Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά πλέον ειναι η μόνη που δεν χρεώνει 30 λεπτά και θα εχει bonus απο κατάστημα.

 

Στα αλλά πακέτα βλέπω 100 λέπτα μείωση προς Vodafone και 100 λεπτά αύξηση προς όλους.

Link to comment
Share on other sites

αναστέλλεται λέει.....

όσο για τις προσθαφαιρεσεις

βλέπω συν 1€ στα πακέτα που αγοραζω,δηλαδή 1€ μείον στη τσέπη μου χωρίς κάτι ουσιαστικό σαν αντιστάθμιση

θα πάει για συρτάρι η κόκκινη.....

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

αναστέλλεται λέει.....

όσο για τις προσθαφαιρεσεις

βλέπω συν 1€ στα πακέτα που αγοραζω,δηλαδή 1€ μείον στη τσέπη μου χωρίς κάτι ουσιαστικό σαν αντιστάθμιση

θα πάει για συρτάρι η κόκκινη.....

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς. Ευτυχώς μέχρι να έρθουν οι 5 μήνες (που θα εφαρμοστεί) ίσως σταματησει η χρεωση φορητοτητας, όποτε θα φύγουμε για άλλες παραλίες.

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πλέον ειναι η μόνη που δεν χρεώνει 30 λεπτά και θα εχει bonus απο κατάστημα.

 

Στα αλλά πακέτα βλέπω 100 λέπτα μείωση προς Vodafone και 100 λεπτά αύξηση προς όλους.

 

Και αλλη εχει bonus απο καταστημα οπως η Vodafone και τα 30 λεπτα ειναι για την καρτα απο το περιπτερο,οχι καταστημα/online.

Δευτερον η καταργηση των πακετων με 6€ ειναι θεμα...ας εκανε οπως η Wind βαζοντας πακετα με 2,5€ τα οποια θα εδιναν εξτρα παροχες και θα ηταν ως συνδυαστικα με τα πακετα των 6€.

Edited by XP130TD
off topic

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν σταματήσει το πακέτο με τα 6€ σκέφτομαι να πάρω τα 3 νούμερα των δικών μου και να τα πάω what's up. Έτσι κι αλλιώς τις ίδιες τιμές έχουν, και μάλλον παίρνουν περισσότερα mb με on line ανανέωση. Εκτός του ότι με βολεύει κι εμένα που χρησιμοποιώ wu.

 

Σχετικά με τα γραφόμενα για να φύγει αζημίως όποιος θέλει, κάνω μια σκέψη. Επειδή υπάρχει και το καρτοπρόγραμμα το οποίο μπορεί προσθέσει χρόνο ομιλίας ανανεώνοντας με κάρτα όπως το καρτοκινητό, ίσως όταν υπάρχουν αλλαγές στον τρόπο που γίνεται ανανέωση μην τυχόν και μπορεί να επηρεαστεί με αυτόν τον τρόπο. Απλά μια υπόθεση.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Εγω θεωρώ ,ότι θα τα θα τα καταργησει την τελευταία στιγμή, γι αυτο και τοσο μεγάλη ημερομηνία

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς. Ευτυχώς μέχρι να έρθουν οι 5 μήνες (που θα εφαρμοστεί) ίσως σταματησει η χρεωση φορητοτητας, όποτε θα φύγουμε για άλλες παραλίες.

χρέωση φορητότητας δεν πρόκειται να σταματήσει μαγικά.

μόνο αν αντιδράσουμε ομαδικά και αναδειχθεί το παράνομο της πρακτικής.

ούτε ένα petition στο change.org για να εφαρμοστεί η κοινοτική οδηγία δεν έχουμε κάνει σαν χρήστες, κάτι που μας αφορά όλους σε όλη την Ελλάδα.

αλλά για το beat και τους ταρίφες, που αφορά συγκριτικά πολύ λιγότερους, τα κανάλια παίζουν το στορυ κάθε δεύτερη μέρα.

 

 

εγώ απο τα 2 νούμερα cu που έχω, το 1 το έχω αφήσει χωρίς κάρτα απο τον Ιούνιο. δέχεται ακόμα κλήσεις αλλά θα το αφήσω να λήξει.

το 2ο το δουλεύω πλέον μόνο με 10 ευρώ το 3μηνο και μέχρι το τέλος του χρόνου θα το γυρίσω σε άλλη, πιθανότατα Q λόγω σχεδόν δωρεάν φορητότητας.

Edited by NaGR
Link to comment
Share on other sites

Πολύ άτοπο να καταργήσει το CU Talk A Lot 600. Βέβαια θα έχουν τους οικονομικούς λόγους τους, αλλά και πάλι.

 

Αντί να βγάλουν συμπληρωματικό πακέτο όπως το What's Up, που να δείνει πολλά λεπτά προς CU ή αποκλειστικά προς CU, κάνουν άλλες αλλαγές.

 

Πέραν τούτου, κάποιοι σίγουρα μάζευαν λεπτά, που σημαίνει πως με την αλλαγή θα τα χάσουν. Μετά μην μας προμοτάρουν την μεταφορά λεπτών ομιλίας.

 

Τέλος σε μερικά πακέτα υπάρχουν κάποια άτυπα μπόνους προς όλους. Ίσως αυτά σώσουν την κατάσταση.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Τώρα μετράνε αντιδράσεις αλλά οπως έγραψε και ενας πιο πάνω καρτέλ ειναι ...

Θα φύγουν μερικοί, θα πανε αλλού και σε 3 μηνες θα φάνε εκει τις αυξήσεις !!!

Θα λεμε δηλαδή παλι καλά για την αύξηση 2 ευρώ αντι να τα πανε στις 25 ημέρες...

Παντως ειναι ΝΤΡΟΠΗ πλέον !

Κάθε 3 μηνες αυξήσεις και καταργήσεις χωρις δικαιολογία απλά γιατι μπορούν.

Προσωπικά το χρησιμοποιώ ελάχιστα για ομιλία και συνήθως ειμαι σε χώρο που έχει πρόσβαση σε Ίντερνετ πχ σπίτι, δουλειά, καφέ κτλ

Ας κανουν οτι θέλουν, θα βάζω τα ελάχιστα απαραίτητα και ας μηδενίσουν τα λεπτά δεν μιλάω πολυ!!!

Απλά χαίρομαι που τους εχω γράψει και δεν πληρώνω κοροϊδία συμβόλαια των 30-40 ευρω !!

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να πιστεύω οτι η Cosmote + η Wind βλέποντας οτι οι φορητοτητες έπεσαν δραματικά στο επόμενο 3μηνο, θα σταματήσουν το 30ευρω χαράτσι φορητότητας.

 

Οσο αφορά τον φίλο που λεει οτι ολοι το ιδιο θα κάνουν, εαν είναι ετσι τουλαχιστον θα εχω καλυτερη καλυψη και ταχυτητες με την Cosmote (και όπως φαινεται και με τη Wind). Προσωπική μου αποψη πάντα.

 

Αν το σταματησουν,οταν γινουν οι αλλαγες θα φυγει πολυς κοσμος.Θα αλλαξει νουμερα ή θα πληρωσει τα 30€ αν χρειαστει.Στο θεμα δικτυου,

εχει περισσοτερη καλυψη 3G απο την Wind.Σε νομους που δεν αναβαθμισε η Wind εχει το πανω χερι.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αν το σταματησουν,οταν γινουν οι αλλαγες θα φυγει πολυς κοσμος.Θα αλλαξει νουμερα ή θα πληρωσει τα 30€ αν χρειαστει.

προσωπικά θα το πληρώσω το 30€υρο μόλις αρχίσουν τα 7€,και ας έχει το whatsup ίδιες τιμές με τη voda,θα έχω τουλάχιστον πολύ καλύτερο δίκτυο κατά γενική ομολογία

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Sign the Petition

http://chn.ge/2zjLzA4

Όποιος θέλει ας συνδράμει.

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Και αλλη εχει bonus απο καταστημα οπως η Vodafone και τα 30 λεπτα ειναι για την καρτα απο το περιπτερο,οχι καταστημα/online.

Δευτερον η καταργηση των πακετων με 6€ ειναι θεμα...ας εκανε οπως η Wind βαζοντας πακετα με 2,5€ τα οποια θα εδιναν εξτρα παροχες και θα ηταν ως συνδυαστικα με τα πακετα των 6€.

 

Το εκοψε η αλλη το bonus

Τα 30 λεπτα ειναι 30 λεπτα.

Link to comment
Share on other sites

Το εκοψε η αλλη το bonus

Τα 30 λεπτα ειναι 30 λεπτα.

Τα 30 λεπτα είναι μόνο για κάρτες περιπτέρου.Αλλά ό,τι μας συμφέρει.Όταν το έβαλε δεν είπαμε τίποτα.Τώρα αρχιζουν οι χαρές!

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

εμμεσο συμβολαιο! τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο.

για ποιο λογο να εχει καποιος καρτοκινητο vodafone ή cu αν μιλαει λιγότερο απο τρεις ωρες;;

τα "μα μισο ευρω εχεις εκατο λεπτα παραπανω χρονο" ειναι για τους ιθαγενεις.

για την συντριπτικη πλειοψηφια των καταναλωτων ειναι αχρηστα. Για αυτο τα αυξανουν τα πακετα. Το φεγγαρι δεν ειναι αυτοφωτο.

Link to comment
Share on other sites

Τους τελειωσε το μπονους γι αυτο σου ειπε πως εχει ληξει

 

Στάλθηκε από το GT-I9505 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

και στα 2 κινητα ηρθε μυνημα οτι εληξε το μπονους των 100 λεπτων ενω τελικα δεν εληξε τιποτα ειχανε μεταφερθει στο επομενο μηνα αφου ηδη ειχα ενεργοποιησει το ιδιο πακετο 2 μερες πριν ληξει , οποτε το μυνημα ητανε τελειως κουλο αφου δεν συνεβαινε κατι στην πραγματικοτητα.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εμμεσο συμβολαιο! τιποτα λιγοτερο τιποτα περισσοτερο.

για ποιο λογο να εχει καποιος καρτοκινητο vodafone ή cu αν μιλαει λιγότερο απο τρεις ωρες;;

τα "μα μισο ευρω εχεις εκατο λεπτα παραπανω χρονο" ειναι για τους ιθαγενεις.

για την συντριπτικη πλειοψηφια των καταναλωτων ειναι αχρηστα. Για αυτο τα αυξανουν τα πακετα. Το φεγγαρι δεν ειναι αυτοφωτο.

 

Ωραία προσέγγιση. Συμφωνώ απολυτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τυπικο ειναι,κατα την επιταγη της εεττ να το αναφέρουν,περι αζημίως διακοπης και στα καρτοκινητά. Απλά,το αυτονόητο αναφέρουν. Τα λεφτά του υπολοίπου δεν επιστρέφονται όμως. Κάνεις διακοπή/φορητότητα χωρίς να πληρώσεις τίποτα.

 

Εισαι σιγουρος 100% οτι ισχυει και στην περιπτωση των καρτοκινητων?Δηλαδη φορητοτητα κανονικα χωρις να πληρωσω το 30αρι εντος ενος μηνος απο την σχετικη ανακοινωση ?

Link to comment
Share on other sites

Μα τα χρήματα δεν θα στα ζητήσει η Vodafone όταν κάνεις φορητότητα, αλλά ο πάροχος που θα πας.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Τα 30 λεπτα είναι μόνο για κάρτες περιπτέρου.Αλλά ό,τι μας συμφέρει.Όταν το έβαλε δεν είπαμε τίποτα.Τώρα αρχιζουν οι χαρές!

Δεν αρχίζουν χαρές για τίποτα

 

Αλλά δεν βλέπω να εχεις την ίδια ευαισθησία για το γεγονός οτι οι αυξήσεις της Cosmote δεν μπήκαν στην πρώτη σελίδα του myphone.

Αντίθετα όταν εξαφανίστηκαν αυτές της Vodafone μόνο τα ρούχα σου δεν έσκισες απο τις αντιδράσεις σου....

Link to comment
Share on other sites

Απόσπασμα από την τελευταία ανακοίνωση της Vodafone: Τέλος, αναστέλλεται η εφαρμογή του τέλους υπηρεσίας ανανέωσης 0,30€ ανά κάρτα ανανέωσης.

 

Προσωπικά δεν το είχα προσέξει. Μπράβο τους. Διότι κάποιες φορές, θέλουμε να πάρουμε και την κάρτα μας από το περίπτερο. Συν ότι αυτά τα τέλη και τώρα το 0.30 που χρεώνουν οι υπόλοιποι είναι καθαρό κλέψιμο.

 

Ελπίζω να τροποποιήσει λίγο τα επερχόμενα πακέτα ή να αφήσει αυτά με τα 6€ (400' προς CU και 300' προς όλους).

 

Όντας κάτοχος και CU αριθμού, θα περιμένω να δω αν υπάρξει κάτι καλύτερο ως προς τις αλλαγές με τα πακέτα.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

 

Ελπίζω να τροποποιήσει λίγο τα επερχόμενα πακέτα ή να αφήσει αυτά με τα 6€ (400' προς CU και 300' προς όλους).

.

ναι σίγουρα αφού πάει για κατάργηση

το μειώνει κατά 100' προς cu και αυξάνει και την τιμή

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ναι σίγουρα αφού πάει για κατάργηση

το μειώνει κατά 100' προς cu και αυξάνει και την τιμή

 

 

 

Sent from my LG-H960 using Tapatalk

 

Και αυξανει κατα 100 τα λεπτα προς ολους. Μην τα λεμε μισα, γιατι στην ανακοινωση γινονται αυξομειωσεις.

Και μαλιστα το προς ολους ειναι υπερσυνολο του προς cu.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...