Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

iparxei sto cu ipiresia, pou an sou teliosei i karta sou pistonoun 1-2 euro kai sta aferoun apo tin epomeni karta opos ginete se cosmote kai wind? giati den to vriskw...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

iparxei sto cu ipiresia, pou an sou teliosei i karta sou pistonoun 1-2 euro kai sta aferoun apo tin epomeni karta opos ginete se cosmote kai wind? giati den to vriskw...

 

Υπηρεσία Επέκτασης Υπολοίπου καρτοκινητού

 

Μείνατε από μονάδες;

 

Αν θέλετε να επικοινωνήσετε και διαπιστώνετε ότι ο χρόνος ομιλίας σας δεν επαρκεί...

 

...καλέστε ή στείλτε SMS δωρεάν στο 1330 από το κινητό σας και ζητήστε να προστεθούν 2 ευρώ στο υπόλοιπο της αξίας συνδιαλέξεων του κινητού σας απλά και άμεσα!

 

Αν, για παράδειγμα, βρίσκεστε κάπου όπου δεν είναι δυνατή η ανανέωση του χρόνου ομιλίας σας και θέλετε να τηλεφωνήσετε ενώ δεν έχετε μονάδες... μπορείτε να καλέσετε δωρεάν το 1330 και ακολουθώντας τις ηχογραφημένες οδηγίες να έχετε 2 ευρώ στη διάθεσή σας!

 

Προϋποθέσεις χρήσης της υπηρεσίας επέκτασης υπολοίπου

 

Για να μπορέσετε να χρησιμοποιήσετε την υπηρεσία επέκτασης υπολοίπου πρέπει:

 

Η τηλεφωνική σας γραμμή να είναι Vodafone a la Carte ή Vodafone CU,

Να είστε εγγεγραμμένοι στο πρόγραμμα συλλoγής πόντων Vodafone Pointmania (για δωρεάν εγγραφή καλέστε 13830 από τον αριθμό σας),

Η τηλεφωνική σας γραμμή να είναι ενεργή τουλάχιστον 3 μήνες,

Να έχετε ανανεώσει την αξία συνδιαλέξεων του καρτοκινητού σας τουλάχιστον μία φορά κατά το τελευταίο τρίμηνο, και

Το υπόλοιπο της αξίας συνδιαλέξεων του καρτοκινητού σας να είναι τουλάχιστον όσο η αξία ενός SMS.

Επιτρέπεται μία επέκταση υπολοίπου ανά ανανέωση χρόνου ομιλίας.

 

Κατά την επόμενη ανανέωση της αξίας συνδιαλέξεων που θα πραγματοποιηθεί θα αφαιρεθεί αυτόματα το ποσό των 2 ευρώ από το υπόλοιπό σας καθώς και η χρέωση για τη χρήση της υπηρεσίας, η οποία είναι 30 λεπτά.

 

 

 

Υπηρεσία ανανέωσης χρόνου ομιλίας καρτοκινητού Vodafone από συνδρομητή συμβολαίου μέσω του 1252

 

Μέσω της υπηρεσίας Ανανέωσης Χρόνου Ομιλίας Καρτοκινητού Vodafone (με εισαγωγή 4-Ψήφιου προσωπικού κωδικού ασφαλείας που λαμβάνεται αρχικά από το τμήμα εξυπηρέτησης πελατών), ένας συνδρομητής συμβολαίου μπορεί να «δωρίσει» ποσό σε συνδρομητή καρτοκινητής, με άμεση ή επαναλαμβανόμενη εντολή. Απλά καλώντας χωρίς χρέωση στο 1252 και ακολουθώντας τις οδηγίες, πραγματοποιείται η ανανέωση χρόνου ομιλίας του καρτοκινητού που έχετε επιλέξει.

 

Από το site της VF

[sIGPIC][/sIGPIC]

 

Owner of Samsung Galaxy Note II

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπάρχει κάποιος τρόπος να καταλάβεις αν ο αριθμός που έχει κάποιος είναι Vodafone Cu ή όχι,αλλά δε ξέρω το πως!Αν γνωρίζει κάποιος ας με πει πως γίνεται!;)

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

στέλνεις τον αριθμό στο 1253

 

Ευχαριστώ πολύ!!!:D

Προστατέψτε το περιβάλλον.

 

Μηδενική ανοχή στο παθητικό κάπνισμα!

Link to comment
Share on other sites

Ειλικρινά δεν ξέρω πώς να σας ευχαριστήσω....

 

Εδώ και μισή ώρα παιδεύομαι με την εξυπηρέτηση τους και δεν βρήκα κανέναν ενημερωμένο επί του θέματος.

 

Τελικά μετά από φοβερή επιμονή και 4 -5 ξαφνικά κλεισίματα της γραμμής (είναι δυνατόν να μου το έκλειναν στα μούτρα; ) ζήτησαν τα στοιχεία μου και είπαν ότι θα επικοινωνήσουν μαζί μου όταν θα υπάρξουν εξελίξεις.

 

Και πάλι σας ευχαριστώ :)

 

 

Ξεθάβω αυτό το ποστ μου για να πω ξανά ένα ευχαριστώ στα παιδιά μου με ενημέρωσαν για το νόμο της ΕΕΤΤ που μου δίνει τη δυνατότητα να ξαναπάρω το νούμερο μου.

 

Τελικά, μετά από επικοινωνία με την ΕΕΤΤ, οι οποίοι μου είπαν τι να κάνω για να αναγκάσω τη βόνταφον να μου επιστρέψει τον αριθμό μου, χθες επικοινώνησε μαζί μου μία κοπέλα από τη vodafone και μου ζήτησε το σειριακό αριθμό της κάρτας sim για να με ξανασυνδέσουν, κάτι που έγινε σήμερα το πρωί :)

 

lefkaditis & Panagioths ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

Να τους συστήσεις το άρθρο 10 της παραγράφυο 10 του Κανονισμού Εκχώρησης Αριθμοδοτικών Πόρων από το Εθνικό Σχέδιο Αριθμοδότησης (ΦΕΚ 1260/Β/2007) το οποίο αναφέρει:

Η2S04 Ορίστε η απάντηση..........

Η ομορφιά θα σώσει τον κόσμο!!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μόλις τώρα A la carte και θέλω να έχω ειδοποίηση κλήσεων. Πού πρέπει να καλέσω; Υπάρχει κάποιος 4ψήφιος; :)

 

Επίσης, το roaming αν δεν κάνω λάθος ισχύει κανόνικα στα καρτοκινητά ε; :D

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά έχω μόλις τώρα A la carte και θέλω να έχω ειδοποίηση κλήσεων. Πού πρέπει να καλέσω; Υπάρχει κάποιος 4ψήφιος; :)

Γιατι βαριεσαι να ψαξεις λιγακι το site της Vodafone? :)

 

Απαντηση σ'αυτο που ζητας _ΕΔΩ_

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι υπάρχει κάποιος τρόπος να καταλάβεις αν ο αριθμός που έχει κάποιος είναι Vodafone Cu ή όχι,αλλά δε ξέρω το πως!Αν γνωρίζει κάποιος ας με πει πως γίνεται!;)

 

Στελνεις τον αριθμό στο 1253 χωρις χρεωση

[sIGPIC][/sIGPIC]ΣΣΣ... Μας ακούνε!!!
Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , γνωρίζει κάποιος ΑΝ μπορώ να μεταφέρω υπολυπο απο a la carte σε αλλο a la carte?

αν και δεν νομίζω να γίνετε ! :(

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα , γνωρίζει κάποιος ΑΝ μπορώ να μεταφέρω υπολυπο απο a la carte σε αλλο a la carte?

αν και δεν νομίζω να γίνετε ! :(

καλα νομιζεις!!!!! ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!!! στην wind νομιζω μονο υπαρχει η υπηρεσια sharing

[sIGPIC][/sIGPIC]

Η ζωή ειναι πολύ μικρή για να μην την περνάς με τα άτομα που αγαπάς. . . .

 

think positive !!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Μόνο Από Vodafone σύνδεση μπορούν να σου μεταφέρουν χρήματα στο καρτοκινητό σου .
Link to comment
Share on other sites

καλα νομιζεις!!!!! ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ!!!!!!! στην wind νομιζω μονο υπαρχει η υπηρεσια sharing

 

...οχι υπαρχει και στα καρτοκινητα της Cosmote....

 

...μονο η voda αρνηται πεισματικα να ενεργοποιησει μια αναλογη υπηρεσια...για αυτο τα καρτοκινητα της πιανουν πατο....βεβαια δεν την ενδιαφερει...εχει τα κοροιδα με τα συμβολαια....:p

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορι αν γινομαι κουραστικος αλλα το φιλαρακι μου εχει a la karte και δεν εχει στειλει μηνυμα για τις μειωμενες χρεωσεις, τι πρεπει να κανει ακριβως? Ευχαριστω.
Link to comment
Share on other sites

...οχι υπαρχει και στα καρτοκινητα της Cosmote....

 

...μονο η voda αρνηται πεισματικα να ενεργοποιησει μια αναλογη υπηρεσια...για αυτο τα καρτοκινητα της πιανουν πατο....βεβαια δεν την ενδιαφερει...εχει τα κοροιδα με τα συμβολαια....:p

σιγά την εξυπηρέτηση... μόνο με αριθμό χρήστη? τους πήρα με το puk και με ακυρώσανε!!! μονο με τον αριθμό χρήστη που είναι πάνω στη ζελατίνα λεει. αλλιώς ταυτότητα επικυρωμένη φαξάκι κτλ...

ρε ουστ απο κει τους παλιογραφειοκράτες...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια σορι αν γινομαι κουραστικος αλλα το φιλαρακι μου εχει a la karte και δεν εχει στειλει μηνυμα για τις μειωμενες χρεωσεις, τι πρεπει να κανει ακριβως? Ευχαριστω.

 

Να στείλει μήνυμα στο 1280 και μετά να κάνει μια ανανέωση από 20 ευρώ και πάνω. Θα έχει τις μειωμένες χρεώσεις για 1 μήνα. Μετά πρέπει να ανανεώσει πάλι με κάρτα των 20 ευρώ και πάνω

Link to comment
Share on other sites

Μετά το διαφημιστικό κράξιμο που έφαγε από τις άλλες εταιρείες, οι οποίες μείωσαν τις τιμές τους ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ, δεν είναι καιρός να κάνει κάτι πιο μόνιμο η βόδιφον ???

Από καρτοκινητούς πρέπει να έχει σίγουρα απώλειες προς άλλα δίκτυα...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Μετά το διαφημιστικό κράξιμο που έφαγε από τις άλλες εταιρείες, οι οποίες μείωσαν τις τιμές τους ΓΙΑ ΠΑΝΤΑ, δεν είναι καιρός να κάνει κάτι πιο μόνιμο η βόδιφον ???

Από καρτοκινητούς πρέπει να έχει σίγουρα απώλειες προς άλλα δίκτυα...

 

Αν είχε πρόβλημα, κάτι θα έκανε, άρα λογικά δεν έχει... Εντωμεταξύ είναι γνωστό ότι στηρίζεται κυρίως στα καρτοκινητά η βόντα, άρα δεν έχει σοβαρό πρόβλημα για να μην γράφει το περιβόητο "για πάντα"...

Link to comment
Share on other sites

στην τελευταία διαφήμιση του CU για τις μειωμένες τιμές δεν έγραφε ότι ισχύει μέχρι τον Φεβρουάριο...μήπως το έκαναν για πάντα αλλά δεν θα το ανέφεαν....

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

σιγά την εξυπηρέτηση... μόνο με αριθμό χρήστη? τους πήρα με το puk και με ακυρώσανε!!! μονο με τον αριθμό χρήστη που είναι πάνω στη ζελατίνα λεει. αλλιώς ταυτότητα επικυρωμένη φαξάκι κτλ...

ρε ουστ απο κει τους παλιογραφειοκράτες...

 

απο το τιποτα (=βοδαφον) στην εξυπερετηση με αριθμο χρηστη (=κοσμοτε)...εχει διαφορα....;)...

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...