Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

4 minutes ago, dimitroula10 said:

Άλλαξε εταιρεία.

Υπάρχει και το CU Cashback

 

Just now, HEO said:

οσο ημουν απεναντι στην Wind ειχα νουμερο που του εβαζα μια καρτα τον χρονο, δεχοταν κανονικα κλησεις και μηνυματα

Cosmote το ίδιο

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, dimitroula10 said:

Αυτά έλεγα εδώ πριν καιρό και έγινε χαμός με τους λικουιντάδες ότι είναι πιο φτηνό να πληρώνεις σουβλάκια.😄

ειναι πιο φθηνα και κερδιζεις κανενα κιλο 🙂

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, aektzhs 1 said:

Υπάρχει και το CU Cashback

Λέω αν δεν θέλεις να μπλέξεις με τέτοια. Ούτε σμαρτφον χρειάζεται. Απλώς ένα παλιό κινητό για ΣΜΣ. Τι κόλλημα κι αυτό με το cu.😄

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, dimitroula10 said:

Άλλαξε εταιρεία. Υπάρχει λύση για λήψη σμς

Δε με ενδιαφέρουν τα sms. Το κύριο νούμερο μου είναι συμβόλαιο. Απλά το ανέφερα. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, dasnowy said:

Δε με ενδιαφέρουν τα sms. Το κύριο νούμερο μου είναι συμβόλαιο. Απλά το ανέφερα. 

Μα γιατί δεν σε ενδιαφέρουν τα sms;;;
Χάνεις!! Ξαφνικά νιώθεις μία νοσταλγία...
Back to the Future... 1995!! 😁😁😂😂
(Εγώ απορώ γιατί πουλάνε ακόμα πακέτα sms και γιατί τα έχουν τόσο Πανάκριβα αν δεν έχεις πακέτο... 😂😂)

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, konstantinos77 said:

Εγώ απορώ γιατί πουλάνε ακόμα πακέτα sms και γιατί τα έχουν τόσο Πανάκριβα αν δεν έχεις πακέτο... 😂😂)

Για τον ίδιο λόγο που χρεώνουν τόσο ακριβά τα mms. 

Τα sms τα χρησιμοποιώ μόνο για 2fa σε υπηρεσίες που δεν υποστηρίζουν authenticator app (τράπεζα και gov δηλαδή). Για τα υπόλοιπα υπάρχουν τα rcs και viber, messenger, instagram κλπ. 

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, dasnowy said:

Για τον ίδιο λόγο που χρεώνουν τόσο ακριβά τα mms. 

Τα sms τα χρησιμοποιώ μόνο για 2fa σε υπηρεσίες που δεν υποστηρίζουν authenticator app (τράπεζα και gov δηλαδή). Για τα υπόλοιπα υπάρχουν τα rcs και viber, messenger, instagram κλπ. 

Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε γενικότερο πλαίσιο αλλά εγώ έκανα μία υπεύθυνη δήλωση στο gov και με ρώτησε αν θέλω να μ στείλει sms με τον κωδικό ή να το κάνω μέσω του gov wallet και το έκανα από το wallet.

Απλώς πληροφοριακά!

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, dasnowy said:

Για τον ίδιο λόγο που χρεώνουν τόσο ακριβά τα mms. 

Τα sms τα χρησιμοποιώ μόνο για 2fa σε υπηρεσίες που δεν υποστηρίζουν authenticator app (τράπεζα και gov δηλαδή). Για τα υπόλοιπα υπάρχουν τα rcs και viber, messenger, instagram κλπ. 

Για ακριβώς τους ίδιους λόγους που τα χρησιμοποιούμε και οι περισσότεροι πλέον... 😉
Όπου εκεί δεν υπάρχει χρέωση... Ευτυχώς...
Μην δίνω και ιδέες... 😂😋😉

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, dasnowy said:

Για τον ίδιο λόγο που χρεώνουν τόσο ακριβά τα mms. 

Τα sms τα χρησιμοποιώ μόνο για 2fa σε υπηρεσίες που δεν υποστηρίζουν authenticator app (τράπεζα και gov δηλαδή). Για τα υπόλοιπα υπάρχουν τα rcs και viber, messenger, instagram κλπ. 

rcs δεν έχει χρέωση;;;;

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, Inevar said:

Πάλι έχασα την ενεργοποίηση του shake it, του οποίου γνωρίζω πως η χρονική διάρκεια είναι 7 ημέρες για να το ενεργοποιήσω. 25/4 έβαλα κάρτα, θα έπρεπε να έχω την δυνατότητα όλη την μέρα σήμερα να το ενεργοποιήσω.

Σήμερα είναι η 8η μέρα ρε'συ...
Να βάζεις ειδοποίηση σε κάποιο calendar αν χρησιμοποιείς!
Έτσι το έχασα και εγώ μία φορά και από τότε είδοποίηση... 😉

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

rcs δεν έχει χρέωση;;;;

Όχι

 

10 minutes ago, Teiresias_ said:

Δεν ξέρω αν συμβαίνει σε γενικότερο πλαίσιο αλλά εγώ έκανα μία υπεύθυνη δήλωση στο gov και με ρώτησε αν θέλω να μ στείλει sms με τον κωδικό ή να το κάνω μέσω του gov wallet και το έκανα από το wallet.

Απλώς πληροφοριακά!

Μόνο σε υπεύθυνες δηλώσεις. Το ειχα κάνει και εγώ. Στα υπόλοιπα θέλει με sms όμως. 

Edited by dasnowy

Nova Mobile Business Unlimited + Vodafone CU

Link to comment
Share on other sites

Προς ενημέρωση όλων (και ελπίζω να συνέβη μόνο σε μένα): νούμερο CU που πέρασε το 4μηνο απο την τελευταία ανανέωση (και είχε έτοιμο cash back) δεν μπορεί να μπει σε myvodafone app, cu app, big bang app. Με άλλα λόγια δεν μπορώ να κάνω cash back και όλοι οι κρύσταλλοι που είχα σε εκείνο το νουμερο (6ψηφιο νουμερο) αχρηστεύτηκαν...

Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, konstantinos77 said:

...
(Εγώ απορώ γιατί πουλάνε ακόμα πακέτα sms και γιατί τα έχουν τόσο Πανάκριβα αν δεν έχεις πακέτο... 😂😂)

Μην απορείς. Η μεγάλη μου κόρη στέλνει τουλάχιστον 300/μήνα. Δεν έχουν όλοι οι συμφοιτητές-φίλοι της δεδομένα.
Της έβαζα το πακέτο με τα 300 sms/3€. Μετά την πήγα liquid οπότε ήταν λίγο φθηνότερα κ δεν χρειαζόταν να έχω το νου μου μη τελειώσουν. Σε λίγο με την κατάργηση του liquid φτου κ από την αρχή.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι φυσιολογικό. Εμενα νουμερο με ληξη υπολοιπου απο Νοέμβριο πηρε προσφατα φραγή,αλλά το βλέπω κανονικά. Μηπως παίζει αλλη δυσλειτουργία

9 minutes ago, VIPdriver said:

Προς ενημέρωση όλων (και ελπίζω να συνέβη μόνο σε μένα): νούμερο CU που πέρασε το 4μηνο απο την τελευταία ανανέωση (και είχε έτοιμο cash back) δεν μπορεί να μπει σε myvodafone app, cu app, big bang app. Με άλλα λόγια δεν μπορώ να κάνω cash back και όλοι οι κρύσταλλοι που είχα σε εκείνο το νουμερο (6ψηφιο νουμερο) αχρηστεύτηκαν...

 

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kmpatra said:

Δεν είναι φυσιολογικό. Εμενα νουμερο με ληξη υπολοιπου απο Νοέμβριο πηρε προσφατα φραγή,αλλά το βλέπω κανονικά. Μηπως παίζει αλλη δυσλειτουργία

 

Δεν συμπεριφέρονται όλα το ίδιο. Εγώ έχω  νούμερο που στο 3μηνο πήρε φραγή και άλλο που στο 6μηνο δουλεύει κανονικά.

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνοι,εγω βλέπω μη φυσιολογικό να μην λειτουργεί το app,εστω και στην περιοδο φραγής.

17 minutes ago, VIPdriver said:

Προς ενημέρωση όλων (και ελπίζω να συνέβη μόνο σε μένα): νούμερο CU που πέρασε το 4μηνο απο την τελευταία ανανέωση (και είχε έτοιμο cash back) δεν μπορεί να μπει σε myvodafone app, cu app, big bang app. Με άλλα λόγια δεν μπορώ να κάνω cash back και όλοι οι κρύσταλλοι που είχα σε εκείνο το νουμερο (6ψηφιο νουμερο) αχρηστεύτηκαν...

Η τελευταία κανονική ανανέωση (εκτος cashback) πότε ήταν?

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, kmpatra said:

Συμφωνοι,εγω βλέπω μη φυσιολογικό να μην λειτουργεί το app,εστω και στην περιοδο φραγής.

Όταν μιλάμε για την vod η λέξη φυσιολογικό χάνει τη σημασία της.
Όμως συμφωνώ μαζί σου. Μόλις μπήκα κανονικά στο cu app του αριθμού μου που έχει φραγή. Κάτι άλλο θα συμβαίνει.

Link to comment
Share on other sites

Απλά να προσεχετε, οσοι συντηρειτε νουμερο με κασμπακ, να το κανετε πριν ληξει το 3μηνο, ωστε να μην παθετε αυτο που επαθα εγω.

Και μιας και μιλαμε για σμσ, δεν δεχεται ούτε σμσ. Εννοειται δεν εχει φτασει στο 12μηνο ο αριθμος.

8 minutes ago, kmpatra said:

Συμφωνοι,εγω βλέπω μη φυσιολογικό να μην λειτουργεί το app,εστω και στην περιοδο φραγής.

Η τελευταία κανονική ανανέωση (εκτος cashback) πότε ήταν?

Πριν το 12μηνο

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, dimitroula10 said:

Λέω αν δεν θέλεις να μπλέξεις με τέτοια. Ούτε σμαρτφον χρειάζεται. Απλώς ένα παλιό κινητό για ΣΜΣ. Τι κόλλημα κι αυτό με το cu.😄

Να μην μπλέξει με cashback, αλλά να μπλέξει με τα sms, παλιές συσκευές και voip;  🤣🤣

2 ώρες πριν, minast said:

Οι περισσότερες διαδικασίες του Δημοσίου

Ποιες ακριβώς; Στο gov πχ που διαβάζω, δεν ζήτησε ποτέ

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Σήμερα είναι η 8η μέρα ρε'συ...
Να βάζεις ειδοποίηση σε κάποιο calendar αν χρησιμοποιείς!
Έτσι το έχασα και εγώ μία φορά και από τότε είδοποίηση... 😉

Όχι φίλε μου ήταν η έβδομη, διότι 25+7=32 βγάζω 30 που έχει ο Απρίλης άρα μπορούσα μέχρι και 2/5... Αλλα μάλλον το πάνε ακριβώς στην ώρα και δευτερόλεπτα κάτι το οποίο δεν μπορώ να δω μέσα στην εφαρμογή. Μπορούσα στην απόδειξη πληρωμής αλλά βαρέθηκα. Θα βάζω ειδοποίηση ναι .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Inevar said:

Όχι φίλε μου ήταν η έβδομη, διότι 25+7=32 βγάζω 30 που έχει ο Απρίλης άρα μπορούσα μέχρι και 2/5... Αλλα μάλλον το πάνε ακριβώς στην ώρα και δευτερόλεπτα κάτι το οποίο δεν μπορώ να δω μέσα στην εφαρμογή. Μπορούσα στην απόδειξη πληρωμής αλλά βαρέθηκα. Θα βάζω ειδοποίηση ναι .

Ξεκινάει να μετράει από την ημέρα που έβαλες κάρτα (25).
Μέτρα σε ένα ημερολόγιο τις ημέρες.
Ήταν μέχρι χθες, η έβδομη μέρα.
Σήμερα είναι η όγδοη.

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, konstantinos77 said:

Ξεκινάει να μετράει από την ημέρα που έβαλες κάρτα (25).
Μέτρα σε ένα ημερολόγιο τις ημέρες.
Ήταν μέχρι χθες, η έβδομη μέρα.
Σήμερα είναι η όγδοη.

Κακώς δεν έπρεπε , με λίγα λόγια η πρώτη μέρα έπρεπε να ολοκληρώνεται με το πέρας το 24ωρου , δηλαδή τα ξημερώματα της 26ης Απρίλη . Παρόλα αυτά ευχαριστώ .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Inevar said:

Κακώς δεν έπρεπε , με λίγα λόγια η πρώτη μέρα έπρεπε να ολοκληρώνεται με το πέρας το 24ωρου , δηλαδή τα ξημερώματα της 26ης Απρίλη . Παρόλα αυτά ευχαριστώ .

Ναι μωρέ, μπορεί εσύ να το ενεργοποίησες πχ στις 23:55 της 25ης.
Μόνο στο Shake το μετράει με με την ημέρα της ενεργοποίησης.
Ευτυχώς κάνει το αντίθετο σε όλα τα άλλα πακέτα της, θα έχεις "όφελος" ανάλογα με την ώρα που το έχεις ενεργοποιήσει, μπορεί και κοντά στο εικοσιτετράωρο όφελος, γιατί σου δίνει μέχρι και το τέλος της επόμενης μέρας από την προηγούμενη που ήταν η διάρκεια του πακέτου.
Και το προτιμώ, από το να μετράει λεπτά όπως κάνει η πράσινη.
Τουλάχιστον γνωρίζω ότι στο τέλος της συγκεκριμένης μέρας λήγει το πακέτο που έχω ενεργοποιήσει. 😉

Edited by konstantinos77
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, konstantinos77 said:

Ναι μωρέ, μπορεί εσύ να το ενεργοποίησες πχ στις 23:55 της 25ης.
Μόνο στο Shake το μετράει με με την ημέρα της ενεργοποίησης.
Ευτυχώς κάνει το αντίθετο σε όλα τα άλλα πακέτα της, θα έχεις "όφελος" ανάλογα με την ώρα που το έχεις ενεργοποιήσει, μπορεί και κοντά στο εικοσιτετράωρο όφελος, γιατί σου δίνει μέχρι και το τέλος της επόμενης μέρας από την προηγούμενη που ήταν η διάρκεια του πακέτου.
Και το προτιμώ, από το να μετράει λεπτά όπως κάνει η πράσινη.
Τουλάχιστον γνωρίζω ότι στο τέλος της συγκεκριμένης μέρας λήγει το πακέτο που έχω ενεργοποιήσει. 😉

Συμφωνώ και πάντα σου στέλνει αναλυτικό μήνυμα για το πότε λήγει το πακέτο σου

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, konstantinos77 said:

Ναι μωρέ, μπορεί εσύ να το ενεργοποίησες πχ στις 23:55 της 25ης.
Μόνο στο Shake το μετράει με με την ημέρα της ενεργοποίησης.
Ευτυχώς κάνει το αντίθετο σε όλα τα άλλα πακέτα της, θα έχεις "όφελος" ανάλογα με την ώρα που το έχεις ενεργοποιήσει, μπορεί και κοντά στο εικοσιτετράωρο όφελος, γιατί σου δίνει μέχρι και το τέλος της επόμενης μέρας από την προηγούμενη που ήταν η διάρκεια του πακέτου.
Και το προτιμώ, από το να μετράει λεπτά όπως κάνει η πράσινη.
Τουλάχιστον γνωρίζω ότι στο τέλος της συγκεκριμένης μέρας λήγει το πακέτο που έχω ενεργοποιήσει. 😉

Ναι αυτό με τα πακέτα το έχω παρατηρήσει και φυσικά είναι μεγάλο πλεονέκτημα !

Συνεχιζουμε με νέες εκπλήξεις από την βόνταφον .

Πάθος Αξιοπρέπεια Σεβασμός από το 1 9 6 6

 

 

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...