Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Α) Από τον Δεκέμβριο του 2018 έχουν απαγορευτεί οι αυξήσεις κατά την διάρκεια τουσυμβολαίου σε όζα περιλαμβάνει το συ.βόλαιο .

Β) Ελεύθερη αγορά με 3 παίκτες και απαγορευση εισόδου δε υπάρχει.Ολιγππώλιο το λένε.

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι οι συνδρομητές έχουν στερηθεί το δικαίωμα επιλογής αφού οι τιμολογιακές πολιτικές που ακολουθούνται είναι ίδιες.

Επίσης οι παίχτες μπορεί να είναι 3 άλλα τα διαθέσιμα δίκτυα 9+ και δεν υπάρχει καμία διαφοροποίηση.

Τέλος "ελεύθερη αγορά" δεν υπάρχει και δεν πρέπει να υπάρχει στις τηλεπικοινωνίες αφού είναι στρατηγικής σημασίας. Η αγορά ρυθμίζεται και τους κανόνες τους θέτει η πολιτεία.

Οι πάροχοι ήξεραν πολύ καλά κάτω από ποιο πλαίσιο θα λειτουργήσουν, σιγά μην κλαίμε για τα κέρδη των εταιριών.

Link to comment
Share on other sites

https://www.capital.gr/epixeiriseis/3411628/polisi-kai-epanamisthosi-stathmon-basis-exetazoun-vodafone-kai-wind

Μακάρι να γίνει κάτι τέτοιο. Μόνο έτσι θα έρθουν στην αγορά εικονικοί παροχοι mvno μπας και δούμε σοβαρά πακέτα και τιμές Ευρώπης και όχι αυτη η παρωδία που συμβαίνει τώρα.

Link to comment
Share on other sites

Η γουιντ προς πώληση δεν είναι;

 

Ναι αλλά νομίζεις θα την πάρει κανείς? Η τελευταία λύση της θα είναι να πουλήσει το δίκτυο σταθμών για να γλιτώσει κάποιο από το κόστος ανάπτυξης του 5g.

Τελος το off topic

Link to comment
Share on other sites

Μήπως είσαι υπερβολικός ;

Τα πακέτα των 8,5 ευρώ πήγαν 10 (αύξηση 1,5 ευρώ )

Για να βγεί η μέση αύξηση 3 ευρώ πρέπει να μου δείξεις ένα άλλο πακέτο που να ακρίβυνε 4,50 ευρώ.

 

Και λίγα ειπα!!!

Εγω έβαζα το Voice & social 30 με 12 ευρω και ήμουν κομπλέ με επαρκή χρονο ομιλίας και 2-3GB data για social apps που κανω χρήση

Το εξαφάνισαν και τωρα πρεπει να βάλω ειτε 2 των 15 ημερών απο 8,5 (17 ευρω) ή CU Combo 10 ευρω και Social Pass 5 ευρω (Σύνολο 15 ευρω)

Ασε που θα χάσω όσα ειχα μαζέψει καβατζα τοσο καιρο απο μεταφορά

Edited by Vasileios
κατάρες διαγράφονται.
Link to comment
Share on other sites

κατάλαβα δηλαδή η δική σου αύξηση είναι πράγματι 3 ευρω. Η μέση αύξηση όμως πως προκείπτει;
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρατήρησα ότι τα πακέτα videopass μηνιαίο και εβδομαδιαίο γράφουν ότι η τιμή θα ισχύει ως "προσφορά" μέχρι 31/1/2021!! Περίεργο μου φαίνεται που το έβαλαν για τόσο καιρό, οπως περίεργο θα μου φανεί αν εκει κατά τα μέσα καλοκαιριού δεν πάμε για νέο γύρο αυξήσεων...

@Yrrah

Οντως εκει τα κάνανε σκ..τ@ που το κατάργησαν αυτό το πακέτο. Θα μπορούσαν τουλάχιστον να το ακριβύνουν κατά 1€ πχ και να δωσουν και κάτι επιπλέον για παροχή όπως έκαναν και με άλλα πακέτα.. Ισως για τα mb του socialpass επειδή είναι μηνιαίο να μεταφέρονται με το μηναίο των 5€ με κάθε επιφύλαξη αυτό που λέω, καθως δεν το έχω δοκιμάσει

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Μία ερώτηση για οποίον το γνωρίζει. Το πακέτο του καρτοκινητού που έδινε 1gb με 7,5 ευρώ δεν έχει συνέχεια; Δηλαδή, θα χαθούν όσα έχω τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον εννοεις το surf and mail των 8.5€. Λογικά το 10αρι με τα 3gb θα όφειλε να ειναι η συνέχεια του αλλά δεν εχω δοκιμάσει αν όντως ειναι..
Link to comment
Share on other sites

Χθες το πρωί κατά τις 9 πήρα ένα πακέτο big bang για 1 ημέρα. Ήμουν τυχερός γιατί ήταν με τους μισούς κρυστάλλους (1500 αντί 3000). Τώρα που το γράφω αυτό έχω ακόμα ΜΒ από το πακέτο και δεν έχουν λήξει παρόλο που έχουν περάσει 24 ώρες από την ενεργοποίηση. Μια χαρά βγήκε το διήμερο. Με ξέχασαν ή πάντα τα ημερήσια πακέτα κρατάνε παραπάνω;

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Τα μεσάνυχτα κανονικά λήγει, ενώ μπορεί να κρατήσει και κάποιες ώρες πιο μετά.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Από την στιγμή της ενεργοποίησης έχουν περάσει 36 ώρες. Ακόμα από αυτά καταναλώνω. Καλή φάση. Να το έχω υπόψη μου για δύσκολες ώρες που χρειάζεται έξτρα δεδομένα...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Ναι οντως ετσι ειναι. Το μικρο το 6ωρο πρακτικα κρατάει 9ωρο οπότε οπως φαινεται το 24ωρο θα εχει και αυτό ένα +50% διάρκεια απο την αναγραφόμενη.
Link to comment
Share on other sites

Και το πακέτο με τα 100 λεπτά για 2 ημέρες από το big bang που ενεργοποιω τελευταία αρκετά συχνά, διαπίστωσα ότι βγάζει και όλη την 3η μέρα έως τα μεσάνυχτα. Πχ τελευταία φορά το ενεργοποίησα την Δευτέρα στις 8 το πρωί και σήμερα Τετάρτη δεν έχει λήξει ακόμα, θα λήξει μετά τα μεσάνυχτα δηλαδή 16 ώρες περισσότερο!
Link to comment
Share on other sites

Και το πακέτο με τα 100 λεπτά για 2 ημέρες από το big bang που ενεργοποιω τελευταία αρκετά συχνά, διαπίστωσα ότι βγάζει και όλη την 3η μέρα έως τα μεσάνυχτα. Πχ τελευταία φορά το ενεργοποίησα την Δευτέρα στις 8 το πρωί και σήμερα Τετάρτη δεν έχει λήξει ακόμα, θα λήξει μετά τα μεσάνυχτα δηλαδή 16 ώρες περισσότερο!

 

Επιβεβαιωνω. Καλή επιλογή για χρονικά "μπαλώματα".

Link to comment
Share on other sites

Προσέξτε όμως γιατί μπορεί την επόμενη φορά να είναι ακριβώς οι ώρες που λέει και να αδειάσει το υπόλοιπο των χρημάτων σας κατά τη διάρκεια της κλήσης που μπορεί να ξεκίνησε από λεπτά από το πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα ημουνα με τον αδελφο μου και αρχησε να βαραει ενας ηχος σαν σειρηνα φοβηθηκαμε!! και τελικα ητανε το κινητο του αδελφο μου και του διαβαζε και την ειδοποιηση για την προστασια απο τον Κορονοίο. Στο δικο μου κινητο δεν εχει ερθει και μετα που ειχα ανοιξει δεδομενα μου ηρθε και εμενα δυο φορες. Και απο οτι παρατηρησα μου ειχε ερθει ειδοποιηση και τον Αυγουστο 2019 τοτε με τις φωτιες. Καλα ο ηχος της σειρηνας σε τρομαζει.. επισυναπτω το σχετικο μυνημα που μου ηρθε με printscreen.

 

Screenshot-2020-03-11-21-55-56.jpg

Screenshot-2020-03-11-22-00-25.jpg

Για να βρειτε τυχον παλια μυνηματα μπειτε στα μυνημα στο κινητο σας και μετα στις ρυθμισεις ή τρεις τελεις θα βρειτε την επιλογη << εκπομπες κινητης τηλεφωνιας >>

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Σε μένα και στη γυναίκα μου ήρθαν ταυτόχρονα!

Καλά η γυναίκα μου τρομοκρατήθηκε!

Έτσι ακριβώς

ακουγότανε ο θόρυβος . Σειρήνας πολέμου

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...