Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

20 minutes ago, Mobileras said:

 Ελπίζω να τα κρατήσει έτσι και να μην είναι μόνο για το 3ημερο.

Μέχρι 28/3 μου πέταξε σε μια ενημερωτική καρτέλα που εμφανίστηκε

Link to comment
Share on other sites

11 ώρες πριν, CaptainNickGR said:

το myusage.vodafone.gr μας άφησε χρόνους; 

Από 18 Φεβρουαρίου. Πιθανότατα κάνανε κάποια αναβάθμιση, γιατί και παλιότερη έκδοση του My Vodafone σταμάτησε να παίζει. Η ανακοίνωση εδώ

Link to comment
Share on other sites

Α ρε εταιρεία. Μου ήρθε χθες μήνυμα ότι το CU Shake λήγει 6 Μαρτίου, ανανέωσα σήμερα 5 Μαρτίου και τα δύο Shake (το παλιό και το νέο) έχουν διαφορετικές ημερομηνίες λήξης. Όλο τέτοια σκέφτονται, ύστερα φταίω εγώ που τους κράζω. Λίγα τα ψωμιά τους.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Δεν ανανεώσεις με το ίδιο ποσό. 

Βασική απαίτηση του CU είναι να ανανεώνεις με το ίδιο ακριβώς πακέτο ή με την ίδια κατηγορία ποσού. Άλλο 10 άλλο 20 ευρώ. Έχουν και άλλο Bonus. 

Το περίεργο είναι ότι ανανεώσες, παρόλο το κράξιμο. 

Κάτι καλό θα βρήκες. 

 

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Vasileios said:

Δεν ανανεώσεις με το ίδιο ποσό. 

Βασική απαίτηση του CU είναι να ανανεώνεις με το ίδιο ακριβώς πακέτο ή με την ίδια κατηγορία ποσού. Άλλο 10 άλλο 20 ευρώ. Έχουν και άλλο Bonus. 

Το περίεργο είναι ότι ανανεώσες, παρόλο το κράξιμο. 

Κάτι καλό θα βρήκες. 

 

Πώς να ανανεώσω με το ίδιο ποσό, αφού η Vodafone (και είναι η μοναδική, έως σήμερα που μιλάμε, ας μην το ξεχνάμε) δεν επιτρέπει πλέον την ανανέωση με 10€? Ο μόνος λόγος που ανανέωσα, ήταν ότι δεν ήθελα να τους χαρίσω τα υπολειπόμενα MBs από bonus ανανέωσης (shake, just surf bonus) αλλά την πάτησα.

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχει κάποια διαφορά το shakeit των 12€ με αυτό των 10 απο όσο θυμάμαι αυτο που ξεχωρίζει ειναι αν ανανεώσεις με κάρτα απο περίπτερο πχ και τον άλλο μήνα ηλεκτρονικά, δεν ενώνονται. Επίσης τον επόμενο μήνα για να μην τους χαρίσεις στην παλιοεταιρεία που έμπλεξες, το σημερινό shakeit,ξανακάνε ανανέωση

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, Mobileras said:

Ο Έλληνας καταναλωτής σε γενικές γραμμές δεν πολυψάχνεται. Και ακόμη και να δει κάτι πιο συμφέρον, βαριέται να κουνηθει να παει να αλλάξει εταιρία. Γι'αυτό και η βονταφον δεν βιάζεται να αλλάξει τα πακετα. Στο big bang μείωσε τους απαιτούμενους κρυστάλλους στα πακετα, με αποτέλεσμα να είναι πολυ ευκολο για κάποιον να έχει 100gb για 1 μήνα με 10€. Για την πλειοψηφια των συνδρομητων είναι σαν απεριόριστα. Ελπίζω να τα κρατήσει έτσι και να μην είναι μόνο για το 3ημερο.

Ακριβώς αυτό,δεν ψάχνεται ο μέσος καταναλωτής. Και εγώ Vodafone έχω αλλά δεν παύει στο πατρικό μου να έχω προβλήματα. 
Και αποκλειστικό Ίντερνετ στο σπίτι με 4G διότι η σταθερή γραμμή με ταλαιπώρησε τόσο. 

Αναγκαστικα συντηρώ δευτερο νούμερο φοιτητικό για πολλούς λόγους και το οποίο δεν πρόκειται να το κοψω. Διότι είναι ο μόνος πάροχος που πιάνει παντού και όπου κινούμαι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Pppe said:

Στη φραγή μετά το 3μηνο από κάρτα, λαμβάνει sms το CU;

Είναι υποχρέωση του από τον καινούριο νόμο της ΕΕΤΤ , να λαμβάνει μηνύματα για 12 μήνες.    

Ελπίζω ότι εφαρμόζει τους νόμους η εταιρεία.

 

Link to comment
Share on other sites

έχω cu και σταθερό vodafone. Θυμάμαι παλαιότερα μπορούσες μέσω του web να στείλεις δωρεάν sms. 

Αλλά δε θυμάμαι αν αυτό γινόταν μέσω του cu ή του σταθερού. Μπήκα και στο vodafone.gr και στο vodafonecu.gr και δε βρίσκω την επιλογή. Δεν υπάρχει πλέον; Που βρισκόταν;

Link to comment
Share on other sites

Πήγαινε στο www.vodafone.gr και όταν μπεις στον λογαριασμό σου , επέλεξε επιστροφή στην παλιά έκδοση.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εδώ και δύο ημέρες δεν μπορώ να μπω με iphone στην εφαρμογή my Vodafone. "Παρακαλούμε προσπάθησε ξανά σε λίγο"...

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, damierom said:

Εδώ και δύο ημέρες δεν μπορώ να μπω με iphone στην εφαρμογή my Vodafone. "Παρακαλούμε προσπάθησε ξανά σε λίγο"...

Ομοίως! Εγώ διαχειριζόμουν από την εφαρμογή my Vodafone το νούμερο του παππού μου, διότι στην my CU είχα βάλει το δικό μου. Τώρα που πέταξα τη δική μου SIM, το νούμερο του παππού μπήκε στην my CU εφαρμογή, η οποία παραδόξως εξακολουθεί να λειτουργεί κανονικά στο iPhone μου. Ελπίζω να μην τη χαλάσουν και αυτή εκ των υστέρων, στα πλαίσια κάποιας "αναβάθμισης συστημάτων"!

Link to comment
Share on other sites

On 4/3/2022 at 4:21 ΜΜ, nikosp88 said:

Απεριόριστα λεπτά από Καθαρά Δευτέρα 

Τελείωσε το πέταγμα του χαρταετού? Εχω αγωνία να δω την απάντηση που θα έρθει. 😂

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

13 ώρες πριν, Vasileios said:

Πήγαινε στο www.vodafone.gr και όταν μπεις στον λογαριασμό σου , επέλεξε επιστροφή στην παλιά έκδοση.

ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δε μπορώ να το βρω, Δεν βλέπω κάτι, ούτε στις ρυθμίσεις...

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ για την απάντηση αλλά δε μπορώ να το βρω, Δεν βλέπω κάτι, ούτε στις ρυθμίσεις...
που ψάχνεις να το βρεις....δεξιά επανω...ουπς δεν φαίνεται καλά ?e1e9fd08f45281d89332b1d1925148a7.jpg

0df5a17c43f7981c3d4cffc58d7c2194.jpg
Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πριν, bbbb said:

Τελείωσε το πέταγμα του χαρταετού? Εχω αγωνία να δω την απάντηση που θα έρθει. 😂

Η απάντηση είναι 9000 κρύσταλλοι + 10€ = 100gb/μηνα. Και πολλά σας είναι (λέει η βονταφον). 

Όσοι έχουν συσκευή 5G θα φυγουν προς f2g μεριά. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5g συσκευή έχω αλλά 37€ δεν θα δώσω στην μπλε.. για να μην έχω 5g ούτε εκει..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, akalos said:

που ψάχνεις να το βρεις....δεξιά επανω...ουπς δεν φαίνεται καλά ?e1e9fd08f45281d89332b1d1925148a7.jpg

0df5a17c43f7981c3d4cffc58d7c2194.jpg

ok το βρήκα, δικό μου λάθος. έμπαινα στο account του σταθερού αντί του κινητού. Μη βαράτε.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, Mobileras said:

Η απάντηση είναι 9000 κρύσταλλοι + 10€ = 100gb/μηνα. Και πολλά σας είναι (λέει η βονταφον). 

Όσοι έχουν συσκευή 5G θα φυγουν προς f2g μεριά. 

Και αν είναι να φύγουν, γιατί να πάνε F2G και όχι What's Up που έχει και πραγματικό 5G? Πάντως, τέτοια επιμονή της Vodafone να μην απαντά με ξεπερνά. Και καλά, για το internet υπάρχει το big bang, λένε οι θαυμαστές. Για τα λεπτά προς όλους τι υπάρχει? Με ποιον τρόπο η Vodafone αντισταθμίζει την απουσία των απεριόριστων που προσφέρουν οι άλλες δύο? Και μη μου πείτε, "εμένα δεν με νοιάζει, δεν χρησιμοποιώ το smartphone για ομιλία". Δηλαδή η Vodafone, και συγκεκριμένα το CU, απευθύνεται σε όσους δεν μιλάνε καθόλου στο τηλέφωνο? Είναι λογική? Τι είναι το CU? Intertelecom ή κάνας πεταμένος MVNO για να βάλουμε την SIM στο συναγερμό?

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...