Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το θέμα online, για μένα ήταν καθαρά για το 1GB Δώρο , γιατί είχα καλομάθει ενα χρόνο και, και έπειτα, ότι εγώ όσο και να με ζαλίζουν με τα συμβόλαια τους ήθελα sony και καλά ΜΟΝΟ 10e το μήνα για κινητό για τις ηλίθιες ελληνικες παροχές όταν στο εξωτερικό με 5e έχεις αυτά που εδώ πρέπει να πιάσεις με πολύ πιο +15e.

To θέμα πάω στο περίπτερο είναι πιστεύω για όλους τίποτα, διότι δεν υπάρχει περίπτωση μέσα στον μήνα να μην έχεις βγει έξω από το σπίτι σου ή κάποιος άλλος για σένα.

Όσον αφορά το "τυράκι" μπείτε online γιατι μας "συμφέρει" σαν εταιρεία και μετά σας κόβουμε τις παροχές που σας ικανοποιούσαν , λίαν επιεικώς απαράδεκτο. Και εδώ πάλι ελληνικά τερτίπια.

Εγώ είχα μάθει 10e/μήνα -> 400' προς όλους + 1GB Δώρο Ιντερνετ.. Αν το CU μου τα προσφέρει αυτά τα 400' +500mb με παλι 10e , θα το γυρίσω σε CU , απλά δεν γνωρίζω τι ισχύει σε CU.

Για κάποιον που δεν πολυμιλά και δεν έχει απαιτητικές τηλεφωνικές ανάγκες κτλ. πιστεύω εδώ και τουλάχιστον 5 χρόνια ότι ΔΕΝ αξίζει να τους δίνεις πάνω από 10e τον μήνα δλδ 120e τον χρόνο, τέλος!

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι αντίστοιχο σε παροχές και πιο συμφέρον , καλοδεχούμενο :)

Edited by Netrino_SR
Link to comment
Share on other sites

Ιδια φαση με ebanking και πληρωμες λογαριασμων.

Στην αρχη πολλες τραπεζες το ειχαν δωρεαν. Τωρα χρεωνουν!

Ετσι ειστε; Τυρακι, φακα;

Αμ δε.

Πληρωμη λογαριασμου στο ψιλικατζιδικο της γειτονιας.

Ουτε ουρες, σιγα το πραγμα.

Να ζησει κι ο ψιλικατζης.

Οχι μονο οι τραπεζιτες και οι εταιριες κινητης.

Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα κάποια απ τα καινουργια πακετα στο CU.

6€ 400' προς ολους, 100' voda.

6€ 400' προς ολους, 400' προς CU.

8€ 400' προς ολους, 400 προς voda.

8€ 400' προς ολους, 400' προς CU, 400sms προς CU, 200sms προς ολους, 400sms προς CU.

Καποια απο αυτα τα πακετακια δεινουν και ορισμενα mb.

Φοβερα πακετακια!

Τα πακετα μνματων δε φαίνεται να εχουν αλλαξει.

Ιντερνετ:

1,1 Giga με αυτοματη ανανεωση 6€

600 mb 6€.

Edited by manosn2
ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Παίδες πιστεύω είναι πιο value 4 money τα πακέτα τώρα. Μην κοιτάτε μόνο τις τιμές αλλά και ότι αυτό που προσφέρεται είναι καλύτερο όσον αναφορά τα προς όλους λεπτά. Οπότε τώρα μας δίνουν μεγαλύτερη αξία και μπορούμε να μιλάμε περισσότερο προς τους what's up γνωστούς μας :shifty::shifty:
Link to comment
Share on other sites

Μολις ειδα κάποια απ τα καινουργια πακετα στο CU.

6€ 400' προς ολους, 100' voda.

6€ 400' προς ολους, 400' προς CU.

8€ 400' προς ολους, 400 προς voda.

8€ 400' προς ολους, 400sms προς CU, 200sms προς ολους, 400sms προς CU.

Καποια απο αυτα τα πακετακια δεινουν και ορισμενα mb.

Φοβερα πακετακια!

Τα πακετα μνματων δε φαίνεται να εχουν αλλαξει.

Ιντερνετ:

1,1 Giga με αυτοματη ανανεωση 6€

600 mb 6€.

 

Φοβερά πακετάκια; :confused:

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Φοβερά πακετάκια; :confused:

 

Της ομιλιας οντως ειναι τα καλυτερα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Ιδια φαση με ebanking και πληρωμες λογαριασμων.

Στην αρχη πολλες τραπεζες το ειχαν δωρεαν. Τωρα χρεωνουν!

Ετσι ειστε; Τυρακι, φακα;

Αμ δε.

Πληρωμη λογαριασμου στο ψιλικατζιδικο της γειτονιας.

Ουτε ουρες, σιγα το πραγμα.

Να ζησει κι ο ψιλικατζης.

Οχι μονο οι τραπεζιτες και οι εταιριες κινητης.

Κάποιες τράπεζες τα έχουν ακόμα δωρεάν. Όπως μάθει ο καθένας. Εγώ θεωρώ χάσιμο χρόνου να τρέχω σε περίπτερα και ψιλικατζίδικα και να πληρώνω με μετρητά που αν δεν τα έχω πρέπει να πάω στο ATM να βγάλω. Κουράστηκα μόνο που το σκέφτομαι

Link to comment
Share on other sites

Της ομιλιας οντως ειναι τα καλυτερα.

 

Βλέποντας και τους άλλους 2, δε βλέπω κάτι που να συμφέρει. Ούτε και των άλλων 2.

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Βλέποντας και τους άλλους 2, δε βλέπω κάτι που να συμφέρει. Ούτε και των άλλων 2.

 

Σε σχεση με τν άλλων δυο ειναι πολυ μπροστά.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Guest lagoudakis
Ιδια φαση με ebanking και πληρωμες λογαριασμων.

Στην αρχη πολλες τραπεζες το ειχαν δωρεαν. Τωρα χρεωνουν!

Ετσι ειστε; Τυρακι, φακα;

Αμ δε.

Πληρωμη λογαριασμου στο ψιλικατζιδικο της γειτονιας.

Ουτε ουρες, σιγα το πραγμα.

Να ζησει κι ο ψιλικατζης.

Οχι μονο οι τραπεζιτες και οι εταιριες κινητης.

ειμαστε εκτος θεματος αλλα τι χρεωνουν με το ebanking;εχω στην εθνικη και πειραιως εδω και 3 χρονια και πληρωνω απο τον καναπε μου τους λογαριασμους μου και εφοριες,και η μονη χρεωση ειναι 0.30 λεπτα σε 2 η 3 περιπτωσεις απο τις 7 που πληρωνω,ο ψιλικατζης η αλλου μου παιρνουν πιο πολλα σαν προμηθεια και σε ολους τους λογαριασμους,δεν βλεπω καποιο λογο να τρεχω πρωτα στο ατμ αν δεν εχω χρηματα και μετα αλλου,εκτος αν αλλαξε κατι και για να βγαλεις κωδικους τωρα για ebanking σου ζηταν χρηματα Edited by lagoudakis
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοεί, την προμήθεια σε ορισμένους λογαριασμούς. Αλλά αυτό είναι άσχετο με τα καρτοκινητά.

 

Sent from my XT1562

Link to comment
Share on other sites

Μια χαζή ερώτηση γιατί έχω κολλήσει...στα λεπτά ομιλίας πρός όλους συμπεριλαμβάνετε μεσα πάλι και η vodafone ή ΜΟΝΟ όλοι οι υπόλοιποι;(λέει πρός όλους και οχι όλους τους υπόλοιπους πάροχους)

 

Talk 2 Vodafone 300

Διάρκεια πακέτου: 30 ημέρες

100' προς Vodafone + 200' προς όλους + επιπλέον 100' προς όλους από ειδική προσφορά Online bonus: 100' προς όλους!

 

ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Όσο καλείς voda τρώει από τα "προς voda " αν τα φας αυτά, αυτόματα τρως από τα "προς όλους".

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

Όσο καλείς voda τρώει από τα "προς voda " αν τα φας αυτά, αυτόματα τρως από τα "προς όλους".

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

 

Σε ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

ειμαστε εκτος θεματος αλλα τι χρεωνουν με το ebanking;εχω στην εθνικη και πειραιως εδω και 3 χρονια και πληρωνω απο τον καναπε μου τους λογαριασμους μου και εφοριες,και η μονη χρεωση ειναι 0.30 λεπτα σε 2 η 3 περιπτωσεις απο τις 7 που πληρωνω,ο ψιλικατζης η αλλου μου παιρνουν πιο πολλα σαν προμηθεια και σε ολους τους λογαριασμους,δεν βλεπω καποιο λογο να τρεχω πρωτα στο ατμ αν δεν εχω χρηματα και μετα αλλου,εκτος αν αλλαξε κατι και για να βγαλεις κωδικους τωρα για ebanking σου ζηταν χρηματα

 

για να βγαλεις κωδικους στη πειραιως ειναι πεντε ευρω. λες και θα τους σκαλιξουν σε πετρα..

http://www.piraeusbank.gr/el/idiwtes/trapezikes-ypiresies/e-banking/ilektronika-kanalia-eksypiretisis/eggrafi-winbank-web-banking

Για αυτο το λογο ειναι η μοναδικη τραπεζα που δεν εχω κωδικους.

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στην alpha έχεις;

Μήπως εκεί είναι φθηνότεροι;

8€ κοστίζουν!

Μας δουλεύουν και χαμογελάμε.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι, έχει αφαιρεθεί. Ίσχυε έως τις 30 Σεπτεμβρίου, ενώ τον Οκτώβριο δίνονταν μόνο 500 MB για 15 ημέρες, ώστε να συνηθίσουμε τις περικοπές (κάτι σαν τη σταδιακή διακοπή του καπνίσματος!). Τώρα δε δίνεται τίποτα.

 

τον Οκτωμβριο και εγω το ειχα παρει με ανανεωση απο καταστηματα , εκανε κανενας ανανεωση τωρα τον Νοεμβριο να μας επιβεβαιωσει οτι δεν υπαρχει μπονους online ή μεσω καταστηματων ανανεωσης;

 

Το θέμα online, για μένα ήταν καθαρά για το 1GB Δώρο , γιατί είχα καλομάθει ενα χρόνο και, και έπειτα, ότι εγώ όσο και να με ζαλίζουν με τα συμβόλαια τους ήθελα sony και καλά ΜΟΝΟ 10e το μήνα για κινητό για τις ηλίθιες ελληνικες παροχές όταν στο εξωτερικό με 5e έχεις αυτά που εδώ πρέπει να πιάσεις με πολύ πιο +15e.

To θέμα πάω στο περίπτερο είναι πιστεύω για όλους τίποτα, διότι δεν υπάρχει περίπτωση μέσα στον μήνα να μην έχεις βγει έξω από το σπίτι σου ή κάποιος άλλος για σένα.

Όσον αφορά το "τυράκι" μπείτε online γιατι μας "συμφέρει" σαν εταιρεία και μετά σας κόβουμε τις παροχές που σας ικανοποιούσαν , λίαν επιεικώς απαράδεκτο. Και εδώ πάλι ελληνικά τερτίπια.

Εγώ είχα μάθει 10e/μήνα -> 400' προς όλους + 1GB Δώρο Ιντερνετ.. Αν το CU μου τα προσφέρει αυτά τα 400' +500mb με παλι 10e , θα το γυρίσω σε CU , απλά δεν γνωρίζω τι ισχύει σε CU.

Για κάποιον που δεν πολυμιλά και δεν έχει απαιτητικές τηλεφωνικές ανάγκες κτλ. πιστεύω εδώ και τουλάχιστον 5 χρόνια ότι ΔΕΝ αξίζει να τους δίνεις πάνω από 10e τον μήνα δλδ 120e τον χρόνο, τέλος!

Αν γνωρίζει κάποιος κάτι αντίστοιχο σε παροχές και πιο συμφέρον , καλοδεχούμενο :)

 

Αξιζει το cu περα απο τα πακετα μπορεις να βγαλεις και την Ευρωπαικη καρτα νεων αμα εισαι εως 30 χρονων και να την ενεργοποιησεις και με καθε καρτα δεκα ευρω σου δινει αλλα δεκα ευρω μπονους για 12 μηνες! , με την προυποθεση για να στα δωσει τον επομενο μηνα ειναι να ληξει το πρωτο μπονους και μετα να ανανεωσεις.

 

Επισης ειδα οτι στο νεο καρτοκινητο vodafone εχουνε αλλαξει και εκει τα πακετα ομιλιας και τα γραφει τα νεα αυτοματα πακετα ομιλιας :

 

250 λεπτά προς όλους & 300 MB για 30 ημέρες 8,07€

350 λεπτά προς όλους για 30 ημέρες 8,07€

250 λεπτά προς όλους για 30 ημέρες 6€

δειτε εδω http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=1241

 

Επισης εννοειται οτι αμα κανενας που εχει cu θελει να βαλει το πακετο με 600mb με 6ευρω δεν τον συμφερει διοτι με τα ιδια λεφτα αγοραζει την αυτοματη ενεργοποιηση του πακετου και του δινει δωρο αλλα 500 mb συνολο 1,10gb με τα ιδια χρηματα , αλλα αμα δειτε γραφει οτι Η προσφορά των 600MB αντί των 100MB, ισχύει έως 30/11/2016 . δειτε εδω http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-internet/surf-email-100/ .

 

Επισης κατι που μου εκανε εντυπωση ητανε στο πακετο combo 300 γραφει οτι Όσον αφορά στη δωρεάν χρήση δεδομένων (ΜΒ), πρέπει να γνωρίζετε ότι τα ΜΒ δεν είναι διαθέσιμα μόνο στα εξής APNs: wapkarta.vodafone.gr, webkarta.vodafone.gr, αλλά και στα APNs: internet.vodafone.gr,wap.vodafone.gr, webonly.vodafone.gr.

δειτε εδω http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-combo/cu-combo-300/ .

 

Γιατι ; το apn συνδεεται με το συγκεκριμενο πακετο; και με webonly.vodafone.gr που αφορα και καρτοιντερνετ; πολυ κουλο...

Οσο για την ανανενωση των 6 ευρω τελικα δεν εφαρμοστηκε ισχυει κανονικα η ανανεωση των 6 ευρω... γιατι δεν βαζουνε οτι εχει βαλει και η wind free to go να βαζεις ακεραιο ποσο ποσο ανανεωσης απο 5 ευρω και πανω online ; τοσο δυσκολο ειναι; .

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

Εβλεπα τις αλλαγες στο CU.Δυστυχως δεν αξιζει να παω,και πλεον πιστευω πως η Whats Up ειναι πιο ανταγωνιστικη.Ειδικα στα MB.Τα

συνδυαστικα λεπτα του CU για ομιλια αξιζουν.Περιμενω να δωσω του χρονου πανελληνιες και να παρω φοιτητικο αμα περασω σε σχολη.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Ενώ στην alpha έχεις;

Μήπως εκεί είναι φθηνότεροι;

8€ κοστίζουν!

Μας δουλεύουν και χαμογελάμε.

 

Sent from my Nexus 6P using Tapatalk

εχω e-banking της alpha για να πληρωνω τους λογαριασμους.

Ομως δεν εχω πληρωσει τα 8 ευρω για τις Υπηρεσίες Πρόσθετου Κωδικού Ασφαλείας.

Θελουν να μας δουλευουν, τους αγνοουμε και χαμογελαμε.

Link to comment
Share on other sites

@JOHNMEGARYTHMOS

Σημαντικές πληροφορίες προς όλους, ευχαριστούμε!

"Δυστυχώς" είμαι πάνω από τα trenta ;) Έχω κάνει ανανέωση online πριν 2 μερες και δεν μου έδωσε 1GB Δώρο , και χτες με πηρε η Voda για ενημερωση τους ειπα για το ολο θέμα μου επιβεβαίωσε οτι απο Οκτωβρη τελειωσε και οτι (...συμφωνησε η υπάλληλος οτι δεν ειναι κατι που αρεσε σε πολλούς) ίσως να επανέλθει κάτι αργότερα.

Τραγικά τα 8e δλδ να σου μενει με την 10αρα , 1e υπόλοιπο, για 250' +300mb όταν είχες με 10e online , 5.95e υπολοιπο 400' προς ολους + 1Gb... και το γνωστό όσο πιο παλιό πρόγραμμα έχεις δεν φεύγεις για ένα νεότερο γιατί παντα είναι χειρότερο! Προσωπικά θα μείνω στα 400' προς ολους εστω χωρίς mobile internet για οσο καιρό παρει μεχρι να δώσουν κάτι αξιόλογο , wifi , και παραμονη χρημάτων 6e μετά από κάθε ανανέωση. Κάπως έτσι μέχρι τώρα έβαζα στους 3 μήνες 2 κάρτες , και με τα μαζεμένα υπόλοιπα , έβγαζα τον 3ο "τσαμπα"..

Link to comment
Share on other sites

@JOHNMEGARYTHMOS

Σημαντικές πληροφορίες προς όλους, ευχαριστούμε!

"Δυστυχώς" είμαι πάνω από τα trenta ;) Έχω κάνει ανανέωση online πριν 2 μερες και δεν μου έδωσε 1GB Δώρο , και χτες με πηρε η Voda για ενημερωση τους ειπα για το ολο θέμα μου επιβεβαίωσε οτι απο Οκτωβρη τελειωσε και οτι (...συμφωνησε η υπάλληλος οτι δεν ειναι κατι που αρεσε σε πολλούς) ίσως να επανέλθει κάτι αργότερα.

Τραγικά τα 8e δλδ να σου μενει με την 10αρα , 1e υπόλοιπο, για 250' +300mb όταν είχες με 10e online , 5.95e υπολοιπο 400' προς ολους + 1Gb... και το γνωστό όσο πιο παλιό πρόγραμμα έχεις δεν φεύγεις για ένα νεότερο γιατί παντα είναι χειρότερο! Προσωπικά θα μείνω στα 400' προς ολους εστω χωρίς mobile internet για οσο καιρό παρει μεχρι να δώσουν κάτι αξιόλογο , wifi , και παραμονη χρημάτων 6e μετά από κάθε ανανέωση. Κάπως έτσι μέχρι τώρα έβαζα στους 3 μήνες 2 κάρτες , και με τα μαζεμένα υπόλοιπα , έβγαζα τον 3ο "τσαμπα"..

 

τα, 400 λεπτά προς όλους δεν σου αφαιρεί 3ευρώ; και μόνο όταν βάζεις κάρτα δέκα ευρώ γίνεται αυτό; εγώ πιστεύω ότι σε βόλευε το cu με την ευρωπαϊκή κάρτα νέων έτσι θα έχεις και μπόνους 500 mb internet και μπόνους δέκα ευρώ με ανανέωση δέκα ευρώ. επίσης θα αγοράζεις το πακέτο με 6ευρώ 300 λεπτά προς όλους και 400 λεπτά προς cu με το πακέτο cu talk a lot 600 . άρα τον επόμενο μήνα με τα 12 ευρώ αγοράζεις το παραπάνω πακέτο ομιλίας και το πακέτο ιντερνέτ με αυτόματη ενεργοποίηση θα πάρεις 1.1gb οπότε και πάλι βολεύει! να βάζεις κάρτα μια φορά κάθε δύο μήνες!!!

Edited by JOHNMEGARYTHMOS

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εγώ 17/10 έκανα ανανέωση online 10€ και μου έδωσε 500 mb για 15 μέρες και 500 mb για 30 μερες.σε δέκα μέρες που θα ξανά κάνω θα σας πω.
Αν δεν κάνεις θυσίες για τις ιδέες σου ή εσύ δεν αξίζεις ή οι ιδέες σου. Έζρα Πάουντ
Link to comment
Share on other sites

Δες την τελευταία σελίδα του θέματος για το Vodafone international : http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=205197&page=13
Link to comment
Share on other sites

εγω μπερδευτει.

 

κανω ανανεωση οnline στη δικια μου καρτα πριν μερες. μου δινει MB

 

κανω στις αδελφής μου σημερα, δεν μου δινει τίποτα...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...