Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πήγα σε ένα κατάστημα Vodafone τελικά και με είπανε ότι δεν κόβουν sim και να πάω σε Γερμανό. Ο Γερμανός όμως συνεργάζεται με Cosmote, θα δεχτεί να κόψει sim της Vodafone; Επίσης ρώτησα αν μπορώ να έχω 2 κάρτες (μία κανονική και μία micro) σε έναν αριθμό και με είπαν όχι.

 

αλλα vodafone μαγαζια κοβουν αλλα οχι. εγω τις εχω κοψει και την δικη μου και της γυναικας μου.

Link to comment
Share on other sites

Καπου πηρε το ματι μου οτι το πακετο απο το ''Νεο Καρτοκινητο'' 5ευρω 200' προς ολους εχει γινει 200'προς ολους + 100'προς vodafone, συνολο 300'. Ηρθε μνμ σε νουμερο που εχει το μπονους των 300λεπτων με καθε ανανεωση τον 10ευρω.
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδια, θελω να κανω φορητότητα απο what's up σε καρτο πρόγραμμα Vodafone και μου ειπαν οτι για την ωρα δε μπορώ να το κανω γιατι υπάρχει πρόβλημα στο σύστημα. Ξερουμε τίποτα πανω σε αυτό το θεμα, ποτε θα λυθεί κτλπ?

 

Εμένα μου έκαναν πριν από μερικές μέρες.

Δεν έχω καταλάβει τι παίζει με το ζήτημα και γιατί σε άλλους μπορούν να κάνουν και σε άλλους όχι.

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου έκαναν πριν από μερικές μέρες.

Δεν έχω καταλάβει τι παίζει με το ζήτημα και γιατί σε άλλους μπορούν να κάνουν και σε άλλους όχι.

 

HEADS UP, για αυτό το μήνα φορητότητες θα εκτελούνται μόνο στις 16/01 & 27/01. Πάτε τότε σε κατάστημα για να τις κάνετε.. ;)

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

HEADS UP, για αυτό το μήνα φορητότητες θα εκτελούνται μόνο στις 16/01 & 27/01. Πάτε τότε σε κατάστημα για να τις κάνετε.. ;)

 

γιατί αυτό το πρόβλημα τόσο καιρό; τι έχει συμβεί; συμβαίνει και στις άλλες εταιρείες;

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καμια πιο αναλυτικη ενημερωση για το προβλημα με τις φορητοτητες? αφορα μονο την βονταφον η ολες τις εταιρειες παιδια?
Link to comment
Share on other sites

γιατί αυτό το πρόβλημα τόσο καιρό; τι έχει συμβεί; συμβαίνει και στις άλλες εταιρείες;

 

 

εχει κανεις καμια πιο αναλυτικη ενημερωση για το προβλημα με τις φορητοτητες? αφορα μονο την βονταφον η ολες τις εταιρειες παιδια?

 

Το πρόβλημα αυτο είναι γενικό!

"Δεν με πειράζει να πηγαίνω για δουλειά αλλά αυτή η 8ωρη αναμονή για να γυρίσω σπίτι με σκοτώνει!!!!!!!"

Link to comment
Share on other sites

εχει κανεις καμια πιο αναλυτικη ενημερωση για το προβλημα με τις φορητοτητες? αφορα μονο την βονταφον η ολες τις εταιρειες παιδια?

 

Το πρόβλημα αυτο είναι γενικό!

Το "πρόβλημα" αφορά μόνο wind και vodafone. Προς cosmote δεν νομίζω να υπάρχει θέμα, δύο φίλοι μου πήγαν κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θέλω αδέκαστη απάντηση και χωρίς συναισθηματισμούς...

Αποφάσισα να φύγω από το f2g ορμώμενος από το γράψιμο που μας κάνουν σαν πελάτες και εξηγώ:

Την προηγούμενη Δευτέρα παράγγειλα δύο νέα φοιτητικά μέσω της ιστοσελίδας τους. Εννοείται πως πλέον έχω χάσει την υπομονή μου μιας και αφού χάλασε περίπου 5€ να τους παίρνω τηλέφωνο, αφου του κατέβασα και καντήλια μέσω του φατσοβιβλίου, αυτοί ως γνήσιοι καραγκιόζηδες και παπαγάλοι μου λένε πάντα το ίδιο τροπάριο του "σημειώνουμε το αίτημα σας και θα το δούμε" για το πότε θα στείλουν τα νούμερα και να πάρουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά (είμαι επαρχία).

Αυτή τη στιγμή διατηρώ στην οικογένεια τρία νούμερα f2g με το μπόνους των 300 λεπτών σε κάθε ανανέωση και να πω την αλήθεια με 10€ περνάει περίπου 1,5 μήνα η κάθε γραμμή.

Όμως αυτή την απάθειά τους την βαρέθηκα πλέον ειλικρινά και έτσι αποφάσισα το απενοημένο ατόπημα.

Προκειμένου να "εκβιάσω" είτε την άμεση αποστολή των νέων γραμμών είτε ακόμα περισσότερο μήπως πετύχω ενεργοποίηση φοιτητικού στις υπάρχοντες (προκειμένου να μην τους φύγω) αύριο πρωί πρωί θα κάνω φορητότητα και τις τρεις γραμμές. Όμως προς που;

Να πάω κοτέ; Να πάω βόντα; Να πάω σε κοσμοκάρτα ή σε whats up? σε cu ή σε απλή καρτοκινητή βόντα; Εννοείται πως μιλάμε μεταξύ μας και εννοείται πως θέλουμε και data. SMS δεν μας ενδιαφέρουν.

Λοιπόν θα ήθελα την συμβουλή σας προκειμένου αν στην περίπτωση δεν λήξει θετικά η κίνηση αυτή με την wind και ακολουθήσω τον δρόμο που προείπα, τουλάχιστον να πω "μη χείριστον βέλτιστον"

Link to comment
Share on other sites

Αν ακολουθήσεις τον δρόμο που προτείνεις θα πας στο "Χείρον" Η προσφορά 300 λεπτών δεν δίνεται σε κανέναν νέο πελάτη σε κανένα δίκτυο .

Άρα το χείρον δεν μπορεί ποτέ να είναι βέλτιστον.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά θέλω αδέκαστη απάντηση και χωρίς συναισθηματισμούς...

Αποφάσισα να φύγω από το f2g ορμώμενος από το γράψιμο που μας κάνουν σαν πελάτες και εξηγώ:

Την προηγούμενη Δευτέρα παράγγειλα δύο νέα φοιτητικά μέσω της ιστοσελίδας τους. Εννοείται πως πλέον έχω χάσει την υπομονή μου μιας και αφού χάλασε περίπου 5€ να τους παίρνω τηλέφωνο, αφου του κατέβασα και καντήλια μέσω του φατσοβιβλίου, αυτοί ως γνήσιοι καραγκιόζηδες και παπαγάλοι μου λένε πάντα το ίδιο τροπάριο του "σημειώνουμε το αίτημα σας και θα το δούμε" για το πότε θα στείλουν τα νούμερα και να πάρουν τα απαραίτητα δικαιολογητικά (είμαι επαρχία).

Αυτή τη στιγμή διατηρώ στην οικογένεια τρία νούμερα f2g με το μπόνους των 300 λεπτών σε κάθε ανανέωση και να πω την αλήθεια με 10€ περνάει περίπου 1,5 μήνα η κάθε γραμμή.

Όμως αυτή την απάθειά τους την βαρέθηκα πλέον ειλικρινά και έτσι αποφάσισα το απενοημένο ατόπημα.

Προκειμένου να "εκβιάσω" είτε την άμεση αποστολή των νέων γραμμών είτε ακόμα περισσότερο μήπως πετύχω ενεργοποίηση φοιτητικού στις υπάρχοντες (προκειμένου να μην τους φύγω) αύριο πρωί πρωί θα κάνω φορητότητα και τις τρεις γραμμές. Όμως προς που;

Να πάω κοτέ; Να πάω βόντα; Να πάω σε κοσμοκάρτα ή σε whats up? σε cu ή σε απλή καρτοκινητή βόντα; Εννοείται πως μιλάμε μεταξύ μας και εννοείται πως θέλουμε και data. SMS δεν μας ενδιαφέρουν.

Λοιπόν θα ήθελα την συμβουλή σας προκειμένου αν στην περίπτωση δεν λήξει θετικά η κίνηση αυτή με την wind και ακολουθήσω τον δρόμο που προείπα, τουλάχιστον να πω "μη χείριστον βέλτιστον"

 

Το μόνο που αξίζει πιο πολύ από την υπάρχουσα προσφορά που έχεις είναι τα απανταχού φοιτητικά! Οπότε προς τα εκεί πρέπει να στραφείς. Και επειδή 3 φοιτητικά δεν θα σου δώσει κανείς και με την λογική ότι τα φοιτητικά έχουν λεπτά προς όλους, μπορείς να τα πάρεις από ξεχωριστές εταιρείες.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

μου έκαναν μια προσφορά για ένα χρόνο, 600' και 600 σμς μόνο προς βοντα και σι γιου κάθε μήνα για ένα χρόνο.

Υπάρχει κάποιο app με το οποίο μπορώ να βρίσκω αν κάποιος αριθμός ανήκει σε αυτα;

:love:Μη με αγγίζεις....Κάνω *ΤΖΙΖ*
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ κάτι?

Συνδρομητής με ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ στην Voda πάνω από 10 χρόνια, τώρα κατάλαβα πόσο μας πίνουν οι εταιρίες το αίμα και πόσο βούρλο είμαι εγώ σαν καταναλωτής.

30Ε μήνα για: 400' προς όλους / 60 sms / 300MB internet

Κάνω αίτηση διακοπής μου προτείνουν το ίδιο πρόγραμμα με 15Ε/μήνα για έναν χρόνο. Τους λέω χαίρεται δεν με ενδιαφέρει.

Το πάω σε CU και με 10Ε online ανανέωση ξαφνικά έχω με όλα τα bonus που προκύπτουν:

300' προς ΟΛΟΥΣ + 300' προς VODA + 500' προς CU

100 sms + 500 sms προς CU

1,3GB internet!

 

και μου μένουν και 3Ε στην κάρτα.

 

Συμβόλαια ΤΕΛΟΣ μια για πάντα.

Άργησα άλλα το κατάλαβα. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ κάτι?

Συνδρομητής με ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ στην Voda πάνω από 10 χρόνια, τώρα κατάλαβα πόσο μας πίνουν οι εταιρίες το αίμα και πόσο βούρλο είμαι εγώ σαν καταναλωτής.

30Ε μήνα για: 400' προς όλους / 60 sms / 300MB internet

Κάνω αίτηση διακοπής μου προτείνουν το ίδιο πρόγραμμα με 15Ε/μήνα για έναν χρόνο. Τους λέω χαίρεται δεν με ενδιαφέρει.

Το πάω σε CU και με 10Ε online ανανέωση ξαφνικά έχω με όλα τα bonus που προκύπτουν:

300' προς ΟΛΟΥΣ + 300' προς VODA + 500' προς CU

100 sms + 500 sms προς CU

1,3GB internet!

 

και μου μένουν και 3Ε στην κάρτα.

 

Συμβόλαια ΤΕΛΟΣ μια για πάντα.

Άργησα άλλα το κατάλαβα. :rolleyes:

 

 

σωστός, αλλά το 1gb λόγω online ανανέωσης δεν νομίζω οτι θα διατηρηθεί για πάντα οπότε μην το υπολογίζεις έτσι...

Link to comment
Share on other sites

Το πάω σε CU και με 10Ε online ανανέωση ξαφνικά έχω με όλα τα bonus που προκύπτουν:

300' προς ΟΛΟΥΣ + 300' προς VODA + 500' προς CU

100 sms + 500 sms προς CU

1,3GB internet!

 

και μου μένουν και 3Ε στην κάρτα.

 

Θα ήταν εύκολο να γίνει μία ανάλυση των bonus και των πακέτων για τα παραπάνω και να διευκρινιστεί ποια bonus αφορούν το ότι είναι 1η ενεργοποίηση (και αρα ισχύουν μόνο για τον 1ο μήνα), ποια αφορούν online ενεργοποίηση κλπ?

 

Μιλάμε για φοιτητικό πακέτο CU ή κανονικό?

 

Ευχαριστώ.

 

Edit: Με πρόλαβε και ο φίλος παραπάνω :)

Xiaomi Redmi Note 3 Pro, Apple iPhone 6 Plus, Apple iPhone 6, Apple iPhone 5, Apple iPhone 4, Apple iPhone 3GS, Samsung Galaxy S, Apple iPhone 3GS, Nokia 5530, Sony Ericsson G900, O2 XDA Ignito, HTC P3300, Nokia E51, Nokia N70, Nokia 6131, Sony Ericsson W800i, Samsung SGH-D500, Qtek 8020, Nokia 6230i, Samsung SGH-E700, Sony Ericsson T630, Nokia 7210, Nokia 8210, Panasonic GD90, Ericsson GF 768, Ericsson GA 628
Link to comment
Share on other sites

Πολυ αλχημεια το πακετο του φιλου! Ειμαι περιεργος πως τα εβγαλε ολα αυτα με 10Ε.

 

Ερωτηση: αυτη τη στιγμη εχω ενεργοποιημενο το Bonus Talk to Vodafone, οποτε με καθε ανανεωση καρτας 10Ε μπαινουν δωρεαν 2 ωρες προς Vodafone. Αν θελω να παω στο Bonus Just Surf που με καθε ανανεωση δινει δωρεαν ΜΒ, θα χασω τα υπολοιπα λεπτων/μηνυματων που εχω αποθεμα?

Smile...
Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ κάτι?

Συνδρομητής με ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ στην Voda πάνω από 10 χρόνια, τώρα κατάλαβα πόσο μας πίνουν οι εταιρίες το αίμα και πόσο βούρλο είμαι εγώ σαν καταναλωτής.

30Ε μήνα για: 400' προς όλους / 60 sms / 300MB internet

Κάνω αίτηση διακοπής μου προτείνουν το ίδιο πρόγραμμα με 15Ε/μήνα για έναν χρόνο. Τους λέω χαίρεται δεν με ενδιαφέρει.

Το πάω σε CU και με 10Ε online ανανέωση ξαφνικά έχω με όλα τα bonus που προκύπτουν:

300' προς ΟΛΟΥΣ + 300' προς VODA + 500' προς CU

100 sms + 500 sms προς CU

1,3GB internet!

 

και μου μένουν και 3Ε στην κάρτα.

 

Συμβόλαια ΤΕΛΟΣ μια για πάντα.

Άργησα άλλα το κατάλαβα. :rolleyes:

Τέτοιο πακέτο δεν υπάρχει στο σαιτ του cu, και σου μείναν και 3 ευρώ από το 10αρικο ??

Xperia S & M2 Aqua

&Tablet Z & E1

& ,Xperia Z & Z3 & Tablet Z3

XZ Premium & L1

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ κάτι?

Συνδρομητής με ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ στην Voda πάνω από 10 χρόνια, τώρα κατάλαβα πόσο μας πίνουν οι εταιρίες το αίμα και πόσο βούρλο είμαι εγώ σαν καταναλωτής.

30Ε μήνα για: 400' προς όλους / 60 sms / 300MB internet

Κάνω αίτηση διακοπής μου προτείνουν το ίδιο πρόγραμμα με 15Ε/μήνα για έναν χρόνο. Τους λέω χαίρεται δεν με ενδιαφέρει.

Το πάω σε CU και με 10Ε online ανανέωση ξαφνικά έχω με όλα τα bonus που προκύπτουν:

300' προς ΟΛΟΥΣ + 300' προς VODA + 500' προς CU

100 sms + 500 sms προς CU

1,3GB internet!

 

και μου μένουν και 3Ε στην κάρτα.

 

Συμβόλαια ΤΕΛΟΣ μια για πάντα.

Άργησα άλλα το κατάλαβα. :rolleyes:

 

Φίλε μου μπορείς να αναλύσεις λίγο τον όλο συνδυασμό; Αν γίνεται κάθε μήνα αυτή τη στιγμή πάω τρία νούμερα για φορητότητα σε cu

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορείς να αναλύσεις λίγο τον όλο συνδυασμό; Αν γίνεται κάθε μήνα αυτή τη στιγμή πάω τρία νούμερα για φορητότητα σε cu

 

το τριακόσια λεπτά προς ολους μου φάνηκε παράξενο! Το μπονους interνετ από ανανέωση το ήξερα. Το μπονους εκατό λεπτά προς ολους με ενεργοποίηση πακέτου από το interνετ και αυτο το ήξερα. Τα 3ευρώ που λέει με ανανέωση δέκα ευρώ δεν περισευουν διότι με ανανέωση δέκα ευρώ σου μπαίνουν καθαρά 8,93ευρώ ! Άρα άμα ενεργοποιήσεις ένα πακέτο με 7ευρώ σου μένουν 1,93€

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου μπορείς να αναλύσεις λίγο τον όλο συνδυασμό; Αν γίνεται κάθε μήνα αυτή τη στιγμή πάω τρία νούμερα για φορητότητα σε cu

 

Χωρίς να ξέρω σίγουρα, πρέπει να συμβαίνει το παρακάτω:

Online ανανέωση χρόνου ομιλίας: 1GB

Just surf bonus: 250 MB

Online ενεργοποίηση combo 600: 500 προς Cu, 300 προς όλους, 100 μηνύματα προς όλους, 500 προς cu, 60 MB.

Εγγραφή στο CuAccount: 300 λεπτά προς vodafone.

 

Βγαίνουν όλα, εκτός ενδεχομένως από τα 100 παραπάνω λεπτά προς όλους. Απλά, κάποιοι συνδρομητές μετά τον Σεπτέμβρη ανέφεραν, πως ενώ στους παλιούς όλα τα πακέτα δίνουν 100 προς όλους, σε αυτούς έδιναν 200.

 

Επομένως τον επόμενο μήνα δεν θα έχει ΣΙΓΟΥΡΑ, τα 300 προς vodafone. Όταν διακόψουν το 1GB πιστεύω πάλι θα δώσουν κάτι αντίστοιχο σε δώρο, λιγότερο ή περισσότερο.

Close your eyes, look into the dream

Winds of change, will winds of fortune bring...

Link to comment
Share on other sites

Να πω κι εγώ κάτι?

Συνδρομητής με ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ στην Voda πάνω από 10 χρόνια, τώρα κατάλαβα πόσο μας πίνουν οι εταιρίες το αίμα και πόσο βούρλο είμαι εγώ σαν καταναλωτής.

30Ε μήνα για: 400' προς όλους / 60 sms / 300MB internet

Κάνω αίτηση διακοπής μου προτείνουν το ίδιο πρόγραμμα με 15Ε/μήνα για έναν χρόνο. Τους λέω χαίρεται δεν με ενδιαφέρει.

Το πάω σε CU και με 10Ε online ανανέωση ξαφνικά έχω με όλα τα bonus που προκύπτουν:

300' προς ΟΛΟΥΣ + 300' προς VODA + 500' προς CU

100 sms + 500 sms προς CU

1,3GB internet!

 

και μου μένουν και 3Ε στην κάρτα.

 

Συμβόλαια ΤΕΛΟΣ μια για πάντα.

Άργησα άλλα το κατάλαβα. :rolleyes:

 

Πως προκυπτουν ολα αυτα;

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Στον νέο καρτοκινητό ισχύει το 1gb internet με online ανανέωση;;;

Xiaomi redmi note 3G - xiaomi redmi pro. - Meizu pro 6 plus.

Mi A3 [Laurel Sprout] Realme 9 pro 5G 6/128, S22 ultra Snapdragon.

Link to comment
Share on other sites

Στον νέο καρτοκινητό ισχύει το 1gb internet με online ανανέωση;;;

 

Ναι ισχύει , μέχρι 15/01/14

 

http://www.vodafonecu.gr/gr/upiresies-cu/peri-monadon/online-ananeosi-hronou-omilias/

 

 

Το Bonus ισχύει μόνο για συνδρομητές CU, Νέου Καρτοκινητού, Vodafone International & Ολυμπιακού

 

EDIT: Το Bonus αποδίδεται σε κάθε Online ανανέωση από 10€, έως και τις 14/2/14 (μόλις άλλαξε)

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...