Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

https://techmaniacs.gr/i-protasi-gia-300gb-internet-kathe-mina-me-13-5-eyro-choris-symvolaio/

Τώρα να πιστέψουμε ότι τους διέφυγε ότι μετά τα 300GB απλώς πέφτει η ταχύτητα στα 4Mbps;; Δεν είμαι Vodafonάκιας αλλά το σωστό να λέγεται για ένα "σοβαρό" site σαν αυτό. 

Άσε που είναι 13 και όχι 13,5 τα €...

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Titarasaudi said:

Αλλά δε θα τους κάνω το χατίρι να πάω στα 15€

Είπαμε, αν τα χρειάζεσαι, αν δεν, ποιός ο λόγος να δίνεις έστω και 1 ευρώ παραπάνω?!!

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Teiresias_ said:

https://techmaniacs.gr/i-protasi-gia-300gb-internet-kathe-mina-me-13-5-eyro-choris-symvolaio/

Τώρα να πιστέψουμε ότι τους διέφυγε ότι μετά τα 300GB απλώς πέφτει η ταχύτητα στα 4Mbps;; Δεν είμαι Vodafonάκιας αλλά το σωστό να λέγεται για ένα "σοβαρό" site σαν αυτό. 

Άσε που είναι 13 και όχι 13,5 τα €...

Εν τω μεταξύ, εδώ το λένε

https://techmaniacs.gr/i-apolyti-prosfora-gia-oloys-aperiorista-gb-omilia-kai-sms-me-mono-13-eyro-kathe-mina/

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, sou_d said:

Καλά θα ήταν να σου επέστρεφαν και τα κιλά όμως 😅😅

Ώπα, τα κιλά τα έχουμε "χτίσει" με κόπο και έξοδα, δεν τα δίνουμε πίσω!!!

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2024 at 5:01 ΜΜ, Teiresias_ said:

Να σου πω.. είσαι ο υπεύθυνος των ανακοινώσεων του CU ε; 😂😂😂

Άντε τώρα να με πιστέψεις....

https://www.facebook.com/share/v/KCTZ9nuB6drokwoj/

Screenshot_2024-05-11-21-53-55-16_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, sou_d said:

Άντε τώρα να με πιστέψεις....

https://www.facebook.com/share/v/KCTZ9nuB6drokwoj/

Screenshot_2024-05-11-21-53-55-16_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Κλάιν μάιν αυτό το έβγαλε και σε εμένα.. 😉😂😂

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Πρέπει να μάθουμε την τιμή. 

Θα είναι 0,07€ χαμηλότερη από την κανονική και τι έγινε..

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, Titarasaudi said:

Τελικά έκανα την ανανέωση με 13€ και όντως το shake it φάνηκε σαν νέο και το παλιό λήγει αύριο! Ρώτησα και εγώ στο chat και μου είπαν τα ίδια. Ότι δηλαδή το νέο shake it αντιστοιχεί σε ανανέωση των 15€. 

Χάνω σε 2 νούμερα από 29gb! 

Αλλά δε θα τους κάνω το χατίρι να πάω στα 15€ γιατί στα 4 CU που έχω θα χάνω 8€/μήνα! Εξάλλου συνήθως δε χρειαζόμαστε πολλά data λόγω wifi γι'αυτό και μαζεύτηκαν! 

Παρομοίως, έκανα ανανέωση 13€ σε 2 CU και έχασα όλα τα GB από το παλιό Shake. Αλλά δεν θα κάνω κάτι γιατί δεν σκοπεύω να κάνω από εδώ και πέρα ανανεώσεις των 15 ευρώ κάθε μήνα για να μην χάσω το rollover. Προφανώς για να έχουν μαζευτεί τόσα GB, απλώς δεν τα χρησιμοποιώ. Έχω χάσει πολλά ευρώ, λεπτά, GB από διάφορες αλλαγές σε πακέτα και πλέον δεν ασχολούμαι. Κάνω την ελάχιστη δυνατή ανανέωση που μου δίνει τη δυνατότητα να αγοράζω πακέτο με κάμποσα λεπτά, SMS, ΜΒ και τέλος. Το βαρέθηκα το παλιό μου χόμπι με την αναζήτηση του τρόπου να παίρνω τα περισσότερα τζάμπα από ό,τι να 'ναι.

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, tseapis said:

Παρομοίως, έκανα ανανέωση 13€ σε 2 CU και έχασα όλα τα GB από το παλιό Shake. Αλλά δεν θα κάνω κάτι γιατί δεν σκοπεύω να κάνω από εδώ και πέρα ανανεώσεις των 15 ευρώ κάθε μήνα για να μην χάσω το rollover. Προφανώς για να έχουν μαζευτεί τόσα GB, απλώς δεν τα χρησιμοποιώ. Έχω χάσει πολλά ευρώ, λεπτά, GB από διάφορες αλλαγές σε πακέτα και πλέον δεν ασχολούμαι. Κάνω την ελάχιστη δυνατή ανανέωση που μου δίνει τη δυνατότητα να αγοράζω πακέτο με κάμποσα λεπτά, SMS, ΜΒ και τέλος. Το βαρέθηκα το παλιό μου χόμπι με την αναζήτηση του τρόπου να παίρνω τα περισσότερα τζάμπα από ό,τι να 'ναι.

Η αλήθεια είναι πως έχεις απόλυτο δίκιο.. κι εγώ που ασχολούμαι για 5-10€ το μήνα δεν νομίζω ότι αξίζει τον κόπο. Έχουν τον τρόπο να σε κάνουν να τους δώσεις τα λεφτά που θέλουν..

Link to comment
Share on other sites

On 11/5/2024 at 12:14 ΜΜ, HEO said:

μου ηρθε η απαντηση στο μειλ περι επιστροφης χρηματων που τους ειχα στελει

στην απαντηση παρατηρω οτι οι προθεσμιες ειναι ρητα σχετικες με την εφαρμογη των τιμολογιακων αλλαγων και οχι με την ανακοινωση τους (οπως ηταν τις αλλες φορες που ειχα κανει καταγγελια και πηρα λεφτα πισω)

ετσι τουλαχιστον το καταλαβαινω εγω. 

 

μου ηρθε και σε μενα ακριβως η ιδια απαντηση , με τις ιδιες ημερομηνιες. Και εγω αυτο καταλαβα οπως εσυ, δλδ οτι το περιθωριο του ενος (1) μηνα για φορητοτητα του αριθμου ξεκιναει μετα τις 24/06/2024.

Αυτο μου δημιουργησε αλλη απορια. Αν κανω φορητοτητα ΠΡΙΝ τις 24/06/2024, θα δικαιουμαι επιστροφη χρηματων ή οχι; 

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, petrost8 said:

μου ηρθε και σε μενα ακριβως η ιδια απαντηση , με τις ιδιες ημερομηνιες. Και εγω αυτο καταλαβα οπως εσυ, δλδ οτι το περιθωριο του ενος (1) μηνα για φορητοτητα του αριθμου ξεκιναει μετα τις 24/06/2024.

Αυτο μου δημιουργησε αλλη απορια. Αν κανω φορητοτητα ΠΡΙΝ τις 24/06/2024, θα δικαιουμαι επιστροφη χρηματων ή οχι; 

η απαντηση στην ερωτηση σου ειναι οχι ... παντα οπως το καταλαβαινω 

επισης καταλαβαινω οτι η αλλαγη των τιμολογιακων αλλαγων μπορει να μην γινει 

οπως πολλα που ανακοινωθηκαν ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΓΙΝΑΝ ΑΚΟΜΑ

 

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Το νου σας γατόνια οποίος θέλει την προσφορά με τα πάντα όλα απεριόριστα για 9 μήνες μόνο με 13 ευρώ ανά μήνα η προθεσμία λήγει αύριο(σε 24 ώρες περίπου)και αν δεν ξεπεραστούν οι 500 πρώτες παραγγελίες

ΥΓ1:Από αύριο ξεκινά η μαζική ειδοποίηση των συνδρομητών που κέρδισαν τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας και ντάτα για έναν ολόκληρο χρόνο χωρίς καμία προϋπόθεση ανανέωσης.Το τονίζω αυτό γιατί πολλοί είπαν και έκαναν καταγγελία σε διάφορες ιστοσελίδες ότι θέλει στο τρίμηνο κανονικά κανονική ανανέωση

ΥΓ2:Τζάμπα το promote στην ελληνική συμμετοχή από το official account tou Vodafone CU στο instagram. Δεν ξέρω αν και άλλη χρονιά έχει γίνει τέτοια προώθηση ελληνικής συμμετοχής και από τούτους εδώ και από το ανταγωνιστικό προϊόν στους πράσινους

Link to comment
Share on other sites

On 10/5/2024 at 12:28 ΜΜ, sou_d said:

Προτείνω τότε νέο αριθμό και αυτόν που έχεις, συντήρηση με cashback

Σκέφτομαι μήπως πάρω νέο νούμερο και αυτό που έχω τώρα να το κάνω f2g/q (αυτή που κάνει καλύτερες προσφορές) που η φραγή μπαίνει μετά από 1 χρόνο και κάνουν καλές προσφορές αν δε βάζεις λεφτά ή να το βάλω στο φτηνότερο συμβόλαιο με απεριόριστη ομιλία και να έχω το cu μόνο για data. Μπορεί μετά αν πάρω καλή προσφορά για συμβόλαιο απλά να πετάξω το cu. 

Ή δεν κάνω τίποτα και ό,τι κάτσει σε ένα μήνα που λήγει το συμβόλαιο. 

Εσείς τι λέτε; 

12 minutes ago, aektzhs 1 said:

χωρίς καμία προϋπόθεση ανανέωσης.Το τονίζω αυτό γιατί πολλοί είπαν και έκαναν καταγγελία σε διάφορες ιστοσελίδες ότι θέλει στο τρίμηνο κανονικά κανονική ανανέωση

Αυτό το είπαν επειδή θέλει ανανέωση για να μη γίνει φραγή που λογικό μου ακούγεται. Δε λέει πουθενά πως οι νικητές εξαιρούνται από τη φραγή μετά το 3 μηνο χωρίς ανανέωση. 

On 10/5/2024 at 1:47 ΜΜ, johndouk said:

Όντως εξαιρετική προσφορά. Ένα μειονέκτημα είναι ότι τα απεριόριστα data δεν παρέχονται έντός ΕΕ (όπως αναφέρει στις διευκρινίσεις), ούτε με όριο πολιτικής ορθής χρήσης.

Αν πας συχνά εντός ΕΕ και θες πολλά data κοίτα το red unlimited που έχει απεριόριστα data στην ΕΕ. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, aektzhs 1 said:

Το νου σας γατόνια οποίος θέλει την προσφορά με τα πάντα όλα απεριόριστα για 9 μήνες μόνο με 13 ευρώ ανά μήνα η προθεσμία λήγει αύριο(σε 24 ώρες περίπου)και αν δεν ξεπεραστούν οι 500 πρώτες παραγγελίες

ΥΓ1:Από αύριο ξεκινά η μαζική ειδοποίηση των συνδρομητών που κέρδισαν τα απεριόριστα λεπτά ομιλίας και ντάτα για έναν ολόκληρο χρόνο χωρίς καμία προϋπόθεση ανανέωσης.Το τονίζω αυτό γιατί πολλοί είπαν και έκαναν καταγγελία σε διάφορες ιστοσελίδες ότι θέλει στο τρίμηνο κανονικά κανονική ανανέωση

ΥΓ2:Τζάμπα το promote στην ελληνική συμμετοχή από το official account tou Vodafone CU στο instagram. Δεν ξέρω αν και άλλη χρονιά έχει γίνει τέτοια προώθηση ελληνικής συμμετοχής και από τούτους εδώ και από το ανταγωνιστικό προϊόν στους πράσινους

Ενα απο τα νουμερα μου που είχα φτάσει στις max συμμετοχές του διαγωνισμου δεν δέχεται κλησεις/σμσ. Σε περιπτωση που είναι στους νικητές, λογικά δεν θα μπορέσουν να επικοινωνήσουν, σωστά;

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, VIPdriver said:

Ενα απο τα νουμερα μου που είχα φτάσει στις max συμμετοχές του διαγωνισμου δεν δέχεται κλησεις/σμσ. Σε περιπτωση που είναι στους νικητές, λογικά δεν θα μπορέσουν να επικοινωνήσουν, σωστά;

Λογικά δεν θα μπορούν 

Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, dasnowy said:

Σκέφτομαι μήπως πάρω νέο νούμερο και αυτό που έχω τώρα να το κάνω f2g/q (αυτή που κάνει καλύτερες προσφορές) που η φραγή μπαίνει μετά από 1 χρόνο και κάνουν καλές προσφορές αν δε βάζεις λεφτά ή να το βάλω στο φτηνότερο συμβόλαιο με απεριόριστη ομιλία και να έχω το cu μόνο για data. Μπορεί μετά αν πάρω καλή προσφορά για συμβόλαιο απλά να πετάξω το cu. 

Ή δεν κάνω τίποτα και ό,τι κάτσει σε ένα μήνα που λήγει το συμβόλαιο. 

Εσείς τι λέτε; 

Αν σε καλύπτει το σήμα, φυσικά. Αλλά θέλει κυνήγι. Πρέπει μα έχεις εναλλακτικές. Αν δεν σε πειράζει, έφυγες

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, VIPdriver said:

Ενα απο τα νουμερα μου που είχα φτάσει στις max συμμετοχές του διαγωνισμου δεν δέχεται κλησεις/σμσ. Σε περιπτωση που είναι στους νικητές, λογικά δεν θα μπορέσουν να επικοινωνήσουν, σωστά;

Εγώ στον διαγωνισμό των Χριστουγέννων κέρδισα ένα χρόνο απεριόριστα σε ένα από τα νούμερα που έχω. Δεν επικοινώνησαν μαζί μου. Ξαφνικά τα είδα στο λογαριασμό μου. Βέβαια ήρθε κι ένα sms που έλεγε πως η ανανέωση στο πακέτο των 11,5 ευρώ ήταν επιτυχής! 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, costastro said:

Εγώ στον διαγωνισμό των Χριστουγέννων κέρδισα ένα χρόνο απεριόριστα σε ένα από τα νούμερα που έχω. Δεν επικοινώνησαν μαζί μου. Ξαφνικά τα είδα στο λογαριασμό μου. Βέβαια ήρθε κι ένα sms που έλεγε πως η ανανέωση στο πακέτο των 11,5 ευρώ ήταν επιτυχής! 

Και σε μένα το ίδιο. Χωρίς να πάρουν τηλ. Λήγουν 16/2/25.

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, costastro said:

Εγώ στον διαγωνισμό των Χριστουγέννων κέρδισα ένα χρόνο απεριόριστα σε ένα από τα νούμερα που έχω. Δεν επικοινώνησαν μαζί μου. Ξαφνικά τα είδα στο λογαριασμό μου. Βέβαια ήρθε κι ένα sms που έλεγε πως η ανανέωση στο πακέτο των 11,5 ευρώ ήταν επιτυχής! 

Στο νουμερο σου είχες πανω απο 4 μήνες να βάλεις κάρτα;

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, VIPdriver said:

Στο νουμερο σου είχες πανω απο 4 μήνες να βάλεις κάρτα;

Όχι, είχα βάλει πριν 15 μέρες. Νομίζω, δεν είμαι σίγουρος, πως υπήρχε ένας όρος στο διαγωνισμό που έλεγε πως έπρεπε να είχες βάλει κάρτα το προηγούμενο 20μερο. Δεν είμαι σίγουρος όμως πως θυμάμαι καλά…

Link to comment
Share on other sites

Στην προσφορά με τα απεριόριστα που σου έχουν ενεργοποιημένο ήδη τον πρώτο μήνα, ο χρόνος μετράει από πριν την παραλάβει το κούριερ οπότε είναι σαν να είναι Φλεβάρης αυτός ο μήνας.

Δεν με πειράζουν οι 1-2 μέρες που έχασα αλλά το λέω γιατί ξέρω πως μας διαβάζουν.

Edited by Teiresias_
Link to comment
Share on other sites

20 ώρες πριν, dasnowy said:

Αυτό το είπαν επειδή θέλει ανανέωση για να μη γίνει φραγή που λογικό μου ακούγεται. Δε λέει πουθενά πως οι νικητές εξαιρούνται από τη φραγή μετά το 3 μηνο χωρίς ανανέωση.

Λέει ξεκάθαρα ότι θα επικοινωνήσουν με τους νικητές και πως αν δεν καταστεί δυνατή η επικοινωνία, το δώρο περνάει σε επιλαχόντα. Είναι αυτονόητο ότι θα πρέπει να δέχεται κλήσεις και sms ο αριθμός σου.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...