Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δε νομίζω ότι θα επιστρέψει ο κόφτης. Ειδικα τώρα που μπήκαμε στην εποχή του 5g και θα αυξηθεί η χωρητικότητα των δικτύων. Και επίσης δεν σκέφτονται όλοι με την λογική του κατεβάζω τα παντα, έτσι γιατί μπορώ.

Άλλωστε πλέον τα απεριόριστα και οι όποιες προσφορές σε εορτές κτλ, συνήθως έχουν κάποιο κόστος. Έτσι οι εντελώς τζαμπατζιδες που θέλουν να σπαμαρουν το δίκτυο, το σκέφτονται να αγοράσουν

Edited by bbbb
Link to comment
Share on other sites

(off topic!!)ξεχαστε ότι ξέρατε!!!το παιχνίδι θα παιχτεί στο on line streaming πλέον, θυμηθείτε το όπως και σε επίπεδο των smart tv's 4κ ulta,hdr 10,dolby vision,hlg(hybrid log Gama) θα οδηγούν τις εξελίξεις στο θέμα εικόνας και οχι τα κινητά

επαναλαμβάνω σε θέματα εικόνας άρα μιλάμε για videos, movies,τηλεδιασκέψεις,κτλ

εγώ όπως και πόλλοι μπήκα στο παιχνίδι με smart tv και θα πάω σε πάροχο που έχει καλή κάλυψη και καλές ταχύτητες και απεριόριστα mbs χωρίς άγχος για κρυφές χρέωσεις,θέλω να πιστεύω ότι η voda πάει προς τα εκεί ....και για όλα φυσικά τα παραπάνω είμαι διατιθεμένος να πληρώσω ένα λογικό κόστος

(mode off)

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είμαι μόνο με σύνδεση κινητής συμβόλαιο. Σταθερό δεν υπάρχει πια. Κατεβάζω παιχνίδια, μέχρι και nvidea gforce now έχω δοκιμάσει αλλά η γραμμή οριακά αντέχει. Γύρω στα 25mbps πιάνω μέσα στο σπίτι.

Περιμένω να λήξει για να πάω cosmote.

Link to comment
Share on other sites

Έβαλα το πακέτο με 10€ απεριόριστα ντατα.

Ακλαφτο θα πάει. Κορδελιό/Διαβατά ενώ δίνει φουλ 4g+ δεν ανοίγει τίποτα!

 

Η κόσμοτε εκεί φυσάει

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε κάνω speed test, δε με νοιάζει πόση ταχύτητα θα πιάσει, αρκει να πιάσει και να ειναι σε ανεκτά επίπεδα.

Στην περιοχή που ανέφερα ΔΕΝ λειτουργεί το ίντερνετ, δε πάνα γράφει 4g+... Ούτε σε 3g

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι. Δε το σκέφτηκα.θα τους ενοχλήσω αργότερα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δε κάνω speed test, δε με νοιάζει πόση ταχύτητα θα πιάσει, αρκει να πιάσει και να ειναι σε ανεκτά επίπεδα.

Στην περιοχή που ανέφερα ΔΕΝ λειτουργεί το ίντερνετ, δε πάνα γράφει 4g+... Ούτε σε 3g

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

θα πάρεις τεχνική υποστήριξη να τα πεις

δωρεάν,να κοιτάξουν την γραμμή σου δεν γίνεται να δείχνει 4g+ και να μη μπαίνεις ούτε ιντερνετ

το chat σε αυτές τις περιπτώσεις τι να σου κάνει?εκτός και μπήκες για να κραξεις την voda

και γω δεν βγάζω ούτε κλήση στην cote αλλά αν δεις ένα ποστ εκεί φτυσε με

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Τι να κραξω ρε συ? Να με πλήρωναν θα το έκανα ευχαρίστως :p

 

Λέω πως είναι τα πράγματα έτσι όπως τα βλέπω/ζω.

Το ίδιο πράγμα είχα με την q. Και εκεί φουλ σήμα αλλά Ίντερνετ μηδέν. Στη βοντα τουλάχιστον είναι σε καλύτερη κατάσταση (γενικά)

 

Θα τους στείλω τσατ αργότερα

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

κοντά στο νου και η γνώση αφού δεν ανοίγουν όπως λες οι σελίδες τι το θέλεις να πληρώσεις για απεριόριστα ?

όλες οι εταιρείες έχουν τρύπες και ναι η cosmote εχει τις λιγότερες αλλά εγώ είμαι σε μια από αυτές και μάλιστα μέσα στο σπίτι ούτε 2g εν έτει 2021,άλλωστε επιμένεις με το chat?αν έχει πρόβλημα η γραμμή σου μόνο τεχνική υποστήριξη,θα σου πουν τι να κάνεις μετά από κάποιες ρυθμίσεις πάλι τεχνική υποστήριξη,θα σε πάρουν 10 φορές αν λυθηκε το πρόβλημα σου,πάλι από τεχνική υποστήριξη θα πάρουν ,μη φοβάσαι δεν τρώνε ανθρώπους όπως στην cote.

εεε....μπήκες για να κραξεις απεριόριστα....χαχα!

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ήθελα ντατα, οπότε και ενεργοποίησα την προσφορά.

Που να ξέρω αν πιάνει εκει που το χρειάζομαι????

Περίεργο? Για κάποιους ναι, για άλλους λογικό.

 

(Πόσο δύσκολο είναι να ακούς τη γνώμη κάποιου όταν τη λέει όπως είναι???)

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ήμουν και εγώ στο τσακ να το ενεργοποιήσω. Ευτυχώς δεν το έκανα και είδα ότι έβγαλε η πράσινη απεριόριστα για 15μερες (πιο ακριβά βέβαια) που τουλάχιστον θα έχω καλύτερες ταχύτητες +3gb δωρεάν για το τριήμερο.
Link to comment
Share on other sites

γιατί αδυνατώ να καταλάβω πως ένα μέλος με 24443 post να βλέπει ότι του κλειδώνει στα -130dBm η γραμμή του,για παράδειγμα το αναφέρω,που την καθιστά στην ουσία άχρηστη και να λέει ότι δεν το ξέρει η ότι για τέτοια θέματα παίρνουμε τεχνική υποστήριξη και όχι το chat...αυτά και ο Θεός να μας δίνει φώτιση!!! :p lol

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ήμουν και εγώ στο τσακ να το ενεργοποιήσω. Ευτυχώς δεν το έκανα και είδα ότι έβγαλε η πράσινη απεριόριστα για 15μερες (πιο ακριβά βέβαια) που τουλάχιστον θα έχω καλύτερες ταχύτητες +3gb δωρεάν για το τριήμερο.
καμία σχέση η τουλάχιστον καμία

της Vodafone είναι πακέτα κανονικά απεριόριστων και το βασικότερο χωρίς περιορισμούς και αστερίσκους,είναι σαν σταθερό πλέον,επίσης κατήργησε ακόμα και στο cu τα λεπτα ομιλίας προς ίδιο δίκτυο και είναι πλέον προς όλους,αν έχεις καλο σήμα είναι χαρά Θεού,τρέχα cote να την προλάβεις

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας χιλιάδες ποστς, αυτό που λέω είναι νόμος. Άιντε από δω, βγάζεις και γλώσσα.

 

(Πλάκα κάνω έτσι!!!!!!)

 

Στο θέμα μας τώρα.

Βλέπω ότι έχω 4g. Ούτε με νοιάζουν τα db και δε θέλω να μάθω τι σημαίνει αυτό. Για ποιον λόγο δεν έχω κίνηση δεδομένων??????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχοντας χιλιάδες ποστς, αυτό που λέω είναι νόμος. Άιντε από δω, βγάζεις και γλώσσα.

 

(Πλάκα κάνω έτσι!!!!!!)

 

Στο θέμα μας τώρα.

Βλέπω ότι έχω 4g. Ούτε με νοιάζουν τα db και δε θέλω να μάθω τι σημαίνει αυτό. Για ποιον λόγο δεν έχω κίνηση δεδομένων??????

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 9 Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για πολλούς λόγους όπως κεραία, συσκευή, ρυθμίσεις συσκευής.

Γι'αυτό καλο είναι να μιλήσεις με την υποστήριξη όπου μπορούν να checkαρουν από μέσα.

Μπορεί απλά να πρέπει να σου κάνουν μια επαναφορά γραμμής.

Σύμφωνα με χρήστες του MyPhone μέτοχος σε:

Huawei, Apple, Vodafone

Link to comment
Share on other sites

ενεργοποίηση έως 16/3 και από 1/2 ανανέωση κάρτας ,μόνο μέσα από το app και για μια φορά
Link to comment
Share on other sites

Το CU σου κάνει ΔΩΡΟ 3GB για 3 ημέρες και σερφάρεις ξέγνοιαστα!

 

Ενεργοποίησε την προσφορά αποκλειστικά μέσα από το My CU App μέχρι 16/03 #CU OPEN

Μπες στο My CU App και ενεργοποίησε την προσφορά.

 

https://www.vodafonecu.gr/upiresies-cu/dorean-3gb-gia-3-imeres/

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σας ,προσπαθώ να ενεργοποιήσω το shake σε απλό καρτοκινητό εδώ και 2 μέρες αλλά μου λέει οτό υπάρχει τεχνικό πρόβλημα.

Η προσπάθεια ενεργοποίησης γίνεται από την εφαρμογή my vodafone.

Link to comment
Share on other sites

τα απεριόριστα data για τρεις μήνες που δίνει αν έχεις 5G συσκευή, γίνεται να αποδοθεί σε παραπάνω από μία σύνδεση;
Link to comment
Share on other sites

τα απεριόριστα data για τρεις μήνες που δίνει αν έχεις 5G συσκευή, γίνεται να αποδοθεί σε παραπάνω από μία σύνδεση;

 

Αν εννοείς να ενεργοποιήσεις την προσφορά σε περισσότερα από ένα νούμερα με την ίδια συσκευή, τότε ναι, τουλάχιστον μέχρι τώρα, γίνεται. Εγώ αφού μου είχε ενεργοποιηθεί η προσφορά στο CU μου, έβαλα στην συσκευή και την σιμ της γυναίκας μου και αφού την άφησα μέσα μισή ώρα περίπου και έκανα και 1-2 επανεκκινήσεις εμφανίστηκε η προσφορά και στον δικό της αριθμό οπότε την ενεργοποίησα κι εκεί.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...