Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μετά από τν λήξη της προσφοράς που έκανε η βονταφον με τα δωρεαν λεπτα σμς και ιντερνετ νομίζων οτι δεν μου προστίθονται οι πόντοι στο ποιντμανια... Έχω κάνει ανανέωση πολλές φορές από τότε.. και έχει περάσει και 1 εβδομάδα... Συμβαίνει και σε σας?
Link to comment
Share on other sites

Πλέον το Vodafone CU είναι μέσα στα καρτοκινητά τα οποία προσφέρουν κάρτες των 3€ και δεν πρέπει να ξενητευτείς για να βάλεις κάρτα!!!Μπράβο Vodafone.Συνέχισε έτσι και θα αφήσεις τις άλλες πίσω!!:):)
Link to comment
Share on other sites

Πλέον το Vodafone CU είναι μέσα στα καρτοκινητά τα οποία προσφέρουν κάρτες των 3€ και δεν πρέπει να ξενητευτείς για να βάλεις κάρτα!!!Μπράβο Vodafone.Συνέχισε έτσι και θα αφήσεις τις άλλες πίσω!!:):)

 

Αν είχε των 3€ και για α λα καρτ ή μια των 3€ που να κάνει και για τα δύο, θα ήταν ακόμα καλύτερα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από τν λήξη της προσφοράς που έκανε η βονταφον με τα δωρεαν λεπτα σμς και ιντερνετ νομίζων οτι δεν μου προστίθονται οι πόντοι στο ποιντμανια... Έχω κάνει ανανέωση πολλές φορές από τότε.. και έχει περάσει και 1 εβδομάδα... Συμβαίνει και σε σας?

 

Δεν εχει τελειωσει ακομη ο χρονος του bonus για να τσεκαρω, αλλα διολου απιθανο να συμβαινει αφου το τσεκαρες! Παρε αμμεσα στην εξυπηρετηση της voda να το αναφερεις.

Pixel 4a (5g) < Nexus 4 < HTC HD2 AmeriCanAndroid AOSP HD2 GB234 CM71
Link to comment
Share on other sites

ωπ καινούργιο πάλι αυτό

μου ρθε στο αλα καρτ μηνυμα από την Βόντα

ότι για να εξακολουθήσω να χρησιμοποιώ το 1 λεπτό το λεπτό στους δύο αριθμούς

πρέπει να κάνω μια ανανέωση χρόνου μέσα στις 2 επόμενες μέρες.

 

πάνε καλα?

Link to comment
Share on other sites

Παίδες δεν ξέρω αν το πείρατε χαμπάρι αλλά το πρόγραμμα άλλαξε τρόπο χρεώσεων γιατί προφανώς έπεσαν έξω τελείως. Στο Site της vodafone αναφερει:

 

Για να απολαμβάνετε την προνομιακή χρέωση του 0,01 € / λεπτό προς 2 αγαπημένα σας πρόσωπα θα πρέπει απλά να έχετε κάνει μια ανανέωση αξίας τουλάχιστον 10€ εντός των προηγούμενων 30 ημερών

 

Σε κάθε νέα ανανέωση τουλάχιστον 10€ η περίοδος ισχύος της προνομιακής χρέωσης επεκτείνεται αυτόματα για ακόμα 30 ημέρες

 

Εμένα πάντως θα με χάσουν από πελάτη αφου σπάνια μίλαγα πάνω από 300 λεπτά το μήνα με το συγκεκριμένο πρόγραμμα που σημαίνει ότι κάθε μήνα θα μου μένουν 7 ευρώ στον λογαριασμό για να τα καταναλώσω με τις τρελές χρεώσεις ομιλίας και μηνυμάτων.

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρα?Μα καλα αντι να κανουν κατι πιο καλο και πιο ανταγωνιστικο αυτοι πανε πισω ρε!!Ακου εκει να σε αναγκαζει να κανεις ανανεωση για να ισχυει η καλυτερη υπηρεσια του a la carte!!Ετσι εισαι υποχρεωμενος καθε μηνα να σκας 10 ευρω.Ε αυτο δεν λεγεται καρτοκινητη!Μα αφου αν δεν υπηρχε αυτη η υπηρεσια τοτε δεν υπηρχε λογος να υπαρχει αυτο το πακετο!Ti ειναι αυτοι ρε?????Μου τη δινουν πολυ τετοιου ειδους περιορισμοι!!!!Επισης το μηνα μπορεις να αλλαξεις μονο 1 αριθμο ,οχι και τους 2 οπως ηταν πριν.

Ελπιζω να μην το κανει και η cosmokarta!

Link to comment
Share on other sites

Το είδα και εγώ στο site. Τι να τους πεις...

Εγώ έχω ένα αλα καρτ μόνο για 2 αριθμούς vodafone με τους οποίους μιλάω αρκετά αλλά σίγουρα όχι 1000 λεπτά το μήνα, άρα το πιθανότερο είναι ότι θα το αφήσω να λήξει εκτός κι αν το αλλάξω σε cu.

Link to comment
Share on other sites

και οταν θα καταλαβουν οτι αυτη η αλλαγη τους στο alacarte ηταν χειροτερη,τοτε θα ξαναγυρισουν παλι πισω στα ιδια.

αποτι διαβαζω,κανεις δεν προκειται να κανει ανανεωσεις 10 ευρω το μηνα(οπως και εγω).

http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια σου ζητάνε κάτι σαν πάγιο για να έχεις τη χρέωση 1 λεπτού το λεπτό! Εντελώς απαράδεκτο και αναμενόμενη φράγκοφον κίνηση! Ο κόσμος που είχε το alacarte μόνο για τη χρήση αυτή σίγουρα δεν πρόκειται να πληρώσει 10 έουρος το μήνα!

Αμέσως αφού το διάβασα μπήκα στο site της κοσμοτέ όπου η αντίστοιχη υπηρεσία παραμένει ως έχει. Επειδή όμως έχουμε καρτέλ κινητής, είμαι βέβαιος πως θα ακολουθήσει και η κοσμοτέ...

Φαίνεται ότι δεν τους ικανοποιούν τα έσοδα από την υπηρεσία. Η wind φάνηκε πιο πονηρή μια και ζητά να προπληρώσεις τα 500 λεπτά οπότε κερδίζει ένα πάγιο...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Απαράδεκτο το νέο αυτό κόλπο. :down: Ελπίζω να μην ακολουθήσουν και οι άλλοι αν και συνήθως πάνε πακέτο όλοι αυτοί μαζί... :mad:
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά,εγώ είχα 4 καρτες sim και μίλαγα με 8 νούμερα με το πρόγραμμα 1 λεπτό το λεπτό,έκανα 1 ανανέωση το χρόνο με 10€ και μέχρι εκεί,εννοείται ότι τώρα κόβονται με τη μία αυτές,είναι πολύ έξυπνοι οι κύριοι αυτοί,αν είναι να δίνω 10ευρα δεν κάνω σύνδεση τότε,είδαν ότι δε τους κάθεται το πρόγραμμα και το σταματάνε γιατί ουσιαστικά περί σταματήματος μιλάμε ποιός θα δίνει 10€ το μήνα;άντε γειά voda πάμε για άλλα!!
Link to comment
Share on other sites

Εμένα με είχε βολέψει πολύ γιατί αντί για vodafone 2gether είχα βάλει τη μια μου γραμμή εκτροπή στην άλλη με 0,01 λεπτό. Μάλλον έμπαιναν γενικώς με αυτήν την ιστορία. Πάντως 10 ευρώ είναι πολλά νομίζω.
Link to comment
Share on other sites

Με λίγα λόγια σου ζητάνε κάτι σαν πάγιο για να έχεις τη χρέωση 1 λεπτού το λεπτό! Εντελώς απαράδεκτο και αναμενόμενη φράγκοφον κίνηση! Ο κόσμος που είχε το alacarte μόνο για τη χρήση αυτή σίγουρα δεν πρόκειται να πληρώσει 10 έουρος το μήνα!

Αμέσως αφού το διάβασα μπήκα στο site της κοσμοτέ όπου η αντίστοιχη υπηρεσία παραμένει ως έχει. Επειδή όμως έχουμε καρτέλ κινητής, είμαι βέβαιος πως θα ακολουθήσει και η κοσμοτέ...

Φαίνεται ότι δεν τους ικανοποιούν τα έσοδα από την υπηρεσία. Η wind φάνηκε πιο πονηρή μια και ζητά να προπληρώσεις τα 500 λεπτά οπότε κερδίζει ένα πάγιο...

 

Το F2G δινει 600 λεπτα προς δυο αριθμους με 5 eurw .Συμφερει πολυ περισσοτερο απο ποτέ τωρα.Αν υπολογισεις και την μεταφορα χρονου ομιλιας ειναι πολυ πιο οικονομικο απο το παγιο 10EURO του alacarte.Τραγικη αλλαγη της vodafone .Θα χασει πολλους πελατες.Αξιοπιστια μηδεν.:ninja:

Link to comment
Share on other sites

Οντως,ανακατευτηκε το στομαχι μου με αυτην την αηδια.Για μενα η βονταφον πεθανε θανατο γοργο,με την κινηση αυτη.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Έτσι είναι και στην wind..

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=164500&page=149

post 2222

 

Δεν ειναι ετσι στην wind στο F2G5(αντιστοιχο a la carte) μεχρι στιγμης.Αφου ειναι αντιστοιχο καποια στιγμη θα γινει.

Link to comment
Share on other sites

οποτε θα παμε στο f2go6 αντοιστηχο της cosmocarta(1cent το λεπτο),μιας και δεν εχει γινει καποια αλλαγη μεχρι στιγμης....
http://img651.imageshack.us/img651/9279/bfreeavatar21024x768102.jpg
Link to comment
Share on other sites

αισχος!!! αλητεια!! αρκουδαιηδες κυριες και κυριοι!!

κλεινουν το 1 λεπτο το λεπτο κλεινουν και τον ταφο τους οπως θα ελεγε και ο λεβεντης!!!εχει παραγινει το κακο!!ντροπη τους

Link to comment
Share on other sites

Ειλικιρνα παντως απορω αν εστω και αν ενας θα το ενργοποιησει.Ψαρευουν αντιδρασεις μηπως?

 

-Το σκεπτικο ειναι το εξης,αν καποιος το θελει για καβταζα επειδη μιλαει 2-3 ωρες το πολυ,οπως εγω που μιλαω πολυ λιγοτερο απο αυτο ανα τους αριθμους που εχω (2-3) δεν θα σκεφτει ουτε για αστειο την ανανεωση.

 

-Απο την αλλη αν καποιος μιλαει πολυ και προβληματιστει για το αν αξιζει,τοτε μονο αν αναλογιστει πος το συνολικο κοστος ειναι 10 ευρω & 5+ απο τον χρονο που ξοδευει τοτε φτανει 15-20 ευρω.(Γιατι αν καποιος σκεφτει την ανανεωση σημαινει πως μιλαει στανταρ και ανεξαρτητως,τουλαχιστον πανω απο 5 ωρες μηνιαως).

 

Κανεις στο σωστο μυαλο δεν προκειται να το κανει.Ειλικρινα απορω αν καποιος προβει στην ανανεωση για την διατηρηση της υπηρεσιας αυτη,με τι μυαλο θα σκεπτεται.

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι για το f2g και η Cosmocarta που προτείνετε για την υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό,πρέπει και ο άλλος να έχει f2g και Cosmote αντίστοιχα.(Εκτός και αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που συμφέρει και προς άλλα δίκτυα).Εγώ χρησιμοποιώ το 1 λεπτό το λεπτό και με βολεύει πολύ επειδή μιλάω με 2 συγκεκριμένους αριθμούς VODAFONE πολύ!Δεν μπορώ να τους πω να αλλάξουν την σύνδεσή τους.Οπότε αν το σταματήσουν,κάηκα!Τέρμα τα τηλέφωνα.
Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι για το f2g και η Cosmocarta που προτείνετε για την υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό,πρέπει και ο άλλος να έχει f2g και Cosmote αντίστοιχα.(Εκτός και αν υπάρχει κάποιο πρόγραμμα που συμφέρει και προς άλλα δίκτυα).Εγώ χρησιμοποιώ το 1 λεπτό το λεπτό και με βολεύει πολύ επειδή μιλάω με 2 συγκεκριμένους αριθμούς VODAFONE πολύ!Δεν μπορώ να τους πω να αλλάξουν την σύνδεσή τους.Οπότε αν το σταματήσουν,κάηκα!Τέρμα τα τηλέφωνα.

 

Έχεις απόλυτο δίκιο.. αλλά αν τους πεις τι αλλαγή έκανε η βονταφον νομίζω πως θα συμφωνήσουν στο οτι δεν συμφέρει πια

Link to comment
Share on other sites

εγω προτεινω ο καθενας που χρησιμοποιουσε την υπηρεσια να κανει και απο ενα παραπονο. εγω εστειλα mail και θα παρω και ενα τηλ να τους πω οτι πειραχτηκα με λιγο πιο αγριο υφος.

 

δε νομιζω οτι θα καταφερουμε κατι αλλα οχι , δε μασαμε και κουτοχορτο!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...