Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχει αναφερθεί κάτι για διακοπή οπότε απλά πιστεύω πως δεν έχει μπει στο νέο site.

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας Νέο νούμερο cu και μου ήρθε μήνυμα ότι με κάθε ανανέωση θα ενεργοποιείται αυτόματα 200 λεπτά προς όλους και 200 προς cu με κόστος 5 ευρώ πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω ένα αριθμό Vodafone με συμβόλαιο και θέλω να το γυρίσω σε κάρτα, μάλλον cu.

Θέλω να ρωτήσω Κάθε πότε πρέπει να βάζω χρήματα και να κάνω ανανέωση χρόνου ώστε ο αριθμός να δέχεται κλήσεις;

Δηλ. χωρίς ανανέωση υπολοίπου σε ποσες μερες πραγματοποιείται φραγή εισερχομένης κλήσεις;

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο πακέτο που να μπορώ να πάρω το μέγιστο δυνατό;

Ευχαριστώ

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας Νέο νούμερο cu και μου ήρθε μήνυμα ότι με κάθε ανανέωση θα ενεργοποιείται αυτόματα 200 λεπτά προς όλους και 200 προς cu με κόστος 5 ευρώ πώς μπορώ να το απενεργοποιήσω?

 

Καλησπέρα,

 

Απευθύνσου στην εξυπηρέτηση πελατών, μέσω της συνομιλίας στο vodafonecu.gr.

 

Είναι σίγουρο πως θα στο απενεργοποιήσουν.

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα.

Έχω ένα αριθμό Vodafone με συμβόλαιο και θέλω να το γυρίσω σε κάρτα, μάλλον cu.

Θέλω να ρωτήσω Κάθε πότε πρέπει να βάζω χρήματα και να κάνω ανανέωση χρόνου ώστε ο αριθμός να δέχεται κλήσεις;

Δηλ. χωρίς ανανέωση υπολοίπου σε ποσες μερες πραγματοποιείται φραγή εισερχομένης κλήσεις;

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο πακέτο που να μπορώ να πάρω το μέγιστο δυνατό;

Ευχαριστώ

 

Καλησπέρα,

 

Κάθε 4 μήνες. Μετά το πέρας των τεσσάρων μηνών, ενεργοποιείται η φραγή. Δεν θυμάμαι αν έχει αλλάξει σε τρεις μήνες πρόσφατα. Με τόσες αλλαγές που κάνουν τόσο συχνά, έχουμε χάσει τα αυγά και τα πασχάλια.

 

Όσον αφορά το πακέτο, αυτό εξαρτάται από τη χρήση που κάνεις.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα.

Έχω ένα αριθμό Vodafone με συμβόλαιο και θέλω να το γυρίσω σε κάρτα, μάλλον cu.

Θέλω να ρωτήσω Κάθε πότε πρέπει να βάζω χρήματα και να κάνω ανανέωση χρόνου ώστε ο αριθμός να δέχεται κλήσεις;

Δηλ. χωρίς ανανέωση υπολοίπου σε ποσες μερες πραγματοποιείται φραγή εισερχομένης κλήσεις;

Έχετε να μου προτείνετε κάποιο πακέτο που να μπορώ να πάρω το μέγιστο δυνατό;

Ευχαριστώ

 

Πες τη χρηση σου ωστε να υπολογισουμε ποσο θα δινεις καθε μηνα σε καρτα και τι πακετα συμφερουν.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πες τη χρηση σου ωστε να υπολογισουμε ποσο θα δινεις καθε μηνα σε καρτα και τι πακετα συμφερουν.

 

αυτό που είχα ήταν 1500 σε σταθερά και 500 προς όλους.

Πότε δεν το τελείωνα.

Βασικά θέλω να περιορίσω τα έξοδά μου.

Στο κινητό έχω και μια κάρτα what's up 1500 προς όλους + 1500 internet + reload = 2700

Οπότε δεν έχω πρόβλημα χρόνου.

Το what's up το έβαλα πριν μερικές μέρες.

Τα άλλο είναι το βασικό επαγγελματικό μου τηλ.

σαν αρχή θέλω μόνο χρόνο ομιλίας και σταδιακά να βάζω μια κάρτα στους 3-4 μήνες όσους με δίνει το δικαίωμα για να έχω πάντα εισερχόμενες κλήσεις.

Νικήτας
Link to comment
Share on other sites

αυτό που είχα ήταν 1500 σε σταθερά και 500 προς όλους.

Πότε δεν το τελείωνα.

Βασικά θέλω να περιορίσω τα έξοδά μου.

Στο κινητό έχω και μια κάρτα what's up 1500 προς όλους + 1500 internet + reload = 2700

Οπότε δεν έχω πρόβλημα χρόνου.

Το what's up το έβαλα πριν μερικές μέρες.

Τα άλλο είναι το βασικό επαγγελματικό μου τηλ.

σαν αρχή θέλω μόνο χρόνο ομιλίας και σταδιακά να βάζω μια κάρτα στους 3-4 μήνες όσους με δίνει το δικαίωμα για να έχω πάντα εισερχόμενες κλήσεις.

 

Αρα εχεις προνομιακο.

Μπορεις να βαλεις με 7€ 300' προς CU και 400' προς ολους μεσα απο το My Cu App.

Bonus 500MB intrrnet και shake 600MB.

Εγω προσωπικα παντως θα κρατουσα το CU με 5€ καθε 2 μηνες,θα επαιρνα 1GB/1€ για 24 ωρες και μολις εμενες κατω απο 1€ μπορεις να παρεις 1+1 κωδικους.Καθε πεμπτη ειναι δωρεαν μεσω του CU App.

15€ το χρονο μονο για εισερχομενες θελεις.

Edited by Vasileios

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μια απορία αν γνωρίζει κανείς. Λένε ότι άλλαξαν οι χρόνοι που κρατάς ένα νούμερα στους δύο μήνες. Στους δύο μήνες χάνεις το νούμερο αν δεν βάλεις καθόλου κάρτα ή χάνετε το υπόλοιπο των χρημάτων σου? Κάποιος μου είπε ότι στους δύο μήνες χάνεις τα χρήματα που έχεις μέσα & ότι στον χρόνο χάνετε το νούμερο. Τελικά τι ισχύει?

 

 

* χωρίς να βάλεις κάρτα!

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Vasileios
Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

στους δύο μήνες απο την ανανέωση χάνεται το υπόλοιπο....

 

στους τρεις μήνες δεν δέχεται εισερχόμενες.....

 

στους 12+1 μήνες αποσυνδέεται απο το δίκτυο.....

 

απο την αποσύνδεση έχεις ακομα 6 μήνες καιρό να ζητήσεις επανασύνδεση....

 

ας με διορθώσει κάποιος αν κανω λάθος....

 

υγ (εγκυκλοπαιδικα)

τα ίδια ισχύουν σε ολες, εκτός απο κοαμοτε που αν βαλεις >12ε ισχύει τρίμηνο...... επίσης μου είπαν οτι αν το έχεις ενεργό το τηλέφωνο στην wind

δέχεσαι εισερχόμενες πέραν του τριμήνου έως ενα χρόνο

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

στους δύο μήνες απο την ανανέωση χάνεται το υπόλοιπο....

 

στους τρεις μήνες δεν δέχεται εισερχόμενες.....

 

στους 12+1 μήνες αποσυνδέεται απο το δίκτυο.....

 

απο την αποσύνδεση έχεις ακομα 6 μήνες καιρό να ζητήσεις επανασύνδεση....

 

ας με διορθώσει κάποιος αν κανω λάθος....

 

υγ (εγκυκλοπαιδικα)

τα ίδια ισχύουν σε ολες, εκτός απο κοαμοτε που αν βαλεις >12ε ισχύει τρίμηνο...... επίσης μου είπαν οτι αν το έχεις ενεργό το τηλέφωνο στην wind

δέχεσαι εισερχόμενες πέραν του τριμήνου έως ενα χρόνο

 

Sent from my L200 using Tapatalk

Εγώ που χρησιμοποιώ το cu για free internet όταν θα γίνει φραγή στο τρίμηνο άραγε θα μπορώ να μπω στο Internet? Οψόμεθα. Το πολύ πολύ να βάζω μια 5 εύρη το τρίμηνο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ...έχω συμβόλαιο Vodafone αλλά δεν με καλύπτει πλέον όποτε σκέφτομαι την αλλαγή σε κάρτα ...η χρήση που το θέλω είναι το πολύ 300 λεπτά προς όλους και 4gb internet...τι θα μου προτείνατε
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ...έχω συμβόλαιο Vodafone αλλά δεν με καλύπτει πλέον όποτε σκέφτομαι την αλλαγή σε κάρτα ...η χρήση που το θέλω είναι το πολύ 300 λεπτά προς όλους και 4gb internet...τι θα μου προτείνατε

 

Καλησπέρα,

 

Το Vodafone CU δεν "μπορεί" να σου προσφέρει 4GB/μήνα. Εκτός αν είσαι διατεθειμένος να βάλεις βαθιά το χέρι στην τσέπη. Αυτό σημαίνει πολλαπλή αγορά πακέτων δεδομένων, με ο,τι κόστος συνεπάγεται αυτό.

 

Η ανανέωση από 10€, σου προσφέρει 1100mb για ένα μήνα (500mb just surf bonus + 600mb CU Shake).

 

Η δε ανανέωση των 20€, σου προσφέρει 1600mb για ένα μήνα (1GB just surf bonus + 600mb CU Shake).

 

Να υπολογίσεις ότι κατά καιρούς, θα λαμβάνεις αποκλειστικές προσφορές. Κάποιες εκ των οποίων είναι πολύ δελεαστικές. Για παράδειγμα: 2GB για ένα μήνα / με κόστος 2€.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το CU Shake? Δεν βρίσκω κάτι σχετικό στο app

 

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

tsak8 - Χρήστος

LG G6 / LG G Pad 8,3"

Link to comment
Share on other sites

Τι είναι το CU Shake? Δεν βρίσκω κάτι σχετικό στο app

 

Στάλθηκε από το LG-H870S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εμφανίζεται στην εφαρμογή, έπειτα από online ανανέωση. Κουνάς λιγάκι το κινητό μόλις το επιλέξεις και κερδίζεις κάποιες παροχές. Η επιλογή δική σου.

 

Περισσότερες πληροφορίες εδώ: https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/cu-shake/

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Σε ερώτηση που έκανα σε κατάστημα για να δω πως χάθηκε το χρηματικό υπόλοιπό μου . Μου είπαν πως αν δεν το ξοδέψω μεσα σε 2 μήνες, το χάνω. Ισχύει αυτό; (πληροφοριακά ,έχω πολύ υπόλοιπο σε όλα και δεν πήρα σε νούμερα με χρέωση).

 

Και κατι ακόμα. Ζήτησα να μην γίνεται αυτόματα η ενεργοποίηση του πακέτου που έχω τώρα. Χωρίς να επιλέξω όμως άλλο( να συνεχίζω να βάζω το ίδιο απλά όχι αυτόματα) . Μου είπαν πως θα χάσω το υπόλοιπό μου αν απενεργοποιήσω την αυτόματη ενεργοποίηση. Ισχύει;

LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

Βασικά η απάντηση του κατάστηματος είναι αόριστη. Μόνο καλώντας το 1252 επιλογή 1 και αμέσως 2 θα μάθεις πότε λήγει το υπόλοιπο σου. Και ναι ισχύει το δίμηνο για απώλεια του υπολοίπου σου.

Όσο αφορά το υπόλοιπο που θα χαθεί μην ανησυχείς σύντομα θα δημιουργήσεις καινούριο υπόλοιπο .

Αν ενεργοποιείς μάλιστα το πακέτο online παίρνεις κάθε φορά 100 λεπτά ομιλίας παραπάνω.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου ήρθε ένα μήνυμα 500 λεπτά και 1GB με 8,5 ευρώ.

Αυτά παίζουν κανονικά σε περιαγωγή. Φαντάζομαι και τα δικά σου θα παίζουν.

 

Σε μενα δεν εχει ερθει καμια προσφορα σε καρτοκινητο βονταφον εδω και πολυ καιρο.Το γυρναω σε cu μπας και παρω κατι της προκοπης και γω πριν αλλαξω νουμερο και εταιρεια..μεχρι τις γιορτες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά να ρωτήσω κάτι:

 

Στο φοιτητικό πακέτο ισχύει διαφορετική διάρκεια αξίας συνδιαλέξεων; Ρωτάω διότι έβαλα πριν από λίγες ημέρες 10€ και το υπόλοιπο λήγει στις 19/2/2019 και όχι σε δύο μήνες, όπως ισχύει. Έψαξα αρκετά τους όρους, δε βρήκα πουθενά να ισχύει κάτι διαφορετικό για τα φοιτητικά πακέτα.

 

Γνωρίζετε κάτι σχετικό; (αν έχετε και το link όπου αναφέρεται κάτι, ακόμα καλύτερα)

Link to comment
Share on other sites

Ορισμένα φοιτητικά πακέτα δεν λήγουν ποτέ. Βάλεις δεν βάλεις κάρτα ανανεώνονται αυτόματα κάθε μήνα για 6 μήνες ακόμα.

Δεν υπάρχει link. Είναι ανεπίσημο αυτό που συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Βασιλη το 1266 για αλλαγη πακετου καρτοκινητης δεν μπορει να γινει οταν εισαι στο εξωτερικο?:( υπαρχει αλλος τροπος?
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς δεν μπορεί να κληθεί το 1266 από το εξωτερικό .

Μπορείς να καλέσεις όμως την εξυπηρέτηση πελατών η οποία σίγουρα μπορεί να βοηθήσει.

Link to comment
Share on other sites

Καλο ε?19b11ac03644c36ae021f074592ee004.jpg

 

Send By Opto

Εχω κινητο Motorola....αυτο με την κεραια το καπακι και τα πρασινα γραμματα.Ναι αυτο που ζυγιζει 24Κg

Σταθερο FTTH 200Mbps

Link to comment
Share on other sites

Βασικά η απάντηση του κατάστηματος είναι αόριστη. Μόνο καλώντας το 1252 επιλογή 1 και αμέσως 2 θα μάθεις πότε λήγει το υπόλοιπο σου. Και ναι ισχύει το δίμηνο για απώλεια του υπολοίπου σου.

Όσο αφορά το υπόλοιπο που θα χαθεί μην ανησυχείς σύντομα θα δημιουργήσεις καινούριο υπόλοιπο .

Αν ενεργοποιείς μάλιστα το πακέτο online παίρνεις κάθε φορά 100 λεπτά ομιλίας παραπάνω.

 

Ευχαριστώ για την απάντηση Βασίλη!!

Edited by Vasileios
LG G8s - Lg g6 h870 -- Note 4 N910F(dead) stock 6.0.1 -- Sony Xperia Z 5.1.1 eXistenZ Y 4.0.0 -
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...