Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ πάλι πως γίνεται να έχω και τέρμα σήμα παντού και να πιάνω και γραμμή συνέχεια... 10 χρόνια τώρα... Περίεργο ε; Μπορεί να είμαι και εξωγήινος, που ξέρεις... :ninja:

 

Aυτο το βλέπω κι εγώ και στη μάνα μου που έχει cosmote.. To ότι το λέει τόσος κόσμος δεν μπορεί να είναι τυχαίο :wacko: Απλά εσύ μπορεί να μην μένεις κάπου κεντρικά.. δεν ξέρω τι να πω.. Πάντως εγώ εδώ σε προάστιο της Αθήνας ,το κάνει πολύ συχνά η κοσμοτέ αυτό

Link to comment
Share on other sites

Ακου τι εγινε,ειχα ενεργοποιημενο το unlimited εκανα ανανεωση με 10€ και το απενεργοποιησα μετα,μου κρατησε τα 1500 λεπτα+sms προς vodafone και ενεργοποιησα το super πακετο 80 λεπτων + 30 sms,οταν καλω 1252 και παταω 4 μου τα βγαζει ολα,οπως επισης κι αν στειλω δωρεαν sms στο 1286. ;)

 

ναι αυτο γινεται . αλλα τον επομενο μηνα δεν θα μπορεις να ενεργοποιησεις το unlimited διοτι πρεπει να εχει περασει ενας μηνας απο την τελευταια απενεργοποιηση. και επισης γινεται αυτο οταν εχεις ενεργοποιησει πρωτα το σουπερ πακετο και μετα το unlimited αλλα μονο για εκεινη την περιοδο μετα αμα ληξει το σουπερ πακετο και εχεις ηδη ενεργοποιημενο το unlimited δεν μπορεισ ΚΑΝΟΝΙΚΑ να ενεργοποιησεις σουπερ πακετο διοτι δεν ειναι συμβατο για αυτο. καλο ειναι να εχεις δυο αριθμους και να τους κανεις tougerther και να εχεις ενα cu για μηνυματα προς ολα τα δικτυα και με ενεργοποημενο το unlimited και ενα νεο καρτοκινητο και οταν βαζεις καρτα στο cu να παιρνεις το unlimited και να μεταφερεις το χρονο που εβαλες στο νεο καρτοκινητο και να ενεργοποιεις τα νεα σουπερ πακετα ομιλιας . συμφερει παρα πολυ αυτο. απο το να ενεργοποεις και να απενεργοποιειες το unlimited .επισης το κοστος για το sharing απο οτι θυμαμαι ειναι 0,30 λεπτα του ευρω . αλλα το κακο ειναι οτι το together δεν ειναι συμβατο με ολες τις συσκευες και δεν λειτουργει ταυτοχρονα επισης δεν μπορεις να αξιοποιησεις το 0,01 ευρω το λεπτο αλλα δεν περαζει αφου θα εχεις ενεργοποιημενο το unlimited στο cu οποτε μια χαρα !!!.

 

Aυτο το βλέπω κι εγώ και στη μάνα μου που έχει cosmote.. To ότι το λέει τόσος κόσμος δεν μπορεί να είναι τυχαίο :wacko: Απλά εσύ μπορεί να μην μένεις κάπου κεντρικά.. δεν ξέρω τι να πω.. Πάντως εγώ εδώ σε προάστιο της Αθήνας ,το κάνει πολύ συχνά η κοσμοτέ αυτό

 

παντου το κανει αυτο και σε επαρχια και στην αθηνα . μου εχει τυχει παρα πολλες αυτο. καλα δεν ειναι να εχεις την κοσμοτε ως βασικο νουμερο διοτι δεν θα μπορεις να επικοινωνησεις οποτε το χρειαζεσαι.

 

Εγώ πάλι πως γίνεται να έχω και τέρμα σήμα παντού και να πιάνω και γραμμή συνέχεια... 10 χρόνια τώρα... Περίεργο ε; Μπορεί να είμαι και εξωγήινος, που ξέρεις... :ninja:

 

απλα εισαι τυχερος... αλλα καποια στιγμη θα σου τυχει σιγουρα δεν παιζει να μου συμβαινει εμενα συνεχεια και εσενα καθολου. μηπως εχεις παγιο ?. διοτι λενε οτι τα συμβολαια επειδη πληρωνεις παγιο τα εχουνε σε πρωτη μοιρα και δεν συμβαινει αυτο ενω τα καρτοκινητα σε 2η μοιρα . οποτε οταν υπαρχει υπερφορτωση θα μπορουνε να επικοινησουνε πρωτα οι συνδρομητες συμβολαιου και μετα οι συνδρομητες καρτοκινητης για αυτο μου εχει βγει η πιστη με το what's up . προφανως σιγουρα ισχυει το εχω ακουσει παρα πολλες φορες τωρα πως κανουνε τον διαχωρισμο δεν εχω καταλαβει.

 

***** Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ. ******

Edited by Petros the Great
***** Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ. ******

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Πιθανόν θα πρέπει να βάλουν όλοι vodafone διότι εγώ η παρέα μου και το 45% των συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας που έχουν cosmote δεν επικοινωνούν σωστά εδώ και 12 χρόνια. Μάλλον κρατάνε τα νούμερα για φιγούρα ή για την φουκαριάρα την μάνα τους.

 

Τι λέτε βρε παιδιά γιατί τα ισοπεδώνετε όλα.

 

Coolάρετε λίγο.

Link to comment
Share on other sites

Εχω καρτοκινητο vodafone ενεργοποιησα το unlimited + super πακετο 80 λεπτων + 30 sms προς ολους απιστευτο κι ομως αληθινο,εχω 3 λεπτα υπολοιπο και κανω κλησεις παντου χωρις προβλημα,αυτα συμβαινουν μονο στη voda,καβατζα καλη,τρεμε cosmokarta,σε γενικες γραμμες ειμαι ευχαριστημενος

 

Οσο αναφορα την καλυψη εχει βελτιωθει παρα πολυ ισως και καλυτερη απο cosmote πλεον

 

Για το cu δεν υπάρχει τέτοιο πακέτο?

Link to comment
Share on other sites

απλα εισαι τυχερος... αλλα καποια στιγμη θα σου τυχει σιγουρα δεν παιζει να μου συμβαινει εμενα συνεχεια και εσενα καθολου. μηπως εχεις παγιο ?. διοτι λενε οτι τα συμβολαια επειδη πληρωνεις παγιο τα εχουνε σε πρωτη μοιρα και δεν συμβαινει αυτο ενω τα καρτοκινητα σε 2η μοιρα . οποτε οταν υπαρχει υπερφορτωση θα μπορουνε να επικοινησουνε πρωτα οι συνδρομητες συμβολαιου και μετα οι συνδρομητες καρτοκινητης για αυτο μου εχει βγει η πιστη με το what's up . προφανως σιγουρα ισχυει το εχω ακουσει παρα πολλες φορες τωρα πως κανουνε τον διαχωρισμο δεν εχω καταλαβει.

 

Ναι, εγώ είμαι ο τυχερός κι εσύ ο άτυχος! Όχι, δεν είναι έτσι τα πράγματα! Χρησιμοποιώ καθημερινά ένα συμβόλαιο Cosmo, ένα What's Up και ένα CU. Το συμβόλαιο λειτουργεί αψεγάδιαστα όλες τις ώρες. Το μόνο πρόβλημα με το What's Up είναι τις ώρες αιχμής και ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ! Μερικές φορές (ΜΟΝΟ τις ώρες αιχμής και ΟΧΙ κάθε μέρα) απλά θέλει να δοκιμάσεις 2η άντε το πολύ 3η φορά. Το CU από την πλευρά του έχει άλλα προβλήματα γιατί τυχαίνει να χρησιμοποιώ και CU (εκεί που μιλάς, μετά από μερικά λεπτά ενώ έχεις 4-5 γραμμούλες, πέφτει το σήμα και πρέπει να ξανακαλέσεις - προφανώς εξυπνάδα της Voda για να αποφορτίζει τις γραμμές και να μη συμβαίνει αυτό που γίνεται στο What's Up. Και οι δυο τακτικές είναι άθλιες αλλά της Cosmo είναι τουλάχιστον πιο "τίμια". Έχω καθημερινή τριβή και με τις 3 συνδέσεις και δε μπορείς έχεις την απαίτηση να δέχομαι αυτά που λες με κλειστά μάτια. Αν θέλεις να κάνεις την τρίχα τριχιά, πρόβλημά σου. Επίσης αν θέλεις την τέλεια εξυπηρέτησή, δεν υπάρχει τέτοια καρτοκινητή (τουλάχιστον στην Ελλάδα)! Πάρε συμβόλαιο ή σταμάτα να γκρινιάζεις!

 

 

Πιθανόν θα πρέπει να βάλουν όλοι vodafone διότι εγώ η παρέα μου και το 45% των συνδρομητών κινητής τηλεφωνίας που έχουν cosmote δεν επικοινωνούν σωστά εδώ και 12 χρόνια. Μάλλον κρατάνε τα νούμερα για φιγούρα ή για την φουκαριάρα την μάνα τους.

 

Τι λέτε βρε παιδιά γιατί τα ισοπεδώνετε όλα.

 

Coolάρετε λίγο.

 

Άστα να πάνε! Θαρρείς και είναι δικές τους οι εταιρίες! Θαρρείς και δεν έχει η καθεμιά τα δικά της κουσούρια!

Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ είμαι ο τυχερός κι εσύ ο άτυχος! Όχι, δεν είναι έτσι τα πράγματα! Χρησιμοποιώ καθημερινά ένα συμβόλαιο Cosmo, ένα What's Up και ένα CU. Το συμβόλαιο λειτουργεί αψεγάδιαστα όλες τις ώρες. Το μόνο πρόβλημα με το What's Up είναι τις ώρες αιχμής και ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ! Μερικές φορές (ΜΟΝΟ τις ώρες αιχμής και ΟΧΙ κάθε μέρα) απλά θέλει να δοκιμάσεις 2η άντε το πολύ 3η φορά. Το CU από την πλευρά του έχει άλλα προβλήματα γιατί τυχαίνει να χρησιμοποιώ και CU (εκεί που μιλάς, μετά από μερικά λεπτά ενώ έχεις 4-5 γραμμούλες, πέφτει το σήμα και πρέπει να ξανακαλέσεις - προφανώς εξυπνάδα της Voda για να αποφορτίζει τις γραμμές και να μη συμβαίνει αυτό που γίνεται στο What's Up. Και οι δυο τακτικές είναι άθλιες αλλά της Cosmo είναι τουλάχιστον πιο "τίμια". Έχω καθημερινή τριβή και με τις 3 συνδέσεις και δε μπορείς έχεις την απαίτηση να δέχομαι αυτά που λες με κλειστά μάτια. Αν θέλεις να κάνεις την τρίχα τριχιά, πρόβλημά σου. Επίσης αν θέλεις την τέλεια εξυπηρέτησή, δεν υπάρχει τέτοια καρτοκινητή (τουλάχιστον στην Ελλάδα)! Πάρε συμβόλαιο ή σταμάτα να γκρινιάζεις!

 

 

 

Για τα συμβόλαια της Cosmote δεν νομίζω και εγώ ότι υπάρχει κανένα πρόβλημα αυτή τη στιγμή. Στα What's up τα προβλήματα είναι γνωστά και έχουν αναφερθεί πολλάκις από όλα σχεδόν τα μέλη του forum που χρησιμοποιούν το εν λόγω πακέτο και το έχει παραδεχτεί και η ίδια η Cosmote. Αυτό πάλι με το CU το ακούω πρώτη φορά, δεν έχει αναφερθεί ξανά από κανένα. Και ξέρω κόσμο που χρησιμοποιεί CU. Μήπως είναι κάποιο πρόβλημα του δικτύου στη περιοχή σου?

Link to comment
Share on other sites

To cu δεν εχει ποτε προβλημα μην λεμε οτι να ναι.Ακομη και την πρωτοχρονια δεν ειχε σχεδον κανενα προβλημα.
Link to comment
Share on other sites

Ναι, εγώ είμαι ο τυχερός κι εσύ ο άτυχος! Όχι, δεν είναι έτσι τα πράγματα! Χρησιμοποιώ καθημερινά ένα συμβόλαιο Cosmo, ένα What's Up και ένα CU. Το συμβόλαιο λειτουργεί αψεγάδιαστα όλες τις ώρες. Το μόνο πρόβλημα με το What's Up είναι τις ώρες αιχμής και ΟΧΙ ΠΑΝΤΑ! Μερικές φορές (ΜΟΝΟ τις ώρες αιχμής και ΟΧΙ κάθε μέρα) απλά θέλει να δοκιμάσεις 2η άντε το πολύ 3η φορά. Το CU από την πλευρά του έχει άλλα προβλήματα γιατί τυχαίνει να χρησιμοποιώ και CU (εκεί που μιλάς, μετά από μερικά λεπτά ενώ έχεις 4-5 γραμμούλες, πέφτει το σήμα και πρέπει να ξανακαλέσεις - προφανώς εξυπνάδα της Voda για να αποφορτίζει τις γραμμές και να μη συμβαίνει αυτό που γίνεται στο What's Up. Και οι δυο τακτικές είναι άθλιες αλλά της Cosmo είναι τουλάχιστον πιο "τίμια". Έχω καθημερινή τριβή και με τις 3 συνδέσεις και δε μπορείς έχεις την απαίτηση να δέχομαι αυτά που λες με κλειστά μάτια. Αν θέλεις να κάνεις την τρίχα τριχιά, πρόβλημά σου. Επίσης αν θέλεις την τέλεια εξυπηρέτησή, δεν υπάρχει τέτοια καρτοκινητή (τουλάχιστον στην Ελλάδα)! Πάρε συμβόλαιο ή σταμάτα να γκρινιάζεις!

 

 

 

 

Άστα να πάνε! Θαρρείς και είναι δικές τους οι εταιρίες! Θαρρείς και δεν έχει η καθεμιά τα δικά της κουσούρια!

 

καταρχας δεν γκρινιαζω!! απλα το χαλι του what's up δεν παιζεται. ιδιαιτερα στα σμσ που δεν ειναι να δοκιμασεις 2η και 3η φορα πολλες φορες ξανα παταω να ξανα αποστολη και φευγει με την 5η ή την 8η φορα ελεοσ!! σε κανενα δικτυο δεν συμβαινει αυτο χαλι με τα σμσ , ουτε και εμενα δεν ειναι ταχτικο αλλα οταν ειχα την προσφορα του 2009 καλα εκει ητανε για να ητανε δεν μπορουσες να επικοινωνησεις με τιποτα τωρα ειναι καλυτερα αλλα συμβαινει αυτο. καλα δεν παιζεται ομως. συμβολαιο δεν προκειται να ειχα με τιποτα διοτι δεν παιζει να πληρωνω καθε μηνα το παγιο διοτι ειναι παρα πολλα . και εγω ειμαι χρηστης και των τριων εταιρειων what's up, cu ,free to go και επειδη μιλαω πολυ με cu δεν μου εχει τυχει κατι τετοιο που μου λες λειτουργει αψογα το δικτυο της vodafone (το εχω ακουσει και με αλλους οτι πεφτει το σημα την ωρα που μιλας αλλα δεν μου εχει τυχει ποτε παντα εχω πολυ καλη καλυψη και ποτε δεν μου εχει πεσει η κληση λογω σηματος με βαση αυτα που λες ) σε συγκριση με την κοσμοτε που ενω εχει σημα δεν φευγουνε τα μυνηματα που ειναι το πιο συχνω προβλημα τωρα τελευταια με τις κλησεις δεν εχω παρατηρησει κατι διοτι σπανια να παρω τηλεφωνο μονο για σμσ το εχω κυριως. αλλα πολλες φορες που τυχαινει να παρω τηλεφωνο δεν μπορω ολο σφαλμα και του του και το ιδιο και στο 1313 . ενα αλλο που εχει η κοσμοτε ειναι την ωρα που μιλας πεφτει η κληση απο μονη της και πρεπει να ξανα παρεις,κατι που δεν μου εχει τυχει στο cu επισης η εξυπηρετηση του 1260 και εκει περιπου τα ιδια χαλια με το 1313 ειναι διοτι περνεις και δειχνει κατειλημενο μερικες φορες αλλα ευτυχως που δεν σε χρεωνει ενω στο 1313 εαν συμβει αυτο σε χρεωνει κανονικα , το free to go και αυτο καλα δουλευει και τωρα με την χρεωση 0,10 ευρω το λεπτο προς ολα τα δικτυα εχει γινει το πιο οικονομικο καρτοκινητο στην ελλαδα και με την προσφορα που εβγαλε τωρα που δεν χρειαζεται να κανεις ουτε κα ανανεωση και εχεις και επιπλεον απο σε συγκριση με τις αλλες δυο εταιρίες και δωρεαν ιντερνετ καθε μηνα η προσφορα αυτη εσπασε τον ανταγωνισμο. και απο εξυπηρετηση επειδη το εθιξες το θεμα πιστευω οτι της vodafone ειναι η καλυτερη διοτι δεν περιμενεις και παρα πολυ και ειναι και πιο ενημερωμενοι ενω στα αλλα 2 δικτυα οχι και τοσο βεβαια παιζει ρολο σε ποιον θα πεσεις. επισης στην vodafone ειναι και πιο φιλικοι στην εξ. πελατων και μπορουνε και να σου εξηγησουνε κατι που σπανια γινεται αυτο στο 1313 της κοσμοτε. της wind καπως καλυτερα θα ελεγα . αλλα παιζει ρολο σε ποιον θα πεσεις εκεινη την ωρα να σε εξυπηρετησει εκεινη την στιγμη κατα ποσο ενημερωμενος ειναι 'η οχι.

 

To cu δεν εχει ποτε προβλημα μην λεμε οτι να ναι.Ακομη και την πρωτοχρονια δεν ειχε σχεδον κανενα προβλημα.

 

συμφωνω μαζι σου γενικα τα δικτυο της vodafone δεν εχει προβληματα . μονο στην κοσμοτε μας εχουνε πρηξει. ναι την προτοχρονια φυγανε ολα τα μυνηματα χωρις κανενα προβλημα και καμια αποτυχια.

 

***** Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ. ******

Edited by Petros the Great
***** Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ. ******

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

είναι πολύ καιρό που υπάρχει και στο cu πρέπει να είναι πάνω από 2 χρόνια ή και παραπάνω. Τεσπα η ενεργοποίηση του εβδομαδιαίου πακέτου δεν γίνεται από το 1286 αλλά στέλνωντας την λέξη Ε ΣΤΟ 1290. Και σε χρεώνει 70 λεπτά και σου δίνει 3 μμς να τα καταναλώσεις μέσα σε 7 ημέρες. Δεν υπάρχει τρόπος να ενημερώνεσάι για το υπόλοιπο των δωρεάν μμς που έχεις. Μόνο εάν σε βοηθησουνε στο 13830 . Επίσης το πακέτο εβδομαδιαίο πακέτο μμς ανανεώνεται αυτόματα κάθε εβδομάδα από την στιγμή που θα το ενεργοποιήσεις με τον παραπάνω διαδικασία στην περίπτωση που δεν θέλεις να ανανεωθεί την επόμενη εβδομάδα στέλνεις μόλις το ενεργοποιήσεις την λέξη όχι στο 1290 χωρίς χρέωση.

 

Νά σαι καλά!Μόλις το ενεργοποίησα!Και μετά που έστειλα το mms έστειλα ΟΧΙ για απενεργοποίηση.Δεν χάνω αίγουρα τα υπόλοιπα 2 έτσι;

Edited by maria02
Link to comment
Share on other sites

Νά σαι καλά!Μόλις το ενεργοποίησα!Και μετά που έστειλα το mms έστειλα ΟΧΙ για απενεργοποίηση.Δεν χάνω αίγουρα τα υπόλοιπα 2 έτσι;

 

ευχαριστω!, οχι δεν χανονται ισχυουνε για 7 ημερες απο την στιγμη που το ενεργοποιησες το πακετο . το οχι που εστειλες ητανε για να απενεργοποιησεις την αυτοματη εβδομαδιαια ανανεωση του πακετου. αφου εστειλες 1 εχεις ακομα αλλα 2 να τα καναλωσεις μεσα σε 7 ημερες . και αμα τα καταναλωσεις νωριτερα απο οτι θυμαμαι δεν μπορεις να το ξανα ενεργοποιησεις εαν δεν περασουνε οι 7 ημερες ανεξαρτητα εαν εσυ εχεις καταναλωσει τα μμς νωριτερα . η ημερομηνια που θα ληξει το πακετο στην γραμμη σου ειτε εχεις υπολοιπο απο τα δωρεαν μμσ ειτε οχι θα ειναι 7 ημερες απο την στιγμη που το εχεις ενεργοποιησει. ελπιζω να μην σε μπερδεψα χειροτερα .. .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

λενε οτι τα συμβολαια επειδη πληρωνεις παγιο τα εχουνε σε πρωτη μοιρα και δεν συμβαινει αυτο ενω τα καρτοκινητα σε 2η μοιρα . οποτε οταν υπαρχει υπερφορτωση θα μπορουνε να επικοινησουνε πρωτα οι συνδρομητες συμβολαιου και μετα οι συνδρομητες καρτοκινητης για αυτο μου εχει βγει η πιστη με το what's up . προφανως σιγουρα ισχυει το εχω ακουσει παρα πολλες φορες τωρα πως κανουνε τον διαχωρισμο δεν εχω καταλαβει.

 

Καμία σχέση. Άλλη η πλατφόρμα που διαχειρίζεται τα συμβόλαια, άλλη η πλατφόρμα των καρτοκινητών. Αν τύχει και υπάρχει υπερφόρτωση δικτύου σε κάποια περιοχή, θα την "πληρώσουν" και τα συμβόλαια και τα καρτοκινητά. Προφανώς μπουκώνει η πλατφόρμα των pre-paid, δε ρίχνει τα καρτοκινητά η Κοσμοτέ για να εξυπηρετηθούν τα συμβόλαια :)

 

Το CU από την πλευρά του έχει άλλα προβλήματα γιατί τυχαίνει να χρησιμοποιώ και CU (εκεί που μιλάς, μετά από μερικά λεπτά ενώ έχεις 4-5 γραμμούλες, πέφτει το σήμα και πρέπει να ξανακαλέσεις - προφανώς εξυπνάδα της Voda για να αποφορτίζει τις γραμμές και να μη συμβαίνει αυτό που γίνεται στο What's Up.

 

Αυτό με το CU ομολογουμένως είναι περίεργο. Δε μου έχει συμβεί με την Vodafone πουθενά κάτι τέτοιο, οπότε μάλλον κάτι άλλο ισχύει. Αυτό με την "αποφόρτιση" των γραμμών δεν υπάρχει περίπτωση να ισχύει.

 

 

ΑΛΛΑ, ας γυρίσουμε στο θέμα μας :)

Link to comment
Share on other sites

Ακου τι εγινε,ειχα ενεργοποιημενο το unlimited εκανα ανανεωση με 10€ και το απενεργοποιησα μετα,μου κρατησε τα 1500 λεπτα+sms προς vodafone και ενεργοποιησα το super πακετο 80 λεπτων + 30 sms,οταν καλω 1252 και παταω 4 μου τα βγαζει ολα,οπως επισης κι αν στειλω δωρεαν sms στο 1286. ;)

 

Συγνωμη δεν ειμαι ξανθια αλλα...σιγουρα μπορει καποιος δηλαδη να ενεργοποιησει το unlimited να κανει ανανεωση 10 ευρω να παρει 1500' μετσ να απενεργοποιησει την ιδια μερα το unlimited και να αγορασει καποιο απο τα super πακετα? Καταλαβα καλα η με γελανε τα ματακια μου? Το εχει κανει και καποιος αλλος? Μηπως ειναι ενα "στιγμαιο" λαθος του συστηματος?

Ολα αισθανομαι...τα παντα...το ενα..το αλλο...ξερω γω...
Link to comment
Share on other sites

Ακου τι εγινε,ειχα ενεργοποιημενο το unlimited εκανα ανανεωση με 10€ και το απενεργοποιησα μετα,μου κρατησε τα 1500 λεπτα+sms προς vodafone και ενεργοποιησα το super πακετο 80 λεπτων + 30 sms,οταν καλω 1252 και παταω 4 μου τα βγαζει ολα,οπως επισης κι αν στειλω δωρεαν sms στο 1286. ;)

 

Όπα!! Bugάκι στο σύστημα; Το έχει κάνει άλλος αυτό να το επιβεβαιώσει; :confused:

Link to comment
Share on other sites

Όπα!! Bugάκι στο σύστημα; Το έχει κάνει άλλος αυτό να το επιβεβαιώσει; :confused:

 

2 bugakia ειναι γνωστα μεχρι τωρα για το unlimited που έχουν τύχει. Οτι αν καποιος κανει εγγραφη, ανανεωση και μετα διαγραφη, τα υπολειπομενα λεπτα και μηνυματα παραμενουν ενω θα επρεπε να διαγραφονται και οτι τα μηνυματα προς αλλους (wind-cosmote) δε χρεωνονται. Αν ειστε απο τους τυχερους οπου τυχαινει η πρωτη ή η δευτερη ή και οι 2 περιπτώσεις εκμεταλλευτείτε το πριν το φτιάξουν.:D

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω!, οχι δεν χανονται ισχυουνε για 7 ημερες απο την στιγμη που το ενεργοποιησες το πακετο . το οχι που εστειλες ητανε για να απενεργοποιησεις την αυτοματη εβδομαδιαια ανανεωση του πακετου. αφου εστειλες 1 εχεις ακομα αλλα 2 να τα καναλωσεις μεσα σε 7 ημερες . και αμα τα καταναλωσεις νωριτερα απο οτι θυμαμαι δεν μπορεις να το ξανα ενεργοποιησεις εαν δεν περασουνε οι 7 ημερες ανεξαρτητα εαν εσυ εχεις καταναλωσει τα μμς νωριτερα . η ημερομηνια που θα ληξει το πακετο στην γραμμη σου ειτε εχεις υπολοιπο απο τα δωρεαν μμσ ειτε οχι θα ειναι 7 ημερες απο την στιγμη που το εχεις ενεργοποιησει. ελπιζω να μην σε μπερδεψα χειροτερα .. .

 

Όχι,όχι,μια χαρά τα κατάλαβα!Τέλεια!;)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να εθελοτυφλείτε, δικό σας πρόβλημα. Προσωπικά δε χαρίζομαι σε καμία εταιρία και γι' αυτόν ακριβώς το λόγο δεν έχω να συζητήσω και πολλά με έναν άνθρωπο που έχει για υπογραφή "VODAFONE FOR EVER!!" αφού είναι επόμενο να μη δέχεται αυτά που λέω λόγω παρωπίδων. Προβλήματα υπάρχουν παντού και μάλιστα διαφορετικά σε κάθε εταιρία. Όσο για το πρόβλημα που ανάφερα στο CU (που πέφτει το σήμα την ώρα που μιλάς), προφανώς δεν κάνετε μεγάλες κλήσεις γι' αυτό δεν το καταλαβαίνετε. Μιλήστε κανα-δυό ώρες και μετά τα ξαναλέμε. Τέλος η υπόθεση σήμα είναι καθαρά θέμα περιοχής. Μένω στο ιστορικό κέντρο της Θεσσαλονίκης και μέσα στο σπίτι μου έχω το εξής σήμα (στο περίπου) τσεκαρισμένο με την ίδια συσκευή και στο ίδιο δωμάτιο:

 

Cosmote: 3/5

Wind/Q: 5/5

Vodafone: 1/5

 

Όποιος το αμφισβητήσει, κερνάω καφεδάκι σπίτι μου όποτε θέλει! ;)

Link to comment
Share on other sites

Αν θέλετε να εθελοτυφλείτε, δικό σας πρόβλημα. Προσωπικά δε χαρίζομαι σε καμία εταιρία και γι' αυτόν ακριβώς το λόγο δεν έχω να συζητήσω και πολλά με έναν άνθρωπο που έχει για υπογραφή "VODAFONE FOR EVER!!" αφού είναι επόμενο να μη δέχεται αυτά που λέω λόγω παρωπίδων. Προβλήματα υπάρχουν παντού και μάλιστα διαφορετικά σε κάθε εταιρία. Όσο για το πρόβλημα που ανάφερα στο CU (που πέφτει το σήμα την ώρα που μιλάς), προφανώς δεν κάνετε μεγάλες κλήσεις γι' αυτό δεν το καταλαβαίνετε. Μιλήστε κανα-δυό ώρες και μετά τα ξαναλέμε. Τέλος η υπόθεση σήμα είναι καθαρά θέμα περιοχής. Μένω στο ιστορικό κέντρο της Θεσσαλονίκης και μέσα στο σπίτι μου έχω το εξής σήμα (στο περίπου) τσεκαρισμένο με την ίδια συσκευή και στο ίδιο δωμάτιο:

 

Cosmote: 3/5

Wind/Q: 5/5

Vodafone: 1/5

 

Όποιος το αμφισβητήσει, κερνάω καφεδάκι σπίτι μου όποτε θέλει! ;)

 

αυτο δεν ειναι απαντηση.... και οσο για την υπογραφη μου δεν ειναι οτι εαν υπαρχει κατι που τυχαινει στην vodafone δεν θα το θιξω απλα γραφω vodafone 4 ever γιατι απλα αυτην υποστηριζω. δεν εχει καμια σχεση το ενα με το αλλο . οσο για το cu μιλαω παρα πολυ και δεν μου εχει τυχει. μπορει να φταιει και η περιοχη και επισης οτι δεν εχεις καλο σημα αφου εχεις 1/5 οποτε λογικο ειναι να πεφτει η γραμμη .εχεις αναρωτηθει μηπως φταιει το σημα ; στο κανει σε πολλες περιοχες αυτο το cu ?. οταν υπαρχει προβλημα καλυψης εσωτερικα ενημερωνουμε με μια κληση την εξ.πελατων του καθε δικτυου οτι δεν εχει σημα και το βελτιωνουνε σε καποιο χρονικο διαστημα . και αυτο που λες για το σημα ειναι εντελως θεμα περιοχης τωρα που κατεβαζουνε τους σταθμους βασης συγκεκριμενα οι ιδιοι οι δημοι και μιλαω για την κηφισια που ολο και κατεβαινουνε . εμας κατεβηκε κεραια και δεν ειχε σημα πριν ενα χρονο και τωρα εχει πολυ καλο σημα και οι 3 εταιριες ενω πριν οχι. και οι σταθμοι βασης μπηκαν παλι στον ιδιο δρομο λιγο πιο κατω σε μορφη καμιναδας και σωληνα καρατσεκαρισμενο και οχι 1 οπως ητανε πριν αλλα 3 κεραιες που στανταρντ θα κατεβουνε σε λιγα χρονια γιατι πολυ απλα κατεβαζουνε σταθμους στην συγκεκριμενη περιοχη δεν ειναι 100% αλλα θα γινει... απο τους εξονιχιστικους ελενχους που κανουνε συνεχεια στην συγκεκριμενη περιοχη.

Edited by JOHNMEGARYTHMOS
διορθωση

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

γραφω vodafone 4 ever γιατι απλα αυτην υποστηριζω.

 

Οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας δεν είναι ποδοσφαιρικές ομάδες για να τις υποστηρίζουμε! ;)

 

 

στο κανει σε πολλες περιοχες αυτο το cu ?. οταν υπαρχει προβλημα καλυψης εσωτερικα ενημερωνουμε με μια κληση την εξ.πελατων του καθε δικτυου οτι δεν εχει σημα και το βελτιωνουνε σε καποιο χρονικο διαστημα.

 

Πολύ αισιόδοξος είσαι! Όσο για το σήμα, εξήγησα ότι τις "μετρήσεις" τις έκανα σε συγκεκριμένο δωμάτιο του σπιτιού επίτηδες γιατί είναι από την πίσω μεριά και είναι μακριά από το δρόμο. Μου το κάνει και όταν μιλάω από το μπροστινό δωμάτιο όπου έχω 4/5 σήμα. Και μου κάνει και άλλα "χαζά"! Όταν μιλάω με SMS και στέλνω καμιά εικοσαριά, από τα 2-3 δεν έρχονται οι αναφορές και φτάνουν την άλλη μέρα! Είναι άθλιο αυτό όταν επικοινωνείς με σημαντικούς ανθρώπους! :love:

Link to comment
Share on other sites

Επεσε στα χερια μου ενα cu το οποιο μιλαει (ο χρηστης δλδ :D ) σχετικα λιγο, οποτε το μετετρεψα σε νεα καρτοκινητη. Ενεργοποιησα το 0,01/λεπτο προς 1 αριθμο vodafone οπως και την προνομιακη χρεωση για ανανεωσεις ανω των 20 Ευρω. Ανανεωση θεωρειται και το sharing; Τι αλλο θα ηταν καλο να του ενεργοποιησω; Sms κτλ δε στελνει.
Link to comment
Share on other sites

Επεσε στα χερια μου ενα cu το οποιο μιλαει (ο χρηστης δλδ :D ) σχετικα λιγο, οποτε το μετετρεψα σε νεα καρτοκινητη. Ενεργοποιησα το 0,01/λεπτο προς 1 αριθμο vodafone οπως και την προνομιακη χρεωση για ανανεωσεις ανω των 20 Ευρω. Ανανεωση θεωρειται και το sharing; Τι αλλο θα ηταν καλο να του ενεργοποιησω; Sms κτλ δε στελνει.

 

Το sharing δεν είναι ανανέωση.

 

Μπορείς να του ενεργοποιήσεις 80' προς όλους με 7 ευρώ (ή 150' προς όλους με 12 ευρώ).

http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7541

Link to comment
Share on other sites

Οι εταιρίες κινητής τηλεφωνίας δεν είναι ποδοσφαιρικές ομάδες για να τις υποστηρίζουμε! ;)

 

 

 

 

Πολύ αισιόδοξος είσαι! Όσο για το σήμα, εξήγησα ότι τις "μετρήσεις" τις έκανα σε συγκεκριμένο δωμάτιο του σπιτιού επίτηδες γιατί είναι από την πίσω μεριά και είναι μακριά από το δρόμο. Μου το κάνει και όταν μιλάω από το μπροστινό δωμάτιο όπου έχω 4/5 σήμα. Και μου κάνει και άλλα "χαζά"! Όταν μιλάω με SMS και στέλνω καμιά εικοσαριά, από τα 2-3 δεν έρχονται οι αναφορές και φτάνουν την άλλη μέρα! Είναι άθλιο αυτό όταν επικοινωνείς με σημαντικούς ανθρώπους! :love:

 

καμια σχεση δεν ειναι λογω ομαδας αλλα λογω δικο μου θεματος η υποστηριξη αυτου του δικτυου . οκ δεν μου εχει τυχει αυτο. μονο με την αναφορα αυτο που λες μου εχει τυχει μια φορα στις τοσες αλλα μαλλον ειναι κολημα τις συσκευης μου τα νοκια το παθαινουνε αυτο και με την κοσμοτε το εχω παθει. δεν ξερω τι μπορει να φταιει για το συγκεκριμενο προβλημα που αναφερεις.

 

Επεσε στα χερια μου ενα cu το οποιο μιλαει (ο χρηστης δλδ :D ) σχετικα λιγο, οποτε το μετετρεψα σε νεα καρτοκινητη. Ενεργοποιησα το 0,01/λεπτο προς 1 αριθμο vodafone οπως και την προνομιακη χρεωση για ανανεωσεις ανω των 20 Ευρω. Ανανεωση θεωρειται και το sharing; Τι αλλο θα ηταν καλο να του ενεργοποιησω; Sms κτλ δε στελνει.

 

το μπονους 45 λεπτα με καθε καρτα ανανεωσης(http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=5261&menuId=5261) ή το cash back . (http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=7551) . και παρε και το 1286 και ενεργοποιησε το καποια απο τα σουπερ πακετα μυνηματων και ομιλιας 'η το προγραμμα vodafone unlimited . επισης το εμβομαδιαιο πακετο το οποιο δεν αναφερει το 1286. σου δινει 3μμσ με χρεωση 0,70 ευρω την εβδομαδα . για να το ενεργοποιησεις στελνεις την λεξη ε στο 1290. και μετα επειδη το συγκεκριμενο προγραμμα ανανεωνεται καθε εβδομαδα στελνεις την λεξη οχι στο 1290. για να μην ανανεωθει την επομενη μερα. επισης να ξερεις οτι στο 1330 μπορεις να κανεις επεκταση υπολοιπου οταν δεν εχεις μοναδες καθως και να ζητησεις να σου στειλουνε χρηματα 'η να στειλεις εσυ με το sharing (που ηδη ξερεις.) μετα ενεργοποησε τα μμσ και το vodafone live κανωντας μια δωρεαν κληση στο 1392 και αποθηκευοντας τις ρυθμισεις. επισης εαν θελεις να μπαινεις ιντερνετ η vodafone σου παρεχει δωρεαν την πρωτη φορα που θα ενεργοποιησεις το πακετο με τα 30mb internet απο το κινητο και απεριοριστο vodafone live . αλλα προσεχε γιατι ανανεωνεται αυτοματα τον επομενο μηνα οποτε μολις το ενεργοποιησεις απο το 1286. μπαινεις στο vodafone live και στην επιλογη my vodafone καταργεις την ανανεωση της συνδρομης 'η στελνεις για το ενεργοποιησεις την λεξη 2 στο 19109 και μετα την λεξη οχι παλι στο 19109 για να μην ανανεωθει τον επομενο μηνα. η επομενη ενεργοποιηση του πακετου κοστιζει 3,50ευρω . και εχεις και δωρεαν ιντερνετ απο το κινητο σου για εναν μηνα .για να ενημερωνεσαι για τα μβ ιντερνετ στελνεις ενα κενο μυνημα στο 1286 και ενημερωνεσαι καθως και το υπολοιπο των δωρεαν μυνηματων . για τα λεπτα ομιλιας απο τα πακετα που μπορει να εχεις ενεργοποιησει καλεις το 1252 με την επιλογη 1 και στο τελος του μενου με την ημερομηνια ληξης του καρτοκινητου σου σου αναφερει το υπολοιπο. επισης καλεσε το 1285 και ενεργοποιησε την ειδοποιηση κλησεων . στην περιρπτωση που εχεις τηλεφωνητη και δεν το θελεις καλεις το 1285 και το απενεργοποιεις και επιπλεον ακυρωνεις τις πρωωθησεις καλωντας ##002# για να εισαι μεσα οτι σιγουρα ακυρωθηκε ο τηλεφωνητης και μετα ξανα καλεις το 1285 και ενεργοποιεις την ειδοποιηση κλησεων εαν την θελεις. επιπλεον στην περιπτωση που δεν εχεις καρτα μπορεις να ενημερωσεις καποιον αριθμο vodafone να σε καλεσει καλωντας τον αριθμο βαζοντας μπροστα την #. και με αυτον το τροπο μπορεις να ζητησεις να σου δωσει χρηματα καποιος συνδρομητης vodafone .

ελπιζω να σε βοηθησα...

 

***** Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ. ******

Edited by Petros the Great
***** Συνένωση μηνυμάτων. ΧΡΗΣΙΜΟΠΟΙΗΣΕ ΤΗΝ ΠΟΛΛΑΠΛΗ ΠΑΡΑΘΕΣΗ. ******

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

πήγα να καλέσω από τον CU αριθμό μου σε συμβόλαιο Vodafone και αντί να κάνει κανονική κλήση, βγήκε ηχογραφημένο μήνυμα και μου λέει αν θέλω να στείλω κάτι με Voice MMS και εκτός αυτού με χρέωνε κιόλας ενώ δεν πρόλαβε να χτύπησε ο ήχος για να μιλήσω.:mad: ΚΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ

Siemens C10, Nokia 3210, Sony Ericsson T68i, Nokia 6600 Original Black, Nokia N70 Music Edition, Nokia 6300 Original White, Apple iPhone 3GS White, Apple iPhone 4S,

Apple iPhone 4, Nokia 6700 Slide Petrol Blue

Link to comment
Share on other sites

αρα μεταξυ νεου καρτοκινητου & cu για την υπηρεσια unlimited ειναι το ιδιο ακριβως, απλα στο cu εχεις λιγο καλυτερες χρεωσεις ως προς τα sms σε αλλα δικτυα, σωστα? Χανεις ομως κατι αλλο ?
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

αρα μεταξυ νεου καρτοκινητου & cu για την υπηρεσια unlimited ειναι το ιδιο ακριβως, απλα στο cu εχεις λιγο καλυτερες χρεωσεις ως προς τα sms σε αλλα δικτυα, σωστα? Χανεις ομως κατι αλλο ?

 

στο νεο καρτοκινητο δημιουργουνται περιορισμοι εαν ενεργοποιησεις το unlimited ποιο συγκεκριμενα Το πρόγραμμα Vodafone Unlimited δεν είναι συμβατό με τις ακόλουθες υπηρεσίες και τα ακόλουθα πακέτα ομιλίας και sms:

 

* Πρόγραμμα Ανταμοιβής Cash Back

* Super Πακέτα ομιλίας 80 και 150 λεπτών και 30 sms

* Πρόγραμμα Aνταμοιβής Bonus 45 λεπτών με κάθε ανανέωση

* Υπηρεσία προνομιακής Χρέωσης με κάθε ανανέωση 20€ και άνω

 

Οι συνδρομητές που έχουν τις παραπάνω υπηρεσίες ενεργοποιώντας το πρόγραμμα Vodafone Unlimited θα διαγραφούν από αυτές αυτόματα αφού πρώτα οι ίδιοι το επιβεβαιώσουν στις ηχογραφημένες υπηρεσίες.

 

* Οι συνδρομητές που έχουν υπολειπόμενα λεπτά ομιλίας και sms από τα Super Πακέτα θα τα διατηρούν κανονικά μέχρι την ημερομηνία λήξης τους.

* Οι συνδρομητές που είναι εγγεγραμμένοι στο Πρόγραμμα Ανταμοιβής Cash Βack και ενεργοποιήσουν το Vodafone Unlimited θα λάβουν κανονικά την επιστροφή χρόνου ομιλίας στην επόμενη ημερομηνία απόδοσης για το χρονικό διάστημα στο οποίο ήταν εγγεγραμμένοι στο πρόγραμμα Cash Back.

* Όλοι οι συνδρομητές οι οποίοι επιθυμούν να κάνουν χρήση της αρχικής υπηρεσίας τους, θα πρέπει πρώτα να διαγραφούν από το Vodafone Unlimited και να επανεγγραφούν στην υπηρεσία της επιλογής τους.

 

 

Διευκρινήσεις:

 

1. Τα δωρεάν λεπτά και sms έχουν διάρκεια 31 ημέρες.

2. Ισχύει πολιτική ορθής χρήσης στα 1500 λεπτά ομιλίας και 1500 SMS.

3. Αν ξεπεραστεί το όριο των 1500 λεπτών ή 1500 SMS, η χρέωση θα πραγματοποιείται σύμφωνα με το βασικό πρόγραμμα χρεώσεων σας.

4. Στα δωρεάν λεπτά ομιλίας και SMS δεν συμπεριλαμβάνονται βίντεο-κλήσεις ή MMS καθώς και κλήσεις ή SMS προς το εξωτερικό και κατά τη διάρκεια περιαγωγής.

5. Ισχύουν όλοι οι τρόποι ανανέωσης χρόνου ομιλίας, εκτός από την υπηρεσία Vodafone Sharing και την υπηρεσία επέκταση υπολοίπου.

6. Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης για τα δωρεάν λεπτά είναι 3 λεπτά και μετά ανά δευτερόλεπτο.

7. Σε περίπτωση που πραγματοποιηθεί ανανέωση χρόνου ομιλίας ενώ υπάρχουν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά ή SMS του Vodafone Unlimited από προηγούμενη ανανέωση, τα υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά ή SMS παύουν να ισχύουν και θα ισχύουν κανονικά τα 1500 λεπτά και 1500 SMS από την νέα ανανέωση και για 31 ημέρες.

8. Σε περίπτωση διαγραφής από το πρόγραμμα Vodafone Unlimited, τυχόν υπολειπόμενα δωρεάν λεπτά ομιλίας ή SMS από προηγούμενη ανανέωση δεν θα ισχύουν. Eπανεγγραφή πραγματοποιείται εάν περάσουν 31 ημέρες.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...