Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Tα sms είναι φθηνότερα στο cu, οι κλήσεις όμως όχι.

 

Θέλω να μάθω εάν είναι πιο φθηνό και στα sms εκτός του δικτύου της Vodafone,γιατί sms εγώ στέλνω σε 4 κινητά COSMOTE,1 Wind,1 Vodafone,επείσης κλήσεις κάνω μόνο πρός σταθερά,κινητά COSMOTE και κινητά Wind.Υπάρχουν φθηνότερες χρεώσεις απο το Vodafone Χωρίς Πάγιο στο CU για τους αριθμούς που στέλνω sms και κάνω κλήσεις,δηλαδή με συμφέρει περισσότερο το CU για τα δίκτυα που παίρνω σε σύγκριση με το Vodafone Χωρίς Πάγιο;;;:worry::worry:

Ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Το πολυ-πολυ να κανεις φορητοτητα του Vodafone αριθμου σου σε Wind F2G,να βαλεις τις χρεωσεις του F2G1 (αντιστοιχο της Q-Card) και να εγγραφεις στο Wind Win Club για να παιρνεις ''ποντους'' με καθε καρτα ανανεωσης χρονου ομιλιας!:)

Η ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΛΥΣΗ ΠΛΕΟΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟ WIND F2G!(δεν κανω διαφησιμη,ετσι λενε και αλλοι μεσα στο MyPhone.gr)!:):)

 

To Wind Win Club μολις το κοιταξα, δεν λεει και τιποτα. Θα πρεπει να βαλεις χρονο ομιλιας 150 ευρω (300 ποντους) για να σου δωσει 8 ευρω δωρο! Δεν το βλεπω σαν λογο για να παει καποιος wind. Ο μονος λογος να παει εκει και οχι πχ Q ειναι για να εχει τη δυνατοτητα μεσω της "δεσμευσης τιμης" να επιλεγει οτιδηποτε ειναι περισσοτερο συμφερον αναλογα την εποχη.

 

__________________________________________

off topic ερωτηση:

Τελος νομιζω οτι οι προσφορες για +50% και διπλασιασμο της wind εχουν τελεωσει?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να μάθω εάν είναι πιο φθηνό και στα sms εκτός του δικτύου της Vodafone,γιατί sms εγώ στέλνω σε 4 κινητά COSMOTE,1 Wind,1 Vodafone,επείσης κλήσεις κάνω μόνο πρός σταθερά,κινητά COSMOTE και κινητά Wind.Υπάρχουν φθηνότερες χρεώσεις απο το Vodafone Χωρίς Πάγιο στο CU για τους αριθμούς που στέλνω sms και κάνω κλήσεις,δηλαδή με συμφέρει περισσότερο το CU για τα δίκτυα που παίρνω σε σύγκριση με το Vodafone Χωρίς Πάγιο;;;:worry::worry:

Ευχαριστώ!

 

Την ίδια απάντηση που σου έδωσα και πριν θα σου δώσω πάλι.

Για τα μυνήματα συμφέρει το cu. Για τις κλήσεις κάποιο πρόγραμμα συμβολαίου (εκτός και αν θέλεις να πάς σε άλλη εταιρία γιατι το free2go1 (αντίστοιχο qcard) έχει πιο χαμηλές χρεώσεις απ το cu)

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από Vodafone να μου πουν ότι βλέποντας ότι ξοδέψω περίπου 2 κάρτες τον μήνα με συμφέρει να γυρίσω σε σύνδεση με 16€ τον μηνά , μαζί το ΦΠΑ ,με 100 λεπτά δωρεάν ομιλία, θα έχω επιδότηση για νέα συσκευή και άλλα αυτά τα κόλπα .

Εσείς τι λέτε συμφέρει η είναι παγίδα

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από Vodafone να μου πουν ότι βλέποντας ότι ξοδέψω περίπου 2 κάρτες τον μήνα με συμφέρει να γυρίσω σε σύνδεση με 16€ τον μηνά , μαζί το ΦΠΑ ,με 100 λεπτά δωρεάν ομιλία, θα έχω επιδότηση για νέα συσκευή και άλλα αυτά τα κόλπα .

Εσείς τι λέτε συμφέρει η είναι παγίδα

Ευχαριστώ

Για πες μας πώς μεταφράζονται αυτές οι δυο κάρτες το μήνα που ξοδεύεις; Σε μηνύματα ή σε χρόνο ομιλίας;

 

Λογικά σε συμφέρει, το θέμα είναι να βρεις το πιο κατάλληλο πρόγραμμα.

Link to comment
Share on other sites

Με πήραν σήμερα τηλέφωνο από Vodafone να μου πουν ότι βλέποντας ότι ξοδέψω περίπου 2 κάρτες τον μήνα με συμφέρει να γυρίσω σε σύνδεση με 16€ τον μηνά , μαζί το ΦΠΑ ,με 100 λεπτά δωρεάν ομιλία, θα έχω επιδότηση για νέα συσκευή και άλλα αυτά τα κόλπα .

Εσείς τι λέτε συμφέρει η είναι παγίδα

Ευχαριστώ

 

Γιατί δεν το κανείς δοκιμαστικά χωρίς να πάρεις επιδότηση, ώστε να μην έχεις και δέσμευση; κι αν δεις ότι πληρώνεις παραπάνω το γύρνας σε κάρτα...

Link to comment
Share on other sites

Αν ισχυσει αυτο που σου ειπαν, ναι συμφερει. Ονομα κρατησες?Γιατι κανονικα το παγιο στο v100 ειναι 20 ευρω με το φπα

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς το 16 ευρώ είναι αν δεν πάρεις επιδότηση και αρκεστείς στο 20% έκπτωση.
Link to comment
Share on other sites

Egw pou xodeuw 4 kartes 10ares to ligotero ton mina gt dn me phran? :P :P:

 

Έλα βρε.. μην σε πιάνει το παράπονο!:)

Αν βάζεις 40 ευρώ το μήνα και μιλάς αντί να στέλνεις μηνύματα τοτε όντως σε συμφέρει πολύ περισσότερο το συμβόλαιο.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μια φορά είχα πάρει να ρωτήσω κάτι για την υπηρεσία myaccount και στο τέλος η κοπελιά άρχισε και μου έλεγε για το καρτοπρόγραμμα.. αλλά την σταμάτησα πριν με εκνευρίσει :p
Link to comment
Share on other sites

Έλα βρε.. μην σε πιάνει το παράπονο!:)

Αν βάζεις 40 ευρώ το μήνα και μιλάς αντί να στέλνεις μηνύματα τοτε όντως σε συμφέρει πολύ περισσότερο το συμβόλαιο.

 

Πιο πολύ σμς και βάζω σχεδόν πάντα το talk a lot ... opote dn nmz na me symferei...

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουν και ελεγεχουν τις καρτες και παιρνουν τηλεφωνο και ενημερονουν για το τι ειναι το πιο συμφερον και ποιο το κερδος για τους ιδιους?

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Η εταιρία VODAFONE-ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει ότι από την Τρίτη 29/7/08 προσφέρεται νέα χρέωση ομιλίας στο πακέτο καρτοκινητής Vodafone International. Η νέα χρέωση ομιλίας για κλήσεις προς σταθερά και κινητά δίκτυα των χωρών Ιταλία και Ηνωμένες Πολιτείες Αμερικής διαμορφώνεται σε 0,21€ / λεπτό. Η χρέωση για κλήσεις προς τους συγκεκριμένους προορισμούς γίνεται ανά δευτερόλεπτο από το πρώτο δευτερόλεπτο ομιλίας.

Συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ 19%

 

Πηγή : Ελεύθερος Τύπος 29 Ιουλίου 2008 σελίδα 45.

Link to comment
Share on other sites

Πως μπορουν και ελεγεχουν τις καρτες και παιρνουν τηλεφωνο και ενημερονουν για το τι ειναι το πιο συμφερον και ποιο το κερδος για τους ιδιους?

 

Μπορουν ανετα να δουν απο το συστημα τους, τι χρονο ομιλιας βαζει καθε νουμερο και καθε ποτε...:)

http://img403.imageshack.us/img403/8225/cae7gdirjo3.jpg

http://www.hdgr.eu http://photoxstation.googlepages.com

Ο Χρόνος είναι πολύ αργός για όσους περιμένουν, πολύ γρήγορος για όσους φοβούνται, πολύ μακρύς για όσους υποφέρουν, πολύ σύντομος για όσους χαίρονται και αιώνιος για όσους αγαπούν

Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σταματησαν τα λεπτά και τα sms που επαιρνες δώρο με καθε ανανέωση χρόνου ομιλίας πάνω απο 10 ευρω??? εβαλα σημερα 15 ευρω κάρτα και τίποτα
Link to comment
Share on other sites

ρε παιδιά σταματησαν τα λεπτά και τα sms που επαιρνες δώρο με καθε ανανέωση χρόνου ομιλίας πάνω απο 10 ευρω??? εβαλα σημερα 15 ευρω κάρτα και τίποτα

 

Ήταν προσφορά και ίσχυε ως τις 30 Ιουνίου...

Link to comment
Share on other sites

Εκτός από το όνομα μου ήξεραν τα πάντα, πόσο ξοδεύω πως τα ξοδεύω ότι κάνω ανανέωση μέσα από το σίτε τους κα

Μου είπαν ότι έχω δέσμευση για ένα χρόνο με 16 € ( έξω η σύνδεση Vodafon 100 είναι 20€ τον μήνα) θα μου δώσουν συσκευή και εάν μετά από ένα χρόνο δεν θέλω ξαναγυρνώ σε κάρτα

Το υπόλοιπο που έχω στην CU ( περίπου 28 € τώρα )μπορώ να το τελειώσω και μετά ζητώ την ενεργοποίηση της συνδέσεις , όλα τα αμελέτητα μελετημένα!

Το θέμα είναι ότι εγώ στέλνω και πολλά μηνύματα εξωτερικό που τώρα πρέπει να τα πληρώνω έξτρα

Μάλλον δεν συμφέρει

Θα το σκεφτώ

Link to comment
Share on other sites

Άμα είναι να στέλνεις μόνο sms και να μιλάς πολύ λίγο καλύτερα να κρατήσεις το CU γιατί άμα βάλεις το συγκεκριμένο πρόγραμμα αλλά και άλλα που δίνουν μόνο δωρεάν χρόνο ομιλίας και εσύ στείλεις sms θα πληρώσεις πάνω απο 16.Δηλαδή θα πληρώσεις 16 και τα ευρώ που χάλασες στα sms.Μεγάλη απάτη για αυτούς που στέλνουν sms!:mad:
Link to comment
Share on other sites

Μέχρι τις 31/08 για κάθε ανανέωση πάνω από 10 Ευρώ στο VODAFONE INTERNATIONAL προσφέρονται 150 δωρεάν λεπτά ομιλίας προς το ίδιο πακέτο.
Link to comment
Share on other sites

Pws mporei kaneis na plirofotithei to upoloipo apo to talk a lot 600 h to evdomadiaio talk a lot?

 

Καλείς απο 'το κινητό σου 1252 και σου λέει στο τέλος πόσο χρόνο έχεις!

Για τα μηνύματα σου σου λέει και στο myaccount πόσα σου απομένουν...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...