Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι, όλα μεταφέρονται. Ακόμα και στο φοιτητικό που έχω εγώ αν ανανεώσεις με το ίδιο πακέτο πριν τη λήξη του προηγούμενου μεταφέρονται όλα κανονικά παρόλο που μου είχαν πει από το κατάστημα που έκανα τη σύνδεση ότι δεν θα μεταφέρονται. Το μόνο που νομίζω ότι δεν μεταφέρεται είναι το 1GB internet που δίνουν bonus με κάθε online ανανέωση από 10 €. Αυτό ισχύει για ένα μήνα και μετά χάνεται αν δεν το καταναλώσεις.

 

Μεταφερετε και αυτο!

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καμιά χριστουγεννιάτικη προσφορά θα πετάξει η vodafone ή πατζάρια;

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καμιά χριστουγεννιάτικη προσφορά θα πετάξει η vodafone ή πατζάρια;

 

Να περιμένουμε λες τίποτα για δωρεάν πλοήγηση τις γιορτές; :cry:

Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αίτηση για φορητότητα από συμβόλαιο wind σε φοιτητικό cu.

 

 

  • Η κάρτα sim μου ήρθε πριν από 10 μέρες.
  • Η wind μου τηλεφώνησε και δέχτηκε την φορητότητα πριν 8 μέρες.
  • Δέχτηκα από την vodafone το μήνυμα "Η υλοποίηση φορητότητας θα καθυστερήσει λόγω μη παραλαβής του πακέτου φορητότητας"

 

Από τότε δεν έχω κανένα νέο. Είναι κάτι συνηθισμένο? Τί να κάνω?

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι με βαση τη νομοθεσια η φορητοτητα πρεπει να υλοποιειται κανονικα σε 3 εργασιμες μερες. Αν θες πανε σε ενα καταστημα και ελεγξε το... Εχει αργησει ήδη πάρα πολύ.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Να περιμένουμε λες τίποτα για δωρεάν πλοήγηση τις γιορτές; :cry:

 

Τους δίνω διορία άλλες 3 μέρες..!! χαχαχ

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Εχω την εντυπωση οτι με βαση τη νομοθεσια η φορητοτητα πρεπει να υλοποιειται κανονικα σε 3 εργασιμες μερες. Αν θες πανε σε ενα καταστημα και ελεγξε το... Εχει αργησει ήδη πάρα πολύ.

 

Μπα σταμάτησα να πηγαίνω σε καταστήματα μιας και βαρέθηκα να αντιμετωπίζω άσχετους που να με παραπληροφορούν, πλέον από το τηλέφωνο μόνο.

 

Έχουμε κάποιο λινκ που να λέει νομοθεσίες για φορητότητα? Που να ψάξω?

edit: Βρήκα τον κανονισμό στην ΕΕΤΤ, λέει όντως για τις 3 μέρες αλλά τους δίνει και μεγαλύτερα περιθώρια. Το ζήτημα είναι πως κουράστηκα να περιμένω για μια κολοφορητότητα τόσες μέρες.

 

Πρέπει να κουβαλάω και στην νέα sim μαζί μου? Όταν ενεργοποιηθεί θα καταργηθεί ταυτόχρονα η παλιά άμεσα?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

απο οτι ειδα σημερα που μου τελειωσαν τα mb στο κινητο το facebook zero πια χρεωνεται και δεν μπορεις να μπεις χωρις χρεωση .. αρα τωρα πια το facebook ζερο θα λεγεται ζερο μονο που ειναι χωρις φωτογραφιες... και φορτωνει γρηγοροτερα και οχι οπως παλια που χρεωνει κιολας.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

Έχω την εξής ερώτηση: στις 23 Οκτωβρίου μετέτρεψα το συμβόλαιο Vodafone που είχα σε CU φοιτητικό.

Στις 23 Νοεμβρίου ενεργοποιήθηκε και με έβαλαν αυτόματα στο Xclusive 5, με δώρο τον πρώτο μήνα (έτσι έγραφε στο μήνυμα που μου ήρθε, στο φόρουμ διάβασα για 3 μήνες δώρο).

Αναρωτιέμαι λοιπόν, θα πρέπει να βάλω στις 23 Δεκεμβρίου (22 για να είμαι ΟΚ) 5 ευρώ και να επιλέξω πάλι το Xclusive 5 ή θα ισχύσει για 2 ακόμα μήνες το δώρο;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

Link to comment
Share on other sites

Καμια ημερομηνια ληξης δεν εχουν και το κυριοτερο ολα μεταφερονται!!!

 

Δεν αναφέρομαι σε μεταφορά, αλλά σε ισχύ του πακέτου.

Το 1gb για πόσο καιρό θα τρέχει σαν προσφορά;

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

Δεν αναφέρομαι σε μεταφορά, αλλά σε ισχύ του πακέτου.

Το 1gb για πόσο καιρό θα τρέχει σαν προσφορά;

 

Δεν ειναι προσφορα, ειναι μονιμο πακετο.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Έχω κάνει αίτηση για φορητότητα από συμβόλαιο wind σε φοιτητικό cu.

 

 

  • Η κάρτα sim μου ήρθε πριν από 10 μέρες.
  • Η wind μου τηλεφώνησε και δέχτηκε την φορητότητα πριν 8 μέρες.
  • Δέχτηκα από την vodafone το μήνυμα "Η υλοποίηση φορητότητας θα καθυστερήσει λόγω μη παραλαβής του πακέτου φορητότητας"

 

Από τότε δεν έχω κανένα νέο. Είναι κάτι συνηθισμένο? Τί να κάνω?

 

παρε τηλεφωνο το καταστημα που εκανες την φορητοτητα, εμενα μου ειχε συμβει το ιδιο, αλλα μολις καλεσα το καταστημα και τους ειπα οτι εχω παραλαβει την καρτα μου το εφτιαξαν μπαμ μπαμ και σε μια ωρα ημουν σε δικτυο Vodafone. αν εκανες online φορητοτητα τοτε αν καλεσεις την εξυπηρετηση πελατων μπορει να σε βοηθησουν εκει πιθανοτατα...

 

Πρέπει να κουβαλάω και στην νέα sim μαζί μου? Όταν ενεργοποιηθεί θα καταργηθεί ταυτόχρονα η παλιά άμεσα?

και ναι ξαφνικα θα χαθει το σημα και δεν θα εχεις κινητο μεχρι να αλαξεις καρτα και να βαλεις της Vodafone

 

 

Καλημέρα στην παρέα!

Έχω την εξής ερώτηση: στις 23 Οκτωβρίου μετέτρεψα το συμβόλαιο Vodafone που είχα σε CU φοιτητικό.

Στις 23 Νοεμβρίου ενεργοποιήθηκε και με έβαλαν αυτόματα στο Xclusive 5, με δώρο τον πρώτο μήνα (έτσι έγραφε στο μήνυμα που μου ήρθε, στο φόρουμ διάβασα για 3 μήνες δώρο).

Αναρωτιέμαι λοιπόν, θα πρέπει να βάλω στις 23 Δεκεμβρίου (22 για να είμαι ΟΚ) 5 ευρώ και να επιλέξω πάλι το Xclusive 5 ή θα ισχύσει για 2 ακόμα μήνες το δώρο;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 

και εμενα το μηνυμα που μου ειχε ερθει δεν ελεγε τπτ για 3 μηνες και απο το καταστημα που την ειχα κανει δεν ξεραν τπτ αλλα κανονικα ειχα και τον προηγουμενο μηνα αυτοματα δωρεαν το Exclusive 5 και μεταφορα τον λεπτων+MB του προηγουμενου Δωρου στον επομενο μηνα

Edited by Chris_ap
Link to comment
Share on other sites

Έτσι θα σας άφηνε το CU; Χωρίς Χριστουγεννιάτικο δώρο; Ένα αγαπημένο σας "σύμπτωμα"... επιστρέφει!

 

Μπορείτε να μαντέψετε ποιο;

 

 

Μόλις το διάβασα στη σελίδα του CU στο facebook...

Link to comment
Share on other sites

Μπα σταμάτησα να πηγαίνω σε καταστήματα μιας και βαρέθηκα να αντιμετωπίζω άσχετους που να με παραπληροφορούν, πλέον από το τηλέφωνο μόνο.

 

Έχουμε κάποιο λινκ που να λέει νομοθεσίες για φορητότητα? Που να ψάξω?

edit: Βρήκα τον κανονισμό στην ΕΕΤΤ, λέει όντως για τις 3 μέρες αλλά τους δίνει και μεγαλύτερα περιθώρια. Το ζήτημα είναι πως κουράστηκα να περιμένω για μια κολοφορητότητα τόσες μέρες.

 

Πρέπει να κουβαλάω και στην νέα sim μαζί μου? Όταν ενεργοποιηθεί θα καταργηθεί ταυτόχρονα η παλιά άμεσα?

 

Φίλε πότε έκανες την αίτηση γιατί πλέον η voda δε δέχεται φορητοτητες σε καρτοκινητά, έχει στείλει κι ενημέρωση και στα καταστηματα και πλέον δε περνιούνται καθόλου νέες αιτήσεις εδώ και μια εβδομάδα περίπου λόγω συστημικού θέματος οπότε μάλλον έπεσες στη περίπτωση. Γενικά τα καταστηματα δε κανουν φορητοτητες κρατανε απλά τα στοιχεια του συνδρομητη και όταν υπάρξει παλι η δυνατοτητα θα επικοινωνησουν απ οτι ξέρω

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

Έχω την εξής ερώτηση: στις 23 Οκτωβρίου μετέτρεψα το συμβόλαιο Vodafone που είχα σε CU φοιτητικό.

Στις 23 Νοεμβρίου ενεργοποιήθηκε και με έβαλαν αυτόματα στο Xclusive 5, με δώρο τον πρώτο μήνα (έτσι έγραφε στο μήνυμα που μου ήρθε, στο φόρουμ διάβασα για 3 μήνες δώρο).

Αναρωτιέμαι λοιπόν, θα πρέπει να βάλω στις 23 Δεκεμβρίου (22 για να είμαι ΟΚ) 5 ευρώ και να επιλέξω πάλι το Xclusive 5 ή θα ισχύσει για 2 ακόμα μήνες το δώρο;

 

Ευχαριστώ για το χρόνο σας!

 

Καλύτερα μίλα με την εξυπηρέτηση πελατών μέσω viber, whatsapp ή skype για να σου πουν αν είναι κανονικά ενεργοποιημένη η προσφορά με τους 3 μήνες δώρο το Xclusive 5. Για viber/whatsapp το νουμερο της επαφης της Ε.Π. είναι 6948013830.

Siemens C25, Nokia 3330, Nokia 8310, Sony - Ericsson K500i, BenQ - Siemens EL71, Nokia 6288, Νοkia 5310 XpressMusic, Nokia 5800 XpressMusic, Samsung Galaxy 3 i5800, Sony Xperia Go, Vodafone Smart 4G (Yulong 8860u), Nexus 5, Nexus 5X LineageOS 15.0 (14/12/2017), Huawei P9 Lite (2017), Samsung S9+ 6GB/64GB, Samsung S20+ 8GB/128GB

Link to comment
Share on other sites

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

 

Αυτό όμως δεν είναι σύμπτωμα. Ισχύει για όλη την VODA. Τα συμπτώματα είναι μόνο για CU .

Link to comment
Share on other sites

Δεν απάντησα για το σύμπτωμα αλλά έχεις δίκιο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αυτό όμως δεν είναι σύμπτωμα. Ισχύει για όλη την VODA. Τα συμπτώματα είναι μόνο για CU .

 

Δεν απάντησα για το σύμπτωμα αλλά έχεις δίκιο.

 

θα ειναι λογικα το συμπτωμα 8 που λεει σερφαρεις ελευθερος..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα μίλα με την εξυπηρέτηση πελατών μέσω viber, whatsapp ή skype για να σου πουν αν είναι κανονικά ενεργοποιημένη η προσφορά με τους 3 μήνες δώρο το Xclusive 5. Για viber/whatsapp το νουμερο της επαφης της Ε.Π. είναι 6948013830.

Μόλις μίλησα μέσω viber με τη Vodafone και μου είπαν πως θα έχω αυτόματη ενεργοποίηση στις 23/12 και 23/01 του πακέτου Xclusive 5! Δηλαδή οι 3 πρώτοι μήνες είναι δώρο! Και φυσικά θα υπάρχει αυτόματη μεταφορά του υπολοίπου που δεν καταναλώθηκε τον προηγούμενο μήνα στον επόμενο! Τέλεια!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μετέτρεψα το συμβόλαιο vodafone σε καρτοκινητό cu. Δυστυχώς την ημέρα που θα μετατραπεί θα είμαι στο εξωτερικό. Βρήκα στην ιστοσελίδα τους ότι μπορώ να ανανεώσω το χρόνο ομιλίας από το εξωτερικό με κλήση στο 1253 δωρεάν, αρκεί να έχω ελληνική κάρτα ανανέωσης. Οπότε τουλάχιστον δε θα μείνω χωρίς κινητό. Θα ήθελα να ρωτήσω όμως 2 πράγματα:

1. υπάρχει δυνατότητα να ενεργοποιήσω το vodafone passport από το εξωτερικό ή αν θα είναι προενεργοποιημένο στη νέα sim όταν την βάλω? Στο συμβόλαιο το έχω ενεργοποιημένο.

2. αναφέρει στο vodafone passport για το cu ότι υπάρχει χρέωση 0,83/ κλήση και μετά χρέωση ως "εθνική κλήση". Αν ενεργοποιήσω κάποιο πακέτο (πχ 1000 λεπτά προς όλους) θα με χρεώνει 0,83/ κλήση και θα αφαιρεί από το χρόνο ομιλίας που έχω ενεργοποιήσει ή θα χρεώνει 0,83+ 0,39/λεπτό που είναι η εθνική χρέωση, χωρίς κανένα πακέτο ενεργοποιημένο;

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Φίλε πότε έκανες την αίτηση γιατί πλέον η voda δε δέχεται φορητοτητες σε καρτοκινητά, έχει στείλει κι ενημέρωση και στα καταστηματα και πλέον δε περνιούνται καθόλου νέες αιτήσεις εδώ και μια εβδομάδα περίπου λόγω συστημικού θέματος οπότε μάλλον έπεσες στη περίπτωση. Γενικά τα καταστηματα δε κανουν φορητοτητες κρατανε απλά τα στοιχεια του συνδρομητη και όταν υπάρξει παλι η δυνατοτητα θα επικοινωνησουν απ οτι ξέρω

 

 

  • Στις 28/11 έκανα την αίτηση τηλεφωνικά.
  • Στις 6/12 θα παραλάμβανα την sim αλλά δεν ήρθε και περίμενα άδικα και με ειδοποίησαν στο τέλος της ημέρας πως θα έρθει στις 10/12 τελικά...
  • Στις 10/12 μου ήρθε η sim με courier.
  • Στις 12/12 με πήραν από wind και αποδέχτηκαν την φορητότητα.

 

Από τότε πέρασαν 9 μέρες και μέχρι την δευτέρα θα έχουν γίνει 11 μέρες.

Έλαβα ένα sms την 4η μέρα ότι θα καθυστερήσει κι από τότε κανένα νέο.

 

Τι συστήμικό πρόβλημα δηλαδή?

Ας μου πούνε τουλάχιστον πότε θα λυθεί να ξέρω να έχω την sim μαζί μου.

 

edit: Μόλις πήρα ξανά στο τμήμα εξυπηρέτησης και μου είπαν πως πιθανώς να μην διεκπεραιωθεί καθόλου. Είναι σοβαροί εκεί στην vodafone? Δεν θέλουν πελάτες?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνε καταγγελία στην ΕΕΤΤ.

 

Και τι θα κερδίσω?

Edited by stelios_85_07

| Ericsson GF768 | Sony Ericsson Z600 | Sony Ericsson Z550i | ZTE Blade | MOTOROLA ATRIX | ELEPHONE P3000s | Lenovo K3 Note | Lenovo Vibe P1 Pro | Samsung Galaxy Note 9 | Samsung Galaxy S22 Ultra |

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...