Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για αυτο σας το ανέφερα για να το έχετε στο νου σας αν λήγουν τα υπόλοιπά σας. Ήμουν σιγουρος ότι θα πάρει παράταση και θα πάρει σίγουρα και άλλη, από Τρίτη και μετά πιστεύω ότι θα στρώσει.

Το έχουμε ξαναδεί αυτο με τη Vodafone και τις αναβαθμίσεις τους...

Link to comment
Share on other sites

Για αυτο σας το ανέφερα για να το έχετε στο νου σας αν λήγουν τα υπόλοιπά σας. Ήμουν σιγουρος ότι θα πάρει παράταση και θα πάρει σίγουρα και άλλη, από Τρίτη και μετά πιστεύω ότι θα στρώσει.

Το έχουμε ξαναδεί αυτο με τη Vodafone και τις αναβαθμίσεις τους...

 

Έτσι ακριβώς. Επειδή γνωρίζω πολύ καλά τι εστί Vodafone, ενώ το πακέτο μου έληγε 11/10, το ανανέωσα ξημερώματα 10/10, γιατί ήξερα ότι η Vodafone αποκλείεται να ολοκληρώσει την αναβάθμιση (ή ό,τι κάνει) χωρίς προβλήματα. Παίζει να μην το φτιάξουν ούτε αύριο.

 

Ευτυχώς, ήμουν προληπτικός και δεν έχασα τα δεκάδες χιλιάδες λεπτά ομιλίας και ΜΒ στο CU μου. :p

 

Υ.Γ. Τουλάχιστον δεν έπεσε πάλι όλο το δίκτυο. Όχι ακόμα. :p

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα ο μοναδικός τρόπος να βάλεις κάρτα είναι μόνο όσοι έχουν internet banking στην τράπεζα Πειραιώς? Και έχει την επιλογή για ανανέωση χρόνου ομιλίας? Δεν υπάρχει άλλος τρόπος? Πάντα από το σπίτι μας ρωτάω!από περίπτερο και ατμ και από κατάστημα , από σούπερ μάρκετ το ξέρω. Βλέπω με μια αναζήτηση στο ίντερνετ ότι μπορεί να αγοράσεις κάρτα ανανέωσης και μέσω viva και μου κάνει εντύπωση που έχει και την κάρτα των 10 ευρώ δείτε εδώ https://www.viva.gr/mobilerefill το έχει δοκιμάσει κανένας ?. Επίσης υπάρχει και αυτό εδώ το site https://www.telesuite.gr/eshop/contact-form.php αλλά δεν πρέπει να λειτουργεί διότι έχει από 5 ευρώ κάρτα!!. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει? Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Οκ τραγικοί ακόμα να το φτιάξουν

12/10 ώρα 09.15!!

Έχασα τα πάντα γιατί ανανέωνα χθες και αναγκάστικα να πάρω επέκταση κλπ

Περιπτερο δεν εχω κοντά με κάρτες

Έπρεπε να το κανω μια ημέρα πριν online

ΦΑΠΑΦΟΝ

Link to comment
Share on other sites

Έτσι ακριβώς. Επειδή γνωρίζω πολύ καλά τι εστί Vodafone, ενώ το πακέτο μου έληγε 11/10, το ανανέωσα ξημερώματα 10/10, γιατί ήξερα ότι η Vodafone αποκλείεται να ολοκληρώσει την αναβάθμιση (ή ό,τι κάνει) χωρίς προβλήματα. Παίζει να μην το φτιάξουν ούτε αύριο.

 

Ευτυχώς, ήμουν προληπτικός και δεν έχασα τα δεκάδες χιλιάδες λεπτά ομιλίας και ΜΒ στο CU μου. :p

 

Υ.Γ. Τουλάχιστον δεν έπεσε πάλι όλο το δίκτυο. Όχι ακόμα. :p

 

ε ναι, ειναι λογικο να αγχωνεσε για τα δεκαδες χιλιαδες λεπτα ομιλιας και mb. ειναι προφανες οτι τα χρειαζεσε πολυ, γιαυτο αλλωστε μαζευτηκαν.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή τώρα ο μοναδικός τρόπος να βάλεις κάρτα είναι μόνο όσοι έχουν internet banking στην τράπεζα Πειραιώς? Και έχει την επιλογή για ανανέωση χρόνου ομιλίας? Δεν υπάρχει άλλος τρόπος? Πάντα από το σπίτι μας ρωτάω!από περίπτερο και ατμ και από κατάστημα , από σούπερ μάρκετ το ξέρω. Βλέπω με μια αναζήτηση στο ίντερνετ ότι μπορεί να αγοράσεις κάρτα ανανέωσης και μέσω viva και μου κάνει εντύπωση που έχει και την κάρτα των 10 ευρώ δείτε εδώ https://www.viva.gr/mobilerefill το έχει δοκιμάσει κανένας ?. Επίσης υπάρχει και αυτό εδώ το site https://www.telesuite.gr/eshop/contact-form.php αλλά δεν πρέπει να λειτουργεί διότι έχει από 5 ευρώ κάρτα!!. Άλλος τρόπος δεν υπάρχει?

 

 

Όταν επιλέγεις τους παρόχους, στην 10άρα βγάζει προσωρινά μη διαθέσιμο ποσό..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οκ τραγικοί ακόμα να το φτιάξουν

12/10 ώρα 09.15!!

Έχασα τα πάντα γιατί ανανέωνα χθες και αναγκάστικα να πάρω επέκταση κλπ

Περιπτερο δεν εχω κοντά με κάρτες

Έπρεπε να το κανω μια ημέρα πριν online

ΦΑΠΑΦΟΝ

 

Εστειλαν ενημερωτικο SMS, στην εφαρμογη οταν εμπαινες σου το ανεφερε 2 μερες πριν.

Δεν υπαρχει δικαιολογια μετα απο αυτα αν καποιος επιλεξει να μην κανει ανανεωση 2 μερες πριν την ληξη αντι για 1 μερα.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Εστειλαν ενημερωτικο SMS, στην εφαρμογη οταν εμπαινες σου το ανεφερε 2 μερες πριν.

Δεν υπαρχει δικαιολογια μετα απο αυτα αν καποιος επιλεξει να μην κανει ανανεωση 2 μερες πριν την ληξη αντι για 1 μερα.

 

Είχαν πει Κυριακή απόγευμα θα το φτιάξουν. Άρα η Vodafone ευθύνεται για ό,τι έχασαν οι συνδρομητές της ή θα χάσουν και σήμερα, όπως φαίνεται.

 

Εγώ το είπα, ότι επειδή τους ξέρω καλά και το περίμενα, έκανα την ανανέωση και αγορά πακέτου πολλές ώρες πριν ρίξουν το σύστημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

ε ναι, ειναι λογικο να αγχωνεσε για τα δεκαδες χιλιαδες λεπτα ομιλιας και mb. ειναι προφανες οτι τα χρειαζεσε πολυ, γιαυτο αλλωστε μαζευτηκαν.

 

Δεν καταλαβαίνω την ειρωνεία. Τα λεπτά ίσως να μην τα χρειάζομαι, αλλά τα ΜΒ ναι.

Link to comment
Share on other sites

Οκ τραγικοί ακόμα να το φτιάξουν

12/10 ώρα 09.15!!

Έχασα τα πάντα γιατί ανανέωνα χθες και αναγκάστικα να πάρω επέκταση κλπ

Περιπτερο δεν εχω κοντά με κάρτες

Έπρεπε να το κανω μια ημέρα πριν online

ΦΑΠΑΦΟΝ

 

Ας το εκανες. H Vodafone ειχε ειδοποιήσει μερες πριν και από τις εφαρμογές και με SMS.

Link to comment
Share on other sites

Είχαν πει Κυριακή απόγευμα θα το φτιάξουν. Άρα η Vodafone ευθύνεται για ό,τι έχασαν οι συνδρομητές της ή θα χάσουν και σήμερα, όπως φαίνεται.

 

Εγώ το είπα, ότι επειδή τους ξέρω καλά και το περίμενα, έκανα την ανανέωση και αγορά πακέτου πολλές ώρες πριν ρίξουν το σύστημα.

 

Αναφέρθηκα για μέχρι χτες κι όχι για σήμερα.

Από την στιγμή που ενημέρωσαν δεν υπάρχουν δικαιολογίες.

Προσωπικά από την εμπειρία μου σε ενημερώσεις, συντηρήσεις και γενικά ποτέ δεν τελειώνουν στην ώρα τους και αν έληγε το πακέτο ή η κάρτα αυτές τις μέρες θα έκανα ανανέωση το Σάββατο για να είμαι σίγουρος, αλλά υπάρχουν κι άνθρωποι που θα κάνουν ανανέωση στις 23:58.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

Επρόκειτο για major IT upgrade το οποίο ειναι αρκετά σύνθετο και αφορά δεκάδες συστήματα του οργανισμού. Πάντα σε τέτοια μεγάλα εργα υπάρχουν δεκάδες λόγοι για να βγεί κάτι εκτός χρονοδιαγράμματος ή να χρειαστεί περισσότερο χρόνο υλοποίησης. Οπότε κανουμε τα κουμάντα μας νωρίτερα και δεν περιμένουμε τελευταία στιγμή...
Link to comment
Share on other sites

Ναι ας πρόσεχα αλλα φταίνε

Τους ζήτησα αμεση επαναφορά των χαμένων με δική τους ευθύνη αφου ανέμενα την Κυριακή το βράδυ να ειναι ΟΚ οπως ανέφεραν

Πιο πριν οχι δεν ήθελα

Ούτε να χάσω τα μπόνους online με καρτα

Που και καρτα δεν βρήκα

Σε κάθε περίπτωση την επόμενη φορά θα το κανω πιο πριν αν με επηρεάζει άμεσα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως σε μένα SMS δεν ήρθε που να με ενημερώνει σχετικά για την αναβάθμιση των συστημάτων τους..

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το My CU δεν είναι διαθέσιμο από το Σάββατο 10/10 στις 15:00 μέχρι την Δευτέρα 12/10 το πρωί λόγω αναβάθμισης των συστημάτων μας.

 

Ενημέρωση: από το Σάββατο 10/10 στις 15:00 έως και την Κυριακή 11/10, λόγω εργασιών αναβάθμισης, δεν θα είναι δυνατή η πρόσβαση στο My Vodafone app και web και στο Vodafone TV app, η πληρωμή λογαριασμού και η ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω vodafone.gr

 

 

Τουλάχιστον στο cu αλλάζουν το πότε θα επανέλθουν!!!!!Βεβαια είναι σχεδόν 14:00 ώρα Ελλάδος αλλά δεν παίζει ρόλο.

Link to comment
Share on other sites

Πρωτα ειπαν οι εργασιες συντηρησης θα ειναι εως 11/10 το απογευμα,μηνυμα που εξακολουθει να μου βγαζει οταν παω να μπω στο app.Μπαινω στον υπολογιστη λενε μεχρι 12/10 το πρωι.Το πρωι εφυγε!Ποτε θα φτιαξει τελικα,οταν αφαιρεσουν τα υπολοιπομενα λεπτα ομιλιας και ΜΒ?
Link to comment
Share on other sites

Τελικά τι επιλογή έχουμε για ανανέωση υπολοίπου αυτή την στιγμή; Αν έχουμε δηλαδή.

 

Κάποιος έγραψε κάτι για Πειραιώς.

Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, αν δεν επανέλθει σήμερα, ο πατέρας μου θα χάσει 77gb από το shake και την προσφορά που είχε δώσει στην καραντίνα. Αυτά για να ανανεωθούν πρέπει να γίνει online ανανέωση. Πιστεύω ότι επειδή είναι δική τους ευθύνη δεν θα τα αφήσουν να χαθούν
Link to comment
Share on other sites

Η ανακοίνωση πλέον είναι « Ενημέρωση: λόγω εργασιών αναβάθμισης των συστημάτων μας, προσωρινά δεν θα είναι δυνατή η πρόσβαση στο My Vodafone app και web και στο Vodafone TV app, καθώς και η πληρωμή λογαριασμού και η ανανέωση χρόνου ομιλίας μέσω vodafone.gr», αλλά μπαίνω κανονικα στο my vodafone web.
Link to comment
Share on other sites

Μάλιστα, αν δεν επανέλθει σήμερα, ο πατέρας μου θα χάσει 77gb από το shake και την προσφορά που είχε δώσει στην καραντίνα. Αυτά για να ανανεωθούν πρέπει να γίνει online ανανέωση. Πιστεύω ότι επειδή είναι δική τους ευθύνη δεν θα τα αφήσουν να χαθούν

 

Από σήμερα το πρωϊ 9:00 στο app (καθάρισμα cache) και τώρα μέσω web μπαίνω κανονικά.

Φίλος που έκανε ανανέωση το πρωϊ δεν του εμφανίστηκε αμέσως αλλά στη πορεία συν τα CU Shake κλπ.

Το ίδιο μου είχε συμβεί κάποτε Κυριακή βράδυ σε εμένα που μάλιστα δεν εκτελούσαν εργασίες. Την επομένη

το πρωϊ ήταν ΟΚ.

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα το πρωϊ 9:00 στο app (καθάρισμα cache) και τώρα μέσω web μπαίνω κανονικά.

 

Φίλος που έκανε ανανέωση το πρωϊ δεν του εμφανίστηκε αμέσως αλλά στη πορεία συν τα CU Shake κλπ.

 

Το ίδιο μου είχε συμβεί κάποτε Κυριακή βράδυ σε εμένα που μάλιστα δεν εκτελούσαν εργασίες. Την επομένη

 

το πρωϊ ήταν ΟΚ.

Ακόμα δεν με αφήνει. Μέσω web συνδέεται, αλλά δεν είναι διαθέσιμη η online ανανέωση
Link to comment
Share on other sites

Με εκκαθάριση δεδομένων φαίνεται να δουλεύει κανονικά πλέον και η ανανέωση
Link to comment
Share on other sites

Με εκκαθάριση δεδομένων φαίνεται να δουλεύει κανονικά πλέον και η ανανέωση
Σε εμένα δεν βοήθησε η εκκαθάριση. Μετά από λίγο βέβαια λειτουργούσε κανονικά
Link to comment
Share on other sites

Είχαν πει Κυριακή απόγευμα θα το φτιάξουν. Άρα η Vodafone ευθύνεται για ό,τι έχασαν οι συνδρομητές της ή θα χάσουν και σήμερα, όπως φαίνεται.

 

Εγώ το είπα, ότι επειδή τους ξέρω καλά και το περίμενα, έκανα την ανανέωση και αγορά πακέτου πολλές ώρες πριν ρίξουν το σύστημα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 33 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Δεν καταλαβαίνω την ειρωνεία. Τα λεπτά ίσως να μην τα χρειάζομαι, αλλά τα ΜΒ ναι.

 

καμια ειρωνεια, προσωπικη αποψη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καμια ειρωνεια, προσωπικη αποψη.
Γεμάτο ειρωνεία ήταν το μήνυμα σου. Και η προσωπική σου άποψη, που κανέναν δεν ενδιαφέρει, δεν έχει καν βάση εδώ. Εννοείται είναι καλό να μεταφέρονται τα υπόλοιπα ακόμα και αν δεν τα χρειάζεσαι. Και μόνο που έχεις την άνεση κάποιον μήνα να μιλήσεις ή να καταναλώσεις δεδομένα, περισσότερα από αυτά που σου δίνει το πακέτο και δεν έχεις το άγχος μην σου τελειώσουν, τότε αξίζει.
Link to comment
Share on other sites

Γεμάτο ειρωνεία ήταν το μήνυμα σου. Και η προσωπική σου άποψη, που κανέναν δεν ενδιαφέρει, δεν έχει καν βάση εδώ. Εννοείται είναι καλό να μεταφέρονται τα υπόλοιπα ακόμα και αν δεν τα χρειάζεσαι. Και μόνο που έχεις την άνεση κάποιον μήνα να μιλήσεις ή να καταναλώσεις δεδομένα, περισσότερα από αυτά που σου δίνει το πακέτο και δεν έχεις το άγχος μην σου τελειώσουν, τότε αξίζει.

 

φανταζομαι η δικια σου αποψη βριθει ενδιαφεροντος.

την επομενη φορα θα φροντισω να παρω την αδεια σου πριν εκφερω αποψη

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...