Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

δεν βγαζω ακρη εδω και μια εβδομάδα,εγω βαζω καθε μηνα το talk to vodafone 300 με 6 ευρώ και εχω μαζεμένα μεσα γυρω στα 4700 λεπτα ομιλίας...καταργούν το πακέτο με το έτσι θελω και στην θεση του φερνουν το cu talk to all με 7 ευρω το οποίο δίνει 300 προς cu και 400 προς ολους...(εγω με το vodafone 300 εχω καθε μηνα λεπτα ομιλίας προς vodafone σε ολα τα vodafone..)ενω το cu talk to all δινει σε cu μονο οσον αφορα vodafone...

προσπαθω να τους πω οτι θελω τα λεπτα που εχω μαζεμενα να μου τα βαλουν στο νεο πακετο που θα παρω γιατι καταργουν αυτο που βαζω χωρις την θεληση μου,και αυτοί μου κάνουν προσφορά λέγοντας βαλε το cu talk to all και θα παρεις τριπλασιασμο των λεπτων ομιλίας ....επίσης αν δείτε στο cu combo 600 με 8.5 ευρω έχουν καταργήσει τα 100 λεπτα ομιλίας προς ολους ειδικη προσφορα,εκαναν δηλαδη την αυξηση σε 8.5 ευρω απο 8 και κατηργησαν και τα 100 λεπτα της ειδικης προσφορας...

Μια χαρά βλέπω να εχουν μείνει τα 100´ προσφορά και τα ΜΒ να εχουν γίνει 200 απο κατι σάπια 50 που έδινε πριν

 

 

http://a64.tinypic.com/332rxvt.jpg

Edited by XP130TD
Link to comment
Share on other sites

Μια χαρά βλέπω να εχουν μείνει τα 100´ προσφορά και τα ΜΒ να εχουν γίνει 200 απο κατι σάπια 50 που έδινε πριν

 

 

http://a64.tinypic.com/332rxvt.jpg

 

εδινε πριν με 8 ευρω για ομιλιαΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ μιλαω παντα: 300 λεπτα προς ολους +100 προς ολους ειδικη προσφορα +100 προς ολους bonus online ενεργοποιησης συνολο 500 λεπτα προς ολους,τωρα το εκανε 300 λεπτα προς ολους +100 προς ολους bonus online ενεργοποιησης συνολο 400 λεπτα προς ολους με 8,5 ευρω.πηγαινε μια σελιδα πισω και δες το εχει βαλει φωτο φιλος...

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

το παλιο σου πακετο ηταν το talk to vodafone 300 ? και το νεο που αγορασες ποιο ειναι?

 

το cu talk a lot 600 είχα πριν βάλει.

 

όσο για τα 100 λεπτά προς όλους από ειδική προσφορά μάλλον είναι προσφορά της κάθε γραμμής ξεχωριστά και δεν πρέπει να είναι για όλους.

 

όσο για το cu combo 600 που αυξήθηκε κατά 0.50 ευρώ έδινε 60 mb αλλά τώρα αντί να δίνει 100 που έλεγε το δελτίο τύπου δίνει 200 ! πάντως γενικά συμφέρει και οι αλλαγές είναι πολύ καλές και το 0.50 ευρώ παραπάνω δεν είναι και τίποτα. εγώ βέβαια θα ήθελα ένα πακέτο με λίγα λεπτά ομιλίας προς όλους και λίγο ίντερνετ πχ 100 λεπτά ομιλίας και 150 mb internet με κάτι 4 ευρώ και κάτι. έτσι ώστε να βάζουμε κάρτα των. 5 ευρώ και να ενεργοποιούμε πακέτο που να έχει και λεπτά ομιλίας και ελάχιστο ίντερνετ διότι υπάρχουν άτομα που δεν κάνουν τόση μεγάλη χρήση! , διότι τώρα αναγκαστικά πρέπει να βάλεις δέκα ευρώ κάρτα! . μακάρι να το κάνουν όπως το έχει η Cyta καρτοκινητη ! .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Από τα ξημερώματα σήμερα το έλιωσα στα Speedtest γιατί έβλεπα ανεβασμένες ταχύτητες και στα Χανιά και στον Αποκόρωνα με αποτέλεσμα πριν λίγο να φάω κόφτη γιατί κατανάλωσα πάνω από 3GB σε 12 ώρες! Τώρα βγάζει με το ζόρι 1Mbps ίσα-ισα για βασική πλοήγηση. Τουλάχιστον τα speedtest τα έκανα από την εφαρμογή My Vodafone και δεν χρεώθηκα τίποτα! Στο μήνυμα μου έγραφε ότι η ταχύτητα θα επανέλθει στις 4 η ώρα τα ξημερώματα... Τουλάχιστον ευχαριστήθηκα

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Χαχα! Από τα ξημερώματα σήμερα το έλιωσα στα Speedtest γιατί έβλεπα ανεβασμένες ταχύτητες και στα Χανιά και στον Αποκόρωνα με αποτέλεσμα πριν λίγο να φάω κόφτη γιατί κατανάλωσα πάνω από 3GB σε 12 ώρες! Τώρα βγάζει με το ζόρι 1Mbps ίσα-ισα για βασική πλοήγηση. Τουλάχιστον τα speedtest τα έκανα από την εφαρμογή My Vodafone και δεν χρεώθηκα τίποτα! Στο μήνυμα μου έγραφε ότι η ταχύτητα θα επανέλθει στις 4 η ώρα τα ξημερώματα... Τουλάχιστον ευχαριστήθηκα

 

Γι αυτο κραταω και την αλλη καρτα.Για να πληρωνω οσα mb θελω και να τα ξοδευω ολα χωρις κοφτες και ορια ορθης χρησης.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Έχω κι εγώ την Q και θα την βγάλω μέχρι αύριο. Απλά είδα σε πολλές κεραίες του νομού Χανίων ανεβασμένες ταχύτητες σήμερα και παρασυρθηκα. Με το να είναι και τα τεστ τζάμπα πολύ θέλει; Πάντως σε γενικές γραμμές με 1-1,5 GB (χωρίς speedtest εννοείται) τον βγάζω το μήνα άνετα και περισσεύουν και κάτι ψιλά...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

5,35€. Αν έχεις και προηγούμενο υπόλοιπο τα πακέτα ξεκινάνε πλέον από 7 ευρώ εκτός αν θες κάποιο από τα data με τους αντίστοιχους περιορισμούς...

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

εδινε πριν με 8 ευρω για ομιλιαΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ μιλαω παντα: 300 λεπτα προς ολους +100 προς ολους ειδικη προσφορα +100 προς ολους bonus online ενεργοποιησης συνολο 500 λεπτα προς ολους,τωρα το εκανε 300 λεπτα προς ολους +100 προς ολους bonus online ενεργοποιησης συνολο 400 λεπτα προς ολους με 8,5 ευρω.πηγαινε μια σελιδα πισω και δες το εχει βαλει φωτο φιλος...

 

Κάνεις λάθος στα λεπτά πρός όλους ! Πρίν έδινε 200' πρός όλους και με τα bonus έφτανε τα 400΄και όχι 500΄. Το ξέρω πολύ καλά γιατι αυτό το πακέτο έχω 6 μήνες τώρα !

H φώτο που έβαλες (με τα 500') ήταν απο την πρώτη μέρα αλλαγής των πακέτων και μάλλον είχαν κάνει πατατιά γιατί εξαφανίστηκε την επόμενη !!

Με 0,50 παραπάνω ανέβασε τα mb σε 200 και τα sms !

Edited by greekn1c
Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινηση για τα Combo

γραφει στα ψιλα .. "Τα λεπτά, SMS προς όλους & MBs ισχύουν για χρήση εντός Ε.Ε. Το πακέτο δεν ισχύει για χρήση εκτός Ε.Ε"

Οταν εισαι σε περιαγωγη η χρεωση γινεται ακριβως οπως στην Ελλαδα?Δηλαδη αν καλεσω απο την χωρα της ΕΕ σε αριθμο βονταφον/CU θα αφαιρεθουν απο τα λεπτα προς Βονταφον/CU αντιστοιχα και αν καλεσω κοσμοτε σταθερο η wind θα αφαιρεθουν απο τα λεπτα προς ολους οπως ειναι κανονικα η ισχυει κατι αλλο ? (Γιατι υποπτευομαι οτι μπορει οταν βρισκεσαι σε περιαγωγη αν καλεσεις κινητο βοντα η κοσμοτε η γουντ φευγουν απο τα λεπτα προς ολους.)

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος στα λεπτά πρός όλους ! Πρίν έδινε 200' πρός όλους και με τα bonus έφτανε τα 400΄και όχι 500΄. Το ξέρω πολύ καλά γιατι αυτό το πακέτο έχω 6 μήνες τώρα !

H φώτο που έβαλες (με τα 500') ήταν απο την πρώτη μέρα αλλαγής των πακέτων και μάλλον είχαν κάνει πατατιά γιατί εξαφανίστηκε την επόμενη !!

Με 0,50 παραπάνω ανέβασε τα mb σε 200 και τα sms !

Αυτο

Ήταν 200 και 100 από μπόνους και 100 από ειδική προσφορα

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος στα λεπτά πρός όλους ! Πρίν έδινε 200' πρός όλους και με τα bonus έφτανε τα 400΄και όχι 500΄. Το ξέρω πολύ καλά γιατι αυτό το πακέτο έχω 6 μήνες τώρα !

H φώτο που έβαλες (με τα 500') ήταν απο την πρώτη μέρα αλλαγής των πακέτων και μάλλον είχαν κάνει πατατιά γιατί εξαφανίστηκε την επόμενη !!

Με 0,50 παραπάνω ανέβασε τα mb σε 200 και τα sms !

 

Ασε γιατί τούς εχω στήν μπούκα...για ολα τούς εχω ικανούς εκεί στήν vodafone!!!εγω ανέβασα εδω το πακέτο που είχαν βάλει στο site...ας όψετε που δεν έχει καλό σήμα καμία απο τις 3 εδω που μένω και αναγκαστικά παίζω μπάλα με vodafone και τέλειο σήμα αλλιώς θα τους είχα συχτιρίσει και θα είχα φύγει...ρώτησα ομως cosmote και wind και μου είπαν οτι πλέον δίνουν μηχάνημα για τελειο σήμα μονο σε συνδρομητές με συμβόλαιο και οχι με κάρτα λες και εμείς δεν πληρώνουμε τον χρόνο ομιλίας, μας τον δίνουν τσάμπα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κάτι,τα λεπτά ομιλίας απο το bonus talk 2vodafone όταν βάζουμε καρτα 10 ευρώ μεταφέρονται στόν επόμενο μήνα κανονικά οπως και τα υπολοιποντα λεπτα του πακέτου; οταν βάζεις το ιδιο πακέτο καθε μηνα πριν την λήξη του έτσι δεν είναι;

Link to comment
Share on other sites

Μια διευκρινηση για τα Combo

γραφει στα ψιλα .. "Τα λεπτά, SMS προς όλους & MBs ισχύουν για χρήση εντός Ε.Ε. Το πακέτο δεν ισχύει για χρήση εκτός Ε.Ε"

Οταν εισαι σε περιαγωγη η χρεωση γινεται ακριβως οπως στην Ελλαδα?Δηλαδη αν καλεσω απο την χωρα της ΕΕ σε αριθμο βονταφον/CU θα αφαιρεθουν απο τα λεπτα προς Βονταφον/CU αντιστοιχα και αν καλεσω κοσμοτε σταθερο η wind θα αφαιρεθουν απο τα λεπτα προς ολους οπως ειναι κανονικα η ισχυει κατι αλλο ? (Γιατι υποπτευομαι οτι μπορει οταν βρισκεσαι σε περιαγωγη αν καλεσεις κινητο βοντα η κοσμοτε η γουντ φευγουν απο τα λεπτα προς ολους.)

Τα λεπτά και τα SMS προς όλους ισχύουν στην περιαγωγή. Τα λεπτά προς CU δεν ισχύουν.

Link to comment
Share on other sites

αφού δεν ισχύουν για Ελλάδα πως είναι δυνατόν να ισχύουν σε άλλες χώρες?για προς cu λέω......

 

Ο άνθρωπος λέει ξεκάθαρα, πως όταν είσαι σε περιαγωγή, καταναλώνονται τα λεπτά προς όλα τα δίκτυα και τα sms προς όλα τα δίκτυα.

 

Στην περιαγωγή ισχύουν μόνο τα προς όλους, έχει ειπωθεί καμία 200 φορές.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Άσχετο με το παραπάνω, σήμερα μου ήρθε η συγκεκριμένη προσφορά για πρώτη φορά: ΘEΛEIΣ ΔΩPEAN 300' ΠPOΣ OΛOYΣ K 300' ΠPOΣ CU? ENEPΓOΠOIHΣE TO CU TALK TO ALL (300' ΠPOΣ OΛOYΣ & 300' ΠPOΣ CU) MONO ME 7€ MEXPI TIΣ 20/4 KAI ΠAPE AΛΛO ENA ΔΩPO! ΣTEIΛE 600 ΣTO 1252!
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

επίσης

ΘEΛEIΣ ΔΩPEAN 300' ΠPOΣ OΛOYΣ K 300' ΠPOΣ CU? ENEPΓOΠOIHΣE TO CU TALK TO ALL (300' ΠPOΣ OΛOYΣ & 300' ΠPOΣ CU) MONO ME 7€ MEXPI TIΣ 20/4 KAI ΠAPE AΛΛO ENA ΔΩPO! ΣTEIΛE 600 ΣTO 1252!

Link to comment
Share on other sites

επίσης

ΘEΛEIΣ ΔΩPEAN 300' ΠPOΣ OΛOYΣ K 300' ΠPOΣ CU? ENEPΓOΠOIHΣE TO CU TALK TO ALL (300' ΠPOΣ OΛOYΣ & 300' ΠPOΣ CU) MONO ME 7€ MEXPI TIΣ 20/4 KAI ΠAPE AΛΛO ENA ΔΩPO! ΣTEIΛE 600 ΣTO 1252!

 

στον πατέρα μου που το ενεργοποίησε του έδωσε δυο πακέτα δώρο δηλαδή πλήρωσε 7 ευρώ και πήρε 900 λεπτά προς όλους και 900 λεπτα προς cu!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

άμα τους κάνεις χρήση καλά είναι,προσωπικά δεν....data θέλω εγώ και όπως λέμε στην Κρήτη....ξα μου
Link to comment
Share on other sites

Ασε γιατί τούς εχω στήν μπούκα...για ολα τούς εχω ικανούς εκεί στήν vodafone!!!εγω ανέβασα εδω το πακέτο που είχαν βάλει στο site...ας όψετε που δεν έχει καλό σήμα καμία απο τις 3 εδω που μένω και αναγκαστικά παίζω μπάλα με vodafone και τέλειο σήμα αλλιώς θα τους είχα συχτιρίσει και θα είχα φύγει...ρώτησα ομως cosmote και wind και μου είπαν οτι πλέον δίνουν μηχάνημα για τελειο σήμα μονο σε συνδρομητές με συμβόλαιο και οχι με κάρτα λες και εμείς δεν πληρώνουμε τον χρόνο ομιλίας, μας τον δίνουν τσάμπα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ρωτήσω κάτι,τα λεπτά ομιλίας απο το bonus talk 2vodafone όταν βάζουμε καρτα 10 ευρώ μεταφέρονται στόν επόμενο μήνα κανονικά οπως και τα υπολοιποντα λεπτα του πακέτου; οταν βάζεις το ιδιο πακέτο καθε μηνα πριν την λήξη του έτσι δεν είναι;

 

Αν εχεις Samsung/iPhone αλλα και συγκεκριμενα Huawei/Sony εχουν wifi calling και volte και το υποστηριζει η κοσμοτε.

Η Vodafone θα το δωσει λενε στα μεσα του 18,για την ακριβεια θα εχουμε volte πρωτα και μετα wifi calling.

Το Bonus talk2vodafone καθως και τα just surf bonus αν δεν τα ξοδεψεις μεταφερονται με την ανανεωση.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν εχεις Samsung/iPhone αλλα και συγκεκριμενα Huawei/Sony εχουν wifi calling και volte και το υποστηριζει η κοσμοτε.

Η Vodafone θα το δωσει λενε στα μεσα του 18,για την ακριβεια θα εχουμε volte πρωτα και μετα wifi calling.

Το Bonus talk2vodafone καθως και τα just surf bonus αν δεν τα ξοδεψεις μεταφερονται με την ανανεωση.

 

samsung εχω κινητο...τι είναι το volte δεν το ξερω...το wifi calling εχει να κανει με το σημα της κινητης μεσω wifi;

Link to comment
Share on other sites

Το VoLTE είναι κλήσεις μέσω 4G και μάλιστα με καλύτερη ποιότητα. Αρκεί να το υποστηρίζει η συσκευή σου.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...