Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Όλες οι εταιρίες… Γιατί χάνετε κλήσεις με αναμονή; Πάντα μου δουλεύει σωστά ή αν δεν χτυπήσει αναμονή έρχεται ειδοποίηση όπως αν είναι ανενεργή 

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, paanos said:

Όλες οι εταιρίες… Γιατί χάνετε κλήσεις με αναμονή; Πάντα μου δουλεύει σωστά ή αν δεν χτυπήσει αναμονή έρχεται ειδοποίηση όπως αν είναι ανενεργή 

Ο φίλος εννοεί πως με την ενεργοποίηση της γραμμής στο δίκτυο δεν είναι ενεργη εξαρχής η αναμονή κλήσεων..

Link to comment
Share on other sites

Όντως. Βιαστικά το διάβασα ενεργοποιημένη… 

Δεν έχει προ ενεργή και ειδοποίηση κλήσεων; Δεν το είχα προσέξει.. Πάντως νομίζω αναμονή είχα 

Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, paanos said:

Όντως. Βιαστικά το διάβασα ενεργοποιημένη… 

Δεν έχει προ ενεργή και ειδοποίηση κλήσεων; Δεν το είχα προσέξει.. Πάντως νομίζω αναμονή είχα 

Η ειδοποίηση κλήσεων και ο τηλεφωνητής είναι τα μόνο εξαρχής ενεργοποιημένα.

Link to comment
Share on other sites

On 20/7/2023 at 10:55 ΠΜ, paanos said:

Έχεις VoLTE ενεργό; Σε τι συσκευή;

Για ασυμβατότητα συσκευής και IMS μου κάνει. Πρωτα απενεργοποιείς WiFi Calling (μέσω εξυπηρέτησης), ανοίγεις αναμονή κ μετά ενεργοποιεις ξανά το Wifi Calling

 

On 20/7/2023 at 12:21 ΜΜ, kmpatra said:

Update μίλησα με το chat και μου το διόρθωσαν άμεσα, μία επανεκκίνηση χρειάστηκε από μένα.

 

On 19/7/2023 at 6:32 ΜΜ, kmpatra said:

Εμένα δίνει τόνο κατειλημμένου όταν κάποιος με παίρνει τηλέφωνο αλλά δεν βλέπω την κλήση εκείνη τη στιγμή. Εκτός κι αν ενεργοποιήσω την ανάλογη ειδοποίηση κλήσης από το 1285, με την οποία βέβαια έρχεται μήνυμα αφού κλείσω το τηλέφωνο, ότι κάποιος με έπαιρνε

Και εγώ από φορητότητα είμαι. Το ίδιο πρόβλημα έκανε και σε σας; να το δηλώσω βλάβη δηλαδή;

Για την ιστορία μιας και συζητάμε αυτά τα πράγματα, τελικά το πρόβλημα δεν λύθηκε με την πρώτη επικοινωνία με το cc. Δούλευε η αναμονή αλλά μόνο όταν εγώ είχα  κάνει εξερχόμενη και με έπαιρνε κάποιος. Στην εισερχόμενη ο δεύτερος άκουγε τόνο απασχολημένου. Τελικά έγινε αυτό το οποίο έλεγε ο paanos: έκλεισαν το voWiFi, έφτιαξαν την αναμονή και αργότερα ενεργοποίησα πάλι το voWiFi. Τώρα δουλεύει και η αναμονή ταυτόχρονα. Η μόνη δυσλειτουργία που παρατήρησα προχθές ήταν ότι εξαφανίστηκε το voWiFi χωρίς κανένα λόγο (πριν δούλευε κανονικά) και επανήλθε μόνο με επανεκκίνηση του κινητού. Έκτοτε δεν μου έχει ξανακάνει προς το παρόν πρόβλημα.

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει άλλος με την προσφορά 9 μηνών του Μάρτη/Απρίλη που έβαλε κάρτα 12 ευρώ και δεν πήρε απεριόριστα δεδομένα + ομιλία;

Το έκανα πρόσφατα και ενεργοποιήθηκε αυτόματα το cu απ' όλα 18 που έχει απεριόριστη ομιλία και λίγα GB αντί για απεριόριστα, το τσατ δε λέει να φορτώσει, θα πήγαν όλοι διακοπές.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι η ίδια ιστορία που έγινε και σε μένα στην αρχή: αντί για την προσφορά της φορητότητας πήρες διπλασιασμό της πρώτης ανανέωσης και αυτόματα ενεργοποιήθηκε το από όλα 18. Όταν φορτώσει το chat να τους πεις να το διορθώσουν. Θα φύγει το διπλασιασμένο ποσό και θα πάρεις την παροχή που πρέπει. Επειδή δεν ξέρω αν επιτρέπεται δημοσίως σου στέλνω και ένα π.μ. με κάποιο τηλέφωνο.

Μάλλον έχουνε αφήσει ανοιχτό το διπλασιασμό των τριών πρώτων μηνών...

Link to comment
Share on other sites

Καλά το τι έχω ακούσει στο τσατ δε λέγεται, με αποκορύφωμα ότι το νούμερο ήρθε Μάιο και άρα η προσφορά που ίσχυε τότε ήταν 3 μήνες απεριόριστο ίντερνετ αλλά τώρα έχει λήξει γιατί έχουμε Ιούλη... (!?!).

Ακόμα και αν ήταν έτσι, Μάης και 3 μήνες κάνει Αύγουστος άρα έπρεπε να υπήρχε ακόμα η προσφορά. Αλλά αν είχε λήξει τότε γιατί ενεργοποιήθηκε το πακέτο apola 18 αυτόματα με την κάρτα; Καμία απάντηση, απλά επέστρεψαν τα λεφτά και θα με καλέσουν από το αρμόδιο τμήμα προσφορών λέει να το συζητήσουμε.

Είναι τυχεροί που έχω πολύ πήξιμο από την δουλειά σήμερα και δεν μπορώ να είμαι πάνω κατά πάνω.

Edited by spiliot
Link to comment
Share on other sites

Κόπηκαν οι κωδικοί για e-food στο thank you στην εφαρμογή της vodafone? Βγάζει μήνυμα ότι είναι διαθέσιμη μόνο για συμβόλαια καρτοσυμβόλαια και vodafone καρτοκινητή. Αν είσαι CU λέει στείλε EF. Δεν λέει όμως που...Στο Κάιρο μάλλον...

Screenshot_20230728-131913.png

Update από το CU around στην εφαρμογή της CU δίνει κανονικά... Εντελώς ξενέρωμα πάντως αν θες να εκδώσεις από άλλο νούμερο κωδικό να μην μπορείς να το κάνεις από την εφαρμογή της vodafone που διαχειρίζεται αρκετά νούμερα...

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΑΠΟ 12€ ΜΕΧΡΙ 03/08 ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΩΡΟ 20GB KAI 1500 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 20 ΜΕΡΕΣ! https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup  

Παραδες δεν έχω :)

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, EllinikoNisi said:

Εάν μπούμε liquid και μετά από μήνα επιστρέψουμε πίσω χάνουμε την προσφορά το myphone με τους 9 μήνες unlimited με ανανέωση 12€?

Όχι.. η προσφορά ισχύει γενικώς.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, HEO said:

ΜΕ ΜΙΑ ΚΑΡΤΑ ΑΠΟ 12€ ΜΕΧΡΙ 03/08 ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΔΩΡΟ 20GB KAI 1500 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 20 ΜΕΡΕΣ! https://www.vodafonecu.gr/cuapp/topup  

Παραδες δεν έχω 🙂

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk
 

Αυτό το "20 μέρες" με χτυπάει στον εγκέφαλο......

κοσμοτεονλι

Link to comment
Share on other sites

Σημερα ηρθε μια προσφορα απο την CU "10GB KAI 600 ΛΕΠΤΑ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΓΙΑ 20 ΜΕΡΕΣ ΜΕ 6.00€! ΓΙΑ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΣΤΕΙΛΕ 201 ΣΤΟ 125700 ΜΕΧΡΙ 04/08 #CU OPEN" καλο deal

Link to comment
Share on other sites

Φορητότητα από Q σε Vodafone cu σε κατάστημα τί πληρώνω; Μόνο μία κάρτα ανανέωσης;

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ ότι μάλλον δεν θα σε αφήσουν να κάνεις φορητότητα σε κάρτα, θα προσπαθήσουν να σου πασάρουν συμβόλαιο επικαλούμενοι και έλλειψη SIM. Θα έλεγα πριν πας οπουδήποτε να κάνεις πρώτα ένα τηλεφώνημα για να σου πουν το κόστος (γιατί το κάθε κατάστημα μπορεί να ζητάει τα δικά του) κι αν θέλουν να σου το κάνουν.

Καλύτερα να την κάνεις online τη φορητότητα κατά τη γνώμη μου.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θεωρώ ότι μάλλον δεν θα σε αφήσουν να κάνεις φορητότητα σε κάρτα, θα προσπαθήσουν να σου πασάρουν συμβόλαιο επικαλούμενοι και έλλειψη SIM. Θα έλεγα πριν πας οπουδήποτε να κάνεις πρώτα ένα τηλεφώνημα για να σου πουν το κόστος (γιατί το κάθε κατάστημα μπορεί να ζητάει τα δικά του) κι αν θέλουν να σου το κάνουν.
Καλύτερα να την κάνεις online τη φορητότητα κατά τη γνώμη μου.
Επειδή είναι για την μητέρα μου και πρέπει να τό κάνω εγώ πόσο κάνει η διαδικασία; Θέλει ταυτοποίηση κτλ; Μία φωτοτυπία οκ αλλά αν θέλει ηλεκτρονικα χλωμό

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ηλεκτρονικό η φορητότητα είναι πολύ απλή ...

Σκαναρισμα ταυτότητας της μάνας σου και είσαι έτοιμος και τσεπωνεις και το δώρο

Sent from my Redmi Note 11 using Tapatalk

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, tolisfar said:

Επειδή είναι για την μητέρα μου και πρέπει να τό κάνω εγώ πόσο κάνει η διαδικασία; Θέλει ταυτοποίηση κτλ; Μία φωτοτυπία οκ αλλά αν θέλει ηλεκτρονικα χλωμό

Στάλθηκε από το M2012K11G μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αν κάνεις ηλεκτρονικά, είναι εύκολη διαδικασία. Απλά έχει πακέτο απεριόριστα data και δώρο ηχείο Bluetooth. Δλδ πληρώνεις φορητότητα 12€ και βάζεις και άλλα χρήματα μετά, για χρόνο ομιλίας. Από κατάστημα εγώ δεν πλήρωσα τπτ. Έγινε η αίτηση, πήρα κάρτα sim και μόλις πήγα cu, έκανα κατάθεση ποσού και ενεργοποίησα το πακέτο που με βόλευε. Στο κατάστημα θέλει ταυτοποίηση ενώ διαδικτυακά όχι. Στο κατάστημα την επόμενη εργάσιμη είσαι οκ, μέσω ίντερνετ καθυστερεί όλη η διαδικασία περίπου μία εβδομάδα. 

Edited by foris
Link to comment
Share on other sites

Η online φορητότητα κοστίζει 12€ γιατί σου δίνουν μαζί και μια κάρτα ανανέωσης των 12€. 

Πιο εύκολα online παρά από το κατάστημα που θα φας χρόνο και κόπο. 

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, foris said:

... πληρώνεις φορητότητα 12€ και βάζεις και άλλα χρήματα μετά, για χρόνο ομιλίας.

Ενεργοποιούν αυτόματα όποιο πακέτο έχει προσφορά, σε αυτή τη περίπτωση τα απεριόριστα. Δεν χάνονται τα λεφτά της κάρτας απλά πάνε στο πακέτο της προσφοράς, δεν τα χρησιμοποιείς όπως θες. Αν θες τα πακέτο που δίνουν αυτόματα, όλα καλά. Αν δεν το θες, επικοινωνείς μαζί τους με chat και το ακυρώνουν επί τόπου επιστρέφοντας το ποσό.

Σε κάθε περίπτωση μένει το δώρο (όταν έρθει, αργότερα) και αν πληρώσεις online παίρνεις και άλλα 5 ευρώ δώρο, οπότε με την μικρή εξαίρεση του παραπάνω χρόνου σε σχέση με το κατάστημα (αν το κάνουν) έχεις περισσότερο κέρδος.

Αν έχεις άλλο cu, χρησιμοποίησε τον κωδικό του bring a friend για να παίρνεις 5GB όποτε βάζεις κάρτα 12 ευρώ εσύ και το νούμερο της μάνα σου. Αν δεν έχεις ζήτα από κάποιον εδώ.

Link to comment
Share on other sites

  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...