Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους

 

Εχω συνδεση στη βοντα σε πακετο unlimited 50 και ειχα υπογραψει συμβολαιο με εκπτωση απο 50 ευρω το μηνα στα 35. Η διαρκεια της δεσμευσης μου για αυτην την εκπτωση μου ειχαν πει οτι ειναι 18 μηνες και ληγει σε εξι μηνες απο σημερα.

Θελω να κανω διακοπη απο το συμβολαιο και ν παω στο φοιτητικο exclusive 7 με φορητοτητα. Ποσα πιστευεται θα πρεπει να πληρωσω για να διακοψω το συμβολαιο δεδομενου οτι με δεσμευει για αλλους 6 μηνες?

 

Αν πας σε ενα κατάστημα θα σου πουν ακριβώς πόσα θα πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το νουμερο που περνουμε να δουμε τα διαφορα πακετα παιδια? βασικα ιντερνετ θελω

 

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Ποιο ειναι το νουμερο που περνουμε να δουμε τα διαφορα πακετα παιδια? βασικα ιντερνετ θελω

 

 

ευχαριστω

 

1286 Δωδεκα ογδονταεξι

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

1286 Δωδεκα ογδονταεξι

 

Πλέον μπορείς και από το 1252. Το 1286 πάει προς κατάργηση. Το λέει κιόλας με ηχογραφημένο μήνυμα αν τηλεφωνήσεις "το 1286 θα καταργηθεί σύντομα"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους

 

Εχω συνδεση στη βοντα σε πακετο unlimited 50 και ειχα υπογραψει συμβολαιο με εκπτωση απο 50 ευρω το μηνα στα 35. Η διαρκεια της δεσμευσης μου για αυτην την εκπτωση μου ειχαν πει οτι ειναι 18 μηνες και ληγει σε εξι μηνες απο σημερα.

Θελω να κανω διακοπη απο το συμβολαιο και ν παω στο φοιτητικο exclusive 7 με φορητοτητα. Ποσα πιστευεται θα πρεπει να πληρωσω για να διακοψω το συμβολαιο δεδομενου οτι με δεσμευει για αλλους 6 μηνες?

Αν διακόψεις τώρα το συμβόλαιο σου χρωστάς 15 ευρώ Χ 6 μήνες = 90 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα έγινε η ενεργοποίηση του καρτοκινητού. Έκανα online ανανέωση 10€ αλλά βλέπω πως πήρα 200 λεπτά προς όλους και όχι 300. Ήταν λένε υπηρεσία για παλιές ενεργοποιήσεις και όχι νέες. Έχω όμως το 1g της online ανανέωσης. Μήπως να το κάνω cu;

 

Αυτό ήταν το μήνυμα του φίλου maden123456 αν δεν κάνω λάθος.

Θα πάρεις την κάρτα. Θα ενεργοποιήσεις το Just surf bonus. Κάθε φορά που βάζεις 10 ευρώ θα παίρνεις 250mb δώρο. Ακόμα, αν κάνεις την ανανέωση online θα πάρεις άλλο 1gb (δεν ξέρουμε μέχρι πότε θα ισχύει). Κάνεις ανανέωση 12 ευρώ, σου μένουν περίπου 10 στην κάρτα. Ενεργοποιείς το Cu talk a lot 600 και παίρνεις 500 προς Cu και 200 προς όλους (+100 προς όλους με online ενεργοποίηση). Ενεργοποιείς και το Surf n email 100 και παίρνεις άλλα 500mb (+500 για Online). Θα είσαι κομπλέ!

 

Με 12 ευρώ, εφόσον κάνεις πάντα τις ενεργοποιήσεις των πακέτων πάντα online θα έχεις σίγουρα (εκτός δλδ του 1gb):

1) 500 λεπτά προς Cu (την γυναίκα σου δλδ)

2) 300 λεπτά προς όλους

3) 1,25GB internet!

LKD,'

Μετά θα κοιμάσαι ήσυχα για 30 μέρες (όχι μήνα) που θα πρέπει να τα ξαναενεργοποιήσεις. Αν το κάνεις μάλιστα λίγα λεπτά νωρίτερα από το τέλος, τότε θα προστεθούν τα εναπομείναντα στα επόμενα!

 

ΥΓ: Online ανανέωση σημαίνει ότι θα την κάνεις από το site ή από το application (αν το υποστηρίζει το κινητό σου) και όχι από το περίπτερο αγοράζοντας κάρτα. Online ενεργοποίηση των πακέτων πάλι από το site και από το application και όχι καλώντας στο ταδε νουμερο.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Τελικά σήμερα έγινε η ενεργοποίηση του καρτοκινητού. Έκανα online ανανέωση 10€ αλλά βλέπω πως πήρα 200 λεπτά προς όλους και όχι 300. Ήταν λένε υπηρεσία για παλιές ενεργοποιήσεις και όχι νέες. Έχω όμως το 1g της online ανανέωσης. Μήπως να το κάνω cu;

 

Αυτό ήταν το μήνυμα του φίλου maden123456 αν δεν κάνω λάθος.

Θα πάρεις την κάρτα. Θα ενεργοποιήσεις το Just surf bonus. Κάθε φορά που βάζεις 10 ευρώ θα παίρνεις 250mb δώρο. Ακόμα, αν κάνεις την ανανέωση online θα πάρεις άλλο 1gb (δεν ξέρουμε μέχρι πότε θα ισχύει). Κάνεις ανανέωση 12 ευρώ, σου μένουν περίπου 10 στην κάρτα. Ενεργοποιείς το Cu talk a lot 600 και παίρνεις 500 προς Cu και 200 προς όλους (+100 προς όλους με online ενεργοποίηση). Ενεργοποιείς και το Surf n email 100 και παίρνεις άλλα 500mb (+500 για Online). Θα είσαι κομπλέ!

 

Με 12 ευρώ, εφόσον κάνεις πάντα τις ενεργοποιήσεις των πακέτων πάντα online θα έχεις σίγουρα (εκτός δλδ του 1gb):

1) 500 λεπτά προς Cu (την γυναίκα σου δλδ)

2) 300 λεπτά προς όλους

3) 1,25GB internet!

LKD,'

Μετά θα κοιμάσαι ήσυχα για 30 μέρες (όχι μήνα) που θα πρέπει να τα ξαναενεργοποιήσεις. Αν το κάνεις μάλιστα λίγα λεπτά νωρίτερα από το τέλος, τότε θα προστεθούν τα εναπομείναντα στα επόμενα!

 

ΥΓ: Online ανανέωση σημαίνει ότι θα την κάνεις από το site ή από το application (αν το υποστηρίζει το κινητό σου) και όχι από το περίπτερο αγοράζοντας κάρτα. Online ενεργοποίηση των πακέτων πάλι από το site και από το application και όχι καλώντας στο ταδε νουμερο.

 

Mπορείς να μου πεις πώς προκύπτουν τα 200 λεπτά; Αφού εδώhttp://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-omilias/cu-talk-a-lot-600/ λέει ότι δίνει 100 προς όλους(+100 από ονλάιν μπόνους). Όχι 200 προς όλους(+100 από ονλάιν μπόνους.

Link to comment
Share on other sites

Στο Καρτοκονητό πέρνεις 200 λεπτά προς όλους

Στο CU πέρνεις 200 λεπτά προς όλους και 200 προς CU ( με online ενεργοποίηση )

Με την ανανέωση πέρνεις 250 ΜΒ internet ή 120 λεπτά προς Vodafone. Στο Νέο καρτοκινητό απλά έχεις και την υπηρεσία 0,01 για 2 αριθμούς.

Το online δώρο των 1GB ισχύει σε όλα τα πακέτα.

Άρα καλύτερα CU παρά νέο καρτοκινητό.

 

 

Mπορείς να μου πεις πώς προκύπτουν τα 200 λεπτά; Αφού εδώhttp://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-omilias/cu-talk-a-lot-600/ λέει ότι δίνει 100 προς όλους(+100 από ονλάιν μπόνους). Όχι 200 προς όλους(+100 από ονλάιν μπόνους.

Είναι προσφορά για νέες ενεργοποιήσεις

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

Στο Καρτοκονητό πέρνεις 200 λεπτά προς όλους

Στο CU πέρνεις 200 λεπτά προς όλους και 200 προς CU ( με online ενεργοποίηση )

Με την ανανέωση πέρνεις 250 ΜΒ internet ή 120 λεπτά προς Vodafone. Στο Νέο καρτοκινητό απλά έχεις και την υπηρεσία 0,01 για 2 αριθμούς.

Το online δώρο των 1GB ισχύει σε όλα τα πακέτα.

Άρα καλύτερα CU παρά νέο καρτοκινητό.

 

 

 

Είναι προσφορά για νέες ενεργοποιήσεις

 

Στο πανω μερος του μνματος σου που γραφεις για cu με 5€ εχεις το talk2vodafone300 και αμα το ενεργοποιεις online προσφερει 200'προς ολη την vodafone συν 200'προς ολα τα δικτυα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνουμε online ενεργοποίηση ενός πακέτου, ανανεώνεται αυτόματα κάθε μήνα; Σκέφτομαι να κάνω την ενεργοποίηση για να βάζω 500mb με 5 ευρώ και να μου δώσει άλλα 500. Μια φορά τα δίνει τα έξτρα ή κάθε φορά;
Link to comment
Share on other sites

Στο πανω μερος του μνματος σου που γραφεις για cu με 5€ εχεις το talk2vodafone300 και αμα το ενεργοποιεις online προσφερει 200'προς ολη την vodafone συν 200'προς ολα τα δικτυα.

Ναι πράγματι , γράφω " με online ενεργοποίηση" : Οπότε δεν κατάλαβα, σε τι με διορθώνεις ;

Link to comment
Share on other sites

Ναι πράγματι , γράφω " με online ενεργοποίηση: Οπότε δεν κατάλαβα, σε τι με διορθώνεις ;

 

Γραφεις και 200 προς CU, ειναι 200' προς ολη την Vodafone, οχι μονο CU.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο θέμα με τις φορητότητες νομίζω.Απο καρτοκινητό σε καρτοκινητό δεν γίνεται προς το παρόν με το ίδιο νούμερο.Αλλά ρώτα για σιγουριά.

 

Εγινε σημερα κανονικα

Link to comment
Share on other sites

Τα αχρησιμοποίητα λεπτά προς όλα τα δίκτυα από Online Bonus αθροίζονται με τα νέα σε κάθε αγορά πακέτου άσχετα με ποιό πακέτο θα πάρεις? (εφόσον αυτό περιλαμβάνει λεπτά για online bonus φυσικά...)

Ή αθροίζονται μόνο αν πάρεις το ίδιο πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

Τα αχρησιμοποίητα λεπτά προς όλα τα δίκτυα από Online Bonus αθροίζονται με τα νέα σε κάθε αγορά πακέτου άσχετα με ποιό πακέτο θα πάρεις? (εφόσον αυτό περιλαμβάνει λεπτά για online bonus φυσικά...)

Ή αθροίζονται μόνο αν πάρεις το ίδιο πακέτο?

 

μομο αν ειναι το ιδιο πακετο

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω δοκιμάσει να πάρω διαφορετικό πακέτο, στο ίδιο πακέτο αθροίζονται κανονικά πάντως.
Link to comment
Share on other sites

Γραφεις και 200 προς CU, ειναι 200' προς ολη την Vodafone, οχι μονο CU.

 

Λάθος μου . Διορθώνω : στο CU με 5 ευρώ έχουμε 200 προς όλους και 200 προς όλη την vodafone ή 200 προς όλους και 500 προς όλα τα CU , με online αγορά. Ενώ στο νέο καρτοκινητό με 5 ευρώ αγοράζουμε μόνο 200 προς όλους .

Link to comment
Share on other sites

οταν λετε online ανανεωση,

αγοραζουμε καρτα απο το περιπτερο

και την βαζουμε στο λογαριασμo μας στο

vodafonecu.gr;;;

 

ή παμε σε καταστημα vodafone;;;

Citizen AW5000-24E | Creek A50i R | Dual CV-1160 | Dynavox TC-750 | Huawei P20 | JBL T110 | Kenwood KP-3022 (N-39 mkII) | KLH Model Six | Legend | MacBook Air 13 2014 & MB397G/A | MacBook Pro 13 Late 2013 | ONYX BOOX Nova 2 | Pioneer PD-S602 | Pioneer PL-117D | QED XT Evolution | Xiaomi Redmi Buds 4 Active    Μετά από χρόνια... Εκεί που δεν το περίμενες, αλλά το έλπιζες... Και προσπαθούσες συνέβη... Ναι ήμουν κάτω από την μπάρα των FM στην Ευρώπη...

Link to comment
Share on other sites

οταν λετε online ανανεωση,

αγοραζουμε καρτα απο το περιπτερο

και την βαζουμε στο λογαριασμo μας στο

vodafonecu.gr;;;

 

ή παμε σε καταστημα vodafone;;;

 

Κάνεις log in στο my acount, πας στην αντίστοιχη επιλογή και ανανεώνεις μέσω πιστωτικής ή χρεωστικής.

Link to comment
Share on other sites

οταν λετε online ανανεωση,

αγοραζουμε καρτα απο το περιπτερο

και την βαζουμε στο λογαριασμo μας στο

vodafonecu.gr;;;

 

ή παμε σε καταστημα vodafone;;;

 

Αυτά ονομάζονται onsite ανανεώσεις . Η διαφορά με το online , είναι ότι τα πρώτα γίνονται με προσωπική παρουσία στο χώρο του καταστήματος.

Στην Online ανανέωση , μπαίνουμε στον λογαριασμό μας στο http://www.vodafone.gr ή http://www.vodafonecu.gr και δίνουμε την πιστωτική ή χρεωστική μας κάρτα . Η WIND δέχεται και paypal αλλά η Vodafone όχι ακόμα.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον και εγώ και η γυναίκα μου περάσαμε σε καρτοκινητό Vodafone. Η δικιά μου σύνδεση είναι νέα αλλά της γυναίκας είναι παλιότερη αρκετά κάρτα. Λοιπόν, έβαλε η γυναίκα online 10€. Μένουν στην κάρτα περίπου 8!!! Και έχει, 1500 λεπτά προς όλη την Vodafone, 1500 SMS, 1g mobile Internet λόγω online ανανέωσης και επιπλέον καλεί σε μένα με χρέωση 0,01€/λεπτό. Από την εφαρμογή της Vodafone δεν φαίνεται να έχει ενεργοποιημένο ούτε ένα πακέτο. W T F !!!
Link to comment
Share on other sites

Μένουν στην κάρτα περίπου 8!!!

8,93€.

Και έχει, 1500 λεπτά προς όλη την Vodafone, 1500 SMS

Από πού προκύπτουν τόσα πολλά;

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

8,93€.

 

Από πού προκύπτουν τόσα πολλά;

 

Όντως τόσα έμειναν στην κάρτα.

Για το δεύτερο quote, αυτό ρωτάω και εγώ lol

Πάντως, από όσο ξέρω, φοιτήτρια δεν είναι εδώ και αρκετά χρόνια χαχαχαχαχαα

 

βαζει και πακέτο 60sms προς όλους με 3 ευρώ και καθάρισε!

 

Με τόσο internet, βολεύει και το hangouts.

Edited by cb600f
Link to comment
Share on other sites

Τα 1500άρια παραπέμπουν σε καρτοπρόγραμμα.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...