Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Έχουμε κάποια "εσωτερική" πληροφορία για το πότε περίπου θα αφαιρέσει τις 3G κεραίες η Vodafonάρααα;;; 😋

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, konstantinos77 said:

Έχουμε κάποια "εσωτερική" πληροφορία για το πότε περίπου θα αφαιρέσει τις 3G κεραίες η Vodafonάρααα;;; 😋

Έχει βγει ανακοίνωση. 1η Ιουνίου ξεκινάει η σταδιακή κατάργηση του 3G, ξεκινώντας από τα Ιωάννινα και την Βέροια. Η κατάργηση της τρίτης γενιάς θα ολοκληρωθεί τέλη 2022. 

Link to comment
Share on other sites

ANABAΘMIZOYME TA ΣYΣTHMATA MAΣ KAI AΠO THN ΠAPAΣKEYH 1/4 ΣTIΣ 21.00 EΩΣ KAI KYPIAKH 3/4, H ΠPOΣBAΣH ΣTO CU APP & ΣTO MY CU ACCOUNT ΘA EINAI ΠEPIOPIΣMENH. ΘETOYME TIΣ BAΣEIΣ ΓIA ΠPOIONTA KAI YΠHPEΣIEΣ NEAΣ ΓENIAΣ ME ΣTOXO NA AΛΛAΞOYME TA ΔEΔOMENA ΣTHN EMΠEIPIA TΩN ΠEΛATΩN MAΣ. ΓIA ENAΛΛAKTIKOYΣ TPOΠOYΣ EΞYΠHPETHΣHΣ ΠATHΣE EΔΩ https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/help-page/ . EYXAPIΣTOYME.
ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ VODAFONΑΡΑ!!!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk





Link to comment
Share on other sites

Αντε με το καλό. Στην προηγούμενη αναβάθμιση μου έκαναν ένα νούμερο μου special απο απλό και κάθε μήνα χωρίς να βάλω κάρτα εδώ και 1 χρόνο μπαίνουν mb και λεπτά προς cu. Αυτή την φορά περιμένω απεριόριστα δεδομένα μόνιμα 😂 Vodafonara κάνε τα μαγικά σου πλιζ 🙂

Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, bbbb said:

Αντε με το καλό. Στην προηγούμενη αναβάθμιση μου έκαναν ένα νούμερο μου special απο απλό και κάθε μήνα χωρίς να βάλω κάρτα εδώ και 1 χρόνο μπαίνουν mb και λεπτά προς cu. Αυτή την φορά περιμένω απεριόριστα δεδομένα μόνιμα 😂 Vodafonara κάνε τα μαγικά σου πλιζ 🙂

Αυτό το έχω πάθει και εγώ σε 2ο νούμερο (που δε χρησιμοποιώ) και δεν ήξερα τι έχει γίνει!

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, akalos said:

ANABAΘMIZOYME TA ΣYΣTHMATA MAΣ KAI AΠO THN ΠAPAΣKEYH 1/4 ΣTIΣ 21.00 EΩΣ KAI KYPIAKH 3/4, H ΠPOΣBAΣH ΣTO CU APP & ΣTO MY CU ACCOUNT ΘA EINAI ΠEPIOPIΣMENH. ΘETOYME TIΣ BAΣEIΣ ΓIA ΠPOIONTA KAI YΠHPEΣIEΣ NEAΣ ΓENIAΣ ME ΣTOXO NA AΛΛAΞOYME TA ΔEΔOMENA ΣTHN EMΠEIPIA TΩN ΠEΛATΩN MAΣ. ΓIA ENAΛΛAKTIKOYΣ TPOΠOYΣ EΞYΠHPETHΣHΣ ΠATHΣE EΔΩ https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/help-page/ . EYXAPIΣTOYME.
ΠΑΡΑΚΑΛΟΥΜΕ VODAFONΑΡΑ!!!

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk




 

Τρόποι εξυπηρέτησης για 1/4/22 έως 3/4/22

Αναβαθμίζουμε τα συστήματα, θέτοντας τις βάσεις για προϊόντα και υπηρεσίες  νέας γενιάς με σκοπό να αλλάξουμε τα δεδομένα στην εμπειρία των πελατών μας.

Για αυτό το λόγο από την Παρασκευή 1/4/2022 και ώρα 21.00 έως και Κυριακή 3/4/2022, η πρόσβαση στο CU App & στο MY CU ACCOUNT θα είναι περιορισμένη.

Ενδέχεται να μην μπορείς να ολοκληρώσεις επιτυχώς την ανανέωση του υπολοίπου σου ή να μην μπορείς να κάνεις login.

Επίσης ενδέχεται ενώ η ανανέωση υπολοίπου ολοκληρώνεται επιτυχώς, το υπόλοιπο να καθυστερεί να ανανεωθεί.

Σου προτείνουμε
    • Να βάλεις κάρτα online και να ενεργοποιήσεις το πακέτο σου πριν την Παρασκευή 1/4/2022. Μπορείς να δεις όλα τα εξτρα δώρα από την online ανανέωση εδώ 
    • Σε περίπτωση που θες να κάνεις ανανέωση υπολοίπου το χρονικό διάστημα, Παρασκευή 1/4/2022 και ώρα 21.00 έως και Κυριακή 3/4/2022 σου προτείνουμε:

              -Να επισκεφτείς κάποιο περίπτερο και να αγοράσεις μια κάρτα ανανέωσης την οποία μπορείς να ενεργοποιήσεις καλώντας στο 1252 από το CU νούμερο σου
               -Να κάνεις επέκταση υπολοίπου καλώντας στο 1252 και πατώντας 4 και αμέσως μετά 2. Την επέκταση υπολοίπου θα την πληρώσεις στην επόμενη ανανέωση υπολοίπου σου.
               -Να βάλεις κάρτα μέσω ATM τράπεζας (ALPHA BANK, EΘΝΙΚΗ TΡΑΠΕΖΑ, ΤΡΑΠΕΖΑ ΠΕΙΡΑΙΩΣ)
               -Δεν σου συστήνουμε να επισκεφτείς κάποιο κατάστημα Vodafone καθώς η αναβάθμιση ενδέχεται να επηρεάσει και τα καταστήματα μας

    • Σε περίπτωση που θες να ενεργοποιήσεις το πακέτο σου, μπορείς να καλέσεις στο 1252 και να πατήσεις 3 για να ακούσεις όλα τα CU πακέτα
    • Σε περίπτωση που θες να ελέγξεις το υπόλοιπο σου σε λεπτά, sms και MBs, κάλεσε στο 1252 ή στείλε δωρεάν sms με το γράμμα «Υ» στο 1252
    • Σε περίπτωση που θες να ενεργοποιήσεις το Panic Button, μπορείς να καλέσεις στο 1252 και να πατήσεις 4 και αμέσως μετά 1

Για οποιαδήποτε βοήθεια χρειαστείς, μπορείς να μας στείλεις στο CU chat που θα βρεις στο vodafonecu.gr

Ευχαριστούμε για την κατανόηση! 

το ανεβασα το παραπανω διοτι εχει μεγαλη σημασια οτι απο 1/4/2022-3/4/2022 οσοι θελουνε να βαλουνε καρτα online δεν θα μπορεσουνε!! και θα πρεπει να βαλουνε ειτε πριν τις 1/4 ειτε να προμηθευτουνε καρτα ανανεωσης απο περιπτερο ή απο atm . 

Επισης ξεχασανε να αναφερουνε την αγορα καρτας ανανεωσης απο το internet banking της Πειραιως που λαμβανεις τον κωδικο ανανεωσης με sms στο κινητο σου. 

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

ψαχνω δουλεια απο το σπιτι για οποιον ενδιαφερεται μπορει να μου στειλει προσωπικο μυνημα, αραγε αξιζει να ξεκινησω προγραμματισμο;. 

Link to comment
Share on other sites

On 25/3/2022 at 4:16 ΜΜ, Gm87 said:

Εντάξει, ας μην υπερβάλλουμε κιόλας. Επειδή ανά καιρούς δίνει διπλασιασμό κάρτας για τους τρεις πρώτους μήνες, ή απεριόριστα data για τους πέντε (προσφορά Black Friday 2021), ή για τους τρεις (πρόσφατη προσφορά Μαρτίου 2022) πρώτους μήνες, δεν έπεται ότι έγινε μόνιμο πακέτο "τα πάντα απεριόριστα με 12€". Ήταν μία προσφορά "γνωριμίας", που έτρεχε για νέους πελάτες. Μετά τι γίνεται? Πετάς το νούμερο και περιμένεις ως που να ξανά'ρθει η ίδια προσφορά? Και αν δεν έρθει? Ή αν δεν έχεις τη δυνατότητα να αλλάζεις νούμερα, π.χ. αν γνωρίζει τον αριθμό σου πολλής κόσμος, τότε τι γίνεται? Και ούτε είναι λύση να κάνεις αυτό που λέει ο φίλος bbbb, να παίρνεις δώδεκα κάρτες SIM το χρόνο για να βάζεις το CU button.

Είναι λύση το περίπτερο, εν έτει 2022;

Που παίρνει και προμήθεια;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

To Cu Shake πότε πήγε στα 1.5GB; Αυτό τώρα το πήρα χαμπάρι. 
ΚΟΥΝΗΣΟΥ ΛΕΜΕ:Με κάθε ανανέωση από 12€ και πάνω κερδίζεις 1 Shake. Αν η ανανέωση είναι online τότε κερδίζεις πάλι 1 Shake αλλά με 1,5GB για 1 μήνα ή 3GB για 7 μέρες
Για να το εξαργυρώσεις, μπες στο My CU App ή στο λογαριασμό σου στο CU Site. Μπήκες; Κουνήσου.

Sent from my Mi 9T Pro using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Mobileras said:

Κανονικά. 1-4 Απριλίου θα έπρεπε να δώσει δώρο ομιλία και ίντερνετ... 

Θα πέσει γκρίνια στο διάστημα που θα γίνονται οι εργασίες και μετά το τέλος των εργασιών θα δώσουν κανά δωράκι. Οριακά βλέπω το μέλλον. 👽

Link to comment
Share on other sites

2 ώρες πριν, p_k said:

Είναι λύση το περίπτερο, εν έτει 2022;

Που παίρνει και προμήθεια;

Εδώ άλλοι παίρνουν προμήθεια και στις ηλεκτρονικές συναλλαγές. Το περίπτερο ως λύση έκτακτης ανάγκης καλά είναι. Το σωστό κράξιμο εδώ δεν είναι το περίπτερο. Αλλά το ότι το shake bonus απο κάρτα περιπτέρου που είναι το μισό απο το shake το online, δεν συμψηφίζονται.. Ετσι κάποιος με το online shake αν λήγει μεταξύ 1-4/4 χάνει την μεταφορά αν βάλει κάρτα περιπτέρου..

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

Εντωμεταξύ, αυτό το "αναβάθμιση" μόνο στη βονταφονάρα παίρνει τόσες μέρες και συνήθως αργουν και 1-2 μέρες περισσότερο... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, Mobileras said:

Εντωμεταξύ, αυτό το "αναβάθμιση" μόνο στη βονταφονάρα παίρνει τόσες μέρες και συνήθως αργουν και 1-2 μέρες περισσότερο... 

Το καλό πράγμα αργεί... 😉😋

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ θυμάμαι μια μέρα μπαίνω στο cu app και βλέπω κάτι χιλιάδες λεπτά και gb... Tελικά άγνωστο πως, ενώ είχα μπει με τα δεδομένα μου,το app εμφάνιζε το υπόλοιπο άλλου αριθμού!!! Μόνο στην vodafonara τέτοια κόλπα 🤣

Link to comment
Share on other sites

εν τω μεταξύ θυμάμαι μια μέρα μπαίνω στο cu app και βλέπω κάτι χιλιάδες λεπτά και gb... Tελικά άγνωστο πως, ενώ είχα μπει με τα δεδομένα μου,το app εμφάνιζε το υπόλοιπο άλλου αριθμού!!! Μόνο στην vodafonara τέτοια κόλπα
Έπρεπε να του ενεργοποιήσεις κάνα δυο πακέτα να ψάχνετε. Να παίρνει την εξυπηρέτηση και να του λένε ότι αυτός τα ενεργοποίησε
Link to comment
Share on other sites

Και ομως, το είχαμε αναφέρει κιολας. Σε μια ενεργοποίηση προσφοράς μόνο για σένα μας έδωσε περίπου τα 50πλασια λεπτά και μηνύματα, βέβαια στη περίπτωση μου τα πήρανε πίσω μετά απο 2-3 μέρες

FBEB0B38-5CEC-48D9-8B20-39939EAC070C.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Εδώ ρε παιδιά στην ανανέωση συμβολαίου της σταθερής μου μού στείλανε λινκ για συμβόλαιο άλλου ανθρώπου και μέσα υπήρχε το pdf με τα στοιχεία του όλα. Όταν επικοινώνησα με τον ίδιο εκπρόσωπο έμεινε ο τυπάς και δεν ήξερε τι να πει. 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, paanos said:

Και ομως, το είχαμε αναφέρει κιολας. Σε μια ενεργοποίηση προσφοράς μόνο για σένα μας έδωσε περίπου τα 50πλασια λεπτά και μηνύματα, βέβαια στη περίπτωση μου τα πήρανε πίσω μετά απο 2-3 μέρες

FBEB0B38-5CEC-48D9-8B20-39939EAC070C.jpeg

Εγώ θα τους έκανα παράπονο γιατί δεν μου έβαλαν και τα 50πλασια GB. Μισές δουλειές... 

Banned for 14 days

Link to comment
Share on other sites

17 ώρες πριν, konstantinos77 said:

Το καλό πράγμα αργεί... 😉😋

Έχεις δίκιο, γι' αυτό και εγώ παραμένω στην εταιρεία που αναβαθμίζει τα συστήματά της εντός τριών ωρών και όχι ημερών. Ύστερα όμως από πολλά χρόνια, θα επιστρέψω στο CU. Δεν έχει σημασία το πότε, μία και "το καλό πράγμα αργεί".

Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, nikosp88 said:

Φαντάσου τι αναβαθμίσεις κάνουν για να θέλουν λίγες ώρες.. Της πλάκας 

Όχι απλώς λίγες ώρες, αλλά και αυστηρά εντός των ωρών του νυχτερινού ύπνου (01:00-06:00). Και να σε τρομάξω λίγο ακόμη? Ποτέ δεν μου έχει τύχει να ανοίξω την εφαρμογή και να βγάλει κάποιο bug ή τέλος πάντων, για κάποιο λόγο, να μη λειτουργήσει σωστά, έστω και για ελάχιστα δευτερόλεπτα. Γερμανία βλέπεις φίλε, Γερμανία, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Αντίθετα, από τότε που η "βονταφονάρα" ένα "αναβάθμιση" στις εφαρμογές της, μαύρο φίδι που μας έφαγε. Στις 100 φορές που θα ανοίξω την εφαρμογή, τις 15 θα λειτουργήσει σωστά, τις 35 θα βγάλει κάποιο bug και τις υπόλοιπες 50, δεν θα αναγνωρίσει το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασής μου. Μπάχαλο λέέέμεεε!!!

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Gm87 said:

Όχι απλώς λίγες ώρες, αλλά και αυστηρά εντός των ωρών του νυχτερινού ύπνου (01:00-06:00). Και να σε τρομάξω λίγο ακόμη? Ποτέ δεν μου έχει τύχει να ανοίξω την εφαρμογή και να βγάλει κάποιο bug ή τέλος πάντων, για κάποιο λόγο, να μη λειτουργήσει σωστά, έστω και για ελάχιστα δευτερόλεπτα. Γερμανία βλέπεις φίλε, Γερμανία, με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Αντίθετα, από τότε που η "βονταφονάρα" ένα "αναβάθμιση" στις εφαρμογές της, μαύρο φίδι που μας έφαγε. Στις 100 φορές που θα ανοίξω την εφαρμογή, τις 15 θα λειτουργήσει σωστά, τις 35 θα βγάλει κάποιο bug και τις υπόλοιπες 50, δεν θα αναγνωρίσει το όνομα χρήστη και τον κωδικό πρόσβασής μου. Μπάχαλο λέέέμεεε!!!

To ιδιο ακριβως και στο my vf για τα συμβολαια, τις μισες φορες βγαζει "προσωρινα δεν ειναι διαθεσιμο" και γενικα κανει 100 ωρες να φορτωσει τα tabs οταν μπει.

Link to comment
Share on other sites

Να δούμε , βέβαια, και "τι" θα αναβαθμίσει αυτό το ΣΚ: Μη "βγάλει" τίποτα χειρότερα από όσα έχουμε συνηθίσει από τα καλά της Vodafonάρας και μετά κράζουμε οι "αντικειμενικοί",

Γιατί οι lovers ακόμα και τότε θα συνεχίσουν τα ίδια για τους δικούς τους λόγους.

Για να δούμε τι θα κάνει...Ελπίζουμε προς το "καλό" μας. Και τα ξαναλέμε από Δευτέρα.

Link to comment
Share on other sites

  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...