Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

και γιατι το εχουν ακομα εκει;;;;

(διορθωσα το λινκ και τωρα φαινεται)

Να ταν το μόνο που χει ξεμείνει στο site τους. Μην ανησυχείς, κάνω καθημερινά κλήσεις voip μέσω ίντερνετ απ το CU

Link to comment
Share on other sites

μου το παρακάτω γνωστό sms

 

ΠAKETO MONO ME 3E! TΩPA MONO ΓIA ΣENA...TO SURF & MAIL ME TA 500MB ΓIA 1MHNA, MONO ME 3E ANTI ΓIA 5.04E!

 

Το ερώτημα είναι αν το ενεργοποιήσω ενώ έχω αρκετό υπόλοιπο απο το "Παρε να'χεις" ποιό απο τα δυο καταναλώνετε πρώτο?

Και αν θα δώσει 1 γιγα η 500MB?

 

Προφανώς 500ΜΒ για 30 μέρες με 3€:

http://i65.tinypic.com/2z9d2xw.png

 

Και 1024ΜΒ για 30 μέρες με 5.04€:

http://i64.tinypic.com/27zklw.png

Link to comment
Share on other sites

πάντως το πακέτο ίντερνετ με 5.04 ευρώ, με αυτόματη ενεργοποίηση δίνει! 1.5 gb ίντερνετ στην εφαρμογή my Vodafone . που ομολογώ δεν το περίμενα!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πάντως το πακέτο ίντερνετ με 5.04 ευρώ, με αυτόματη ενεργοποίηση δίνει! 1.5 gb ίντερνετ στην εφαρμογή my Vodafone . που ομολογώ δεν το περίμενα!

 

 

Ναι: 1,5GB με 5,04€ και αν δεν το θες πριν λήξει ο μήνας το απενεργοποιείς την αυτόματη ανανέωση.

 

http://i63.tinypic.com/r1jv5e.png

Link to comment
Share on other sites

Για να καταλαβω, μειωθηκε η τιμη του surf n mail με τα 500mb απο 5,04€ σε 3€?

 

Όχι. Παραμένει 5,04€.

Ισχύει ότι γράφουν τα screenshots.

 

Μάλλον είναι το "καλοσόρισμα" για αυτό από 1/11/2016:

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40425&dateFrom=&dateUntil=

 

Η χρέωση του πακέτου Surf & Email 100 που παρέχει 500MB σε συνδρομητές Vodafone CU, Καρτοκινητού Vodafone, Vodafone International, Καρτοκινητού Ολυμπιακός και Taza Mobile μεταβάλλεται από 5,04€ σε 6,10€.

 

Επιπλέον, από την 1η Νοεμβρίου 2016 αλλάζει η διάρκεια ισχύος όλων των εμπορικά διαθέσιμων πακέτων φωνής, μηνυμάτων, δεδομένων και καρτοπακέτων καθώς και σε όλες τις δωρεάν παροχές που παρέχονται μέσω ανανέωσης ή δωρεάν παροχές σε ομιλία, sms ή δεδομένα, από 30 ημέρες σε 28 ημέρες.

Edited by jimmiss
Link to comment
Share on other sites

Τα δεδομένα για να ενεργοποιηθούν αρκεί να τα ανοιξω απο την συσκευή η θέλει και έξτρα ρυθμίσεις??? Και σε voda και σε cu το ίδιο είναι??
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ,

 

Πρόκειται να ταξιδέψω Ιταλία και θα ήθελα μια διευκρίνιση αν γνωρίζει κάποιος. Έχω vodafone cu και βλέπω στο site ότι για internet υπάρχει το πακέτο των 100mb με 3,02ε για 24 ώρες. Αν δεν ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο καταναλώνω τα mb που έχω και χρεώνομαι €0,062/ΜΒ για χρήση Internet;; Απλά μου φαίνεται περίεργο με 3ε να έχω 300mb και η vodafone να πουλάει 100mb με 3ε για 24ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς αγορά πακέτου δεν ισχύει αυτό ;

"Σύμφωνα με το Νέο Ευρωπαϊκό Κανονισμό περιαγωγής, οι συνδρομητές που έχουν ενσωματωμένα MB, θα μπορούν να τα καταναλώνουν για χρήση εντός της Ε.Ε. σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά χρέωσης του προγράμματός τους, με επιπλέον χρέωση €0,062/ΜΒ για χρήση Internet."

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/roaming/alles-hreoseis/

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς αγορά πακέτου δεν ισχύει αυτό ;

"Σύμφωνα με το Νέο Ευρωπαϊκό Κανονισμό περιαγωγής, οι συνδρομητές που έχουν ενσωματωμένα MB, θα μπορούν να τα καταναλώνουν για χρήση εντός της Ε.Ε. σύμφωνα με τα χαρακτηριστικά χρέωσης του προγράμματός τους, με επιπλέον χρέωση €0,062/ΜΒ για χρήση Internet."

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/roaming/alles-hreoseis/

 

Σωστα 0,062*100mb=6,2€ οποτε με πακετο παιρνεις τα διπλα mb απλα ειναι ημερησιο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Με 10€ ανανέωση από ίντερνετ, τι δώρο δίνει;

Με ενδιαφέρει αν δίνει λεπτά ομιλίας.

ή θα πάρεις 1G ή 120' λεπτά προς Vodafone

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν μάθατε τα νέα, αλλά πλέον η φορητότητα σε καρτοκινητό vodafone και CU κοστίζει 30ευρώ!!
Η στέρηση είναι παιδί της γνώσης. Δεν στερείσαι κάτι αν δεν γνωρίζεις ότι υπάρχει
Link to comment
Share on other sites

Και πια ειναι η πηγή αυτών των νέων ;

http://www.vodafone.gr/portal/client/faq/FAQLoadCategories.action?faqCategoryId=847

 

Υπάρχει χρέωση για την φορητότητα;

Η Vodafone δεν χρεώνει τη συγκεκριμένη διαδικασία.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ήρθα από q την προηγούμενη εβδομάδα και ενώ στο cu chat μου είχαν πει 30 ευρώ, στο υποκατάστημα με χρέωσαν μόνο 5 ευρώ για τη σιμ. Υποκατάστημα vodafone Άνοιξης

 

Στάλθηκε από το SM-T715 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί και σε παλαιότερες αναφορές. Δωρεάν είναι η φορητότητα, ούτε καν 5€ για τη SIM. Όπου σας πουν 30€, καλέστε στην εξυπηρέτηση πελατών. Βέβαια, είναι πολύ πιθανόν κάποιοι πωλητές να ψιλιάζονται ότι κάποιος κάνει αίτηση για να πάρει απλά καλύτερη προσφορά από την εταιρεία του. Οπότε για να μην μπουν στον κόπο να κάνουν όλη τη διαδικασία και να χάσουν χρόνο, λένε 30€ για να σηκωθεί να φύγει.
Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί και σε παλαιότερες αναφορές. Δωρεάν είναι η φορητότητα, ούτε καν 5€ για τη SIM. Όπου σας πουν 30€, καλέστε στην εξυπηρέτηση πελατών. Βέβαια, είναι πολύ πιθανόν κάποιοι πωλητές να ψιλιάζονται ότι κάποιος κάνει αίτηση για να πάρει απλά καλύτερη προσφορά από την εταιρεία του. Οπότε για να μην μπουν στον κόπο να κάνουν όλη τη διαδικασία και να χάσουν χρόνο, λένε 30€ για να σηκωθεί να φύγει.

 

για φορητοτητα στην vodafone και απο το 13894 μπορειτε .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Ξέρει κανείς το promotion στην ομόνοια τι πακέτο μοιράζει;

 

Sent from my 1+1

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Το έχουμε ξαναπεί και σε παλαιότερες αναφορές. Δωρεάν είναι η φορητότητα, ούτε καν 5€ για τη SIM. Όπου σας πουν 30€, καλέστε στην εξυπηρέτηση πελατών. Βέβαια, είναι πολύ πιθανόν κάποιοι πωλητές να ψιλιάζονται ότι κάποιος κάνει αίτηση για να πάρει απλά καλύτερη προσφορά από την εταιρεία του. Οπότε για να μην μπουν στον κόπο να κάνουν όλη τη διαδικασία και να χάσουν χρόνο, λένε 30€ για να σηκωθεί να φύγει.

Και το θεικό να τους πεις ναι θα τα πληρώσω!! χαχαχα

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ειπα να κανω κι εγω για πρωτη φορα στα χρονια, ηλεκτρονικη ανανεωση χρονου, απο το site του cu.

Και δεν λειτουργει! Εχει προβλημα.

Το ξερουν λεει, και εργαζονται να το φτιαξουν...

Αν επανελθει και το παρετε ειδηση, ενημερωστε....

Απογοητευση...

Link to comment
Share on other sites

Ειπα να κανω κι εγω για πρωτη φορα στα χρονια, ηλεκτρονικη ανανεωση χρονου, απο το site του cu.

Και δεν λειτουργει! Εχει προβλημα.

Το ξερουν λεει, και εργαζονται να το φτιαξουν...

Αν επανελθει και το παρετε ειδηση, ενημερωστε....

Απογοητευση...

συνεχώς το παθαίνουν

Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

συνεχώς το παθαίνουν

Κάνω ανανέωση κάθε μήνα εδώ και δύο χρόνια και πρώτη φορά το ακούω

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...