Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λοιπόν μου ήρθε και εμένα το παραπάνω sms αλλά εμένα είναι χειρότερη η προσφορά! Είναι 500 λεπτά και 200 sms για 1 μήνα με 8 ευρώ!
Link to comment
Share on other sites

Έχω σταματήσει να κοιτάζω "προσφορές" τις βονταφον. Έχει χάρη που έχει το καλύτερο ίντερνετ στις περιοχές που βρίσκομαι και το καλύτερο σήμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εν τω μεταξύ μου ήρθε ένα περίεργο email από MyAccount@vodafone.gr

Όπου λέει

 

"Αγαπητέ χρήστη,

 

Ευχαριστούμε για την αίτηση εγγραφής σας στο "My Account". Η εγγραφή σας θα ολοκληρωθεί σύντομα και θα λάβετε στο κινητό σας τον κωδικό πρόσβασης. Για τη δική σας ασφάλεια και ευκολία, πρέπει να αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασης μετά την πρώτη είσοδο στο "My Account".

 

Με εκτίμηση,

Vodafone

 

Για οποιαδήποτε επιπλέον διευκρίνιση μπορείτε να καλέσετε το 13830 (24 ώρες το 24ωρο, 7 ημέρες την εβδομάδα)."

 

Δεν έχω κάνει καμία αίτηση και το περίεργο είναι ότι το email μου είναι γραμμένο χωρίς μια τελεία. Πχ αν έχω email karx.me@gmail.com γράφει karxme@gmail.com.

Αυτό συμβαίνει πάντα με διάφορα spam που λαμβάνω.

Επίσης sms δεν έχει έρθει.

 

Μετά από λίγο έρχεται κι άλλο email από ebill@vodafone.com

όπου λέει

 

" Η αίτησή σου να λαμβάνεις το λογαριασμό σου με αριθμό μητρώου ******* μόνο ηλεκτρονικά μέσα από το My account και στο email σου ολοκληρώθηκε. Από τον επόμενο μήνα δεν θα λαμβάνεις έντυπο λογαριασμό."

 

Η πλάκα είναι ότι έχω καρτοκινητό.

Έχει τύχει σε κανέναν ή ξέρετε τι μπορεί να έχει συμβεί;

Link to comment
Share on other sites

λοιπον εστειλα το μυνημα και ειναι 500 λεπτα προς ολους για 2 μηνες με 6 ευρω ,ξεκινανε σημερα και ληγουν 4/04 +200 sms προς ολους επισης.αναλογικα ειναι 3 ευρω τα 250 λεπτα,καλα ειναι...
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν μου ήρθε και εμένα το παραπάνω sms αλλά εμένα είναι χειρότερη η προσφορά! Είναι 500 λεπτά και 200 sms για 1 μήνα με 8 ευρώ!

 

You don't beat me...Ίδια "προσφορά" μόνο που μου δίνουν 100 σμς! :lol:

Έχω σταματήσει να κοιτάζω "προσφορές" τις βονταφον. Έχει χάρη που έχει το καλύτερο ίντερνετ στις περιοχές που βρίσκομαι και το καλύτερο σήμα.

 

----- προσθήκη μηνύματος 15 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εν τω μεταξύ μου ήρθε ένα περίεργο email από MyAccount@vodafone.gr

Όπου λέει

 

"Αγαπητέ χρήστη,

 

Ευχαριστούμε για την αίτηση εγγραφής σας στο "My Account". Η εγγραφή σας θα ολοκληρωθεί σύντομα και θα λάβετε στο κινητό σας τον κωδικό πρόσβασης. Για τη δική σας ασφάλεια και ευκολία, πρέπει να αλλάξετε τον κωδικό πρόσβασης μετά την πρώτη είσοδο στο "My Account".

 

Με εκτίμηση,

Vodafone

 

Για οποιαδήποτε επιπλέον διευκρίνιση μπορείτε να καλέσετε το 13830 (24 ώρες το 24ωρο, 7 ημέρες την εβδομάδα)."

 

Δεν έχω κάνει καμία αίτηση και το περίεργο είναι ότι το email μου είναι γραμμένο χωρίς μια τελεία. Πχ αν έχω email karx.me@gmail.com γράφει karxme@gmail.com.

Αυτό συμβαίνει πάντα με διάφορα spam που λαμβάνω.

Επίσης sms δεν έχει έρθει.

 

Μετά από λίγο έρχεται κι άλλο email από ebill@vodafone.com

όπου λέει

 

" Η αίτησή σου να λαμβάνεις το λογαριασμό σου με αριθμό μητρώου ******* μόνο ηλεκτρονικά μέσα από το My account και στο email σου ολοκληρώθηκε. Από τον επόμενο μήνα δεν θα λαμβάνεις έντυπο λογαριασμό."

 

Η πλάκα είναι ότι έχω καρτοκινητό.

Έχει τύχει σε κανέναν ή ξέρετε τι μπορεί να έχει συμβεί;

 

Δεν παίρνεις τηλ την εξυπηρέτηση; Να καταγραφεί και η κλήση και τα σχετικά.... Αλλιώς στείλε μέιλ μέσω της φόρμας στην ιστοσελίδα της βόνταφον. Μην απαντήσεις σε κανένα από αυτά τα μέιλ...

Πάντως το email που έχω υπογραμμίσει είναι ακριβώς όπως το γράφεις. Τα κεφαλαία ακριβώς όπως το έχεις. Από αυτό το μέιλ στέλνουν για επιβεβαίωση στο myaccount....

Link to comment
Share on other sites

You don't beat me...Ίδια "προσφορά" μόνο που μου δίνουν 100 σμς! :lol:

 

 

Δεν παίρνεις τηλ την εξυπηρέτηση; Να καταγραφεί και η κλήση και τα σχετικά.... Αλλιώς στείλε μέιλ μέσω της φόρμας στην ιστοσελίδα της βόνταφον. Μην απαντήσεις σε κανένα από αυτά τα μέιλ...

Πάντως το email που έχω υπογραμμίσει είναι ακριβώς όπως το γράφεις. Τα κεφαλαία ακριβώς όπως το έχεις. Από αυτό το μέιλ στέλνουν για επιβεβαίωση στο myaccount....

καποιος εβαλε λάθος τηλεφωνο. αν δεν κάνεις επιβεβαιωση σε λιγες ωρες θα χαθεί.

Link to comment
Share on other sites

καποιος εβαλε λάθος τηλεφωνο. αν δεν κάνεις επιβεβαιωση σε λιγες ωρες θα χαθεί.

 

μα αφού λεει ότι και το μέιλ του λάθος το γράφουν...:confused: αφού αυτά τα συστήματα είναι αυτοματοποιημένα, πώς μπορεί να έγινε λάθος στο κόπι πέιστ;

Link to comment
Share on other sites

ΞEKINA NA ΓPAΦEIΣ! ΓIATI EXEIΣ 600 SMS ΠPOΣ TH CU ΠAPEA ΓIA 1 MHNA +ΔΩPO 100 ΛEΠTA ΠPOΣ CU ΓIA 5 MEPEΣ ΣE EIΔIKH TIMH 3 ANTI 5 EYPΩ!ΣTEIΛE 9 ΣTO 1220 EΩΣ 07/02!

 

Αυτό μου έρχεται εδώ και καμιά βδομάδα. Δεν σχολιάζω καν!

Link to comment
Share on other sites

μα αφού λεει ότι και το μέιλ του λάθος το γράφουν...:confused: αφού αυτά τα συστήματα είναι αυτοματοποιημένα, πώς μπορεί να έγινε λάθος στο κόπι πέιστ;

 

Κάποιος πελάτης που πήγε να κάνει εγγραφή, τα έκανε θάλασσα. Συμβαίνει συχνά. Δεν έχουμε όλοι το ίδιο μυαλό.

Link to comment
Share on other sites

Κάποιος πελάτης που πήγε να κάνει εγγραφή, τα έκανε θάλασσα. Συμβαίνει συχνά. Δεν έχουμε όλοι το ίδιο μυαλό.

 

Προφανώς δεν κάνω τίποτα τότε. Δεν είναι και δωρεάν η εξυπηρέτηση πελατών να κάθομαι να ασχολούμαι.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν κάνω τίποτα τότε. Δεν είναι και δωρεάν η εξυπηρέτηση πελατών να κάθομαι να ασχολούμαι.

 

Έτσι. Αφού δεν σε αφορά και δεν το έχεις κάνει εσύ θα σβηστεί από το σύστημα λόγω αδράνειας.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι έχουν το φοιτητικό πακέτο και τους έχει έρθει μήνυμα ότι είναι στα 10000 άτομα και μπορούν να ανανεώσουν το Student Exclusive 5 , με 4Ε να ξέρουν ότι αν κάνουν ανανέωση πριν τη λήξη των 3 δωρεάν μηνών θα χρεωθούν με 5Ε.

Οπότε αν δεν έχετε κανά καλό υπόλοιπο αφήστε το να λήξει και ανανεώστε μετά .

Από την επόμενη ανανέωση και μετά κανονικά θα ισχύουν τα 4 Ε

(αυτά μου είπαν από την εξυπηρέτηση πελατών)

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν κάνω τίποτα τότε. Δεν είναι και δωρεάν η εξυπηρέτηση πελατών να κάθομαι να ασχολούμαι.

 

καλε σιγά από το ίντερνετ μέσω της φόρμας που έχουν στην ιστοσελίδα στείλε. απαντάνε γρήγορα. πολλές φορές μου έχουν απαντήσει κ μετά από κανά δύο ώρες.

Link to comment
Share on other sites

καλε σιγά από το ίντερνετ μέσω της φόρμας που έχουν στην ιστοσελίδα στείλε. απαντάνε γρήγορα. πολλές φορές μου έχουν απαντήσει κ μετά από κανά δύο ώρες.

 

Έχεις δίκιο, το είχα ξεχάσει.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πακέτο που να έχει κάποιο δωρεάν χρόνο ομιλίας προς χώρες ΕΕ κ ειδικά Γερμανία ; Είδα στα πακέτα και έχει μόνο για Ολλανδία και Αγγλία
:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πακέτο που να έχει κάποιο δωρεάν χρόνο ομιλίας προς χώρες ΕΕ κ ειδικά Γερμανία ; Είδα στα πακέτα και έχει μόνο για Ολλανδία και Αγγλία

 

Μόνο στο Vodafone International έχει για Γερμανία .

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κάποιο πακέτο που να έχει κάποιο δωρεάν χρόνο ομιλίας προς χώρες ΕΕ κ ειδικά Γερμανία ; Είδα στα πακέτα και έχει μόνο για Ολλανδία και Αγγλία

 

θα καλείς ένα συγκεκριμένο άτομο στη Γερμανία; Υπάρχει λόγος που σε ρωτάω.

Link to comment
Share on other sites

θα καλείς ένα συγκεκριμένο άτομο στη Γερμανία; Υπάρχει λόγος που σε ρωτάω.

 

Προς το παρων ενα ναι . Ειναι για δουλεια οποτε ισως στο μελλον μου πουν να καλεσω και αλλου

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Προς το παρων ενα ναι . Ειναι για δουλεια οποτε ισως στο μελλον μου πουν να καλεσω και αλλου

voip εχεις σκεφτεί?? Από σμαρτφον η υπολογιστη.

Link to comment
Share on other sites

voip εχεις σκεφτεί?? Από σμαρτφον η υπολογιστη.

Το σκεφτομουνα ναι και κυριως για skype που εχει με 50 λεπτα νομιζω 120 λεπτα προς σταθερα Γερμανιας.. Αλλη προταση ? :O

:w00t:
Link to comment
Share on other sites

Το σκεφτομουνα ναι και κυριως για skype που εχει με 50 λεπτα νομιζω 120 λεπτα προς σταθερα Γερμανιας.. Αλλη προταση ? :O

 

http://www.freevoipdeal.com

http://www.voipyo.com

θέλει το κόλπο του. στειλε πμ για να μην βγαινουμε εκτός.

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς δεν κάνω τίποτα τότε. Δεν είναι και δωρεάν η εξυπηρέτηση πελατών να κάθομαι να ασχολούμαι.

 

Υπαρχει και η εξυπηρετηση μεσω viber, whatsapp, skype που ειναι δωρεαν...

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Αν καρτοκινητό βοντα, με ενεργοποιημενα τα 300 λεπτά με κάθε ανανέωση, το κάνω CU , χάνεται το μπονους των 300;

 

ναι χάνεται δια παντός. δεν είναι πλέον εμπορικά διαθέσιμη η προσφορά οπότε δεν μπορείς να το ξαναγυρίσεις στα 300

Link to comment
Share on other sites

Χθες έκανα μια φορητοτητα προς vodafone cu. Οι φορητοτητες ανοίγουν μόνο συγκεκριμένες ημέρες και δυστυχώς είναι ελάχιστα τα καταστήματα που είναι ενήμερα. Σε δυο καταστήματα χθες δεν είχαν ιδέα. Στης Σταδίου το γνώριζαν και μου είπαν ότι ήταν ανοιχτές μόνο για χθες και συνήθως τους ενημερώνουν μια δυο μέρες πριν πότε ανοίγουν πάλι.

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Έχω το cu φοιτητικό. Όσο καιρό έτρεχε η προσφορά των 3 μηνών δωρεάν παρατήρησα ότι μεταφέρονταν και τα λεπτά ομιλίας και τα mb για ιντερνετ.

Όταν έληξε η προσφορά ενεργοποίησα το xclusive 5 πριν λήξει με αποτέλεσμα και να με χρεώσει 5Ε ( αντί για 4Ε - μάλιστα με πήραν τηλέφωνο για να μου το τονίσουν αυτό ) αλλά και να μην μεταφερθεί τίποτα από τους προηγούμενους μήνες. Η απάντηση που μου δώσαν ήταν κάτι για μήνες με 31 μέρες και δεν έπρεπε να μεταφερθούν κτλ κτλ....

 

Τελικά τι ισχύει σε όσους έχουν το πακέτο. Μεταφέρεται τίποτα ή όχι μετά το δωρεάν τρίμηνο? Τόσα χρόνια είχα Cosmote και μπορεί να ήταν πιο ακριβή ( αν και με καλύτερη κάλυψη-ειδικα στο ιντερνετ) αλλά τέτοιες κουτοπονηρίες δεν είχε!:mad:

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...