Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

θα δοκιμασω με την χρεωστικη της δουλειας μου που εχω χρηματα μεσα(alphabank)

 

με αυτη εκανα ανανεωση κανονικα ;)

Link to comment
Share on other sites

Δεν με αφήνει με τιποτα με οτι browser και να δοκίμασα να αλλάξω το one click paypal.

Συμβαίνει και σε άλλους?

Οταν πατάω "Αλλαγή λογαριασμού

μου βγάζει "Επίλεξε το ποσό για Online ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

έχω κάρτα 3g για να εχω 4g θα πρέπει να κανω κάτι;;.... αλλαζω την κάρτα sim;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

έχω κάρτα 3g για να εχω 4g θα πρέπει να κανω κάτι;;.... αλλαζω την κάρτα sim;

 

Καλείς 1285 και πατάς το 0 και μετά το 2. Αλλά άκου και τι λέει μήπως έχουν αλλάξει το μενού.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα

σε μια επανεκκινηση που εκανα μου ζηταει τον κωδικο προστασιας ιδιωτικοτητας για να ξεκλειδωσει η συσκευη μου.

Δοκιμασα να βαλω το pin και το puk αλλα τπτ.

Τι ειναι αυτος ο κωδικος και που θα τον βρω?

 

Μια βοηθεια παρακαλω γιατι εχω μεινει χωρις τηλεφωνο

ευχαριστω

 

EDIT Το βρηκα.Ηταν ο κωδικος προστασιας σε περιπτωση κλοπης της συσκευης μου (Jiayu S3G)

Edited by timkos40
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ίσως έχει να κάνει με τη συσκευή σου, και όχι με την κάρτα SIM. Για τι τηλέφωνο μιλάμε;
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone δε πηγε τη ληξη των καρτων σε 3μηνο?? Εκανα σημερα ανανεωση απο το site με χρεωστικη καρτα πειραιως και νεα λήξη του καρτοκινητου 24/2/16 !!
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

Η vodafone δε πηγε τη ληξη των καρτων σε 3μηνο?? Εκανα σημερα ανανεωση απο το site με χρεωστικη καρτα πειραιως και νεα λήξη του καρτοκινητου 24/2/16 !!

Ναι, η VODAFONE πήγε τη λήξη των καρτών σε 3μήνο.

Απλά, δεν το έχει εφαρμόσει ακόμα !!!

Link to comment
Share on other sites

να επιβιώσω....

 

σήμερα έκανα ανανέωση και το υπόλοιπο λήγει σε ένα εξάμηνο....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

να επιβιώσω....

 

σήμερα έκανα ανανέωση και το υπόλοιπο λήγει σε ένα εξάμηνο....

 

Το ίδιο κι εδώ. :)

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλό Σεπτέμβρη .

 

Ανακοίνωση Vodafone προς συνεργάτες.

Από Σήμερα οι ανανεώσεις σε καρτοκινητά ισχύουν για 3 μήνες.

 

 

Καλησπέρα σας,

 

 

 

Θα θέλαμε να σας ενημερώσουμε ότι από τη Τρίτη 01/09, αλλάζει η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων από 6 μήνες σε 3 μήνες (90 ημέρες), για συνδρομητές Καρτοκινητής.

 

 

 

Συγκεκριμένα, αφορά συνδρομητές: Vodafone CU, Καρτοκινητό Vodafone, Vodafone International, Tazamobile, Καρτοκινητό Ολυμπιακός, ΕΛΤΑ Καρτοκινητή, Καρτοκινητή Carrefour, και Amenge.

 

 

 

Η ενημέρωση είχε ανακοινωθεί στο Vodafone.gr από τις 19/06/2015.

 

Η αλλαγή

 

 

 

•Από την 1η Σεπτεμβρίου η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων των Καρτοκινητών Vodafone αλλάζει από 6 μήνες σε 90 ημέρες.

 

•Εάν κατά το χρονικό διάστημα των 90 ημερών μετά την τελευταία ανανέωση δεν πραγματοποιηθεί εκ νέου ανανέωση χρόνου ομιλίας, τότε τυχόν υπολειπόμενη αξία συνδιαλέξεων θα μηδενίζεται.

 

•Για τους συνδρομητές που κατά την 1η Σεπτεμβρίου θα διαθέτουν υπόλοιπο στο λογαριασμό τους από προγενέστερη ανανέωση, (δηλαδή δε θα έχει παρέλθει το εξάμηνο από την προγενέστερη ανανέωση), η διάρκεια ισχύος του υπολοίπου τους δεν επηρεάζεται από την παραπάνω αλλαγή, ενώ εφόσον ανανεώσουν την αξία συνδιαλέξεων μετά την 1η Σεπτεμβρίου, τότε η διάρκεια ισχύος του συνολικού υπολοίπου θα διαμορφώνεται με βάση τη μεταγενέστερη ημερομηνία λήξης μεταξύ της προγενέστερης και της νέας ανανέωσης.

 

 

 

Παράδειγμα: Συνδρομητής που ανανεώνει 29 Αυγούστου και οι μονάδες του λήγουν 29 Φεβρουαρίου ανανεώνει ξανά 10 Σεπτέμβρη ,(και έχει υπόλοιπο μονάδων από την προηγούμενη ανανέωση) οι μονάδες του όλες εξακολουθούν να λήγουν 29 Φεβρουαρίου. Ενώ συνδρομητής που έχει ανανεώσει 20 Απρίλη και οι μονάδες του λήγουν 20 Οκτωβρίου, ανανεώνει ξανά 10 Σεπτέμβρη ,(και έχει υπόλοιπο μονάδων από την προηγούμενη ανανέωση) οι μονάδες του συνολικά λήγουν 10 Δεκεμβρίου.

 

 

 

 

 

Τι ισχύει τώρα:

 

Εφόσον η αξία συνδιαλέξεων λήξει, το υπόλοιπο του ποσού δεσμεύεται (δλδ το υπόλοιπο του φαίνεται μηδενικό).

 

Ο συνδρομητής έχει τη δυνατότητα μέσα σε επτά (7) ημέρες (grace active state) να ανακτήσει το ποσό που του είχε δεσμευθεί, αρκεί να ανανεώσει το χρόνο ομιλίας του, αλλιώς το χάνει.

 

 

 

Τι θα ισχύει από 01/09/2015:

 

Εφόσον η αξία συνδιαλέξεων λήξει, το υπόλοιπο του ποσού θα μηδενίζεται.

 

Ο συνδρομητής δε θα έχει τη δυνατότητα μέσα σε επτά (7) ημέρες να ανακτήσει το ποσό που του είχε λήξει. Το status grace active state καταργείται.

Από 01/09/2015 όσοι συνδρομητές βρίσκονται σε status active, αν πραγματοποιήσουν ανανέωση δε θα ανακτήσουν πίσω το χρηματικό υπόλοιπο που είχε δεσμευθεί.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Κατά σύμπρωση κι εγώ 29/8 έβαλα κάρτα. Βάζω 1 φορά το μήνα οπότε εμένα προσωπικά δε με επηρεάζει. Αλλά μπορώ να φανταστώ πολλούς όπως τους Έλληνες που μας έρχονται από το εξωτερικό για διακοπές. Ή κάποιον που απλά το έχει για να κάνει μια συγκεκριμένη δουλειά. Και άλλα πολλά φυσικά.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως που έβαλα, πήρα κανονικά τα 100 mb. :p

 

Καλείς το 1252 -> πατάς το 3 -> μετά το 4 -> μετά το 1 -> και πληκτρολογείς τον αριθμό σου...

 

το απενεργοποιησαν...

Προσπάθησα να βάλω τον αριθμό μου και μου απαντάει πως ο αριθμός έιναι λάθος :(

 

Κρίμα γιατί ξεχασα το 30ημερο στις διακοπές και τα έχασα όλα.

Link to comment
Share on other sites

Ο ελάχιστος χρόνος παραμονής στο δίκτυο της vodafone για καρτοκινητό ποιος είναι;

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6269135#post6269135

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να το διευκρινίσεις λιγάκι. Αν εννοείς ότι έχεις κάνει φορητότητα πρόσφατα και θες να φύγεις, το λογικό είναι να μην σε εμποδίζει κάτι. Έχει και αυτό το νόημα η μη ύπαρξη κάποιας δέσμευσης στο καρτοκινητό.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς εννοούσα με την λέξη παραμονή. Πηγαίνω με φορητότητα στην vodafone με καρτοκινητό και ήθελα να ελέγξω εάν υπάρχει ελάχιστος χρόνος παραμονής στο δίκτυο (π.χ. 1 μήνας). Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Λογικά δεν υπάρχει τέτοιος χρόνος. Εξαρτάται και τι θέλεις να κάνεις. Αν το πας σε άλη εταιρεία δεν έχεις θέμα. Αν θες να το κάνεις συμβόλαιο βόντα όμως νομίζω θέλει τρίμηνο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου θελει να κανει φορητότητα απο καρτικινητο cosmote σε καρτοκινητο vodafone cu. Απο τι στιγμη που θα παει στο καταστημα της vodafone και κανει την αιτηση μεχρι να ''μπει'' στο δικτυο της vodafone ποσες μερες κανει περιπου ?

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου θελει να κανει φορητότητα απο καρτικινητο cosmote σε καρτοκινητο vodafone cu. Απο τι στιγμη που θα παει στο καταστημα της vodafone και κανει την αιτηση μεχρι να ''μπει'' στο δικτυο της vodafone ποσες μερες κανει περιπου ?

 

ανάλογα τα κέφια τους. λογικά σύντομα. αλλά έχει τύχει σε 2 φίλους να να τους καθυστερήσουν αρκετά λόγω πρόβλημα στο σύστημα όπως τους είπαν

 

 

να ρωτήσω κι εγώ κάτι, εχω cu, πάω να στείλω ένα μήνυμα σε κινητό εξωτερικού, αφαιρείται το υπόλοιπο από τον λογαριασμό αλλά στο μήνυμα μου βγάζει ένα θαυμαστικό κόκκινο και στο report γράφει unsuccessful.

τώρα τι μπορεί να έγινε;

δε πήγε το μήνυμα; με χρέωσε όμως.

να πήγε και να είχε ο παραλήπτης κλειστό το κινητό δε νομίζω διότι θα έβγαζε ότι εκκρεμεί ή κάτι τέτοιο.

 

το νούμερο πάντως είναι σωστό και χθες είχα κάνει κλήση. τώρα να ξαναδοκιμάσω; δε λέει να χρεώνομαι συνέχεια χωρίς λόγο όμως.

από την εξυπηρέτηση μου είπαν ότι αφού χρεώθηκε, το μήνυμα έφυγε και ίσως το κινητό που στάλθηκε να είναι κλειστό.

πολύ σπάνια στέλνω μηνύματα, αλλά αν ήταν έτσι θα έβγαζε αποτυχία; δε θα έλεγε απλά ότι δε παραδόθηκε; δεν έχω ξαναδεί αυτό μήνυμα και μου κάνει εντύπωση

Edited by nif
Link to comment
Share on other sites

Φιλος μου θελει να κανει φορητότητα απο καρτικινητο cosmote σε καρτοκινητο vodafone cu. Απο τι στιγμη που θα παει στο καταστημα της vodafone και κανει την αιτηση μεχρι να ''μπει'' στο δικτυο της vodafone ποσες μερες κανει περιπου ?

 

Όπως σου είπα και στο άλλο θέμα 6 ώρες.

(σχεδόν) πάντα φιλικά, Αλέξης

Apple iPhone 12 Pro 256GB Gold + Apple iPhone 7 Plus 128GB Gold + Xiaomi Redmi 4X Dual sim Black + Apple Watch Series 3

Link to comment
Share on other sites

Όπως σου είπα και στο άλλο θέμα 6 ώρες.

 

Αίτηση 27/7 και ενεργοποίηση 14/8, μην είσαι τόσο κάθετος.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...