Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

1 minute ago, kalitexnis_g said:

Το λέει γιατί έμεινε μόνο το efood στο smart pocket.. και ακόμα κλαίει η γάτα μας..

Ο δικός μου γάτος δεν έκλαψε 

Link to comment
Share on other sites

Just now, VIPdriver said:

Υποτίθεται για οικονομία είναι το λικουιντ, όχι για να βάζουμε 15ε κάθε μήνα. Όπως κατάλαβες, τα σουβλάκια ήταν το δόλωμα...

Τώρα σοβαρά.. θεωρώ πιο οικονομικό να βάζω κάρτα της οποίας ολόκληρο το ποσό μπορώ να το φάω στο efood. Καταλαβαίνω το σκεπτικό σου αλλά δεν είναι πιο οικονομικό για εμένα καθώς ούτως ή άλλως θα τα έδινα στο efood.

Δεν είναι κακό να έχουμε διαφορετικές συνήθειες.

Δεν αναγκάζομαι σε παραγγελίες λόγω CU.

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, kalitexnis_g said:

Το λέει γιατί έμεινε μόνο το efood στο smart pocket.. και ακόμα κλαίει η γάτα μας..

Όχι βέβαια, το λέω διότι αποδείχθηκε ότι για να πάρει κάποιος όλα αυτά που έλεγε ο blizard θα πρέπει να βάζει 15ε κάθε μήνα και όχι κάθε 2 μήνες όπως παραπλανητικά άφησε να εννοηθεί... 

Link to comment
Share on other sites

Μια αλλαγή που παρατήρησα είναι σε κωδικό cu around Adidas, η έκπτωση από 25% μειώθηκε σε 15%

8 minutes ago, aektzhs 1 said:

Προσωπική μου άποψη:η κλασική καρτοκινητή είναι η καλύτερη 

Απτό liquid εννοείς?

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Alexandros201285 said:

Μια αλλαγή που παρατήρησα είναι σε κωδικό cu around Adidas, η έκπτωση από 25% μειώθηκε σε 15%

Το αλλάζουνε συνέχεια αυτό

Link to comment
Share on other sites

Πότε είχε πέντε ευρώ το σταθερό και δεν το θυμάμαι;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 20/1/2024 at 4:40 ΜΜ, kokalo said:

Σήμερα έκανα ενεργοποίηση ένα νέο νούμερο CU για να δω πως είναι από πλευράς δικτύου με προοπτική να μεταφέρω σύντομα άλλα 5 νούμερα σε CU - Liquid.

Η πρώτη εντύπωση απογοητευτική. Ενώ πήρα την προσφορά με τα 13€ κουπόνι για το efood, με το που το ενεργοποίησα άρχισαν να πέφτουν βροχή τα μηνύματα για δώρα λεπτά ομιλίας, ΜΒ, SMS κλπ.

Γρήγορα συνειδητοποίησα ότι δεν ήταν δώρα αλλά αυτόματη ενεργοποίηση του πακέτου CU MeApOla 11.5 το οποίο φυσικά μου ροκάνισε το υπόλοιπο στα 5,32€.

Μετά από ένα διάλογο στο chat, όπου ζήτησα την απενεργοποίηση του πακέτου και την ακύρωση των δώρων, μου είπαν, εν συντομία, ότι "Η προσφορά δεν ακυρώνεται καθώς είναι στους όρους κύριε και κουμπωμένη στη SIM". Μάλιστα μου υπέδειξε και το σημείο που ήταν επιμελώς κρυμμένη αυτή η αναφορά, ότι δηλαδή την πρώτη φορά η ενεργοποίηηση γίνεται αυτόματα.

Αφού ζήτησα να επικοινωνήσει μαζί μου προϊστάμενος αλλιώς θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ κλείσαμε χωρίς αποτέλεσμα.

Κι ερωτώ:

Συνέβη σε κάποιον άλλο αυτό και πως το αντιμετώπισε?

Τι μου προτείνετε να κάνω? Μου φαίνεται απίστευτο να σε παραπλανούν μπροστά στα μούτρα σου και να μην έχουν καμία διάθεση να εξυπηρετήσουν.

Άσε που, το κυριότερο, δεν βλέπω και την επιλογή για Liquid που ήταν και ο αρχικός σκοπός μεταξύ άλλων.

Πολύ στραβή αρχή.

Στα πλαίσια της δίκαιης αντιμετώπισης, αλλά και με πνεύμα αντικειμενικότητας και όχι οπαδισμού 😉

Αφού επί 6 ημέρες δεν επικοινώνησε κανένας προϊστάμενος μαζί μου επί 6 ημέρες, ετοίμασα ένα αναλυτικό και πλήρως επιχειρηματολογημένο σεντονάκι και το έστειλα αρχικά σε ένα email που βρήκα για την εξυπηρέτηση πελατών. Τζίφος! Άμεσα μου ήρθε απάντηση ότι δεν μπορώ να στείλω email και πρέπει να χρησιμοποιήσω το chat. 

1o φάουλ μιας και το σεντόνι ήταν 3 γεμάτες σελιδούλες (!) και περιείχε screenshots από τις σελίδες που έκανα την ηλεκτρονική παραγγελία και αποδείκνυε την απόκρυψη της αυτόματης ενεργοποίησης η οποία συνέβη και στο chat δεν έπαιρνε τις φωτογραφίες, χώρια που έπρεπε να το στέλνω παράγραφο παράγραφο μιας και είχε περιορισμό χαρακτήρων.

Κάνω την πρώτη απόπειρα στο chat και αφού έχω στείλει 2-3 παραγράφους, ο υπάλληλος ΜΟΥ ΕΚΛΕΙΣΕ ΤΟ CHAT ΣΤΑ ΜΟΥΤΡΑ...!! 2ο Φάουλ και πολύ χοντρό αυτή την φορά μιας και ούτε μου ήρθε η συνομιλία μέσω email όπως είχα ζητήσει, ούτε πρόλαβα να κρατήσω όνομα υπαλλήλου. Το αφήνω σε εσάς το γιατί συνέβη αυτό.

Με πολλά νεύρα ξεκινάω στο καπάκι 2ο chat όπου με πολύ κόπο έστειλα ένα ένα τα κομμάτια της καταγγελίας (καμιά 25αρια στο σύνολο) και έτσι έκανα την υποβολή της καταγγελίας, έστω και με κόπο. Ευτυχώς αυτή η συνομιλία καταγράφηκε και μου ήρθε και με email.

Ετοιμάζω αμέσως δεύτερη καταγγελία σε Word (για να μπορώ να την στείλω χωρίς αναμονή και πριν μου κλείσουν το chat) που ζητώ εξηγήσεις για την μη δυνατότητα να σταλεί η όποια καταγγελία με email, αλλά κυρίως για την ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΗ συμπεριφορά του υπαλλήλου που έκλεισε το chat χωρίς εξήγηση, προετοιμάζοντας το έδαφος για 2η καταγγελία για παρεμπόδιση της απρόσκοπτης επικοινωνίας με τους πελάτες, ζητώντας παράλληλα την απόδοση «μοναδικού αριθμό αναφοράς» (αριθμός ταυτοποίησης), για αυτό το ξεχωριστό αίτημα – καταγγελία, όπως ακριβώς προβλέπεται από τις διαδικασίες της ΕΕΤΤ.

Δεν ξέρω πόσα δευτερόλεπτα πέρασαν (προφανώς είχαν ήδη διαβάσει και διαβιβάσει την πρώτη καταγγελία για παραπλάνηση) και με παίρνει τηλέφωνο ένας ευγενέστατος (πρέπει να ομολογήσω) προϊστάμενος, ο οποίος αφού πρώτα με ενημέρωσε για την ακύρωση του πακέτου που ενεργοποίησαν αυτόματα και την επιστροφή του σχετικού ποσού στην κάρτα, μου ζήτησε με πολύ ευγενικό τρόπο πολλές φορές συγγνώμη και άκουσε με προσοχή, όλα όσα είχα να πω (πάντα σε κόσμιο τρόπο) παραδεχόμενος όλα τα λάθη που υπάρχουν στην ιστοσελίδα, την κάκιστη αρχική εξυπηρέτηση του chat, την αδράνεια και αμέλεια τόσων ημερών μέχρι να επικοινωνήσουν μαζί μου, τον ΑΠΑΡΑΔΕΚΤΟ τρόπο με τον οποίο μου έκλεισε το chat ο υπάλληλος και πολλά άλλα. Αφού του εξήγησα ότι εξυπηρέτηση πελατών είναι όσα έκανε και είπε ο ίδιος και όχι η αντιμετώπιση των υφισταμένων του, του είπα ότι φυσικά και δεν ήταν θέμα χρημάτων αλλά θέμα αρχής και ξεκάθαρων όρων ενημέρωσης και χρέωσης των συνδρομητών.

Τα θέτω όλα αυτά υπόψιν σας και τα συμπεράσματα δικά σας.

Γιατί δεν πρέπει να γινόμαστε ποτέ φανατικοί οπαδοί οποιασδήποτε εταιρίας.

Συγγνώμη για το σεντόνι το οποίο δεν συνηθίζω αλλά ούτε προτιμώ.

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

Πολύ περίεργο για την εταιρεία που έχει τα πρωτεία στην εξυπηρέτηση πελατών.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, aektzhs 1 said:

Yes,of course

Το πλεονέκτημα που έχει για μένα το liquid είναι πχ όταν μπορείς να βγάλεις 60 μέρες και να έχεις ομιλία η data, ενώ στο κλασσικό το εκάστοτε πακέτο έχει διάρκεια 30 μέρες, το δεύτερο μήνα δεν έχεις τπτ. 

 

9 minutes ago, aektzhs 1 said:

 

 

Edited by Alexandros201285
Link to comment
Share on other sites

Εδώ εγώ που ρώτησα το πολύ απλό "αν υπάρχει δυνατότητα να πάρω νέο πακέτο CU χωρίς ενσωματωμένη προσφορά" μου το κλείσανε στη μάπα 2 διαφορετικοί υπάλληλοι.

Και μάλιστα η δεύτερη πήγε να καλύψει τον πρώτο μιλώντας για τεχνικό πρόβλημα και μετά μου το έκλεισε κι αυτή!! 😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, p_k said:

Πολύ περίεργο για την εταιρεία που έχει τα πρωτεία στην εξυπηρέτηση πελατών.

Το περιέγραψα ως θετικό αλλά και αρνητικό μαζί.

Δίδαγμα για όσους τα βλέπουν όλα φανταστικά, αλλα και για αυτούς που τα παρουσιάζουν όλα χάλια.

Ποτέ δεν είναι μόνο άσπρο ή μόνο μαύρο. Συνήθως είναι κάποια από τις αποχρώσεις του γκρι (και σίγουρα πάνω από 50).

Δεν αμφισβητώ την πραγματικά ΠΟΛΥ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ κατάσταση του Liquid, στο οποίο θα φέρω 5 κινητά της οικογένειας. 

Αλλά το σωστό θα πρέπει να λέγεται σε κάθε περίπτωση.

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, glofiish said:

Τι έσκασε;Σοβαρά ρωτάω .Πέρα από το Σμαρτ ποκετ έγινε κάτι άλλο που το έχασα 

Ειναι μεγάλη ζημιά αυτο όταν σταματήσει το e-fresh ... ακόμα δουλέυει και θα χαλάσω τα λεφτα γιατι μετά θα εισαι περιορισμένος στο e-food που είναι καταστροφή .
Θα γίνει ΄όπως το box και το wolt που σε αναγκάζουν με κουπόνια να παιρνεις συγκεκριμένες μερες ακόμα και κάθε 3 για να μην τοχάσεις, ενω μέχρι τώρα ήταν απλά τέλειο το σύστημα της vodafone που έπαιρνες πραγματικα όποτε ήθελες σε καλυτερες τιμές, και οτι εμενε το εκανες σουπερ μαρκετ

Ελπίζω να βάλουν προιόντα σύντομα στο big bang αλλλα το σουπερμαρκετ ήταν τέλειο ... τραγικό που το κράτος δεν εκοψε το φόρο τηλεφωνίας και αυξημενο φπα όταν αγοράζουμε προιόντα που κανονικά έχουν χαμηλότερο .. και τραγικό που τόσοι χαιρονται για αυτο.... υποθέτω θα χαίρονται με ότι κακό συμβαίνει 

29 minutes ago, p_k said:

Πότε είχε πέντε ευρώ το σταθερό και δεν το θυμάμαι;

Την εποχή που εκανες αστικό με 10-15 cent , σε δραχμές τότε  όσο διαρκεια ήθελες  ...  τώρα δεν έχουμε πάγιο αλλα βγαινει 6.5 ευρω το μήνα και η κληση ειναι τζαμπα . Αντί να χαιρόμαστε πολεμανε πολλοι για να παει  25 και 30 ευρω το μηνα και στα κινητα

52 minutes ago, Alexandros201285 said:

Μια αλλαγή που παρατήρησα είναι σε κωδικό cu around Adidas, η έκπτωση από 25% μειώθηκε σε 15%

Απτό liquid εννοείς?

To liquid είναι πιο φτηνό απο κάθε πακετο καρτοκινητης (6,5 το μηνα), και σου δίνεις πιο πολλά λεπτα/data απο πακέτα πολύ πιο ακριβά ... επίσης είναι τρομερά ευελικτο  
θετικό και οτι αν αποφασίσεις να παρεις ενα πακετο περισσότερων data για το τοκαλοκαίρο πχ το κάνεις τζαμπα απο τα λεφτά που έχεις μαζέψει  (δεν θα roll over, θα έχεις ομιλία κλπ) 
Φυσικά οτι υπόλοιπο μένει απο τα 13 ευρω το 2 μηνο το χαλας και σε e-food (δυστυχώς σε λίγο θα κοπει το e-fresh λογικα) ..  
Και επίσης μπορείς να έχεις 200gb και απεριόριστα σαβατοκύριακα και απεριοριστη ομιλία με 15 ευρω (μένει και κατι για 2 μερες ακόμα απεριοριστα)

16 minutes ago, kokalo said:

Το περιέγραψα ως θετικό αλλά και αρνητικό μαζί.

Δίδαγμα για όσους τα βλέπουν όλα φανταστικά, αλλα και για αυτούς που τα παρουσιάζουν όλα χάλια.

Ποτέ δεν είναι μόνο άσπρο ή μόνο μαύρο. Συνήθως είναι κάποια από τις αποχρώσεις του γκρι (και σίγουρα πάνω από 50).

Δεν αμφισβητώ την πραγματικά ΠΟΛΥ ΣΥΜΦΕΡΟΥΣΑ κατάσταση του Liquid, στο οποίο θα φέρω 5 κινητά της οικογένειας. 

Αλλά το σωστό θα πρέπει να λέγεται σε κάθε περίπτωση.

Εχεις απολυτα άδικο και λογικά  και τυπικά.. η συμπεριφορά σου σου φέρνει κερδη σου όσο πιο πολλά ζητάμε και όσο πιο πιεστικά , κυρίως απο αυτούς που μας προσφέρουν και μας βοηθανε , τοσο πιο πιθανό είναι να σου κανουν το χατήρι ακόμα και αν έχεις 100% αδικο . Θα γίνεις και εχθρός τους πιστευω αν δεν σε ικανοποιούν ασταματητα

1 ώρα πριν, VIPdriver said:

Υποτίθεται για οικονομία είναι το λικουιντ, όχι για να βάζουμε 15ε κάθε μήνα. Όπως κατάλαβες, τα σουβλάκια ήταν το δόλωμα...

Το LIQUID EINAI OIKONOMIA ...  σου ειπα πληρώνεις 1 ευρω 150 λεπτα που δεν υπάρχει πουθενα, και επίσης στα GB

Πχ αν βαλεις 13 ευρω το εξάμηνο όπως ειπα πριν (ή με cash back η αν βρεις τον τρόπο να το κανεις φοιτητικό - μην μας ζαλίσεις πως)  μπορεις να έχεις μέχρι 1500 λεπτα ομιλίας και 11 gb για 6 μηνες 

Τα σουβλάκια είναι εχτρα ... πχ αν σου αρκούν 100 λεπτα και 3 gb , μπορεις τον πρώτο απο τους 6 μηνες να πάρεις και 8-9 δωρεαν σουβλάκια τον πρώτο μήνα (οι κωδικοί κρατανε και αρκετές μερες αφου τους βγαλεις)

Καλυτερη τακτική να μην χαλάσεις σε σουβλάκια τίποτα απο τα 13 ευρω το 1ο εξάμηνο ... το 2ο εξάμηνο που θα ξαναβάλεις 13 ευρω και θα μπορεις να βγαλεις κωδικούς τότε χαλας ότι εμεινε απο παλια. Συνεχίζεις ετσι για το νεο εξάμηνο .

Αν δεν εχεις φοιτητικο και βαριέσαι το cashback, το κανεις καθε 2 μηνες με 13 ευρω και 11 απο αυτά σουβλάκια .. μακρια απο frog όσοι είσαστε κατω των 60 , χωρίς σμσ χωρις ιντερνετ, ουτε τζαμπα .  Γίνεσαι ανθρωπος που τα έχει ολα απο πολιτης Β κατηγοριας της cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ομάδα σήμερα με πήρε μια κοπέλα τηλέφωνο από το 013830 και μου είπε πως κερδησα στον διαγωνισμό με τους κρησταλους 1 χρόνο απεριόριστο ίντερνετ κ ομιλία μου είπε πως θα μου στείλουν email ποτέ θα ενεργοποιηθεί. Υπάρχει περίπτωση να είναι σπάμ? 

Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, bilis123456 said:

Καλησπέρα ομάδα σήμερα με πήρε μια κοπέλα τηλέφωνο από το 013830 και μου είπε πως κερδησα στον διαγωνισμό με τους κρησταλους 1 χρόνο απεριόριστο ίντερνετ κ ομιλία μου είπε πως θα μου στείλουν email ποτέ θα ενεργοποιηθεί. Υπάρχει περίπτωση να είναι σπάμ? 

Μπα  ...  εξάλλου δεν σου ζήτησαν στοιχεία κλπ για να φοβάσαι τιποτα... απο περεργια ειχες κρυσταλους  στο διαγωνισμό  η κερδισες με την απλη την συμμετοχη που ειναι για όλους χωρις να κανεις τπτ ?

Αν δεν απανταγες 2 φορές νομίζω θα το εχανες και παει στον επόμενο  .... είδα και εγω 2 κλήσεις απο 13830 πριν 10 μέρες όμως , ίσως ηταν το ιδιο αλλά ηταν σε sim που έχω για ιντερνετ 5g στην ταρατσα και δεν θα απαντούσα . Δεν το έχω και αναγκη εκει αφου είναι η καρτα με 10 ευρω δώρο βεβαια.

Περίμενα οτι θα τα έδιναν με την κλήρωση για τα μεγάλα δώρα στο τέλος του μήνα , αλλά φαίνεται αυτα τα εκαναν νωρίτερα !!

Με την ευκαιρία μια καλή ιδέα στο cu γενικά ειναι η dual σιμ .. εγω ειχα παρει με 7 ευρω μονο παλια , και αν βαλεις την μια σε παλιο κινητο χωρις ιντερνετ δουλευει για φωνη παραληλα και τα data στην αλλη (σε καλουν σε αυτη που ανοιξε τελευταια μονο , μπορεις να παρεις και απο τις μαζι ομως), για data σε 2 android πρεπει να εχεις κλειστη τελειως την μία και να επιλέγεις ετσι  

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, blizard said:


Φυσικά οτι υπόλοιπο μένει απο τα 13 ευρω το 2 μηνο το χαλας και σε e-food 

Να δει ο φίλος τις προϋποθέσεις λίγο...

1269470525_Screenshot_20240126_205945_MyCU.thumb.jpg.fa0202bdbbc964b58da7e958054ac3d7.jpg

Link to comment
Share on other sites

To whom it may concern:

- Όπως υπάρχουν τακτικοί χρήστες κινητών, έτσι υπάρχουν και τακτικοί χρήστες delivery.

- To efood δεν είναι μόνο για σουβλάκια. 😇

- Μέτρησα από περιέργεια πόσα κουπόνια smart pocket έχω εκδώσει τους τελευταίους 12 μήνες από τις 5 συνδέσεις CU που έχω γυρίσει σε liquid: 141 (!) =σχεδόν μέρα παρά μέρα. Σημ: τα κουπόνια καλύπτουν συνήθως τη μισή αξία της παραγγελίας μου, συνεπώς θα μπορούσα να εκδώσω ακόμα περισσότερα η μεγαλύτερης αξίας!

- Με κάθε κουπόνι smart pocket παίρνω συνήθως και 2gb, που τα χρησιμοποιώ. Μην το ξεχνάμε.

Ξέρω, δεν είμαι ο average χρήστης, αλλά είμαι και σίγουρος ότι δεν είμαι και μόνος. Ώρες-ώρες σκέφτομαι ότι το liquid φτιάχτηκε για μένα. Και στις 5 συνδέσεις έχω συνδρομή στα 15€ για τα απεριόριστα. 😉 (Θυμάμαι κάποτε πλήρωνα περισσότερα στο σύνολο, για ένα Red2 συμβόλαιο, με πολύ λιγότερα resources.... 🙄)

ΥΓ: Παίρνω delivery KAI από το box, όποτε έχει καλές προσφορές! 😎 

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, blizard said:

Εχεις απολυτα άδικο και λογικά  και τυπικά.. η συμπεριφορά σου σου φέρνει κερδη σου όσο πιο πολλά ζητάμε και όσο πιο πιεστικά , κυρίως απο αυτούς που μας προσφέρουν και μας βοηθανε , τοσο πιο πιθανό είναι να σου κανουν το χατήρι ακόμα και αν έχεις 100% αδικο . Θα γίνεις και εχθρός τους πιστευω αν δεν σε ικανοποιούν ασταματητα

Θα μου επιτρέψεις να εκτιμώ ιδιαίτερα την γνώση σου και την συνεισφορά σου στο θέμα....

Έμαθα πολλά από τις απαντήσεις σου.....

Αλλά μέχρι εκεί.... τίποτε παραπάνω δυστυχώς....

Κι ευτυχώς δηλαδή γιατί αλλιώς θα αισθανόμουν κι άσχημα....

Edited by kokalo

Στο στόμα του σκύλου....

Link to comment
Share on other sites

4 ώρες πριν, VIPdriver said:

Να δει ο φίλος τις προϋποθέσεις λίγο...

1269470525_Screenshot_20240126_205945_MyCU.thumb.jpg.fa0202bdbbc964b58da7e958054ac3d7.jpg

Μέχρι τις 20 Ιαν, γινόταν και με 13€. Αν άλλαξε τώρα, τι να πω

Screenshot_2024-01-27-01-26-29-99_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Screenshot_2024-01-27-01-25-39-18_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

7 ώρες πριν, VIPdriver said:

Όχι βέβαια, το λέω διότι αποδείχθηκε ότι για να πάρει κάποιος όλα αυτά που έλεγε ο blizard θα πρέπει να βάζει 15ε κάθε μήνα και όχι κάθε 2 μήνες όπως παραπλανητικά άφησε να εννοηθεί... 

Η αλήθεια είναι ότι ανέφερε πολλές φορές, πολλές εναλλακτικές, όπως:

1. 15€ κάθε μήνα, με απεριόριστη ομιλία, χ αριθμό gb και ότι περισσεύει σε σουβλάκια.

2. 15€ το δίμηνο, με απεριόριστη ομιλία και χ αριθμό gb. Το υπόλοιπο των € μένει στην κάρτα.

3. Συντήρηση αριθμού με το ελάχιστο δυνατό (cashback).

4. Συνδυασμός των παραπάνω

 

 

Edited by sou_d
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, sou_d said:

Μέχρι τις 20 Ιαν, γινόταν και με 13€. Αν άλλαξε τώρα, τι να πω

Screenshot_2024-01-27-01-26-29-99_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Screenshot_2024-01-27-01-25-39-18_2e83dfe13a5867033cf77b276138972a.jpg

Η αλήθεια είναι ότι ανέφερε πολλές φορές, πολλές εναλλακτικές, όπως:

1. 15€ κάθε μήνα, με απεριόριστη ομιλία, χ αριθμό gb και ότι περισσεύει σε σουβλάκια.

2. 15€ το δίμηνο, με απεριόριστη ομιλία και χ αριθμό gb. Το υπόλοιπο των € μένει στην κάρτα.

3. Συντήρηση αριθμού με το ελάχιστο δυνατό (cashback).

4. Συνδυασμός των παραπάνω

 

 

Αυτός, θέλοντας να παρουσιασει το λικουιντ ως κάτι διαφορετικό και οικονομικο, απέφευγε με κάθε τρόπο να πει ότι πρεπει κάθε μήνα να μπαίνουν 15 ευρώ, διότι δεν θα φαινόταν οικονομικό σε καρτοκινητο να βάζεις κάθε μήνα 15 ευρώ.

Χθες βράδυ στη συζήτηση στο τοπικ του CU Liquid επιβεβαιώθηκα... 

Link to comment
Share on other sites

9 ώρες πριν, kokalo said:

Θα μου επιτρέψεις να εκτιμώ ιδιαίτερα την γνώση σου και την συνεισφορά σου στο θέμα....

Έμαθα πολλά από τις απαντήσεις σου.....

Αλλά μέχρι εκεί.... τίποτε παραπάνω δυστυχώς....

Κι ευτυχώς δηλαδή γιατί αλλιώς θα αισθανόμουν κι άσχημα....

Επι της ουσίας , αυτή τι στιγμή σου προτείνω να κρατήσεις μόνο 3 ευρω στην κάρτα σου γιατι νομίζω δεν εχεις αναγκη πιο πολλά για μηνες  και να κάνεις σουβλάκια τα υπόλοιπα ... 

Δλδ εχεις data για 3 μηνες, και μπορεις με τα 3 ευρω να εχεις 450 λεπτα .... τα 30 ευρω του liquid τα βάζεις πχ 3ο και 4ο μηνα για να έχεις απο 200gb τους 2 μηνες χωρις να δώσεις καθόλου επιπελον λεφτα

Τωρα πρεπει να σου δωσουν 13 ευρω σουβλάκια δώρο, και 13 επιστροφη 26  ,και 5 που έχεις , κάπου 31 ευρω δλδ  

Επίσης αν μπορέσεις να ¨πουλησεις" αυτα τα 28 ευρω που εχεις συνολο σε φίλους σου πιο ακριβά απο τα 13 που έδωσες  , πιθανότατα να κερδίσεις λεφτά, και να εχεις κερδος οικονομικό πέρα τηλεφωνίας , θα σου κάνουν και μεγάλες προσφορές για απεριριστα τζαμπα οπότε θα έχεις λεφτά να ξαναβαλεις για να τα παρεις αν θες βεβαια ...
Αλλιώς απλα τα βάζεις στην τσέπη   και φέυγεις απο vodafone κερδισμενος ... το κάνουν αυτό γιατι ξέρουν ότι έχουν καλο δίκτυο και τιμές και αν φυγεις θα χάσεις  ...  Ποτε δεν θα ρίσκαραν οι αλλοι

Ολοι αυτό προσπαθουμε εδώ και τό κανουμε  , αλλά οταν υπάρχει βρίσημο στην διεκδίκηση και μαζικότητα  πρεπει να ξεκαθαριστεί ότι δεν συμφωνούμε όλοι 

2 ώρες πριν, VIPdriver said:

Αυτός, θέλοντας να παρουσιασει το λικουιντ ως κάτι διαφορετικό και οικονομικο, απέφευγε με κάθε τρόπο να πει ότι πρεπει κάθε μήνα να μπαίνουν 15 ευρώ, διότι δεν θα φαινόταν οικονομικό σε καρτοκινητο να βάζεις κάθε μήνα 15 ευρώ.

Χθες βράδυ στη συζήτηση στο τοπικ του CU Liquid επιβεβαιώθηκα... 

Απλα δεν καταβαίνεις πολύπλοκα μαθηματικά και μπερδέυεσαι ... είναι φτιαγμένα και τα πακετα απο επιστήμονες για να σε εκμεταλευτούν χωρις να το παρεις χαμπαρι , προσπαθουμε  ολοι 

1)Στείλε σμσ στην voda για απαλαγή φόρου κατω των 30 
2) Ψάξε να βρεις γνωστό σου που αγοράζει απο efood ... αν βρεις πολλούς καλυτερα 
3) Ζητα τους να σου δανείσουν 15 ευρω που θα εδιναν στο e-food , και θα τους επιστρέψεις εσυ 16 ευρω κουπόνια για να αγοράσουν ότι ήθελαν, με 1 επιπλέον δώρο για την βοήθεια.
4) Βάλε τα 15 ευρω που σου έδωσαν στην vodafone ... παρε απεριόριστα λεπτα ομιλίας για 1 μηνα και 3 gb data τζαμπα
5) Κόψε κουπόνια για να αγοράσει ο φίλος 16 ευρω σουβλάκια και δώστου τα .. θα σου μείνει και μισο ευρώ κέρδος στο υπόλοιπο
6) Εχεις ξεχρεωσει , και δεν εδωσες ΤΙΠΟΤΑ, ΜΗΔΕΝ .,,, αυτό μπορεις να το κάνεις καθε μηνα και να έχεις απεριοριστη ομιλία και 3gb τζαμπα. και αν καποιο μηνα δεν σου δώσουν λεφτά θα έχεις μαζέψει λιγα για να περάσεις.

Αν μπορουσες να καταλαβεις το σκεπτικό, τα πραγματα είναι πολύ πιο ευκολα απο το πιο πανω ... και πολλα που μπορεις να κάνεις   χωρίς σουβλάκια  ...  φτανει να μην κανες επιθέσεις ολη την ωρα και να προσπαθησεις 

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, blizard said:

Υπάρχουν πολλα πράγματα που μπορεις να κάνεις και χωρίς σουβλάκια, αν μπορέσεις να καταλαβεις ...  φτανει να μην κανες επιθέσεις και να προσπαθησεις 

Οι επιθεσεις ειναι απο μεριας σου σε οποιον διορθωνει την παραπληροφόρηση που προωθείς. Σε αφησαμε λιγο λάσκα και αρχισες να παραμιλας οτι η κοσμοτε θα κλεισει και θα την αγορασει η βονταφον και άλλα πολλά. Επι μηνες δεν ενημερωνες οτι για να παρει καποιος το efood επρεπε να κανει ανανεωση τον ιδιο μηνα, αλλιως θα φαινοταν ασυμφορο να βαζουν καθε μηνα καρτα, αλλά μετά το χθεσινο σκρινσοτ που ανεβασα αλλαζεις τακτικη (αφου δεν εχεις επιλογη).

Link to comment
Share on other sites

Διάβασε τι είπα πιο πανω ...  μπορείς να έχεις απεριοριστη ομιλία και 3 gb χωρίς να βγάλεις ευρω απο την τσέπη σου . Δοκιμάσε το στην πραξη αν δεν το καταλαβαινεις 
Ποσο δύσκολο να βρεις γνωστό που θέλει ε-φοοδ ?  Καντο 5-6 μηνες, και μετα αν θες και εσυ e-food ας δανείσεις εσυ τον εαυτό σου που ειναι καλυτερο

Και ο προηγούμενος φίλος εδωσε 13 ευρω και τα πηρε πίσω διπλασια , με όλη την τηλεφωνία τζαμπα. Ετσι είναι vodafone ξέχνα τον ote ,τερμα γλύτωσες 

ΥΓ
Μην κολλάς σε λεπτομέριες ...  δεν ειπα αυτα που νομίζεις απλα δεν  με καταλαβενεις .
Η vodafone έγραφε χρόνια οτι δεν εχει rollover στα πακετα και είχε  .... γραφει 1 χρονο η μεταφορα κοστιζει 50cent αλλα ειναι τζαμπα, γραφει οτι θελει πακετο το smart poket και θέλει μόνο 8 ευρω

Το κανει για να χαιρόμαστε που το ανακαλυψαμε, ισως και  για να πληρώνεις παραπανω αφου δεν πιστέυεις .... μπορει και απλο λάθος δεν ξερω αλλα το κανουν συχνα και ειμαστε εδω για να μην λεμε τις λαθος εικόνες αλλα την αλήθεια

Edited by blizard
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, blizard said:

Διάβασε τι είπα πιο πανω ...  μπορείς να έχεις απεριοριστη ομιλία και 3 gb χωρίς να βγάλεις ευρω απο την τσέπη σου . Δοκιμάσε το στην πραξη αν δεν το καταλαβαινεις 
Ποσο δύσκολο να βρεις γνωστό που θέλει ε-φοοδ ?  Καντο 5-6 μηνες, και μετα αν θες και εσυ e-food ας δανείσεις εσυ τον εαυτό σου που ειναι καλυτερο

Και ο προηγούμενος φίλος εδωσε 13 ευρω και τα πηρε πίσω διπλασια , με όλη την τηλεφωνία τζαμπα. Ετσι είναι vodafone ξέχνα τον ote ,τερμα 

ΥΓ
Μην κολλάς σε λεπτομέριες ...  δεν ειπα αυτα που νομίζεις απλα δεν  με καταλαβενεις .
Η vodafone έγραφε χρόνια οτι δεν εχει rollover στα πακετα και είχε  .... γραφει 1 χρονο η μεταφορα κοστιζει 50cent αλλα ειναι τζαμπα, γραφει οτι θελει πακετο το smart poket και θέλει μόνο 8 ευρω

Το κανει για να χαιρόμαστε που το ανακαλυψαμε, ισως και  για να πληρώνεις παραπανω αφου δεν πιστέυεις .... μπορει και απλο λάθος δεν ξερω αλλα το κανουν συχνα και ειμαστε εδω για να μην λεμε τις λαθος εικόνες αλλα την αλήθεια

Χαιρομαι που αλλαζεις τακτικη και αρχιζεις να παραδεχεσαι την αλήθεια. Το ειχες παρακανει με τα μισολογα

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...