Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

3 minutes ago, dimitroula10 said:

Δηλαδή όλες αυτές τις φορητότητες και τις 3 κιου που έχεις και cu και Ολυμπιακός και φρόγκ κλπ είναι όλα συγγενών που τρέχουν στα καταστήματα με τις ταυτότητες για αλλαγές και τα κούριερ έχουν παρέλαση από τα σπίτια?

Όλοι εκεί γύρω μένουν και τους πείθεις εύκολα ή κάθε πρωί σε παίρνουν τηλέφωνο και ρωτάνε σε ποιον πάροχο είναι και τι πακέτα έχουν?😁😀😀 

Πρέπει να γράψουμε σενάριο. Ο Τειρεσίας και οι συγγενείς του. Μία κινητή οικογένεια😅😅

Σου θυμίζω ότι σε αντίστοιχη περίπτωση θα έβαζες not helpful και θα έλεγες ότι εδώ είναι τεχνολογικό φόρουμ..

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Teiresias_ said:

Κατά τα άλλα εσύ προσωπικά που είσαι όλη μέρα με το κινητό στο φόρουμ (κι εγώ), άνετα θα μπορούσες.

Είμαι γιατί δουλεύω τηλεεργασια και δεν υπάρχει δουλειά και περνάει η ώρα. Όταν τελειώσει η δουλειά δεν ασχολούμαι. Επίσης δουλεύω νύχτα συχνά γιατί ο μισθός είναι 2,5 φορές επάνω. Και δεν υπάρχουν πολλοί-ες  που κάνουν αυτή τη δουλειά.

4 minutes ago, Teiresias_ said:

Σου θυμίζω ότι σε αντίστοιχη περίπτωση θα έβαζες not helpful και θα έλεγες ότι εδώ είναι τεχνολογικό φόρουμ..

Τεχνολογικά είναι αυτά, όχι φιλοσοφικά.😀

Link to comment
Share on other sites

Just now, dimitroula10 said:

Είμαι γιατί δουλεύω τηλεεργασια και δεν υπάρχει δουλειά και περνάει η ώρα. Όταν τελειώσει η δουλειά δεν ασχολούμαι. Επίσης δουλεύω νύχτα συχνά γιατί ο μισθός είναι 2,5 φορές επάνω. Και δεν υπάρχουν πολλοί-ες  που κάνουν αυτή τη δουλειά.

Στον @p_k το είπα όμως..

1 minute ago, dimitroula10 said:

Είμαι γιατί δουλεύω τηλεεργασια και δεν υπάρχει δουλειά και περνάει η ώρα. Όταν τελειώσει η δουλειά δεν ασχολούμαι. Επίσης δουλεύω νύχτα συχνά γιατί ο μισθός είναι 2,5 φορές επάνω. Και δεν υπάρχουν πολλοί-ες  που κάνουν αυτή τη δουλειά.

Τεχνολογικά είναι αυτά, όχι φιλοσοφικά.😀

Ο τρόπος που επικοινωνώ και αν πειθώ και με τα κούριερ κλπ δεν νομίζω ότι είναι τεχνολογία.

Link to comment
Share on other sites

Πλέον δεν βάζω αυτό το reaction και πιστεύω ότι πρέπει να αφαιρεθεί, δεν χρησιμεύει σε τίποτε.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, p_k said:

Πλέον δεν βάζω αυτό το reaction και πιστεύω ότι πρέπει να αφαιρεθεί, δεν χρησιμεύει σε τίποτε.

Στη dimitoula το είπα αυτό.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Teiresias_ said:

Στη dimitoula το είπα αυτό.

A, ok. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να το πω καιρό: το e-food εχει και μια κατηγορια καταστηματων με μαγειρευτα: αρακα,φακες,φασόλια,γεμιστα,μπιφτεκια,μπριζολες,μελιτζανες,παστιστιο μουσακα,ψαρικά κλπ.

 Τα κουπονια που βγαζετε απο το smart pocket δεν ειναι μονο για σουβλακια. To λεω γιατι επικρατει εδω το δόγμα υπολοιπο cu=σουβλακια και προφανως δεν ειναι (μόνο) αυτό.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, kmpatra said:

Θέλω να το πω καιρό: το e-food εχει και μια κατηγορια καταστηματων με μαγειρευτα: αρακα,φακες,φασόλια,γεμιστα,μπιφτεκια,μπριζολες,μελιτζανες,παστιστιο μουσακα,ψαρικά κλπ.

 Τα κουπονια που βγαζετε απο το smart pocket δεν ειναι μονο για σουβλακια. To λεω γιατι επικρατει εδω το δόγμα υπολοιπο cu=σουβλακια και προφανως δεν ειναι (μόνο) αυτό.

Καλά κι εμείς όταν λέμε "σουβλάκια" δεν εννοούμε μόνο σουβλάκια.. για να το καταλαβαίνουν οι τουρίστες το λέμε. 😂😂

Θα μπορούσαμε να λέμε "τζατζίκι" ή "μαλάκας" 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

16 ώρες πριν, johndouk said:

@Inevar

Σωστό, στείλ'το όμως στο custudent@vodafone.com

Σας ευχαριστώ , θα το κάνω ΑΝ λάβω διαβεβαίωση από κάπου ότι δεν θα καταργηθούν οι παροχές του citydeals.

Εικαζω μπορω να ρωτήσω την βονταφον αλλά δε θέλω να τους βάζω ιδέες (του στυλ να σταματήσουν αυτόν τον συνδυασμό αν έχει συμβεί σε κάποιον. Δηλαδή city deals+φοιτητικο .) Αλλά εδώ που τα λέμε όλα διαβάζονται όποτε …

Στο μεταξύ :

IMG_4574.jpeg

IMG_4575.jpeg

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, p_k said:

Πλέον δεν βάζω αυτό το reaction και πιστεύω ότι πρέπει να αφαιρεθεί, δεν χρησιμεύει σε τίποτε.

Είναι χρήσιμο ψυχολογικά για να καταλαβαίνει κάποιος.

Και να βάζουν πολλά πάλι το δικαίωμα έκφρασης υπερισχύει της δικτατορίας.

18 minutes ago, kmpatra said:

Θέλω να το πω καιρό: το e-food εχει και μια κατηγορια καταστηματων με μαγειρευτα: αρακα,φακες,φασόλια,γεμιστα,μπιφτεκια,μπριζολες,μελιτζανες,παστιστιο μουσακα,ψαρικά κλπ.

Σκουπίδια που δεν τρώγονται και σε τιμή άστα να πάνε. 10 φορές πάνω από το μαγειρέψουμε στο σπίτι. Να δίνω τα λεφτά μου κάβα για να τα τρώνε οι μάγκες του efood. Αν αγοράσω τα υλικά φτιάχνω τα ίδια με ελάχιστο κόστος ή πάω στην γειτονιά μου και αγοράζω στην μισή τιμή χωρίς απόδειξη. 

Αυτή η μπλιζαρντίαση τελικά είναι περίεργη αρρώστια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν αντιλεγω, είναι λύση ανάγκης όμως για πολλούς. Και άλλωστε με τα κουπόνια που βγαίνουν από το cu  δεν βγάζεις πάνω από 2 ή 3 παραγγελίες ολοκληρες ή με έκπτωση τον μηνα με την ανανέωση των 15€. Αν τα δίνεις αυτά τα λεφτά για delivery, είναι ας πούμε μία win win κατάσταση. Παίρνεις τα μπόνους, την ανανέωση του διμήνου, και καλύπτεις και αυτό το έξοδο.

Υ.Γ. οι διαφορές που έχω δει στις τιμές εδώ είναι της τάξεως του 0 ή 0,5€ και σπάνια κάποιος να είναι παραπάνω. Τώρα αν στη γειτονιά σου υπάρχουν μαγειρεία μισοτιμης και χωρίς απόδειξη, εγώ θα εβαζα x οπως και σε εναν εδω που σε κάποιο φαγητό έβαλε καπέλο 2€ και ο ντελιβεράς του μου έφερε και τον κατάλογο για να καταλάβω πόσο βλάκας ήμουν που παρήγγειλα μεσο e-food.

Αλλά αυτό είναι συζήτηση για άλλο forum μην ξεφεύγουμε πάλι.... Ο καθένας οπως βολεύεται.

Υ.Γ. 2 o blizard μάλλον κάνει guest στα σχόλια του ΠΘ, πέτυχα και σχόλιο για τις τηλεπικοινωνίες

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, VIPdriver said:

Επειδή έχω χάσει επεισόδια, αυτά τα 10ε δωρο ειναι για φοιτητικά νουμερα μόνο;

Δεν είναι καν για φοιτητικό.

Link to comment
Share on other sites

55 minutes ago, kmpatra said:

Υ.Γ. οι διαφορές που έχω δει στις τιμές εδώ είναι της τάξεως του 0 ή 0,5€ και σπάνια κάποιος να είναι παραπάνω.

και εδω μια απο τα ιδια, οι τιμες στα τοπικα σουβλατζιδικα εχουν διαφορα 0, και το χωρις αποδειξη = μιση τιμη δεν παιζει απο το περασμενο αιωνα 

αν ερθουν τα γατονια τα φιλαρακια μου ο λογαριασμος παει πανω απο 30 με μετριες καταστασεις και μπυρες απο το σουπερ

η Δημητρουλα ειναι προφανως χρυσοχερα και ξερει να μαγειρευει,

εγω ομως ειμαι αλανι και σουρουκλεμες, το μονο που ξερω να μαγειρευω ειναι τοστ, βραστα αυγα και καμμια κονσερβα ΖΑΝΑΕ 😀 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Just now, HEO said:

η Δημητρουλα ειναι προφανως χρυσοχερα και ξερει να μαγειρευει,

εγω ομως ειμαι αλανι και σουρουκλεμες, το μονο που ξερω να μαγειρευω ειναι τοστ, βραστα αυγα και καμμια κονσερβα ΖΑΝΑΕ 😀 

🤣🤣🤣

Έλιωσα δεν μπορώ, εγω είμαι λιγο πιο προοδευτικός, μακαρόνια με σαλτσα,φακές,και κανενα μπιφτεκι/σνιτσελ, πατατες και αυγα. Οπως και να χει 'δεν βγαίνουμε μάνα μου", μία ειναι η λυση

@dimitroula10κανε μας το τραπέζι να φάμε τιποτα της προκοπης,εστω και εξ'αποστασεως, το box now και τα κτελ να ναι καλά!

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HEO said:

εγω ομως ειμαι αλανι και σουρουκλεμες, το μονο που ξερω να μαγειρευω ειναι τοστ, βραστα αυγα και καμμια κονσερβα ΖΑΝΑΕ 😀 

Με μπόλικο τοματόζουμο μπάρμπα Στάθη!!!

50 minutes ago, VIPdriver said:

Ηταν προσφορά για φορητότητα; Δεν τη βρίσκω στο σαιτ.

Είναι ακόμα με κωδικό προσφοράς. citydeals. 

Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, VIPdriver said:

Ηταν προσφορά για φορητότητα; Δεν τη βρίσκω στο σαιτ.

https://www.facebook.com/story.php/?story_fbid=870926238409183&id=100064754443112

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Χουβαρντιλίκια

ΜΙΣΗ ΤΙΜΗ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ! 150GB ΓΙΑ 30 ΜΕΡΕΣ ΜΟΝΟ ΜΕ 7,2€  ΑΝΤΙ ΓΙΑ 14,5€. ΓΙΑ ΝΑ ΠΑΡΕΙΣ ΤΟ ΠΑΚΕΤΟ ΜΕ ΕΚΠΤΩΣΗ ΣΤΕΙΛΕ ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΑ 724 ΣΤΟ 125700 ΜΕΧΡΙ 31/07 

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, Teiresias_ said:

Ισχύουν για έναν μήνα και όχι δύο όπως το κανονικό υπόλοιπο και είναι αυτά που τρώγονται πρώτα φυσικά επειδή λήγουν νωρίτερα. Εγώ θα βάζω κάθε μήνα 13€ για να πάρω όλα τα 10€ που θα μου δώσουν δώρο και στο τέλος της χρονιάς θα είμαι με 120€ που θα τα φάω την επόμενη χρονιά παρατείνωντας με cashback φυσικά.

Το σκέφτηκα κι εγώ που έχω την ίδια προσφορά για να ενεργοποιώ τα 200GB με 11,5€ του bb, αλλά επειδή ποτέ δεν ξέρεις με αυτούς (κατάργηση/αυξηση τιμής πακέτων κλπ) δε το ρισκάρω να μείνω με 120€ μέσα και να μην ξέρω τι να τα κάνω.

Μικρό καλάθι και βλέποντας και κάνοντας.

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, gpapas640 said:

δε το ρισκάρω να μείνω με 120€ μέσα και να μην ξέρω τι να τα κάνω.

Με 120€ αγοράζεις οποίο πακέτο θέλεις έτσι κι αλλιώς.. ίσως για λιγότερους μήνες αν ακριβύνουν τα πακέτα.. αλλά δεν είναι ότι δεν θα βρεις και τι να τα κάνεις.

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, Teiresias_ said:

Με 120€ αγοράζεις οποίο πακέτο θέλεις έτσι κι αλλιώς.. ίσως για λιγότερους μήνες αν ακριβύνουν τα πακέτα.. αλλά δεν είναι ότι δεν θα βρεις και τι να τα κάνεις.

Κι αν σκάσει κάτι πιο οικονομικό, γιατί να δεσμεύομαι;

Οκ, είναι η άποψη του καθενός βέβαια.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gpapas640 said:

Κι αν σκάσει κάτι πιο οικονομικό, γιατί να δεσμεύομαι;

Οκ, είναι η άποψη του καθενός βέβαια.

Σίγουρα.. εδώ τα συζητάμε κι ο καθένας κάνει ό,τι θεωρεί καλύτερο!! Τα έχουμε πει αυτά!!

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dasnowy said:

Screenshot_2024-07-25-23-11-03-359_com.facebook.katana.thumb.jpg.5120cbdb778e5fd268788f1826c20483.jpg

Ααα είναι κολλητικό τελικά. Όπως τα απεριόριστα δεδομένα στην προσωπική προσφορά της Q έγιναν 250GB, το αντίστοιχο κι εδώ.

Δεεεν πάμε καλααα 🤔

Edited by gpapas640
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...