Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Θέλει να καλέσεις στο 1266. Το έχουμε πει πολλεεεεεεεεες φορες.

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Έκανα το a la carte, International και πήρα την προσφορά (κενό μήνυμα στο 1235) . Από χτές μιλάω με 0,10 προς όλους .

Καταπληκτικό.

Link to comment
Share on other sites

Η VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ, θέτοντας ως πρώτη προτεραιότητα την προστασία των πελατών και συνεργατών της, σας ενημερώνει ότι οι κάρτες ανανέωσης χρόνου ομιλίας, με τους παρακάτω σειριακούς αριθμούς, έχουν κλαπεί και η εταιρεία έχει προβεί στην απενεργοποίησή τους.

Η VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΝΩΝΥΜΗ ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΕΤΑΙΡΙΑ ΤΗΛΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΩΝ σας εφιστά την προσοχή ώστε να μην προβείτε σε αγορά τους γιατί έχουν απενεργοποιηθεί και δεν είναι δυνατή η ανανέωση χρόνου ομιλίας των καρτοκινητών με τη χρήση αυτών των συγκεκριμένων καρτών.

Για επικοινωνία με την VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ Α.Ε.Ε.Τ όλο το 24ωρο, καλέστε το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών στον αριθμό 13830

 

Σειριακοί αριθμοί απενεργοποιημένων καρτών:

 

Από 930779-2011-0001 έως 930779-2020-0010

Από 930781-4851-0001 έως 930781-4860-0010

Από 931418-1601-0001 έως 931418-3400-0010

Από 931418-4651-0001 έως 931418-5000-0010

Από 931419-0001-0001 έως 931419-0300-0010

Από 931419-0301-0001 έως 931419-0900-0010

Από 931449-2551-0001 έως 931449-2600-0010

Από 931452-0001-0001 έως 931452-1600-0010

Από 931452-4051-0001 έως 931452-4100-0010

Από 931452-4101-0001 έως 931452-4300-0010

Από 931452-4301-0001 έως 931452-4600-0010

Από 931452-4601-0001 έως 931452-4900-0010

Από 931463-0201-0001 έως 931463-0400-0010

Από 931463-0601-0001 έως 931463-0670-0010

Από 931463-0691-0001 έως 931463-0700-0010

Από 931463-1001-0001 έως 931463-1050-0010

Link to comment
Share on other sites

Καλα πώς κλαπηκαν?

Καρτες ανανεωσης βρηκαν να κλεψουνε?(κακία χε, χε)

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Καλα πώς κλαπηκαν?

Καρτες ανανεωσης βρηκαν να κλεψουνε?(κακία χε, χε)

 

Ενοπλη ληστεια σε φορτηγο διακινησης.

Link to comment
Share on other sites

Εγω ειμαι παλι υπο σκεψη να μεταφερθω cosmote μερια γιατι η αληθεια ειναι οτι δεν βλεπω καποιο φως απο vodafone με καποια καλη προταση στο ala carte η στο cu. Βαρεθηκα να περιμενω μαλλον.

Κι εγω το ίδιο!!! Για wind όμως! Ο αριθμος που με ενδιεφερε να καλώ ηταν vodafone συμβολαιο. Τώρα όμως έκανε φορητοτητα για wind οπότε φεύγω κι εγω!!!! Θα ενεργοποιω 5 ευρω 600 λεπτά το μηνα , και επιπλέον θα έχω και τις καλύτερες χρεωσεις καρτοκινητης που υπάρχουν (μεσω δεσμευσης τιμής)!!!:):):):):) Θεωρω οτι ειναι το τέλειο!!!:)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ίδιο!!! Για wind όμως! Ο αριθμος που με ενδιεφερε να καλώ ηταν vodafone συμβολαιο. Τώρα όμως έκανε φορητοτητα για wind οπότε φεύγω κι εγω!!!! Θα ενεργοποιω 5 ευρω 600 λεπτά το μηνα , και επιπλέον θα έχω και τις καλύτερες χρεωσεις καρτοκινητης που υπάρχουν (μεσω δεσμευσης τιμής)!!!:):):):):) Θεωρω οτι ειναι το τέλειο!!!:)

 

Το "τελειο" είναι μάλλον υπερβολή. Μπορεί η wind να έχει φτηνότερο τιμοκατάλογο, όμως υπάρχει ένα θέμα με το δίκτυό της... εκεί πάσχει.

Σου εύχομαι να μην αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα, αλλά την παροιμία την ξέρεις.. μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα...

Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα αλλα ειχα στο παρελθον καρτα Q και στιην περιοχη που μενω δεν ειχα ποτε προβλημα. Οποτε το ιδιο δεν θα ειναι και το f2go?
Link to comment
Share on other sites

Ναι σιγουρα αλλα ειχα στο παρελθον καρτα Q και στιην περιοχη που μενω δεν ειχα ποτε προβλημα. Οποτε το ιδιο δεν θα ειναι και το f2go?

 

Εξαρτάται... :)! Πότε είχες q? όταν είχε εθνική περιαγωγή με vodafone ή με wind?

Link to comment
Share on other sites

Το "τελειο" είναι μάλλον υπερβολή. Μπορεί η wind να έχει φτηνότερο τιμοκατάλογο, όμως υπάρχει ένα θέμα με το δίκτυό της... εκεί πάσχει.

Σου εύχομαι να μην αντιμετωπίσεις κανένα πρόβλημα, αλλά την παροιμία την ξέρεις.. μεγάλη μπουκιά φάε, μεγάλη κουβέντα...

 

Το δικτυο που μπουκωνει τελευταια ειναι της COSMOTE....

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται... :)! Πότε είχες q? όταν είχε εθνική περιαγωγή με vodafone ή με wind?
Με wind το ξερω σιγουρα γιατι μου το εβγαζε στην οθονη!

Οποτε το ιδιο θα ειναι.

Link to comment
Share on other sites

Το δικτυο που μπουκωνει τελευταια ειναι της COSMOTE....

Συμφωνω! Εχω κι ενα whats up κι αυτο ειναι που μου βγαζει προβλημα καποιες φορες.. Ενω στην wind δεν συνεβαινε ποτε... Επίσης κοβονται οι συνομιλιες καποιες φορες λόγω σήματος κατι που δεν μου συμβαινει με την ιδια συσκευη με vodafone και wind...

Link to comment
Share on other sites

Κι εγω το ίδιο!!! Για wind όμως! Ο αριθμος που με ενδιεφερε να καλώ ηταν vodafone συμβολαιο. Τώρα όμως έκανε φορητοτητα για wind οπότε φεύγω κι εγω!!!! Θα ενεργοποιω 5 ευρω 600 λεπτά το μηνα , και επιπλέον θα έχω και τις καλύτερες χρεωσεις καρτοκινητης που υπάρχουν (μεσω δεσμευσης τιμής)!!!:):):):):) Θεωρω οτι ειναι το τέλειο!!!:)

 

Εγω παλι Beba εφυγα απο Wind και πηγα Vodafone γιατι επρεπε να βγω στο μπαλκονι για να πιασω κανα σημα και σκεψου οτι μενω στην Πατησιων. Σημα παντως σαν της Vodafone δεν εχει...

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω! Εχω κι ενα whats up κι αυτο ειναι που μου βγαζει προβλημα καποιες φορες.. Ενω στην wind δεν συνεβαινε ποτε... Επίσης κοβονται οι συνομιλιες καποιες φορες λόγω σήματος κατι που δεν μου συμβαινει με την ιδια συσκευη με vodafone και wind...

 

εμένα παντως που εχω βονταφον και μενω στο κεντρο περιπου στον 6ο πολλες φορες ειδικα τωρα τελευταια κοβεται η γραμμη οταν μιλαω κ ενω εχω full σημα.

μαλλον ολες οι εταιρειες λιγο πολυ εχουν προβληματακια στις γραμες τους -τουλαχιστον αυτη τη περιοδο...

Link to comment
Share on other sites

εμένα παντως που εχω βονταφον και μενω στο κεντρο περιπου στον 6ο πολλες φορες ειδικα τωρα τελευταια κοβεται η γραμμη οταν μιλαω κ ενω εχω full σημα.

μαλλον ολες οι εταιρειες λιγο πολυ εχουν προβληματακια στις γραμες τους -τουλαχιστον αυτη τη περιοδο...

 

Οτι υπαρχουν προβληματα υπαρχουν σιγουρα σκεψου οτι εδω και 3 μερες δεν μπορουν να μου ενεργοποιησουν το gprs για να μπαινω vodafone live. Αυτο πραγματικα δεν μου εχει ξανατυχει...λες και zητησα και εγω δεν ξερω τι. Μετα απο 20 τηλεφωνα στο cc ολοι το εενργοποιουν και ακομα τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω παλι Beba εφυγα απο Wind και πηγα Vodafone γιατι επρεπε να βγω στο μπαλκονι για να πιασω κανα σημα και σκεψου οτι μενω στην Πατησιων. Σημα παντως σαν της Vodafone δεν εχει...

 

Κοιτα το θεμα σημα εξαρταται πολυ απο την περιοχη που μενεις. Εγω στο Βολο εχω τα αντιθετα αποτελεσματα.

Link to comment
Share on other sites

Κοιτα το θεμα σημα εξαρταται πολυ απο την περιοχη που μενεις. Εγω στο Βολο εχω τα αντιθετα αποτελεσματα.

 

Δεν αμφιβαλω γι αυτο που λες αφοσον το εχεις σιγουρο. Αλλα εγω απλα δεν εχω κινητο για να πιανει μονο μεσα η εξω απο το σπιτι μου αλλα και οπου πηγαινω. Και επειδη εχω περασει και απο τα τρια δικτυα μονο με την Wind ειχα προβληματα με ανυπαρκτο/αδυνατο δικτυο. Πιο πανω ενας φιλος γραφει οτι παροτι μενει και αυτος κεντρο και εχει Vodafone κοβονται οι κλησεις του κλπ. Τι να πω τοσο τυχερος ειμαι που εχω σημα παντου? Εχω σοβαρο προβλημα ομως σε αλλο θεμα και αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα το εκτιμουσα. Οπως εχω ξαναγραωει σε αλλο post πριν δυο μηνες αγορασα ενα ala cart αφου το ενεργοποιησα εκανα αλλαγη σε cu. Ελαβα το μηνυμα οτι η μεταφορα εγινε επιτυχως και κανω ανανεωση 3 ευρω. Καλω το 1252 και ενημερωνωμαι οτι η ανανεωση ηταν επιτυχης. Μετα απο 2 ωρες λαμβανω μηνυμα οτι η μεταφορα μου στο ala carte ηταν επιτυχης (χωρις να εχω καλεσει το 1266) και οτι τα 3 ευρω θα μπουν στον λογαριασμο μου εαν κανω ανανεωση 10 ευρω. Εκτοτε εχω καλεσει πανω απο 50 φορες (χωρις υπερβολες) στο cc τους εχω στειλει email και κανεις δεν μου δινει μια απαντηση αν και εχουν καταγραψει το προβλημα εδω και 40 ημερες. Πραγματικα σημερα εκανα αιτηση φορητοτητας στον κυριο αριθμο μου (λογω αυτης της καταστασης) και το ιδιο θα κανω μολις και εαν λυθει το προβλημα με αυτον τον αριθμο, θα ηθελα να ξερω δεν υπαρχει τηλεφωνο καταγγελιων που μπορει να απευθυνθει καποιος παρα μονο με fax? Πρεπει να περιμενει καποιος επ απειρον μεχρι καποιος απο την εταιρια να με παρει τηλεφωνο? ΑΥΤΟ ΚΥΡΙΟΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΛΗΤΙΑ.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αμφιβαλω γι αυτο που λες αφοσον το εχεις σιγουρο. Αλλα εγω απλα δεν εχω κινητο για να πιανει μονο μεσα η εξω απο το σπιτι μου αλλα και οπου πηγαινω. Και επειδη εχω περασει και απο τα τρια δικτυα μονο με την Wind ειχα προβληματα με ανυπαρκτο/αδυνατο δικτυο. Πιο πανω ενας φιλος γραφει οτι παροτι μενει και αυτος κεντρο και εχει Vodafone κοβονται οι κλησεις του κλπ. Τι να πω τοσο τυχερος ειμαι που εχω σημα παντου? Εχω σοβαρο προβλημα ομως σε αλλο θεμα και αν μπορει καποιος να με βοηθησει θα το εκτιμουσα. Οπως εχω ξαναγραωει σε αλλο post πριν δυο μηνες αγορασα ενα ala cart αφου το ενεργοποιησα εκανα αλλαγη σε cu. Ελαβα το μηνυμα οτι η μεταφορα εγινε επιτυχως και κανω ανανεωση 3 ευρω. Καλω το 1252 και ενημερωνωμαι οτι η ανανεωση ηταν επιτυχης. Μετα απο 2 ωρες λαμβανω μηνυμα οτι η μεταφορα μου στο ala carte ηταν επιτυχης (χωρις να εχω καλεσει το 1266) και οτι τα 3 ευρω θα μπουν στον λογαριασμο μου εαν κανω ανανεωση 10 ευρω. Εκτοτε εχω καλεσει πανω απο 50 φορες (χωρις υπερβολες) στο cc τους εχω στειλει email και κανεις δεν μου δινει μια απαντηση αν και εχουν καταγραψει το προβλημα εδω και 40 ημερες. Πραγματικα σημερα εκανα αιτηση φορητοτητας στον κυριο αριθμο μου (λογω αυτης της καταστασης) και το ιδιο θα κανω μολις και εαν λυθει το προβλημα με αυτον τον αριθμο, θα ηθελα να ξερω δεν υπαρχει τηλεφωνο καταγγελιων που μπορει να απευθυνθει καποιος παρα μονο με fax? Πρεπει να περιμενει καποιος επ απειρον μεχρι καποιος απο την εταιρια να με παρει τηλεφωνο? ΑΥΤΟ ΚΥΡΙΟΙ ΛΕΓΕΤΑΙ ΑΛΗΤΙΑ.

 

 

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα και εγω, ενω ειχα ala carte, ειπα να το κανω cu για να παρω την προσφορα με τα 1000 λεπτα. Ενω μου ηρθε μηνυμα για την επιτυχη μεταφορα, μετα απο λιγες ωρες γυρισε μονο του σε ala carte. Ακρη με τα τηλεφωνα δεν βρηκα και ετσι εκανα φορητοτητα.

 

Μακαρι να βρεις ακρη φιλε, αλλα οντως αυτο δεν λεγεται, ΕΙΝΑΙ αλητια και το κανουν ολες οι εταιριες οχι μονο κινητης. Αν σου πω τι τραβηξα με την forthnet μεχρι να σταθεροποιηθει η συνδεση μου, θα γελας!

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα και εγω, ενω ειχα ala carte, ειπα να το κανω cu για να παρω την προσφορα με τα 1000 λεπτα. Ενω μου ηρθε μηνυμα για την επιτυχη μεταφορα, μετα απο λιγες ωρες γυρισε μονο του σε ala carte. Ακρη με τα τηλεφωνα δεν βρηκα και ετσι εκανα φορητοτητα.

 

Μακαρι να βρεις ακρη φιλε, αλλα οντως αυτο δεν λεγεται, ΕΙΝΑΙ αλητια και το κανουν ολες οι εταιριες οχι μονο κινητης. Αν σου πω τι τραβηξα με την forthnet μεχρι να σταθεροποιηθει η συνδεση μου, θα γελας!

 

Φιλε δεν προκειτε να το αφησω για το γ*****. Λυπαμαι πραγματικα που τοσος κοσμος αντιμετωπιzει τετοια προβληματα και δυστηχως δεν μπορει να κανει κατι. Και εχουμε και καποιους εδω μεσα που ετσι και τους θιξεις την "εταιρια τους" παθαινουν εγκεφαλικο! Ελπιzω να παρω το αιμα μου πισω και για σενα. Ηδη εκανα μια φορητοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Έχω ερωτήσεις για τους γνώστες... Σκέφτομαι να χρησιμοποιήσω την υπηρεσία Vodafone 2gether με 2 καρτοκινητά, το ένα είναι ο βασικός αριθμός μου που είναι CU και το άλλο θα είναι ένα καρτοκινητό Vodafone International. Βλέπω στο link να λέει:

 

# Η κάρτα Vodafone 2gether δίνεται δωρεάν (για νέες ή υπάρχουσες συνδέσεις, με συμβόλαιο ή καρτοκινητό)

# Το κόστος εγγραφής στην υπηρεσία είναι 14,28€ (7,14€ για κάθε αριθμό).

 

1) Το κόστος εγγραφής αυτό το πληρώνω στην αρχή?

2) Αν μετά από κάμποσο καιρό δεν το χρειάζομαι πλέον και θέλω να την διακόψω την υπηρεσία, τι πληρώνω?

3) Πότε ενεργοποιείται η υπηρεσία? Γίνεται αυτόματα μέσα σε λίγα λεπτά αφότου κάνω την αίτηση?

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει ειδικό thread για το together.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=52514

 

1. Nαι

2. Σε περίπτωση διακοπής της υπηρεσίας, υποχρεούσαι να προμηθευτείς νεε SIM κάρτες για τις νουμεράκια σου, πληρώνοντας κανονικά την αγορά των καρτών SIM, δηλαδη 17,5 ευρω έκαστη.

3. Θέλει μια εργάσιμη το πολυ

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Yπάρχει ειδικό thread για το together.

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=52514

 

1. Nαι

2. Σε περίπτωση διακοπής της υπηρεσίας, υποχρεούσαι να προμηθευτείς νεε SIM κάρτες για τις νουμεράκια σου, πληρώνοντας κανονικά την αγορά των καρτών SIM, δηλαδη 17,5 ευρω έκαστη.

3. Θέλει μια εργάσιμη το πολυ

 

Μάλιστα, ευχαριστώ! Μάλλον τελικά δεν με πολυσυμφέρει έτσι όπως το έχουν κάνει με τις "εφάπαξ" χρεώσεις κτλ...

Link to comment
Share on other sites

Το ιδιο προβλημα αντιμετωπισα και εγω, ενω ειχα ala carte, ειπα να το κανω cu για να παρω την προσφορα με τα 1000 λεπτα. Ενω μου ηρθε μηνυμα για την επιτυχη μεταφορα, μετα απο λιγες ωρες γυρισε μονο του σε ala carte. Ακρη με τα τηλεφωνα δεν βρηκα και ετσι εκανα φορητοτητα.

 

Μακαρι να βρεις ακρη φιλε, αλλα οντως αυτο δεν λεγεται, ΕΙΝΑΙ αλητια και το κανουν ολες οι εταιριες οχι μονο κινητης. Αν σου πω τι τραβηξα με την forthnet μεχρι να σταθεροποιηθει η συνδεση μου, θα γελας!

 

Για ειμαι δικαιος σημερα μετα απο 42 ημερες 6 email και πανω απο 60 κλησεις στο cc με ενημερωσαν οτι οντως ειναι δικο τους λαθος και εντος 3 ημερων θα μου πιστωσουν και την καρτα ανανεωσης και οφειλω να το πω.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...