Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1+1.2 από το shake it συν ενα παρε να έχεις με την 20αρα και υπόλοιπο χρημάτων 17.85€. με δύο 10αρες 2 *1.2gb shake it συν 2 100αρια από το bonus, συν δύο πάρε να έχεις και ίδιο υπόλοιπο χρημάτων. Προσωπικά θεωρώ ότι συμφέρει αντί για 20 2 δεκαρες

 

Σωστά. Δεν υπολόγισα το 1,2GB + 100MB με 2 10άρες.

2,3 GB με 20€, ενώ με 2 10ευρα 2,8GB.

(και δίνεις και διπλάσια "πάρε νάχεις" σε 3 φίλους)

Άρα όταν το υπόλοιπό μας σχεδόν μηδενιστεί, βάζουμε 2 10άευρες και τις επόμενες 7 φορές 1 10άευρη.

Edited by kostaszoum
Link to comment
Share on other sites

Μολις επαιξα 5 γύρους big bang και ολοι οι πλανήτες ηταν του ενός κρυστάλλου...

15 ειναι οι γυροι παιξε και τους υπολοιπους και καθε Δευτερα θα παιξεις ξανα αλλους 15 εγω ετσι κανω. μου εχει 3-5 παιχνιδια απο τα 15 ητανε με 1 κρυσταλλο. Που συνηθως ή δεν το παιζω καθολου παταω εκκινηση στο παιχνιδι και περιμενω 30 '' και δεν παιζω καθολου να παω στο επομενο παιχνιδι ή το παιζω κανονικα και οτι κερδισω. Εφοσον οι κρυσταλλοι δεν εχουν ημερομηνια ληξης να παιζεις το παιχνιδι και καθε Δευτερα και να μαζευεις κρυσταλλους να υπαρχουνε και οταν χρειαστει ενεργοποιησεις οποιο πακετο με τους κρυσταλλους εγω ετσι κανω στο κινητου του πατερα μου . Διοτι το δικο μου κινητο δεν υποστηριζει την εφαρμογη. Επισης βρηκα στο ιντερνετ οτι μπορεις να παιξεις το bing bang game απο το υπολογιστη σου ακολουθωντας της οδηγιες εδω https://www.memuplay.com/gr/how-to-play-gr.vodafone.cu.cu_vr-on-pc.html και τελικα δεν πηγαινε στον υπολογιστη , επισης δεν καταφερα να κατεβασω την εφαρμογη με τα βιας ανοιγε το android μεσα απο την εφαρμογη , αν και δοκιμασα και το bluestacks και μου εβγαζε μυνημα οτι ο επεξεργαστης ( διπηρυνος παλιος) και η μνημη ραμ (4gb εχω εγω ) ειναι ληγη για να μπορω να παιξω παιχνιδια android μεα απο την εφαρμογη. Τελικα τζαμπα κοπος και δεν εκανα και τιποτα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που έχω παρατηρήσει εγώ προσωπικά είναι ότι και οι πόντοι που θα δώσει κάθε φορά είναι κάπως σαν τις "προσφορές για σένα". δηλαδή σε κάποιο νούμερο μπορεί να κάτσουν μία εβδομάδα καλύτερες πίστες από ότι κάποιο άλλο
Link to comment
Share on other sites

Εγώ βλέπω οτι δίνουν κάτι πρακτικό και μετά του αλλάζουν την τιμή προς τα πάνω και σταματάει να είναι πρακτικό. Θα δει μείωση στην κίνηση των big bang πακέτων και μετά που θα αναγκαστεί να επιστρέψει στις αρχικές τιμές, θα είναι πολυ αργα...

Νεοελληνας γκολντεν μπόι, εγγυημένη αποτυχία...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πριν λίγο Έπαιξα κ μου έδωσε 2500 κρησταλους.

 

Στάλθηκε από το POCOPHONE F1 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Edit

Οφείλω να είμαι δίκαιος οπότε αυτό που θα πω είναι ότι τουλάχιστον σε μένα άλλαξε η σειρά που δίνει τα 60αρια! Μετά τα πρώτα πέντε 60άρια που με ξενερωσαν, επανήλθε στα κανονικά και έτσι κατάφερα και εγώ να μαζέψω 2228 πόντους. Μου έδωσε μάλιστα δύο φορές κλεψύδρα σε 240 και 120 πίστες, πράγμα που το έχω δει άλλη μία μόνο φορά να μου δίνει στις 15 ζωές δύο φορές κλεψύδρα.

Οπότε false alarm τουλάχιστον για εμένα

 

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όπως φαίνεται, κανένας δεν μπορεί να φτασει τους 3000 κρυστάλλους ανά εβδομάδα, άρα μόλις αχρηστεψαν το πακέτο 10gb/7 ημέρες το οποίο από 4€ + 1500 κρυστάλλους το πήγαν 4€ + 3000 κρυστάλλους!
Link to comment
Share on other sites

Edit

Οφείλω να είμαι δίκαιος οπότε αυτό που θα πω είναι ότι τουλάχιστον σε μένα άλλαξε η σειρά που δίνει τα 60αρια! Μετά τα πρώτα πέντε 60άρια που με ξενερωσαν, επανήλθε στα κανονικά και έτσι κατάφερα και εγώ να μαζέψω 2228 πόντους. Μου έδωσε μάλιστα δύο φορές κλεψύδρα σε 240 και 120 πίστες, πράγμα που το έχω δει άλλη μία μόνο φορά να μου δίνει στις 15 ζωές δύο φορές κλεψύδρα.

Οπότε false alarm τουλάχιστον για εμένα

 

 

Στάλθηκε από το G8341 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ακριβώς τα ιδια εγιναν και σε μενα, απλως τα 60αρια μου ηρθαν προς το τελος.

 

Πάντως εως τωρα οι τιμες των big bang πακετων παραμενουν μισες.

Link to comment
Share on other sites

Το καλο με την αλλαγή που εγινε στο Cu big bang ειναι οτι με μια ανανεωση ακομα με 1 ευρω τις τελευταιες 60 ημερες απο το vodafone thankyou μπορεις να ενεργοποιησεις πακετο αυτο ειναι πολυ σημαντικο για καποιους που δεν βαζουν καρτα. Με 1 ολοκληρο ευρω για 2 μηνες μπορεις να εχεις τσαμπα δεδομενα. Το δοκιμασα σε τηλεφωνο που ανανεωνω τον χρονο ομιλιας με αυτον τον τροπο
Link to comment
Share on other sites

Ναι ευτυχώς επανέφεραν την μια ανανέωση άνα 60 μέρες αντί των 20€ στους 3 μήνες

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά (συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά).

Αύριο (θεωρητικά) είναι να κάνω ανανέωση σε έναν αριθμό που έβαζα το πακέτο CU Combo. Δεν έχω σκοπό να ανανεώσω αλλά δεν θέλω να χάσω τον αριθμό και κυρίως να μην μπει φραγή εισερχομένων (κλήσεων/SMS) για το επόμενο διάστημα.

Πόσο περιθώριο έχω και τη κάρτα και πότε πρέπει να βάλω/βάζω;

Ευχαριστώ

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση παιδιά (συγγνώμη αν έχει απαντηθεί ξανά).

 

Αύριο (θεωρητικά) είναι να κάνω ανανέωση σε έναν αριθμό που έβαζα το πακέτο CU Combo. Δεν έχω σκοπό να ανανεώσω αλλά δεν θέλω να χάσω τον αριθμό και κυρίως να μην μπει φραγή εισερχομένων (κλήσεων/SMS) για το επόμενο διάστημα.

 

Πόσο περιθώριο έχω και τη κάρτα και πότε πρέπει να βάλω/βάζω;

 

Ευχαριστώ

Το χρηματικό υπόλοιπο χάνεται στις 60 μέρες. Φραγή κλήσεων στις 90 μέρες. Και το νούμερο χάνεται στον ένα χρόνο συν 30 μέρες.
Link to comment
Share on other sites

Το χρηματικό υπόλοιπο χάνεται στις 60 μέρες. Φραγή κλήσεων στις 90 μέρες. Και το νούμερο χάνεται στον ένα χρόνο συν 30 μέρες.

 

Ευχαριστώ!

Γνωρίζεις αν βάλω ένα πακέτο από τα λεφτά που έχω υπόλοιπο στο λογαριασμό ή αν στείλω χρήματα από άλλον CU αριθμό, αν ανανεώνονται οι παραπάνω χρόνοι;

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν ανανεώνονται με τους τρόπους που αναφέρεις

Edit

Εξαφανίστηκε από την εφαρμογή και το πακέτο 8.5€/1GB και έχουμε τώρα 10€/3gb καθώς επίσης ακρίβυναν και τα εβδομαδιαία και ΣΚ πακέτα κατά 1€ και δίνουν και 1gb και 2g επιπλέον αντίστοιχα. Έτσι και πάλι ακόμα και με τους κανονικούς πόντους πού υπάρχουν πλέον συνεχίζει να συμφέρει το παιχνίδι.

Από τις αυξήσεις που ανακοινώθηκαν τώρα νομίζω ότι μας μένει ακόμη το βραδινό πακέτο που είχαν ανακοινώσει ότι θα πάει 12 GB 7 ευρώ και να εμφανιστούν και τα talk max

 

Στάλθηκε από το LEX820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Δημιουργήθηκε νέο νήμα για το BIG BANG APP οπου και μεταφερθηκαν τα σχετικά μηνύματα.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ!

Γνωρίζεις αν βάλω ένα πακέτο από τα λεφτά που έχω υπόλοιπο στο λογαριασμό ή αν στείλω χρήματα από άλλον CU αριθμό, αν ανανεώνονται οι παραπάνω χρόνοι;

μπορείς να αγορασεις ένα προϊόν από supermarket που να δίνει πάνω από 1 ευρώ στο vodafone app Thank you cashback .

με αυτο το 1 ευρώ ανανεώνεις για 60 ημέρες ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

μπορείς να αγορασεις ένα προϊόν από supermarket που να δίνει πάνω από 1 ευρώ στο vodafone app Thank you cashback .

με αυτο το 1 ευρώ ανανεώνεις για 60 ημέρες ακόμα.

 

Ευχαριστώ!!

Δεν το έχω χρησιμοποιήσει ποτέ. Μόλις το έβαλα και το ψάχνω γιατί δεν καταλαβαίνω πως ακριβώς δουλεύει.

Λέει π.χ.

cashback 
€1,40 Χωρίς προσφορά - €0,20 Με προσφορά

· iPod 3gn 15Gb, iPod 5.5gn 30Gb

· iPhone 2G 8Gb, iPhone 3G 16Gb, iPhone 4 16Gb, iPhone 6 64Gb, iPhone 13 Pro 128Gb

· MacBook Pro 15'' (mid '10), MacBook Pro 16'' (late '19)

· Apple Watch Series 7 45mm

· AirPods Pro 2nd Gen

 

Link to comment
Share on other sites

Ναι πρακτικά πλέον για την ώρα με το 10αρικο υπάρχουν τα bonus που δίνει και για την ομιλία για να φτάνει το 10αρικο πέρα απο τις "προσφορές για σένα" για όποιον έρθει τέτοια προσφορά και το talk abroad με τα 200 προς ολους υπάρχει και αυτό http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7979725#post7979725 συνδυαστικά με επιπλέον νετ
Link to comment
Share on other sites

Και που είναι το πρόβλημα? Ανάπτυξη έχουμε, το αεπ είναι στα καλύτερα του και οι μισθοί έχουν εκτοξευθεί προς τα πάνω. :whistle: :whistle:
Link to comment
Share on other sites

Μην ειμαστε αχάριστοι. Με τα 3gb που δίνει το πακέτο των 10€ κάποιος μπορει να ανοίξει και να τρέξει μια νέα επιχειρηματική δραστηριότητα και όντως να έρθει ανάπτυξη :p
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα επειδη κατοικω με τους γονεις μου δεν εχω καποιον λογαριασμο στο ονομα μου , και ενω παλια ειχα βαλει ταχυδρομικη Θυριδα στην διευθυνση σημερα που πηγα σε αλλο καταστημα δεν τυπωνεται. Τι συμβαινει με το συστημα της vodafone ; και πως το 2018 στο Καταστημα της Κερατεας γινοτανε ( εχω φωτοτυπια του 2018 ) και τωρα στο καταστημα στο Μαρκοπουλο δεν γινεται. Τελικα την εγραψε χειρογραφα αυτος στο καταστημα με σφραγιδα αλλα δεν το δεχτηκε η Εθνικη τραπεζα! , για να μου βαλει την ταχυδρομικη Θυριδα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πήγενε στην Κερατέα να λύσεις το προβλημα σου.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...