Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Link to comment
Share on other sites

Πάρε Παράταση

Όταν το υπόλοιπο δεν επαρκεί για κλήση ή data… ΠΑΡΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ!!!

 

Με τη νέα υπηρεσία του CU, ΠΑΡΕ ΠΑΡΑΤΑΣΗ, μιλάς προς όλους ή σερφάρεις χωρίς να έχεις υπόλοιπο γιατί παίρνεις 30 λεπτά προς όλους ή 60ΜΒ για 1 μέρα με χρέωση στην επόμενη κάρτα!!!

 

Διευκρινίσεις για την προσφορά:

 

Για να λάβεις 30 λεπτά προς όλους μπορείς είτε να στείλεις δωρεάν ΛΕΠΤΑ στο 1330 ενώ για να λάβεις τα 60ΜΒ μπορείς να στείλεις δωρεάν DATA στο 1330

Τα 30 λεπτά προς όλους & τα 60ΜΒ έχουν ισχύ 24 ώρες από τη στιγμή της ενεργοποίησης

Η χρέωση της υπηρεσίας είναι 0,70€ τα οποία αφαιρούνται από την επόμενη ανανέωση χρόνου ομιλίας

Η υπηρεσία δεν είναι συμβατή με την επέκταση υπολοίπου, που σημαίνει ότι δεν μπορείς να χρησιμοποιήσεις και τις δύο υπηρεσίες ταυτόχρονα

Για τη χρήση της υπηρεσίας χρειάζεται να έχουν πραγματοποιηθεί ανανεώσεις συνολικής αξίας τουλάχιστον €10 τους τελευταίους 3 μήνες και το υπόλοιπο του χρόνου ομιλίας να μην είναι αρνητικό ή μεγαλύτερο από €5

Για να χρησιμοποιήσεις πάλι την υπηρεσία, θα πρέπει πρώτα να έχεις αποπληρώσει προηγούμενη χρήση της

Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης των 30 λεπτών προς όλους είναι 3 λεπτά και μετά η χρήση υπολογίζεται ανά δευτερόλεπτο. Η κατανάλωση των 60ΜΒ γίνεται ανά KB.

Η υπηρεσία δεν διατίθεται κατά την διάρκεια περιαγωγής.

 

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Το έχω αναφέρει ξανά πιο πίσω! Διαβάζουμε λίγο το νήμα πριν προσταρουμε!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θέλω να κάνω μια ερώτηση!εχω δυο νούμερα f2g και θέλω να τα κάνω Vodafone cu και μου ζήτησαν 30 ευρώ για τον καθε αριθμό δηλαδή σύνολο 60 ευρώ (ότι ναναι). Αυτήν την απάντηση μου την έδωσαν και από τα κεντρικά της Vodafone. Ένα πάσει περίπτωση από τα 30 ευρώ είπαν ότι τα 5 ευρώ είναι για την κάρτα sim και από τα υπόλοιπα κάποια λεφτά θα μπουν στην κάρτα! Αλλά δεν μου είπαν ποσα!!! Μήπως ξέρει κανείς;;;

Υ.Γ. Υπάρχει περίπτωση να γλιτώσω το 60αρι;;;

Link to comment
Share on other sites

----- προσθήκη μηνύματος 57 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

[/color]

 

Το έχω αναφέρει ξανά πιο πίσω! Διαβάζουμε λίγο το νήμα πριν προσταρουμε!!!

 

Ωραια και τι μας το λες οτι το χεις γραψει πιο πισω; Ρωτησε καποιος; Επισης δες τι γραφεις εσυ και δες και το Link το δικο μου.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους! Θέλω να κάνω μια ερώτηση!εχω δυο νούμερα f2g και θέλω να τα κάνω Vodafone cu και μου ζήτησαν 30 ευρώ για τον καθε αριθμό δηλαδή σύνολο 60 ευρώ (ότι ναναι). Αυτήν την απάντηση μου την έδωσαν και από τα κεντρικά της Vodafone. Ένα πάσει περίπτωση από τα 30 ευρώ είπαν ότι τα 5 ευρώ είναι για την κάρτα sim και από τα υπόλοιπα κάποια λεφτά θα μπουν στην κάρτα! Αλλά δεν μου είπαν ποσα!!! Μήπως ξέρει κανείς;;;

Υ.Γ. Υπάρχει περίπτωση να γλιτώσω το 60αρι;;;

 

25€ στη καρτα,για μενα πανε κοσμοτε αμα θες με 15€ στο κανουν.

Με καλυτερη καλυψη κι ολας σε πανελλαδικο επιπεδο.Αλλιως αμα εχεις δικαρτο κινητο παιξε με 2 καρτες.Ομως πες το λογο που θες το CU,γιατι απο το F2G διαφορα στο θεμα ομιλια δεν εχει.Στο ιντερνετ ναι.

Εμενα προτειναν να κανω ενα μικρο συμβολαιο και μετα να γινει καρτα με διαρκεια 3 μηνες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Απο συμβολαιο σε καρτα που λες δεν εχει χρεωση;

 

Οχι,συμφωνα με τον υπαλληλο.Εγω εμεινα ικανοποιημενος απο την υποστηριξη της Vodafone.Ριχνω παραπονα στην εγγυηση δικτυου αμα βρω θεμα και ειναι σοβαρο.Ειχα και αμεση ανταποκριση σε παραπονα που εκανα.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

25€ στη καρτα,για μενα πανε κοσμοτε αμα θες με 15€ στο κανουν.

Με καλυτερη καλυψη κι ολας σε πανελλαδικο επιπεδο.Αλλιως αμα εχεις δικαρτο κινητο παιξε με 2 καρτες.Ομως πες το λογο που θες το CU,γιατι απο το F2G διαφορα στο θεμα ομιλια δεν εχει.Στο ιντερνετ ναι.

Εμενα προτειναν να κανω ενα μικρο συμβολαιο και μετα να γινει καρτα με διαρκεια 3 μηνες.

 

Καθαρά για θέμα Ίντερνετ!!!η wind σήμα Ίντερνετ πουθενά δεν έχει!!! Όποτε μεταξύ ΟΤΕ και Vodafone (καρτοκινητά) διαλέγω Vodafone cu γιατί έχει καλύτερα πακέτα!!!

Link to comment
Share on other sites

Καθαρά για θέμα Ίντερνετ!!!η wind σήμα Ίντερνετ πουθενά δεν έχει!!! Όποτε μεταξύ ΟΤΕ και Vodafone (καρτοκινητά) διαλέγω Vodafone cu γιατί έχει καλύτερα πακέτα!!!

 

Εγω πηρα νεο νουμερο για να μη πληρωσω το 30αρι.Με 10€ βαζεις 400' προς CU και 300' σε ολους απο το app ή το site.Παιρνεις 500MB με την ανανεωση 10€ και αλλα 500 απο καταστημα/ονλαιν.100ΜΒ σε σενα και τρεις φιλους με την ανανεωση 10€.Επισης εχει 1+1 στα μικελ με 20 λεπτα το sms,στελνοντας mikel στο 54646.Με το χαρτη στο MyCU App βλεπεις και ποια μαγαζια δεχονται το κωδικο.Σε 6 μαγαζια που πηγα τα 5 τον δεχτηκαν.Να θυμασαι να βαζεις πακετο πριν ληξει για να μεταφερεις τα λεπτα που μενουν.Τωρα ειμαι στο 2ο μηνα και εχω 1320 λεπτα για cu και προς ολους.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να εννοεί ότι απορρίπτει τη wind λόγω σήματος, και συνολικά η Vodafone έχει καλύτερα πακέτα (και σε ομιλία).

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Μπορεί να εννοεί ότι απορρίπτει τη wind λόγω σήματος, και συνολικά η Vodafone έχει καλύτερα πακέτα (και σε ομιλία).

 

Sent from my Moto X Play

 

Το καλο ειναι η μεταφορα στα λεπτα, αμα παρεις το ιδιο πακετο.Αρχιζω και μιλαω χωρις οριο.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Πακέτα με καλές παροχές(προς όλους και προς το ίδιο δίκτυο) + μεταφορά λεπτών.

 

Και μην ξεχνάμε, δεν έχουν όλοι ανάγκη από 4gb.

 

Ιδού το υπόλοιπο του πατέρα μου που του αγοράζω για 4-5 μήνες το ίδιο πακέτο, και την βγάζει με ανανέωση 14€ κάθε 2 μήνες.

5caad24d6344061bce330593fa6fd9db.jpg

d40e491e312a2bb18900d45c84395c1a.jpg

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Αν δίνεις χρήματα για να πάρεις κάτι που δεν χρειάζεσαι, επειδή είναι πολύ, λέγεται χαζομάρα.

Έξυπνο είναι να παίρνεις ότι χρειάζεσαι.

Αν έχεις ανάγκη πολλά gb πας στο αγαπημένο σου frog. Αν όχι τόσα και θες και καλά πακέτα ομιλίας υπάρχουν και αλλού πορτοκαλιές.

 

Ένα ρε μεγάλε, μας πήρες πρέφα τι κάνουμε διαβάζοντας λίγες σελίδες; Είσαι πολύ καλός εσύ!

Για πες μας κι εμάς να μάθουμε τι κάνουμε.

 

Sent from my Moto X Play

Link to comment
Share on other sites

Δεν απαντησες στην ερωτηση μου, γιατι αραγε; Η βονταφον ειναι η ακριβοτερη και ολοι το ξερουν. Βαλε και οτι το δικτυο ειναι αφημενο στη μοιρα του με πολλα προβληματα και με τους τεχνικους, γιαυτο αλλωστε δεν εδωσε καθολου ιντερνετ το Πασχα. Μονο 1+1 καφε δινει...

 

Επειδη ειχα whats up και F2G αλλαξα σε CU για τους εξης λογους

καλυτερα 1+1(οπως του μικελ)

μεταφορα λεπτων

3€ για 1GB σε social media

το σημα ειναι καλυτερο απο wind και καπως χειροτερο απο Cosmote

Μειον του Cu που ειχα στο whats up

καλυτερο σημα σε δυσκολα σημεια οπου παιζει το Cu με Edge

Δεν κανει μεταβολες σε 2G οταν κανω browsing

Μειον του CU που ειχα στο F2G

τα δωρα καθε βδομαδα(log n win)

πιο λειτουργικο Edge,οπου ανετα εστελνα μηνυματα μεσω messenger

και ανοιγα σελιδες αλλα με υπομονη

Επισης στο CU εχω 1,5GB οριο τη μερα στα δεδομενα.Οι αλλες δεν το εχουν αυτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Αφού όπως λες έχει καλύτερα πακέτα, κάτι θα ξέρεις... Για πες μου λίγο, πόσα χρήματα πρέπει να δώσω για να αγοράσω 4gb;

Αν θες πολλά GB, υπάρχει λύση και εντός Vodafone: Με το Vodafone International, μπορείς να έχεις 8 GB με 8,87€.

Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λετε (8gb international,

4gb frog) είναι ανεπίσημα πακέτα, που σήμερα είναι αύριο δεν είναι.

στα επίσημα όμως υπάρχει gigaday, giga sk και afterdark.

Edited by stefanos1999
Link to comment
Share on other sites

Όλα αυτά που λετε (8gb international,

4gb frog) είναι ανεπίσημα πακέτα, που σήμερα είναι αύριο δεν είναι.

στα επίσημα όμως υπάρχει gigaday, giga sk και afterdark.

σωστά,αυτά είναι για αυτούς που έχουν δικαρτα και τρικαρτα και εκμεταλλεύονται τις εκάστοτε προσφορές

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

smgfan και Mark_K, εδώ δεν είναι χώρος για κοκορομαχίες και παιδιάστικες αντιπαραθέσεις. Κυρίως η προειδοποίηση πάει στον smgfan που έχει μπεί πολύ φουριόζος απ'ότι βλέπω...

 

next time δεν θα είναι απλή διαγραφή μηνυμάτων

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Αν έχει φοιτητικό CU με αρκετά mb καλύτερα να μην το δοκιμάσει. Ίσως του τρώει από τα υπάρχοντα αντί για αυτά πού δίνει με 2€.

 

Στάλθηκε από το MotoE2 μου

Link to comment
Share on other sites

10gb με 2 ευρω για 4 ημερες στελνεις Ν στο 1339 ......το εκανα σε ala carte!!!!!

καλο 3μερο!!!!!!!!!!!

ευχαριστούμε, δουλεύει καί σε cu

 

LG V10 ΤΟ 10 ΤΟ ΚΑΛΟ!!!

Link to comment
Share on other sites

δουλεύει ναι αλλά στην ουσία είναι 7.5 γιγα γιατί άμα περάσεις το 1.5 τη μέρα μετά θα σέρνεται.Εγω πάντως το βαλα μια χαρά μου κάτσε,το χρειαζομουν.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...