Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έπαιξα τα "ρεστα" μου μπας και δωσει τις προσφορές της ανανέωσης που ειχα δείξει παραπάνω αλλά δεν... τουλάχιστον μέχρι στιγμής. Δεν θα επιχειρήσω ανανέωση από 8 και πάνω μιας και δεν ξέρω την συνέχεια μετά την κατάργηση του liquid, αν φυγω δεν θέλω να πετάξω το υπολοιπο...

Edit Άκυρο μόλις ήρθε η μία, σιωπηλά

5000' + 976,56 gb

Για 20 μερες

Είναι η τελευταία χρονικά που είχε έρθει. Τώρα ό,τι άλλο έρθει από τις προηγούμενες ευπρόσδεκτο, κυρίως για τη διάρκεια των 30 ημερών, αφού η χρήση μου δεν θα είναι μεγάλη.

Η προσφορά των 20 ημερών έφυγε από το μενού  προσφορών, έμεινε η άλλη με τα 1.000 λεπτά και τα 30gb για 30 μέρες...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

επειδή το τσατ της vodafone πετάει χαρταετό εδώ και μια ώρα, θα ρωτήσω τους γκουρού.

Έκανα σήμερα εγγραφή σε ιδιωτικό ΙΕΚ για diploma ενός έτους - δικαιουμαι τίποτα απο φοιτητικές προσφορές (κυρίως ASDL)? Από το ΙΕΚ μου είπαν ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα, επειδή είναι Δια Βίου Μάθησης, δεν είναι από τα "κανονικά" που με καθιστούν "κανονικό" σπουδαστή οπότε το μόνο χαρτί που έχω είναι το ποσό που θα πληρώνω/μήνα. Είναι αυτό δικαιολογητικό?

 

spacer.png& άλλα που δεν φαίνονται =(

myName: Γιαννης

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ParafronGR said:

επειδή το τσατ της vodafone πετάει χαρταετό εδώ και μια ώρα, θα ρωτήσω τους γκουρού.

Έκανα σήμερα εγγραφή σε ιδιωτικό ΙΕΚ για diploma ενός έτους - δικαιουμαι τίποτα απο φοιτητικές προσφορές (κυρίως ASDL)? Από το ΙΕΚ μου είπαν ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα, επειδή είναι Δια Βίου Μάθησης, δεν είναι από τα "κανονικά" που με καθιστούν "κανονικό" σπουδαστή οπότε το μόνο χαρτί που έχω είναι το ποσό που θα πληρώνω/μήνα. Είναι αυτό δικαιολογητικό?

 

Γκουρού δεν υπάρχουν εδώ μέσα, εδώ και αρκετά χρόνια...
Τους πάτησε το τρένο... 😋😉
Κυκλοφορούν κάτι μαϊμούδες... Γκουρού... 😉
Λοιπόν αυτό που γνωρίζω και μπορώ να σου πω ώστε να σε βοηθήσω είναι να ζητήσεις από το ΙΕΚ "βεβαίωση σπουδών", αν θυμάμαι καλά έτσι ονομάζεται.
Με αυτό μπορείς να βγάλεις πχ φοιτητικό σε κινητή τηλεφωνία, λογικά θα μπορείς και ADSL.
Ψάξ'το μήπως μπορείς να το εκδώσεις και ψηφιακά και άμεσα, γιατί κάτι είχε πάρει το μάτι μου ότι ενεργοποίησαν μία τέτοια υπηρεσία.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, ParafronGR said:

επειδή το τσατ της vodafone πετάει χαρταετό εδώ και μια ώρα, θα ρωτήσω τους γκουρού.

Έκανα σήμερα εγγραφή σε ιδιωτικό ΙΕΚ για diploma ενός έτους - δικαιουμαι τίποτα απο φοιτητικές προσφορές (κυρίως ASDL)? Από το ΙΕΚ μου είπαν ότι το συγκεκριμένο πρόγραμμα, επειδή είναι Δια Βίου Μάθησης, δεν είναι από τα "κανονικά" που με καθιστούν "κανονικό" σπουδαστή οπότε το μόνο χαρτί που έχω είναι το ποσό που θα πληρώνω/μήνα. Είναι αυτό δικαιολογητικό?

 

Αν είσαι σε πρόγραμμα σπουδών δικαιούσαι.

Αν είσαι σε πρόγραμμα κατάρτισης, όχι, εκτός αν στο δώσουν κατ εξαίρεση.

Υπάρχουν πακέτα και ADSL και VDSL και καρτοκινητά για τους φοιτητές.

Ρώτα ξανά τι δικαιολογητικό μπορούν να σου χορηγήσουν, πάρτο και μετά κάνε αίτηση στο ανάλογο πρόγραμμα που σε ενδιαφέρει.

Όλα είναι στη σελίδα του CU.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, GREGORYMO said:

Ενεργοποίησα το δώρο Πάσχα αλλά δεν 'φαίνεται' η ενεργοποίηση.

Έχει ενεργοποιήσει κανείς με cashback να δούμε αν γίνεται?

Μόλις το ενεργοποίησα με cashback🙂

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, spoulk said:

Μόλις το ενεργοποίησα με cashback🙂

μολις το ενεργοποιησα σε κινητο που δεν εχω βαλει ποτε καρτα, μονο τα ρεστα μου

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

21 ώρες πριν, sou_d said:

Και έψαχνα στους κανόνες για αυτό. Ωραίος, θενξ!

Κάτι παίζει εδώ...

https://www.facebook.com/share/MdPXjqPZJvMJr9qk/

Screenshot_2024-04-25-18-20-05-19_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Αδέρφια!!! Ισχύει!!!!

Screenshot_2024-04-26-15-38-00-21_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Screenshot_2024-04-26-15-38-06-38_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν εχεις παρει 50. Εχεις 1 tb και 5000' για 20 μέρες.

Άλλη προσφορά ανανέωσης αυτή.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, kmpatra said:

Δεν εχεις παρει 50. Εχεις 1 tb και 5000' για 20 μέρες.

Άλλη προσφορά ανανέωσης αυτή.

Την ενεργοποίησα πιο μετά εκείνη. Περιμένω και θα ενημερώσω πάλι

11 minutes ago, kmpatra said:

Δεν εχεις παρει 50. Εχεις 1 tb και 5000' για 20 μέρες.

Άλλη προσφορά ανανέωσης αυτή.

Επίσης, δεν ανανέωσα. Απλώς έβαλα τον αριθμό μου στο link

22 ώρες πριν, sou_d said:

Τι έχουμε εδώ παίδες;

https://www.facebook.com/share/p/eanoDBT4KpAqpYKe/

Screenshot_2024-04-25-17-21-21-19_a23b203fd3aafc6dcb84e438dda678b6.jpg

Σε αυτό αναφέρομαι αρχικά

Link to comment
Share on other sites

Για το smartpocket (εκτός Liquid πλέον), χρειάζεται ανανέωση υπολοίπου 15 ευρώ ΚΑΙ πακέτο τουλάχιστον 6 ευρώ όπως γράφει; Ή το πακέτο δεν ισχύει;

Link to comment
Share on other sites

Γίνονται όσα γίνονται τελευταία στην vodafone, έχουν βαλθεί να μας τρελάνουν κιόλας, λες κ έχουμε διάθεση να παίζουμε. 

Μου έρχεται προσφορά "μόνο για σένα" 1000 λεπτά + 30 gb για ένα μήνα με μια ανανέωση μέχρι 27 Απριλίου στον 2ο αριθμό που έχω. Κάνω ανανέωση εχθές 26 Απριλίου, κ μου έρχεται άλλη προσφορά (άλλα λεπτά κ Gb για 20 μέρες). Δεν με νοιάζει τόσο η ποσότητα, όσο η διάρκεια γιατί δεν τον χρησιμοποιώ τον αριθμό κ πολύ, απλά θέλω να έχω δεδομένα για τη δουλειά.

Επικοινωνώ με τσατ εχθές, "θα το προωθήσουν" κ με πετάνε εκτός τσατ επί τόπου. Δεν αλλάζει κάτι. Επικοινωνώ κ σημερα, πάλι "θα το προωθήσουν" (άλλη υπάλληλος) κ πάλι με αποσυνδέει στα μούτρα.

Δεν έχει αλλάξει τίποτα ακόμα. Συγγνώμη, αλλά έχουμε κ δουλειές. Ή λειτουργήστε υπεύθυνα, ή κλείστε το.

Link to comment
Share on other sites

 δυστυχώς έγινε και σε μένα οπως ανεφερα ποο πισω,εγώ βέβαια είχα κάνει ανανέωση με cashback, είχα και τις δύο προσφορές που μου ήρθαν, αλλά αποδόθηκε μόνο αυτή με τις 20 ημέρες... Δυστυχώς αποδεικνύεται για άλλη μία φορά ότι τα συστήματά τους είναι αλλού για αλλού...

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, kmpatra said:

Δυστυχώς αποδεικνύεται για άλλη μία φορά ότι τα συστήματά τους είναι αλλού για αλλού...

καλα τα λετε παιδες αλλα οτι ειναι τζαμπα καλο ειναι.... :)

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, jaranor said:

Γίνονται όσα γίνονται τελευταία στην vodafone, έχουν βαλθεί να μας τρελάνουν κιόλας, λες κ έχουμε διάθεση να παίζουμε. 

Μου έρχεται προσφορά "μόνο για σένα" 1000 λεπτά + 30 gb για ένα μήνα με μια ανανέωση μέχρι 27 Απριλίου στον 2ο αριθμό που έχω. Κάνω ανανέωση εχθές 26 Απριλίου, κ μου έρχεται άλλη προσφορά (άλλα λεπτά κ Gb για 20 μέρες). Δεν με νοιάζει τόσο η ποσότητα, όσο η διάρκεια γιατί δεν τον χρησιμοποιώ τον αριθμό κ πολύ, απλά θέλω να έχω δεδομένα για τη δουλειά.

Επικοινωνώ με τσατ εχθές, "θα το προωθήσουν" κ με πετάνε εκτός τσατ επί τόπου. Δεν αλλάζει κάτι. Επικοινωνώ κ σημερα, πάλι "θα το προωθήσουν" (άλλη υπάλληλος) κ πάλι με αποσυνδέει στα μούτρα.

Δεν έχει αλλάξει τίποτα ακόμα. Συγγνώμη, αλλά έχουμε κ δουλειές. Ή λειτουργήστε υπεύθυνα, ή κλείστε το.

Ήταν πολύ χειρότερη προσφορά; Από περιέργεια, καθαρά, όχι ότι αναιρεί το πόσο ανίκανοι είναι.

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G + CU (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

Εδώ και μία εβδομάδα περίπου μου είναι αδύνατον να πάρω κωδικό για e-food. Αναφέρομαι στο κωδικό από τα "φανταστικά offers". Κάθε φορά μου πετάει ότι έχουν εξαντληθεί και να δοκιμάσω αύριο.

Έχω δοκιμάσει στις 12:00 το βράδυ ακριβώς όταν αλλάζει η μέρα και πάλι τα ίδια. Σε επικοινωνία με το chat μου είπαν ότι οι κωδικοί εξαντλούνται σε δευτερόλεπτα κάθε φορά.

Link to comment
Share on other sites

Ε, με τέτοια συμπεριφορά, 4 νούμερα στην οικογένεια, και οι 4 θα πάμε κι εμείς αλλού για αλλού όμως. Υπομονή κάναμε με το χαλια σήμα, αν είναι να πληρώνουμε κιόλας χωρίς τη σωστή εξυπηρέτηση, ποιο το νόημα...

Προφανώς για προωθηθεί η "προσφορά" με τα 12,70 ευρώ το κάνουν...

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, gpapas640 said:

Εδώ και μία εβδομάδα περίπου μου είναι αδύνατον να πάρω κωδικό για e-food. Αναφέρομαι στο κωδικό από τα "φανταστικά offers". Κάθε φορά μου πετάει ότι έχουν εξαντληθεί και να δοκιμάσω αύριο.

Έχω δοκιμάσει στις 12:00 το βράδυ ακριβώς όταν αλλάζει η μέρα και πάλι τα ίδια. Σε επικοινωνία με το chat μου είπαν ότι οι κωδικοί εξαντλούνται σε δευτερόλεπτα κάθε φορά.

ναι ετσι ειναι, και εγω προσπαθω στο 12,00,01 και τσιφος

μαλλον τελειωσαν γενικως

βεβαια καποια στιγμη καταφερα και πηρα 3 κωδικους απο 3 νουμερα αλλα αυτο ηταν πριν μερες

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Να αναφέρω επίσης ότι τελικα μπήκε φραγή σε ένα νούμερο το οποίο είχα πάρει το καλοκαίρι και το οποίο είχε μηδενίσει τον Νοέμβριο. Εξακολουθούσε να λαμβάνει κλήσεις και sms σίγουρα ως τις αρχές του μήνα.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, kmpatra said:

Να αναφέρω επίσης ότι τελικα μπήκε φραγή σε ένα νούμερο το οποίο είχα πάρει το καλοκαίρι και το οποίο είχε μηδενίσει τον Νοέμβριο. Εξακολουθούσε να λαμβάνει κλήσεις και sms σίγουρα ως τις αρχές του μήνα.

τελικα ανοικτο για εναν χρονο με την ληξη το αφηνουν μονο στην Νοva 😞

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

34 minutes ago, MIKU said:

Ήταν πολύ χειρότερη προσφορά; Από περιέργεια, καθαρά, όχι ότι αναιρεί το πόσο ανίκανοι είναι.

900+ gb + 5000 λεπτά για 20 μέρες, (δεν ήρθε sms για αυτην, αλλά αυτήν μου έδωσαν), ενώ έκανα ανανέωση για 30 gb + 1000 λεπτά (που μου ήρθε το sms)

Για μένα είναι σαν να έχω απεριόριστα σ αυτό το νούμερο, οπότε προφανώς παίζει ρόλο η χρονική διάρκεια, όχι η ποσότητα

34 minutes ago, HEO said:

καλα τα λετε παιδες αλλα οτι ειναι τζαμπα καλο ειναι.... 🙂

Όχι φίλε, αν ήξερα ότι είναι για 20 ημέρες δεν θα έκανα ανανέωση. Εμένα μου ήρθε sms με προσφορά για 30 ημέρες, όχι 20.

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να υπήρχε στην εφαρμογή όμως διαθέσιμη και η άλλη προσφορά. Σε μένα υπήρχαν και οι δύο αλλά είχαν έρθει και οι δύο και με sms.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...