Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και αυξανει κατα 100 τα λεπτα προς ολους. Μην τα λεμε μισα, γιατι στην ανακοινωση γινονται αυξομειωσεις.

Και μαλιστα το προς ολους ειναι υπερσυνολο του προς cu.

που είναι και δεν το βλέπω?

300 έπαιρνα και πριν προς όλους

τώρα αν το παρουσίαζε σαν on line bonus μου εντελώς αδιάφορο

δεν έχει νόημα πάντως αυτή η συζήτηση....όπως λέει και η ανακοίνωση αζημιως....

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τα mb από το CU πάρε να 'χεις λήγουν στις 23:59 ή την αντίστοιχη ώρα που είχαν προστεθεί;
Link to comment
Share on other sites

Τα mb από το CU πάρε να 'χεις λήγουν στις 23:59 ή την αντίστοιχη ώρα που είχαν προστεθεί;
Στις 23:59

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ομιλίας από το online bonus δεν μεταφέρονται πλέον; Έκανα ανανέωση του πακέτου αλλά τα λεπτά δεν μεταφέρθηκαν.

Μου είπαν από την εξυπηρέτηση ότι πλέον δεν μεταφέρονται. Μου φαίνεται κάνει ότι μπορεί η Vodafone για να μας διώξει. Έχασε και το τελευταίο πλεονέκτημα που είχε απέναντι στον ανταγωνισμό που ήταν η μεταφορά των υπολοίπων

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ομιλίας από το online bonus δεν μεταφέρονται πλέον; Έκανα ανανέωση του πακέτου αλλά τα λεπτά δεν μεταφέρθηκαν.

Μου είπαν από την εξυπηρέτηση ότι πλέον δεν μεταφέρονται. Μου φαίνεται κάνει ότι μπορεί η Vodafone για να μας διώξει. Έχασε και το τελευταίο πλεονέκτημα που είχε απέναντι στον ανταγωνισμό που ήταν η μεταφορά των υπολοίπων

μόνο το on line bonus η όλα τα υπολειπόμενα λεπτά από το πακέτο?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά ομιλίας από το online bonus δεν μεταφέρονται πλέον; Έκανα ανανέωση του πακέτου αλλά τα λεπτά δεν μεταφέρθηκαν.

Μου είπαν από την εξυπηρέτηση ότι πλέον δεν μεταφέρονται. Μου φαίνεται κάνει ότι μπορεί η Vodafone για να μας διώξει. Έχασε και το τελευταίο πλεονέκτημα που είχε απέναντι στον ανταγωνισμό που ήταν η μεταφορά των υπολοίπων

 

Αυτό που καταλαβαίνω, είναι πως δεν μεταφέρθηκαν τα online bonus;

 

Ή γενικά όλα τα λεπτά ομιλίας;

 

Πάντως αν ισχύει, δεν κάνουν κακό σε εμάς, αλλά σε αυτούς. Αν θέλουν να τους στείλουν όλους στο What's Up, ας βγουν να το πούνε.

 

Υ.Γ Το πλεονέκτημα αυτό που λες, τέλος. Στο What's Up μεταφέρονται πλέον και τα λεπτά ομιλίας και τα δεδομένα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

μόνο το on line bonus η όλα τα υπολειπόμενα λεπτά από το πακέτο?

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Αυτό που καταλαβαίνω, είναι πως δεν μεταφέρθηκαν τα online bonus;

 

Ή γενικά όλα τα λεπτά ομιλίας;

 

Πάντως αν ισχύει, δεν κάνουν κακό σε εμάς, αλλά σε αυτούς. Αν θέλουν να τους στείλουν όλους στο What's Up, ας βγουν να το πούνε.

 

Υ.Γ Το πλεονέκτημα αυτό που λες, τέλος. Στο What's Up μεταφέρονται πλέον και τα λεπτά ομιλίας και τα δεδομένα.

Τα λεπτά από το online bonus. Μάλιστα μου είπαν ότι αυτό έχει καταργηθεί εδώ και καιρό και κακώς μεταφέρονταν. Ότι να ναι. Και είχα μαζέψει αρκετά λεπτά ομιλίας. Θα το σκεφτώ πλέον σοβαρά για αλλαγή
Link to comment
Share on other sites

Τα λεπτά από το online bonus. Μάλιστα μου είπαν ότι αυτό έχει καταργηθεί εδώ και καιρό και κακώς μεταφέρονταν. Ότι να ναι. Και είχα μαζέψει αρκετά λεπτά ομιλίας. Θα το σκεφτώ πλέον σοβαρά για αλλαγή

 

Μάλιστα ευχαριστούμε για την ενημέρωση. Κάποτε το CU το είχα βασικό, πλέον έκανα το What's Up και το CU είναι δεύτερο.

 

Από ό,τι φαίνεται, δεύτερο θα παραμείνει. Κρίμα πάντως, κάποτε είχε ξεκινήσει να ανταγωνίζεται τρέλα το What's Up. Και για μια περίοδο ήταν πολύ καλύτερο.

 

Για όσους δεν θυμούνται: Όταν το CU έδινε 500mb με κάθε ανανέωση από 10€, το What's Up τίποτε. Όπως και ότι μετέφερε τα λεπτά ομιλίας.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη δώσουν ολοι 30ευρα στη κοσμοτε για φορητοτητα. Το ξερει αυτο η βονταφον και οπως φαίνεται το υπολογισε σωστά οτι παλι κερδισμενη θα βγει.
Link to comment
Share on other sites

έτσι που ανεβάζει τις τιμές κάνει την απόφαση πολύ πιο εύκολη όμως.

και πιο ακριβή στο ελάχιστο πακέτο, και δίνει λιγότερα και έχει γενικά αρκετά χειρότερη κάλυψη.

 

ΥΓ

για τα κερατιάτικα της φορητότητας καρτοκινητών μην τα ξαναλέμε.

όποιος νομίζει οτι αξίζει να υποστηρίξει την άλλη άποψη

 

Sign the Petition

 

http://chn.ge/2zjLzA4

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήρα νέο νούμερο whatsup και το cu έγινε δεύτερο. Πλέον μόνο η απαραίτητη 5€ κάρτα κάθε 90 μέρες και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως πήρα νέο νούμερο whatsup και το cu έγινε δεύτερο. Πλέον μόνο η απαραίτητη 5€ κάρτα κάθε 90 μέρες και βλέπουμε.

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Εγω περιμενω αν θα γινει η αλλαγη,τοτε θα γυρισω σε 2ο το cu.

Εξ αλλου εχω ακομα το under 24 με φτηνοτερα τα social pass κλπ.

Τους εχω ικανους τελευταια στιγμη να το παρουν πισω οπως με το τελος 30 λεπτα ανα καρτα ανανεωσης.

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

έτσι που ανεβάζει τις τιμές κάνει την απόφαση πολύ πιο εύκολη όμως.

και πιο ακριβή στο ελάχιστο πακέτο, και δίνει λιγότερα και έχει γενικά αρκετά χειρότερη κάλυψη.

 

ΥΓ

για τα κερατιάτικα της φορητότητας καρτοκινητών μην τα ξαναλέμε.

όποιος νομίζει οτι αξίζει να υποστηρίξει την άλλη άποψη

 

Sign the Petition

 

http://chn.ge/2zjLzA4

 

Ακριβως,ο κοσμος πηγε σε Wind/Vodafone απο την cosmote λογω τιμων γνωριζοντας οτι δεν θα εχει την ιδια καλυψη δικτυου.Τωρα θα φυγει ο κοσμος,και εκτος αυτου η Vodafone δεν αναβαθμιζει τοσο πολυ οπως η Wind τα τελευταια 2 χρονια.

Παρολο που εχει φτιαξει το 3G της οταν η 2η ηταν αλλου το 4G της εκτος αστικων κεντρων ειναι μικροτερο σε καλυψη.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Σιγά μη δώσουν ολοι 30ευρα στη κοσμοτε για φορητοτητα. Το ξερει αυτο η βονταφον και οπως φαίνεται το υπολογισε σωστά οτι παλι κερδισμενη θα βγει.

φυσικά και όχι,οι περισσότεροι έχουν αρκετά νούμερα από ένα,άρα θα την βάλουν στο συρτάρι να βρίσκεται

εγώ που έχω ένα θα τα πληρώσω.... αζημιως

σημερα...ενώ ξέρει να υποθέσω ότι δεν έχω τίποτα από αυτά, έστειλε προσφορά:TΩPA ΣEPΦAPEIΣ ΞEΓNOIAΣTA!MONO ME 2E EXEIΣ TO SOCIAL PASS ΓIA OΣH XPHΣH SOCIAL MEDIA ΘEΛEIΣ+EΞTPA 200MB ΓIA XPHΣH ΠANTOY!ΣTEIΛE 4 MEXPI 10/11 ΣTO 1355

συνέχισε Vodafone.....

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Επειδή κάτι δεν μου κολλούσε καλά σχετικά με τη μη μεταφορά των λεπτών ομιλίας από το online bonus και επειδή υπέθεσα ότι θα είναι κάποιο πρόβλημα του συστήματος, αγόρασα άλλο ένα ίδιο πακέτο και αυτή τη φορά μεταφέρθηκαν και τα λεπτά του bonus. Συνεπώς ότι μου είπαν από την εξυπηρέτηση δεν ισχύει. Δεν ξέρουν τι τους γίνεται εκεί μου φαίνεται
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν. Επειδή κάτι δεν μου κολλούσε καλά σχετικά με τη μη μεταφορά των λεπτών ομιλίας από το online bonus και επειδή υπέθεσα ότι θα είναι κάποιο πρόβλημα του συστήματος, αγόρασα άλλο ένα ίδιο πακέτο και αυτή τη φορά μεταφέρθηκαν και τα λεπτά του bonus. Συνεπώς ότι μου είπαν από την εξυπηρέτηση δεν ισχύει. Δεν ξέρουν τι τους γίνεται εκεί μου φαίνεται

 

και στους γονείς μου που τους ενεργοποίησα το ίδιο πακέτο πριν την λήξη του πρώτου πακέτου την ημέρα τής λήξης του, λαβανε μυνημα ότι τα 100 λεπτά από το on line bonus έληξαν. και κόντεψα να πάθω εγκεφαλικό λέω τι έγινε? τέλος πάντων μπήκα στο my Vodafone app και δεν είχανε λήξει τους έχω μαζέψει αρκετά από το on line bonus οπότε άμα ήτανε θα είχανε λήξει όλα μαζί τελικά δεν ισχύει δεν είχανε λήξει. μάλλον συστημικο λάθος θα ήτανε.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

οταν εχεις ενα πακετο προς vf νουμερα, και τελιωσει κατα την διαρκεια της κλησης αφαιρει αυτοματ απο το πακετο προς ολους η σε χρεωνει?
Link to comment
Share on other sites

οταν εχεις ενα πακετο προς vf νουμερα, και τελιωσει κατα την διαρκεια της κλησης αφαιρει αυτοματ απο το πακετο προς ολους η σε χρεωνει?

 

Αφαιρεί από τα προς όλους.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Κουρεμα στο cu combo....

Σωστα?

 

Οχι,κοβονται τα πακετα με 6€ σιγα σιγα και αυξανεται στα 7€ δινοντας 300' προς CU και 300' προς ολους.

Λεμε για το CU talk a lot 600.

Edited by XP130TD

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Cash back στο MyVodafone app με άλλη μορφή από την υπάρχουσα:

 

Vodafone_Cash_Back_2011.jpg..Vodafone_Thankyou_2016.jpg

 

Δλδ:

 

Screenshot_2017_11_10_16_00_24.png

Screenshot_2017_11_10_16_00_38.png..

 

Τί λέτε να'ναι;

 

Στο update του MyVodafone...Και αναφέρεται και σε καρτοκινητά.

Link to comment
Share on other sites

Cash back στο MyVodafone app με άλλη μορφή από την υπάρχουσα:

 

Vodafone_Cash_Back_2011.jpg..Vodafone_Thankyou_2016.jpg

 

Δλδ:

 

Screenshot_2017_11_10_16_00_24.png

Screenshot_2017_11_10_16_00_38.png..

 

Τί λέτε να'ναι;

 

Στο update του MyVodafone...Και αναφέρεται και σε καρτοκινητά.

είναι ίδιο με την εφαρμογή Pockee τσεκαρε το.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...