Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

2 ώρες πριν, perelevas said:

Έχω βάλει το cu me apola 10.9.Αν βάλω αυτό τον μήνα το cu me apola 13.5 extra θα διατηρηθούν τα λεπτά ομιλίας και τα ΜΒ που έχω μαζέψει;

Δυστυχώς αν αλλάξεις πακέτο δεν μεταφέρονται.

3 Λαλούν και 2 Χορεύουν

Link to comment
Share on other sites

ΔΩΡΟ ΑΠΟ ΤΟ CU1000 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ KAI 976.56GB ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ!ΜΗΝ ΞΕΧΝΑΣ, ΚΑΝΕ ΜΙΑ ΑΝΑΝΕΩΣΗ ΟΠΟΙΑΣΔΗΠΟΤΕ ΑΞΙΑΣ ΜΕΧΡΙ 02/08 ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΑΥΤΟΜΑΤΑ ΤΟ ΔΩΡΟ ΣΟΥ https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup  

Sent from my Power 3 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

σορρυ για την άγνοια, κοιτάω να περάσω τον ένα από τους 2 γονείς σε Liquid.

Εάν τον πρώτο μήνα βάλω 8€ και μετά μεταφέρω την μπάρα (θα το δω αυτό πώς δουλεύει, εάν κανείς έχει κανα youtube video θα βοηθούσε), έχεις liquid και τον 2ο μήνα μέχρι εξάντλησης του ισοδύναμου των 8 ευρώ (ή του διμήνου);

 

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, nickolasemp said:

Καλησπέρα,

σορρυ για την άγνοια, κοιτάω να περάσω τον ένα από τους 2 γονείς σε Liquid.

Εάν τον πρώτο μήνα βάλω 8€ και μετά μεταφέρω την μπάρα (θα το δω αυτό πώς δουλεύει, εάν κανείς έχει κανα youtube video θα βοηθούσε), έχεις liquid και τον 2ο μήνα μέχρι εξάντλησης του ισοδύναμου των 8 ευρώ (ή του διμήνου);

 

Ότι έρθει πρώτο.

Η μπάρα έτσι είναι.

Screenshot_20230802-202143-036.thumb.png.0bf856e23cff00a60648a2c9451e4cd2.png

Εάν Χ η ημέρα αυτόματης ανανέωσης, τότε αλλάζεις την μπάρα Χ-1. Οπότε X-1=Ψ. Συνεπώς την Ψ ημέρα αλλάζεις την μπάρα.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, EllinikoNisi said:

Ότι έρθει πρώτο.

Η μπάρα έτσι είναι.

Screenshot_20230802-202143-036.thumb.png.0bf856e23cff00a60648a2c9451e4cd2.png

Εάν Χ η ημέρα αυτόματης ανανέωσης, τότε αλλάζεις την μπάρα Χ-1. Οπότε X-1=Ψ. Συνεπώς την Ψ ημέρα αλλάζεις την μπάρα.

Δηλ εδώ που είναι 1/9 την αλλάζεις στις 30/8 και την βάζεις 30/9;

 

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, EllinikoNisi said:

Ότι έρθει πρώτο.

Η μπάρα έτσι είναι.

Screenshot_20230802-202143-036.thumb.png.0bf856e23cff00a60648a2c9451e4cd2.png

Εάν Χ η ημέρα αυτόματης ανανέωσης, τότε αλλάζεις την μπάρα Χ-1. Οπότε X-1=Ψ. Συνεπώς την Ψ ημέρα αλλάζεις την μπάρα.

σε ευχαριστώ πολύ! άρα συνεχίζεις να έχεις τα προνόμια του liquid μέχρι να τελειώσουν τα 8 ευρώ ή μέχρι το πέρας του διμήνου.

Ερώτηση: εάν τελειώσουν τα 8 ευρώ δίχως να έρθει το δίμηνο, κάνει αυτόματα ανανέωση άλλα 8 ευρώ ή όχι; Πες, π.χ. ότι η μητέρα μου τελειώνει τα 8 ευρώ στον 1,5μήνα... θα πρέπει να έχω το νου μου να κοιτάξω να τής κάνω ανανέωση μια ημέρα πριν; ή δεν θα έχει λεπτά ομλίας για μία ημέρα; πώς γίνεται αυτό; Υποθέτω ότι θα μπορείς να κάνεις επιτόπου ανανέωση και να συνεχίσει το liquid, σωστά;

Edited by nickolasemp
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, trinoo said:

Δηλ εδώ που είναι 1/9 την αλλάζεις στις 30/8 και την βάζεις 30/9;

 

Αυτό είναι όπως το έχω ορίσει σε προσωπικό επίπεδο, μιας και ανανεώνω κάθε μήνα. Όποιος θέλει ανά 2 μήνες καλό είναι να αρχίσει από 28 και κάθε μήνα θα αφαιρεί και μια ημέρα. Τον δεύτερο μήνα δηλαδή θα μετακινήσει την μπάρα στις 27, τον τρίτο 26 κτλ. 

1 minute ago, nickolasemp said:

σε ευχαριστώ πολύ! άρα συνεχίζεις να έχεις τα προνόμια του liquid μέχρι να τελειώσουν τα 8 ευρώ ή μέχρι το πέρας του διμήνου.

Ερώτηση: εάν τελειώσουν τα 8 ευρώ δίχως να έρθει το δίμηνο, κάνει αυτόματα ανανέωση άλλα 8 ευρώ ή όχι; Πες, π.χ. ότι η μητέρα μου τελειώνει τα 8 ευρώ στον 1,5μήνα... θα πρέπει να έχω το νου μου να κοιτάξω να τής κάνω ανανέωση μια ημέρα πριν; ή δεν θα έχει λεπτά ομλίας για μία ημέρα; πώς γίνεται αυτό;

Όχι, δεν κάνει αυτόματη ανανέωση. Η αυτόματη ανανέωση γίνεται πάντα στην επιλεγμένη ημερομηνία. Βέβαια μπορείς να ελέγχεις το υπόλοιπο και αν δεις ότι τελειώνει μετακινήσεις την μπάρα σε κοντινότερη ημερομηνία ή κάνεις χειροκίνητη ανανέωση. 

Link to comment
Share on other sites

14 ώρες πριν, EllinikoNisi said:

Αυτό είναι όπως το έχω ορίσει σε προσωπικό επίπεδο, μιας και ανανεώνω κάθε μήνα. Όποιος θέλει ανά 2 μήνες καλό είναι να αρχίσει από 28 και κάθε μήνα θα αφαιρεί και μια ημέρα. Τον δεύτερο μήνα δηλαδή θα μετακινήσει την μπάρα στις 27, τον τρίτο 26 κτλ. 

Όχι, δεν κάνει αυτόματη ανανέωση. Η αυτόματη ανανέωση γίνεται πάντα στην επιλεγμένη ημερομηνία. Βέβαια μπορείς να ελέγχεις το υπόλοιπο και αν δεις ότι τελειώνει μετακινήσεις την μπάρα σε κοντινότερη ημερομηνία ή κάνεις χειροκίνητη ανανέωση. 

Ευχαριστώ πολύ! Ο πατέρας μου έφυγε ήδη για CU και μόλις τελειώσουν τα λεπτά ομιλίας στη μητέρα μου, θα περάσει κι εκείνη.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θά πάρω την ταυτότητα τής μητέρας μου νά κάνω ον λαιν φορητότητα. Αφού λέτε ότι γίνεται ηλεκτρονικά, σωστά;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, tolisfar said:

Εγώ θά πάρω την ταυτότητα τής μητέρας μου νά κάνω ον λαιν φορητότητα. Αφού λέτε ότι γίνεται ηλεκτρονικά, σωστά;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Σωστά,την ανεβάζεις και τέρμα. Θα υλοποιηθεί 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, aektzhs 1 said:

Σωστά,την ανεβάζεις και τέρμα. Θα υλοποιηθεί 

Δεν θέλει και σέλφι; Το F2G ζητάει. 

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει και σέλφι; Το F2G ζητάει. 
Όχι δεν θέλει

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σωστά,την ανεβάζεις και τέρμα. Θα υλοποιηθεί 
Σε ευχαριστώ. Θά τό προχώρησω.

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, AlexM2 said:

Όχι δεν θέλει

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Πρέπει και το what's up να μη ζητάει. Άρα πλεονέκτημα ασφαλείας η nova. 

Link to comment
Share on other sites

Έρχονται μηνύματα με την πορεία της αίτησης. Δεν είναι τόσο εύκολο να το κάνει κάποιος άλλος τρίτος τυχαίος μόνο με ταυτότητα ασε που δεν μπορεί να ξέρει τι στοιχεία ακριβώς έχουν δηλωθεί στον προηγούμενο πάροχο.

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, kmpatra said:

Έρχονται μηνύματα με την πορεία της αίτησης. Δεν είναι τόσο εύκολο να το κάνει κάποιος άλλος τρίτος τυχαίος μόνο με ταυτότητα ασε που δεν μπορεί να ξέρει τι στοιχεία ακριβώς έχουν δηλωθεί στον προηγούμενο πάροχο.

Πού πηγαινουν τα μηνυματα;

Link to comment
Share on other sites

Πού πηγαινουν τα μηνυματα;
Στο τηλέφωνο επικοινωνίας και στο νούμερο που κάνεις φορητότητα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Just now, AlexM2 said:

Στο τηλέφωνο επικοινωνίας και στο νούμερο που κάνεις φορητότητα

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Δηλαδή σε αυτά που δηλώνει αυτός που χρησιμοποίησε την ταυτότητα. Και;

ΥΓ. Αναφέρομαι σε νέα γραμμή. 

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή σε αυτά που δηλώνει αυτός που χρησιμοποίησε την ταυτότητα. Και;
ΥΓ. Αναφέρομαι σε νέα γραμμή. 

Εμεις μιλάμε για φορητότητα. Για νέα γραμμή έρχονται μόνο στο email που θα δηλώσεις. Εξ άλλου ο κούριερ πρέπει να ζητήσει ταυτότητα μόλις σου παραδόσει το πακέτο αυτό συμβαίνει και στο what's up

Στάλθηκε από το SM-S911B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk



Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...