Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κέρκυρα η κάλυψη μπάζει. Στο κέντρο κάτι κάνει με πάνω από 15+Mbps. Σε κάποια σημεία σε στέλνει σε Vodafone AL η σε Telekom. Ιταλία σε συνδέει απροβλημάτιστα σε Vodafone IT,ενώ για αλλαγή σε TIM γίνεται εύκολα σε WINDTRE αργεί λίγο 

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να έρθω στο cu liquid στην συνδρομή με 8€. Είδα ότι υπάρχει σύσταση από άλλον συνδρομητή cu  και με ανανέωση 12€ παίρνω δώρο 5gb. Μπορώ να κάνω ανανέωση 12€ και να έχω το πακέτο των 8€? Υπάρχουν άλλες συνδυαστικες προσφορές για cu liquid; 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, kkkk said:

Σκέφτομαι να έρθω στο cu liquid στην συνδρομή με 8€. Είδα ότι υπάρχει σύσταση από άλλον συνδρομητή cu  και με ανανέωση 12€ παίρνω δώρο 5gb. Μπορώ να κάνω ανανέωση 12€ και να έχω το πακέτο των 8€? Υπάρχουν άλλες συνδυαστικες προσφορές για cu liquid; 

Ουσιαστικά το ποσό που επιλέγεις σαν συνδρομή δεν σε δεσμεύει να μην κάνεις δική σου ανανέωση με όποιο ποσό θέλεις.

Δλδ μπορείς να κάνεις και μόνος σου όλες τις ανανεώσεις και να μην αφήνεις ποτέ το σύστημα να κάνει την αυτόματη (μετακινώντας τη μπάρα).

Το μόνο θέμα ίσως που θα πρέπει να ξέρεις, είναι ότι για να παίρνεις τα 5GB ίσως θα πρέπει να βγαίνεις από το liquid, να κάνεις την ανανέωση και να ξαναμπαίνεις μετά έχοντας αποκτήσει τα 5GB της προσφοράς. (Μιλάμε για ασχολία 1 ώρας το μήνα). Αλλά μπορεί και να μην ισχύει αυτό που λέω. Θα το ρωτήσεις στο chat.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, kkkk said:

Σκέφτομαι να έρθω στο cu liquid στην συνδρομή με 8€. Είδα ότι υπάρχει σύσταση από άλλον συνδρομητή cu  και με ανανέωση 12€ παίρνω δώρο 5gb. Μπορώ να κάνω ανανέωση 12€ και να έχω το πακέτο των 8€? Υπάρχουν άλλες συνδυαστικες προσφορές για cu liquid; 

Δες  εδω πληροφορίες ... αν δεν έχεις γραφτεί ζήτα κωδικό εδω από καποιον για τα 5 gb (Δεν νομίζω να θέλει να βγαίνεις - μόνο αν θέλεις 7 ανι 5)  . Δεν κατάλαβα για ποιο πακέτο των 8 ευρω λές , αυτό με την απεριόριστη ομιλία ? 

 

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, blizard said:

Δες  εδω πληροφορίες ... αν δεν έχεις γραφτεί ζήτα κωδικό εδω από καποιον για τα 5 gb (Δεν νομίζω να θέλει να βγαίνεις - μόνο αν θέλεις 7 ανι 5)  . Δεν κατάλαβα για ποιο πακέτο των 8 ευρω λές , αυτό με την απεριόριστη ομιλία ? 

 

Δεν λέει για πακέτο των 8 ευρώ.. τη συνδρομή των 8 λέει..

Link to comment
Share on other sites

Αν μπεις στο ρευστό η πρώτη ανανέωση είναι δωρεάν, ας πούμε ότι βάζεις 30 ευρώ

Αυτά έχουν διάρκεια ένα μήνα αλλά εσείς και τζάμπα ομιλία

Όταν πάει να περάσει ο μήνας το αλλάζεις σε κανονικό cu

Τα λεφτά βλέπω ότι παραμένουν αγοράζεις ένα πακετακι και την βγάζεις άλλο ένα μήνα

Μετά γυρνάς ξανά στο ρευστό

(Τα παραπάνω τα έκανα στην φουκαριαρας την μάνα μου)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk





Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, HEO said:

Αν μπεις στο ρευστό η πρώτη ανανέωση είναι δωρεάν, ας πούμε ότι βάζεις 30 ευρώ

Αυτά έχουν διάρκεια ένα μήνα αλλά εσείς και τζάμπα ομιλία

Όταν πάει να περάσει ο μήνας το αλλάζεις σε κανονικό cu

Τα λεφτά βλέπω ότι παραμένουν αγοράζεις ένα πακετακι και την βγάζεις άλλο ένα μήνα

Μετά γυρνάς ξανά στο ρευστό

(Τα παραπάνω τα έκανα στην φουκαριαρας την μάνα μου)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk




 

Τα λεφτά του πρώτου δωρεάν μήνα δεν παραμένουν αν  αλλάξεις σε απλό cu πριν λήξει ο μήνας. Αφαιρούνται από τον λογαριασμό σου μόλις γίνεται η αλλαγή εξ άλλου το αναφέρει! Αντίθετα μπορεί να αγοράσει κάποιο πακέτο από τo big bang. 

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

Τα λεφτά του πρώτου δωρεάν μήνα δεν παραμένουν αν  αλλάξεις σε απλό cu πριν λήξει ο μήνας. Αφαιρούνται από τον λογαριασμό σου μόλις γίνεται η αλλαγή εξ άλλου το αναφέρει! Αντίθετα μπορεί να αγοράσει κάποιο πακέτο από τo big bang. 
Και εγώ αυτήν την εντύπωση είχα πλην όμως όπως έγραψα το έκανα στην μάνα μου και τα λεφτά παραμένουν αφού έγινε κανονικό cu μαζί με τα δώρα που είχε λόγω φορητότητας

Της αγόρασα πακέτο και απλά μειώθηκε το υπόλοιπο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, HEO said:

Και εγώ αυτήν την εντύπωση είχα πλην όμως όπως έγραψα το έκανα στην μάνα μου και τα λεφτά παραμένουν αφού έγινε κανονικό cu μαζί με τα δώρα που είχε λόγω φορητότητας

Της αγόρασα πακέτο και απλά μειώθηκε το υπόλοιπο

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk
 

Πολύ ενδιαφέρον .. εγω το είχα δοκιμάσει στις αρχές (είχα αφήσει 1-2 ευρω από τα 15 δωρεάν) και χάθηκαν μαζί με την απεριόριστη ομιλία ...  ισως κόσμος παραπονιόταν ότι δεν πήρε το δώρο (είναι λιγο μπέρδεμα πότε το παίρνεις και μπορεί να χαθει με έξοδο)

Κάνει τέτοιες σιωπηρές αλλαγές η vodafone ... πχ το smart pocket θέλει 12 αντί 15 ευρω που λένε και πλέον δεν απαιτεί πακέτο ούτε στο κανονικό  cu , ή στην μεταφορά χρημάτων που ειναι δωρεάν και το έχουν γραμμένο 50 cent χρόνια

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, HEO said:

Και εγώ αυτήν την εντύπωση είχα πλην όμως όπως έγραψα το έκανα στην μάνα μου και τα λεφτά παραμένουν αφού έγινε κανονικό cu μαζί με τα δώρα που είχε λόγω φορητότητας

Της αγόρασα πακέτο και απλά μειώθηκε το υπόλοιπο
 

Μην τα μπερδεύουμε: Τα δώρα λόγω φορητότητας (τα 5+5+5€) παραμένουν διότι δεν προέρχονται από το liquid. Ο @AlexM2και ο @blizardεπίσης σωστά λένε, ότι σε περίπτωση που απεγγραφείς από το Liquid το υπόλοιπο που έχεις από τον δωρεάν μήνα χάνεται.

Κατάφερες να μπερδέψεις ακόμα και τον blizard! 😄😉

Link to comment
Share on other sites

Πως έγινε αυτό; Αυτά τα GB και τα λεπτα ομιλίας είναι σε account συγγενικού μου προσώπου που του ανανέωσα τον χρόνο ομιλίας με 8 ευρώ πακέτο. Και να φανταστείτε ότι έχει απλο κινητό 2G χωρίς δυνατότητα σύνδεσης στο Ίντερνετ. Α ρε Vodafone.  Πρόκειται για απλο CU αριθμό  

IMG_6144.jpeg

IMG_6147.png

Edited by giocha
Link to comment
Share on other sites

Μην τα μπερδεύουμε: Τα δώρα λόγω φορητότητας (τα 5+5+5€) παραμένουν διότι δεν προέρχονται από το liquid. Ο @AlexM2και ο @blizardεπίσης σωστά λένε, ότι σε περίπτωση που απεγγραφείς από το Liquid το υπόλοιπο που έχεις από τον δωρεάν μήνα χάνεται.
Κατάφερες να μπερδέψεις ακόμα και τον blizard!
Δεν τα μπερδεύω φίλε μου

Η μάνα είχε τα λεφτά από την τζάμπα ανανέωση και τα δώρα φορητότητας

ΟΛΑ μεταφέρθηκαν κανονικά στο απλό cu αγορασα πακέτο και έχει ακόμα υπόλοιπο λες και δεν συνέβη κάτι

Δεν είμαι πρωτάρης :)

Τι παίζε;;; δεν ξέρω.....

Άλλαξε κάτι ;;; Το πιθανότερο

Το έγραψα εδώ για να το τσεκαρει και κανένας άλλος, άλλωστε δεν χάνει κάτι την τελευταία μέρα


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, HEO said:

Δεν τα μπερδεύω φίλε μου

Η μάνα είχε τα λεφτά από την τζάμπα ανανέωση και τα δώρα φορητότητας

ΟΛΑ μεταφέρθηκαν κανονικά στο απλό cu αγορασα πακέτο και έχει ακόμα υπόλοιπο λες και δεν συνέβη κάτι

Δεν είμαι πρωτάρης 🙂

Τι παίζε;;; δεν ξέρω.....

Άλλαξε κάτι ;;; Το πιθανότερο

Το έγραψα εδώ για να το τσεκαρει και κανένας άλλος, άλλωστε δεν χάνει κάτι την τελευταία μέρα


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


 

Σήμερα που το γύρισα από liquid σε κλασσικό cu (από περιέργεια περισσότερο ) κράτησε το υπόλοιπο λεπτών απεριόριστα που είχα από το liquid και το δωρεάν 20€ του liquid ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑ ΩΡΑ που μπορούσα να μιλάω και να αγοράζω BB, μετά χάθηκαν....το υπόλοιπο λεπτών ομιλίας μηδένισε και το 20€ που είχα βάλει σαν πρώτη φορά στο liquid .....εξαφανίστηκε .

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, εγώ με το που το έκανα παλιό cu αγόρασα αμέσως πακέτο 15 ευρώ και τα έφαγε αυτά τα δωρεάν του liquid

Τώρα υποθέτω αυτά που έχει είναι τα δώρα φορητότητας

Χαμός στο ισιωμα :)

Sent from my Redmi 7 using Tapatalk



Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, HEO said:

Δεν τα μπερδεύω φίλε μου

Η μάνα είχε τα λεφτά από την τζάμπα ανανέωση και τα δώρα φορητότητας

ΟΛΑ μεταφέρθηκαν κανονικά στο απλό cu αγορασα πακέτο και έχει ακόμα υπόλοιπο λες και δεν συνέβη κάτι

Δεν είμαι πρωτάρης 🙂

Τι παίζε;;; δεν ξέρω.....

Άλλαξε κάτι ;;; Το πιθανότερο
 

Πολύ περίεργο. Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι, αν το έκανες αμέσως με το που βγήκες από το liquid, να πρόλαβες κάποιο χρονικό παράθυρο ενημέρωσης της σχετικής database. 🤔

ΥΓ: Κι από τα υπόλοιπα ποστς που διάβασα τώρα παρακάτω, μάλλον κάτι τέτοιο έγινε. Good4U!👍 🙂

3 ώρες πριν, smetcfu said:

... ΓΙΑ ΠΕΡΙΠΟΥ ΜΙΑ ΩΡΑ που μπορούσα να μιλάω και να αγοράζω BB, μετά χάθηκαν....

@smetcfuΝα υποθέσω ότι, αν σ'αυτό το διάστημα αγόρασες κάνα πακέτο με τα χρήματα του δώρου, αυτό θα έχει παραμείνει διαθέσιμο;

Edited by johndouk
Link to comment
Share on other sites

On 20/3/2023 at 6:05 ΜΜ, panos43 said:

Εμένα πέρασαν 2 δίωρα από διαφορετικούς υπαλλήλους , κανεις δεν με εχει καλεσει. Λες να ξανακαλεσω εγω;

 

On 21/3/2023 at 3:32 ΜΜ, GREGORYMO said:

Μα, αυτό είναι το θέμα!!!

Έβαλα σήμερα το πακέτο με διάρκεια 7 ημέρες.

Γράφει στο app ότι λήγει 28 Μαρτίου.

Ρωτήσα στο app και μου λένε: λήγει στις 28 00.02 !!!!!

Δηλαδή, πρέπει να βάλω πακέτο στις 27.

Άρα , για 6 ημέρες.

 

9 minutes ago, johndouk said:

Πολύ περίεργο. Το μόνο που μπορώ να υποθέσω είναι, αν το έκανες αμέσως με το που βγήκες από το liquid, να πρόλαβες κάποιο χρονικό παράθυρο ενημέρωσης της σχετικής database. 🤔

ΥΓ: Κι από τα υπόλοιπα ποστς που διάβασα τώρα παρακάτω, μάλλον κάτι τέτοιο έγινε. Good4U!👍 🙂

Να υποθέσω ότι, αν σ'αυτό το διάστημα αγόρασες κάνα πακέτο με τα χρήματα του δώρου, αυτό θα έχει παραμείνει διαθέσιμο;

Η αλήθεια είναι όχι δεν αγόρασα ,τον χρόνο ομιλίας χρησιμοποίησα ....δεν είχα μέσα ούτε χρήματα ,ούτε κάποια προσφορά οπότε μετά την μια ώρα μηδένισε και ο χρόνος ομιλίας ...

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, HEO said:

Δεν τα μπερδεύω φίλε μου

Η μάνα είχε τα λεφτά από την τζάμπα ανανέωση και τα δώρα φορητότητας

ΟΛΑ μεταφέρθηκαν κανονικά στο απλό cu αγορασα πακέτο και έχει ακόμα υπόλοιπο λες και δεν συνέβη κάτι

Δεν είμαι πρωτάρης 🙂

Τι παίζε;;; δεν ξέρω.....

Άλλαξε κάτι ;;; Το πιθανότερο

Το έγραψα εδώ για να το τσεκαρει και κανένας άλλος, άλλωστε δεν χάνει κάτι την τελευταία μέρα


Sent from my Redmi 7 using Tapatalk


 

Δεν είπα είσαι πρωτάρης αλλά όπως είδες συνέβηκε και σε εμένα και στον άλλον συμφορουμιτη. Εγώ πρόλαβα χάλασα μερικά χρήματα σε ομιλία κλπ και αγόρασα από τα 30€ από το big bang τα 200giga και άφησα ένα υπόλοιπο των 3€ μετά το γύρισα σε απλό cu και εξαφανίστηκαν τα 3€. Οπότε ίσως στάθηκες τυχερός.Επισης το λέει στο Site 

Screenshot_20230507_122454_My CU.jpg

Edited by AlexM2
Link to comment
Share on other sites

Σε κάθε περίπτωση οταν ακυρώνεις το liquid πρώτα ανοίγει τo vodafonecu.gr - αρκετά γρήγορα ίσως σε μερικά δευτερόλεπτα - και μετά η εφαρμογή επιστρέφει στο skin του cu .

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, blizard said:

Σε κάθε περίπτωση οταν ακυρώνεις το liquid πρώτα ανοίγει τo vodafonecu.gr - αρκετά γρήγορα ίσως σε μερικά δευτερόλεπτα - και μετά η εφαρμογή επιστρέφει στο skin του cu .

ερώτηση μήπως ξέρεις ...πόσες φορές μπορεί να μπει και να βγει κάποιος από το liquid?

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, smetcfu said:

ερώτηση μήπως ξέρεις ...πόσες φορές μπορεί να μπει και να βγει κάποιος από το liquid?

Μπορείτε κι εσείς να ρωτάτε στα παιδιά στο τσατ. Στη Vodafone τουλάχιστον στην εξυπηρέτηση είναι πολύ καλοί.

IMG_20230507_215159.jpg

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, kalitexnis_g said:

Μπορείτε κι εσείς να ρωτάτε στα παιδιά στο τσατ. Στη Vodafone τουλάχιστον στην εξυπηρέτηση είναι πολύ καλοί.

IMG_20230507_215159.jpg

Επίσης αν γνωρίζεις και σε ευχαριστώ για την πρώτη άμεση απάντηση! Για λογαριασμό φίλου αν του κάνω μεταφορά 15€ από το cu  αριθμό μου, αυτός τώρα είναι σε liquid ,θα θεωρηθεί σαν ανανέωση και θα του δώσει τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας ?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, smetcfu said:

Επίσης αν γνωρίζεις και σε ευχαριστώ για την πρώτη άμεση απάντηση! Για λογαριασμό φίλου αν του κάνω μεταφορά 15€ από το cu  αριθμό μου, αυτός τώρα είναι σε liquid ,θα θεωρηθεί σαν ανανέωση και θα του δώσει τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας ?

Δεν ξέρω αν γίνεται μεταφορά σε liquid και δεν ξέρω και εάν θεωρείται ανανέωση.

Ρώτα στο τσατ.

Edited by kalitexnis_g
Link to comment
Share on other sites

On 19/4/2023 at 7:17 ΜΜ, Mobileras said:

Το οποιοδήποτε πακετο ή καουνταουν μετέφερε την λήξη υπολοίπων ευρώ ΜΟΝΟ εανντο υπόλοιπο των ευρώ έληγαν πριν λήξει το πακετο. Εάν π.χ. αγορασες μηνιαίο πακετο και τα ευρώ σου λήγουν σε 1,5 μήνα, δεν θα αλλάξει κάτι στην ημερομηνία λήξης. Εάν όμως αγορασες μηνιαίο πακετο και τα υπόλοιπα των ευρώ λήγουν σε 10 μέρες, θα έπρεπε να αλλάξει η ημερομηνία λήξης και να γίνει η ημερομηνία της λήξης του πακετου. 

 

On 1/5/2023 at 12:09 ΜΜ, Pppe said:

Ναι: 1000΄ όλους 1μηνιά, παρότι το ενημερωτικό sms λίγο μετά τα μεσάνυχτα έγραφε για απόδοση 120΄. Εκ των οποίων 16 ώρες και 40 λεπτά ισχύουν στην περιαγωγή στην ΕΕ

 

Wind f2go 1000 ολους 1.5.2023.PNG

 

4 minutes ago, kalitexnis_g said:

Δεν ξέρω αν γίνεται μεταφορά σε liquid και δεν ξέρω και εάν θεωρείται ανανέωση.

Ρώτα στο τσατ.

Μόλις ρώτησα ....σε ευχαριστώ! Δυστυχώς δεν θεωρείται ανανέωση και απλά θα έχει τα χρήματα στο νούμερο του ....αυτό μου απάντησε 

Link to comment
Share on other sites

Απλά για επιβεβαίωση όσο είσαι liquid τα πακέτα του κανονικού cu δεν είναι διαθέσιμα για ενεργοποίηση, έτσι; Πχ το unlimited ΣΚ.

Για το bing bang το έχω καταλάβει ότι είναι διαθέσιμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...