Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν ξέρεις που αρχίζει και φουλαρει η γραμμή σου :p πάλι ρίσκο είναι και ούτε ξέρεις αν πράγματι φταίνε τα απεριόριστα

όσο για μένα ας βάλει 20€ χωρίς πόντους τα 100gb η κάτι ενδιάμεσα τέλος πάντων μόνιμο πακέτο,διότι οι πόντοι το καθιστούν ανεφικτο για μηνιαία χρήση

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Με τι ταχύτητες όμως? Για εμένα προσωπικά η μόνη σταθερή γραμμή που μπορεί να αντικαταστήσει το 4g όταν δουλεύει όπως πρέπει (που συνήθως δουλεύει) είναι η Inalan που δίνει 100/100 με οπτική ίνα στα 28€ αλλά δεν υπάρχει στην περιοχή μου
Link to comment
Share on other sites

Το group vodafone δουλεύει με όριο ταχύτητας στα απεριόριστα. Μόνιμο πακέτο σε καρτοκινητό με full speed πολλή δύσκολα.

Και με βάση την λογική γιατί να κοστολογήσει 20 ευρώ κάτι το οποίο το δίνει στα 70 ευρώ και με δέσμευση?

Το 70 γίνεται 50 σε καμία περίπτωση όμως δεν γίνεται 20 στο άμεσο μέλλον πόσο μάλλον σε καρτοκινητό.

Link to comment
Share on other sites

διαβάζεις τι γράφουμε η θέλεις να μου παίξεις τα νεύρα lol

ήρεμα ρωταω πάντα παρά τα αντιθέτως λέγομενα :p

Link to comment
Share on other sites

διαβάζεις τι γράφουμε η θέλεις να μου παίξεις τα νεύρα lol

ήρεμα ρωταω πάντα παρά τα αντιθέτως λέγομενα :p

 

Συμπάσχω και συμπονώ τους καρτοκινητούς φίλους μου δεν θα αφήσω όμως την κάθε εταιρία να σας εκμεταλλεύεται με δήθεν ψεύτικες ελπίδες.

Link to comment
Share on other sites

Ε ναι αυτή είναι η αλήθεια. Περί εκμετάλλευσης τωρα σχετικό είναι. Είναι λογικό να μην τους συμφέρει να δίνουν μόνιμα απεριόριστα στα 10-20€. Πάντως εγώ στο cu το μόνο οριο ταχύτητας που βλέπω είναι καθαρά από την δυνατότητα του δικτύου να μας ”σηκώσει" όλους ταυτόχρονα
Link to comment
Share on other sites

Συμπάσχω και συμπονώ τους καρτοκινητούς φίλους μου δεν θα αφήσω όμως την κάθε εταιρία να σας εκμεταλλεύεται με δήθεν ψεύτικες ελπίδες.
βρε προστάτη των φτωχών και αδυνάτων

πρώτον capital controls στην γραμμή μου δεν έχω δει ποτέ μέχρι τώρα με απεριόριστα και μη

δεύτερον θέλουν να βγάλουμε την εταιρεία από την δεινή οικονομική θέση και της προτείνουμε αντί εκμετάλλευσης του μισητού bigbanq 20€ και 100 gb

Fair enough?

λογικά θες σκότωμα γιατι πίσω από το κάθε ποστ σου διακρίνω κάτι διαβολικό και εωσφερες αλλά δεν είναι του παρόντος χαχα

Link to comment
Share on other sites

βρε προστάτη των φτωχών και αδυνάτων

πρώτον capital controls στην γραμμή μου δεν έχω δει ποτέ μέχρι τώρα με απεριόριστα και μη

δεύτερον θέλουν να βγάλουμε την εταιρεία από την δεινή οικονομική θέση και της προτείνουμε αντί εκμετάλλευσης του μισητού bigbanq 20€ και 100 gb

Fair enough?

λογικά θες σκότωμα γιατι πίσω από το κάθε ποστ σου διακρίνω κάτι διαβολικό και εωσφερες αλλά δεν είναι του παρόντος χαχα

 

Αυτό που λέω είναι ότι δεν γίνεται μέσω προσφορών να ελπίζουμε χωρίς κάτι χειροπιαστό. Δεν είναι ωραίο να βγαίνουν λάθος συμπεράσματα. Λες και εγώ δεν θέλω να δίνω 20 ευρώ για απεριόριστο ή έχω χρήματα για πέταμα.

Link to comment
Share on other sites

Τα φτηνά απεριόριστα στην καρτοκινητη ειναι θεμα χρονου να έρθουν. Οποιος τα φερει πρωτος θα παρει και το πιο μεγαλο μεριδιο. Ελπίζω να ειναι η Vodafone η πρώτη, διότι την θεωρώ την πιο σοβαρη.
Link to comment
Share on other sites

αν ήταν χειροπιαστό δεν θα ζητούσαμε να γίνει,πάντως από 16 Δεκέμβρη όλο και κάτι γίνεται με το ένα η άλλο τρόπο,αν θυμάμαι καλά
Link to comment
Share on other sites

Cosmote το αποκλείω κατηγορηματικά για καρτοκινητό.

 

Vodafone full speed επίσης, η vodafone είναι κοντά στο να καταργήσει το όριο ταχύτητας στα συμβόλαια, οπότε τα 2mbps και 10mbps θα μπορούσε θεωρητικά να τα πάει στα καρτοκινητά.

 

Wind τίποτα σπουδαίο ειδικά τώρα που εγκλωβίστηκε με την σύμβαση στη διαχείρηση δικτύων. Απίθανο να κάνει κάτι η wind χωρίς να το έχει ήδη κάνει η vodafone.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ στην vodafone ποντάρω και χωρίς όριο ταχύτητας.Έχουν κάνει τόση διαφήμιση όπου τονίζουν ότι δίνουν πραγματικά απεριόριστα και θα γυρίσουν πάλι σε όρια;

Αλλά δε θα το κάνουν σύντομα θεωρώ. Θα συνεχίσουν για κάνα 2-3 χρόνια ακόμα αυτό το μοντέλο με τα απεριόριστα ανά διαστήματα και μετά ίσως να δώσουν και μόνιμα.

Και οπου σε αυτό το διάστημα το 10€ πακέτο θα πάει 12+ με κάποια αύξηση παροχών ωστε και καλά να δικαιολογήσει την αύξηση, κατι που φυσικά θα κανει και ο ανταγωνισμός ως προς την αύξηση όπως γίνεται παντα.

και κάποια στιγμή που εκ των πραγμάτων που θα πάμε 15€ ελάχιστη κάρτα μπορεί να δώσει και μόνιμα απεριόριστα και θα πούμε και μπράβο για την καλή τιμή.. χαχαχα

Link to comment
Share on other sites

εγώ δεν έχω καταλάβει το NATA GIGA WKEND 3€

από την μια λέει ότι ισχυει 24 ώρες και από την άλλη από Παρασκευή 20:00 έως Κυριακή βράδυ

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς είναι λάθος τους που πρέπει να διορθώσουν.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Τα στέλνεις ηλεκτρονικά, στον κούριερ μόνο το κόστος της κάρτας ανανέωσης χρόνου δίνεις.
Link to comment
Share on other sites

Τα στέλνεις ηλεκτρονικά, στον κούριερ μόνο το κόστος της κάρτας ανανέωσης χρόνου δίνεις.

 

Τέλεια, ευχαριστώ για την απάντηση!

Link to comment
Share on other sites

Σκέφτομαι να παραγγείλω νεο αριθμο cu ονλαιν. Δίνουμε προσωπικά δεδομένα (ταυτότητα/αίτηση) στον ντελιβερά;
θα σε πάρουν τηλέφωνο πρώτα και θα σου πουν τι θα κάνεις και αν συμφωνείς θα προχωρήσουν! χωρίς να απαντήσεις στη κλήση δεν κουνάει ρούπι ο courier
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Βασικά θα έρθει για να αφήσει χαρτί οτι δεν με βρήκε για να πάω να το παρω από την κοντινοτερη μεταφορική...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edit: το κούριερ θα με πάρει τηλ;

Link to comment
Share on other sites

Η Vodafone, για να σε ενημερώσει για τη διαδικασία και να επιβεβαιώσουν ότι ενδιαφέρεσαι.
Link to comment
Share on other sites

Οκ. Βασικά θα έρθει για να αφήσει χαρτί οτι δεν με βρήκε για να πάω να το παρω από την κοντινοτερη μεταφορική...

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Edit: το κούριερ θα με πάρει τηλ;

όχι βρε η Vodafone

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έτσι και έτσι,10 Γκιγκα με 0.90, αν το κρατήσει όλο το Απρίλιο είναι σαν απεριόριστο με 30€ αφού ενεργοποιείται απεριόριστα 3b12af306569d1fcf6c575e6bcbe131b.jpg

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Επίσημα υπάρχει ακόμα στις λίστες αλλα οπότε και να πατήσεις να πάρεις κωδικό είτε 00.01 το βράδυ είτε πρωί είτε μεσημέρι είτε απόγευμα βγάζει πάντα ότι εξαντλήθηκαν οι κωδικοί εδώ και αρκετές βδομάδες.

 

Στάλθηκε από το ELE-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι ρε γμτο. Και δεν το βγάζουν από τις προσφορές και πατάς όλο ελπίδα :p

Κρίμα. Ήταν πολύ καλή προσφορά..

 

Κι εμένα μου έβγαζε συνεχώς ότι έχει εξαντληθεί (όπως και του efood) και μίλησα στο chat με έναν τύπο ο οποίος αποδείχθηκε αγενέστατος (κάποια στιγμή απλά έκλεισε την συνομιλία!!!!) και φυσικά έστειλα με screenshots την συνομιλία μέσω Facebook στην ίδια την Vodafone!Μου είπαν ότι και καλά θα επικοινωνήσουν μαζί μου και μετά από δύο μέρες είδα ότι μου έδωσε κουπόνι τελικά για Simply Burgers!!!!Δηλαδή έπρεπε να πέσει κράξιμο για να δώσουν κάτι που υποτίθεται ότι είναι μέσα στις υπηρεσίες τους αλλά φυσικά υπολειτουργεί ή λειτουργεί επιλεκτικά;;;;

Άσκηση & Τρόπος Ζωής

Όσα θέλετε να μάθετε για την άσκηση...!

http://askisitroposzwis.blogspot.gr/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...