Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ε ναι αυτό ειναι το cu που ξέρουμε. Φτιάξε και το δίκτυο να μην χάνει σε απόκριση σε ώρες αιχμής και είναι κορυφή

Link to comment
Share on other sites

νέας γενιάς λέμε!!! παρακαλώ οι λοιποί να αποχωρήσουν με την ουρά στα σκέλια ....:p χαχα!!!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk



Πήγαν και το εβδομαδιαίο στα 6gb.. Ρε μας διαβάζουν τελικά?
αδικα με κατηγορούν ? δεν νομίζω

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, aektzhs 1 said:

Έγινε το πιο συμφέρον καρτοκινητό πλέον

Στα 13,50€ πραγματι είναι. Στο απεριοριστο ίντερνετ ή στα φτηνά πακετα δεν είναι. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες. Το θετικό είναι ότι διαβάζει myphone.

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, bbbb said:

Πήγαν και το εβδομαδιαίο στα 6gb.. Ρε μας διαβάζουν τελικά? 😂

Σταμάτα γιατί δεν θα ξαναμπούν στο thread. 👀

Link to comment
Share on other sites

26 minutes ago, Mobileras said:

Στα 13,50€ πραγματι είναι. Στο απεριοριστο ίντερνετ ή στα φτηνά πακετα δεν είναι. Ο καθένας έχει διαφορετικές ανάγκες. Το θετικό είναι ότι διαβάζει myphone.

Στο ημερήσιο απεριόριστο ιντερνετ ειναι η φθηνότερη. Το wu κοστίζει 2€, το cu 1,5, το f2g απλά αγνοείται σε αυτή την έκτακτη περίπτωση το απεριόριστο αλλά όχι το 2€ 🤣. Αρκει βέβαια αμφότερα για να τα χαρείς,πρέπει να είσαι σε σημείο που να πιάνει καλά το δίκτυο..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Και όπως έχει το καθεστώς στη Vodafone, ενεργοποίηση πακέτου πχ unlimited 1 ημέρας την 00:01 της 1/4/2022 ισχύει έως και 23:59 της 2/4/2022.

Link to comment
Share on other sites

Όποιος προλάβει, παιδιά: https://www.vodafonecu.gr/eksipiretisi-pelatwn/diagonismoi/oroi-proupotheseis-diagonismou-my-cu-app-supermarket/

Έτσι κι αλλιώς από αύριο απόγεμα ως τη Δευτέρα τουλάχιστον δε θα μπορείτε να βάλετε κάρτα online.

Screenshot_20220331-213244.png

Edited by Pppe
Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πριν, Mobileras said:

Εάν δεν την έκραζα εγώ τόσες μέρες εδώ μέσα, ακόμη θα βάζατε 20αρικα...

Α, φίλε, όχι! Εδώ θα τα χαλάσουμε, γιατί με αδικείς! Μαζί δεν κράζαμε όλο τον καιρό? Μη σου πω, ότι εγώ έκραζα περισσότερο από σένα. Κάθε βράδυ με βλέπουν στον ύπνο τους ο Άκαλος, ο Κωνσταντίνος ο εβδομηνταεπτάχρονος και ο Νίκος ο ογδονταοκτάχρονος! Πέρα από την πλάκα τώρα, τα νέα πακέτα είναι εξαιρετικά, αποτελούν ταυτόχρονη απάντηση σε πράσινη και μπλε, δίχως τη δημιουργία καρτέλ (ολόιδιες παροχές σε ολόιδιες τιμές) με καμία από τις δύο. Από αύριο που λήγει η καραντίνα μου λόγω κορώνας, πάω να πάρω νούμερο για δεύτερο.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ δεν βλέπω καμία απάντηση σε κανένα σχεδόν τα ίδια είναι τα προγράμματα. Οπότε εξαρτάτε σε πια περιοχή μένεις και που έχει καλύτερο δίκτυο

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

54 minutes ago, cmvr said:

Παιδιά εγώ δεν βλέπω καμία απάντηση σε κανένα σχεδόν τα ίδια είναι τα προγράμματα. Οπότε εξαρτάτε σε πια περιοχή μένεις και που έχει καλύτερο δίκτυο

Έτσι είναι φίλε μου ο ανταγωνισμός. Μην περιμένεις να δεις τεράστιες διαφορές, διότι αν υπήρχαν τέτοιες, εκ των πραγμάτων κάποια από τις τρεις εταιρείες, θα προσέφερε αναπόφευκτα ένα συνδυασμό τιμών και παροχών υποδεέστερο από τον ανταγωνισμό, με αποτέλεσμα να χάνει συνδρομητές. Αυτή τη στιγμή, μπορούμε να μιλάμε απεριόριστα προς όλους με 15€ το μήνα, όποια εταιρεία και αν προτιμήσουμε. Πλέον παλεύουμε και από τους τρεις παρόχους για περισσότερα data. Σίγουρα κάποτε θα έρθει και η ώρα των απεριόριστων δεδομένων στην καρτοκινητή. Πάντως, η Vodafone έφερε πακέτο με απεριόριστη ομιλία στην ίδια τιμή με το αντίστοιχο πακέτο της πράσινης, προσφέροντας όμως περισσότερα δεδομένα και επιτρέποντας τη χρήση των απεριόριστων λεπτών και κατά την περιαγωγή εντός της Ευρωπαϊκής Ένωσης. Η εξέλιξη αυτή, δεν μπορεί παρά να είναι ανέλπιστα θετική.

Link to comment
Share on other sites

1 ώρα πριν, cmvr said:

Παιδιά εγώ δεν βλέπω καμία απάντηση σε κανένα σχεδόν τα ίδια είναι τα προγράμματα. Οπότε εξαρτάτε σε πια περιοχή μένεις και που έχει καλύτερο δίκτυο

To δίκτυο είναι ο κύριος παράγοντας επιλογής. Απο κει και πέρα οι μικροδιαφορές που υπάρχουν,καθορίζουν και το τελικό αποτέλεσμα. πχ το οτι τα απεριόριστα data weekends στο cu μπορει να είναι πιο άκριβα κατά 1€ αλλά ενεργοποιούνται αυτόνομα χωρις την αγορά άλλου πακέτου. πχ αν κάποιος είναι ξενύχτης και θέλει απεριόριστη ομιλία και βραδινά απεριόριστα data η φθηνότερη επιλογή είναι άλλη εταιρεία. πχ Αν θέλει 1-2 φορές το μήνα απεριόριστα data 24ωρου η φθηνότερη επιλογή είναι cu και πάει λέγοντας.

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Πάντως παιδιά με τόσα συμβόλαια που παίζουν γύρω στα 30 με 35 ευρώ με unlimited δεδομένα  δυσκολεύομαι να δω τα καρτοκινητά ως ανταγωνιστικά των συμβολαίων με άλλες δυνατότητες extra sim κλπ. Μόνο για αυτούς που θέλουν λίγες παροχές με το ελάχιστο δυνατό κόστος έχει νόημα. Θα μου πεις υπάρχει η ελευθερία του φεύγω και πάω όπου μου καπνίσει αν δεν με βολεύει το δίκτυο στην περιοχή που είμαι. Μόνο για το τελευταίο υπάρχει νόημα.

Edited by cmvr

Powered by Cosmote Unlimited + Extrasim, Vodafone Red Unlimited + I4S + Vodafone Red 3 + VDSL 100 ,  F2G. 

Link to comment
Share on other sites

Η τιμη στην οποία πρέπει να δίνεται σε καταναλωτές υπηρεσιών data κινητής στην καρτοκινητή, προκειμένου να επιβιώνουμε όλοι και εταιρίες και καταναλωτές είναι:

GB επί days δια 1000.

Έτσι τα unlimited data (λογιζόμενα ως 500GB) για 30 μέρες είναι 15 ευρώ.

Υπολογίστε μόνοι σας, εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να αγοράζω παραπάνω σε τιμή. Οτιδήποτε παραπάνω το θεωρώ κλεψιά εκ μέρους των εταιριών, αλλά δεν απαγορεύω σε κανέναν μας να τα πάρει σε όποια τιμή θεωρεί ικανοποιητική ούτε τους, για όποιο δικό τους λόγο, τα προβάλουν ως vodafonάρα κλπ να τα προμοτάρουν στους υπόλοιπους.

Ενδεικτικά: 

Vodafone CU GB επί days δια 1000 1.4.2022.JPG

Link to comment
Share on other sites

8 ώρες πριν, Gm87 said:

 Από αύριο που λήγει η καραντίνα μου λόγω κορώνας, πάω να πάρω νούμερο για δεύτερο.

Περαστικά σου φίλε μου και καλή ανοσία σου ευχόμαι. Φιλική συμβουλή εάν μπορείς μείνε 10 ημέρες καραντίνα. Μπορείς και ονλαιν να παραγγείλεις. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Konstantine73 said:

Ποια καλή ανοσία που σε κανα δίμηνο θα μπορεί πάλι να ξανακολλήσει ενδυνάμει…

Ξέρω πολυ κόσμο που κολλησε. Κάποιοι δεν ξανακόλλησαν και κάποιοι ξανακόλλησαν. 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

Plz μην συνεχισετε συζητηση για κορονα, οχι και εδω αυτο το θεμα....

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, Pppe said:

Η τιμη στην οποία πρέπει να δίνεται σε καταναλωτές υπηρεσιών data κινητής στην καρτοκινητή, προκειμένου να επιβιώνουμε όλοι και εταιρίες και καταναλωτές είναι:

GB επί days δια 1000.

Έτσι τα unlimited data (λογιζόμενα ως 500GB) για 30 μέρες είναι 15 ευρώ.

Υπολογίστε μόνοι σας, εγώ προσωπικά δεν πρόκειται να αγοράζω παραπάνω σε τιμή. Οτιδήποτε παραπάνω το θεωρώ κλεψιά εκ μέρους των εταιριών, αλλά δεν απαγορεύω σε κανέναν μας να τα πάρει σε όποια τιμή θεωρεί ικανοποιητική ούτε τους, για όποιο δικό τους λόγο, τα προβάλουν ως vodafonάρα κλπ να τα προμοτάρουν στους υπόλοιπους.

Ενδεικτικά: 

Vodafone CU GB επί days δια 1000 1.4.2022.JPG

Φίλε μου, από πού προκύπτει αυτός ο τύπος? Έχεις δει πουθενά να εφαρμόζεται, στην αγορά καρτοκινητής της χώρας μας? Εγώ πάντως, όχι. Και μη μου πεις για τα απεριόριστα δεδομένα της μπλε, καθώς ένα πακέτο, το οποίο (υποτίθεται ότι) κοστίζει 15€ και έχει ως προϋπόθεση ενεργοποίησης την αγορά ενός άλλου πακέτου το οποίο κοστίζει άλλα 20€, είναι τουλάχιστον κοροϊδία, είναι σαν να μην υπάρχει. Και αυτό διότι για να το αγοράσεις, έχεις φτάσει λίγο παραπάνω από την τιμή των φουλ απεριόριστων συμβολαίων και των τριών εταιρειών.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Gm87 said:

Φίλε μου, από πού προκύπτει αυτός ο τύπος? Έχεις δει πουθενά να εφαρμόζεται, στην αγορά καρτοκινητής της χώρας μας? Εγώ πάντως, όχι. Και μη μου πεις για τα απεριόριστα δεδομένα της μπλε, καθώς ένα πακέτο, το οποίο (υποτίθεται ότι) κοστίζει 15€ και έχει ως προϋπόθεση ενεργοποίησης την αγορά ενός άλλου πακέτου το οποίο κοστίζει άλλα 20€, είναι τουλάχιστον κοροϊδία, είναι σαν να μην υπάρχει. Και αυτό διότι για να το αγοράσεις, έχεις φτάσει λίγο παραπάνω από την τιμή των φουλ απεριόριστων συμβολαίων και των τριών εταιρειών.

Ειναι το οριακο κοστος που win-win και εμεις και οι εταιριες. Και τον ξερουν οι ιδιες. Για την περιοδο/πενταετια που διανυουμε και οταν το προιον εχει μαζικη καταναλωση.

Οποιος θελει μπορει να τον εφαρμοζει να βλεπει εαν αυτο σε data που του δινει η εταιρια κινητης ειναι ΟΚ. Δε θελει; Και θελει να του τα δινουν σε παραπανω τιμη; Και παλι ΟΚ. Εγω δεν αγοραζω παραπανω στα  data για την τρεχουσα 5ετια που διανυουμε.

Το 1000 διαιρετεος θα ηταν αποδεκτο ως win-win αν ηταν 100 το 2010. Στι ετος 2022 ο διαρετεος ειναι 1000.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Konstantine73 said:

Κι εσύ τώρα τι περιμένεις να έχει καρτοκινητή φθηνότερα απεριόριστα data από τα συμβόλαια?

Να είμαστε και ευχαριστημένοι που έχει γίνει μία αρχή έστω κι αυτή… Πριν από πολύ λίγα χρόνια ούτε στα όνειρά μας αυτά… Μιλάω πάντα για Ελλάδα…

Ναι, φυσικά! Όπως ακριβώς συμβαίνει και με τα απεριόριστα λεπτά. Υπάρχει συμβόλαιο που να προσφέρει απεριόριστα λεπτά+600 SMS προς όλους+3GB ή 5GB με 13,5€, ή έστω με 15€ συμπεριλαμβανομένων των φόρων? Και αν ναι, σε ποιά εταιρεία? Αν ένας χρήστης έχει σκοπό να ξοδεύει 36€ ([17,50+15]*110%=35,75) το μήνα για την επικοινωνία του, για ποιό λόγο να μην προτιμήσει ένα συμβόλαιο έναντι του καρτοκινητού, αλλά να ρισκάρει και αν μία φορά ξεχάσει να ενεργοποιήσει εγκαίρως νέο πακέτο να τραβά τα μαλλιά του?

Link to comment
Share on other sites

ΣYΓXAPHTHPIA! KEPΔIΣEΣ 1.80 EYPΩ AΠO TIΣ AΓOPEΣ ΣOY ΣTO ΣOYΠEPMAPKET. MΠEΣ ΧΧΧ .....ΓIA NA TA EΞAPΓYPΩΣEIΣ.
όποιος δεν ξέρει να χρησιμοποιεί την πλατφόρμα του cu στο έπακρο παρακαλώ να αποχωρήσει: ...καιρός να μάθετε τα αμπελοφασουλα,γαμωτο ξέχασα να σπάσω τις αποδείξεις .....φτου!!!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk







Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι βιάστηκαν. Είχα αναφέρει ότι υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να βγει και μικρότερο unlimited του XL. 

Επιβεβαιώθηκα. Απλά ήθελε λίγη υπομονή. Καλοδεχούμενο θα πω.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Κάποιοι βιάστηκαν. Είχα αναφέρει ότι υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να βγει και μικρότερο unlimited του XL. 
Επιβεβαιώθηκα. Απλά ήθελε λίγη υπομονή. Καλοδεχούμενο θα πω.
για το cu unlimited λες? με 13.5€ υπάρχει ήδη

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk


27824de662131f23433cd0884b840789.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...