφαιρείται από 12% σε 10% στη συγκεκριμένη περίπτωση...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, kmpatra said:

Τώρα,επειδή επέλεξα πάνω από 15 ευρώ βλέπω ότι η απεριόριστη ομιλία λήγει σε 33 μέρες. Το υπόλοιπο του δώρου λήγει και αυτό στις 33 μέρες ή στις 30?

Την ίδια απορία έχω και εγώ και ποτέ δεν έχω θυμηθεί να το δω όταν λήγει, αν το ξέρει κάποιος με σιγουριά ας μας πει.

14 minutes ago, kmpatra said:

Υπάρχει κάπου μέσα στην εφαρμογή ανάλυση πότε λήγει τι? Γιατί αυτή τη στιγμή βλέπω το συνολικό ποσό μαζί με το δώρο και ημερομηνία λήξης σε δύο μήνες (αυτή που προέκυψε μετά το cashback).

Όχι, υπάρχει μόνο κάπου στο τελευταίο μενού το ιστορικό ανανεώσεων και αν πας να κάνεις smartpocket ή δεις το υπόλοιπο του bing bang βλέπεις το πραγματικό (αν και στο big bang μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τα έξτρα και ας μη τα βλέπεις).

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε 2 liquid έχω κάνει αγορές με το υπόλοιπο του δώρου την 33η μέρα. Άρα αν δεν έχει αλλάξει, και το υπόλοιπο του δώρου λήγει μαζί με την απεριόριστη ομιλία.

Link to comment
Share on other sites

Η εξυπηρέτηση βέβαια μου είπε ότι λήγει μαζί με το υπόλοιπο το κανονικό δηλαδή σε δύο μήνες στην περίπτωση μου. Αν και φάνηκε ότι ζορίστηκαν με την ερώτηση οπότε δεν τo θεωρώ και σίγουρο. Για αυτό ρωτησα αν κάποιος το έχει κάνει πρακτικά, και ευχαριστώ για την απάντηση.

Εκεί που πέσαν τα πολλά ζόρια ήταν σε αυτό που γράφω παραπάνω με το cashback. Προφανώς από κάποιο κιτάπι έκαναν copy paste το ότι αφαιρείται φόρος καρτοκινητής 12%.

Και λέω συμφωνω, και εγώ αυτό βλέπω,να έχει αφαιρεθεί 12%, αλλά ο φόρος είναι τώρα 10%... Εκεί είχαμε ένα βραχυκύκλωμα αλλά εν τέλει προωθήθηκε για έλεγχο, για να μην τα πολυλογώ, και μεταφέρω όλη τη συζήτηση, οπου φάνηκε ενα ακόμα μπέρδεμα...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, kmpatra said:

Τώρα,επειδή επέλεξα πάνω από 15 ευρώ βλέπω ότι η απεριόριστη ομιλία λήγει σε 33 μέρες. Το υπόλοιπο του δώρου λήγει και αυτό στις 33 μέρες ή στις 30?

Στις 33. Δοκιμασμένο πολλάκις.

Link to comment
Share on other sites

Φοιτητής με τέτοια ορθογραφία. Πείτε μου ότι είναι και φιλολογία....

http://briefcase.pathfinder.gr/download/csarad/24825/530117/ardas06.jpg

ARDAS FESTIVAL - KASTANIES, EVROS, GREECE

Link to comment
Share on other sites

Εστάλη σε liquid:

ΓΙΑ ΝΑ ΜΙΛΑΣ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕΡΦΑΡΕΙΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ, ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΞΟΔΕΨΕΙΣ ΑΜΕΣΩΣ ΤΗΝ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΠΟΥ ΕΚΑΝΕΣ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ CU MeApOla 10.9 ΠΟΥ ΣΟΥ ΔΙΝΕΙ 1.5GΒ, ΑΠΕΡΙΟΡΙΣΤΑ ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ KAI 100 SMS ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΜΟΝΟ ΜΕ 10.00€ ΜΕΧΡΙ 20/08 KAI TO CU ΘΑ ΣΤΟ ΔΙΠΛΑΣΙΑΣΕΙ ΕΝΤΕΛΩΣ ΔΩΡΕΑΝ! ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΕΙΛΕ 1600 ΣΤΟ 125700 #CU OPEN

Link to comment
Share on other sites

Εάν το σύστημα έχει καταλάβει ότι έχεις liquid και δεν εστάλη μαζικά το sms, τι εννοεί ότι δεν ξοδεύεις αμέσως την ανανέωση που έκανες? Απο που θα παρει δηλ. τα 10€? Μήπως έχει αρκετό υπόλοιπο από δώρο (1ο μήνα liquid) αυτός που το έλαβε?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, GR.04 said:

Φοιτητής με τέτοια ορθογραφία. Πείτε μου ότι είναι και φιλολογία....

Καλως ηρθες στην Ελλαδα του 2023. Μπορεις να δεις ορθογραφια και πτυχιουχων της τελευταιας δεκαετιας και να σοκαριστεις, οχι απλα φοιτητων.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, kmpatra said:

Εάν το σύστημα έχει καταλάβει ότι έχεις liquid και δεν εστάλη μαζικά το sms, τι εννοεί ότι δεν ξοδεύεις αμέσως την ανανέωση που έκανες? Απο που θα παρει δηλ. τα 10€? Μήπως έχει αρκετό υπόλοιπο από δώρο (1ο μήνα liquid) αυτός που το έλαβε?

Μάλλον εννοεί να μην τρώει από το υπόλοιπο χρημάτων. 

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως απλά ήρθε μαζικά το SMS. Έτσι κ αλλιώς οι προσωπικές προσφορές συνεχίζουν να έρχονται όπως στο κανονικό 

Link to comment
Share on other sites

Η ορθογραφία σας πείραξε τώρα; Εν τω μεταξύ, ο διορθωτής έχει γράψει ολόκληρο ποστ χωρίς τόνους. 

5 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τώρα πάμε για ελάχιστη συνδρομή liquid 13€ δλδ;;

Το καλό γίνεται καλύτερο 

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, kalitexnis_g said:

Τώρα πάμε για ελάχιστη συνδρομή liquid 13€ δλδ;;

12€ η ελάχιστη συνδρομή του liquid από 20/10.

13 είναι η ελάχιστη ανανέωση online και από όλα τα υπόλοιπα σημεία εκτός καταστημάτων πού ξεκινάει απο 8. Αν φυσικα το καταφερει κανεις χωρίς να φύγει απ'το κατάστημα με συμβόλαιο 15+ στην πλάτη ☺️

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kmpatra said:

12€ η ελάχιστη συνδρομή του liquid από 20/10.

13 είναι η ελάχιστη ανανέωση online και από όλα τα υπόλοιπα σημεία εκτός καταστημάτων πού ξεκινάει απο 8. Αν φυσικα το καταφερει κανεις χωρίς να φύγει απ'το κατάστημα με συμβόλαιο 15+ στην πλάτη ☺️

Για την προσφορά της απεριόριστης ομιλίας για τα 15€+ δεν αλλάζει κάτι ε; 

Αλλά θα μου πεις και να αλλάξει, το παρουσιάζουν σαν προσφορά οπότε δεν θα μας ενημερώσουν καν..

Link to comment
Share on other sites

Δεν λέει κάτι η ανακοίνωση αλλά όπως το λες είναι... Προσφορά το λέει, μέχρι πότε κανείς δεν ξέρει...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Και 6 ευρώ ο μήνας, με μετακίνηση μπάρας καλό είναι. 12€ τους 2 μήνες. Κάνεις και ένα Cashback και όλα οκ για να φτάσεις 3 μήνες. Με λίγο περισσότερο κόπο βέβαια. 

Πιστεύω θα υπήρχε κάποιος συνεργάτης που θα δίνει και 8 ευρώ κάρτες online, σαν το wifigreece. Αλλιώς κατάστημα. Πάντως είναι πρωτόγνωρο άλλες τιμές στο κατάστημα, άλλες online και άλλες από pos.

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει καποιο οριο να μπαινοβγαινει καποιος λικουιντ και να το συντηρει συνεχεια με κασμπακ; Να μην χρεωθεί ποτέ η χρεωστική. 

Link to comment
Share on other sites

Μέχρι στιγμής όχι. Για να βάλεις cashback θα πρέπει να βγεις από liquid σε cu δύο φορές, μια για να περάσεις την απόδειξη και μια για να κάνεις το cashback (υποθέτωντας ότι δεν θέλεις να μείνεις cu στο ενδιάμεσο).

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...