Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

καινούργιο αυτό? νεα προσφορά του cu? για το τριήμερο της καθαράς Δευτέρας? όπως έβγαλε η wind? ή είναι κάτι άλλο?

 

είναι η προσφορά που έβγαλε πριν μέρες, κάνεις μια κλήση στο 1252 πατάς το 0 και διαλέγεις ή 1GB για 7 ημέρες, ή 1500 λεπτά προς όλη τη Vodafone

Link to comment
Share on other sites

είναι η προσφορά που έβγαλε πριν μέρες, κάνεις μια κλήση στο 1252 πατάς το 0 και διαλέγεις ή 1GB για 7 ημέρες, ή 1500 λεπτά προς όλη τη Vodafone

 

τα έχω καταναλώσει αυτά προ πολλού νόμιζα ότι είναι κάτι καινούργιο. ευχαριστώ πολύ πάντως!

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

μου έστειλε ενημερωτικό sms το cu για επικείμενη λήξη πακέτου.

επειδή εδώ και αρκετό καιρό ήταν γενική επιθυμία να υπάρχει αντίστοιχη υπηρεσία, το αναφέρω για τους υπολοίπους που πιθανόν δεν το είχαν αντιληφθεί.

το πακέτο πλέον λήγει στις 23.59 της ημερολογιακής ημέρας +30 που έκανες την ανανέωση

μπράβο στη vodafone που άκουσε τους πελάτες της.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα. Θέλω να ρωτήσω για το πακέτο cu combo 600 της καρτοκινητής cu. Στο ηχογραφημένο μήνυμα του κινητού μου λέει 300' προς όλους, 300' προς cu αλλά δεν λέει πόσα sms και gb δίνει. Εκανα μια ερώτηση στο chat του cu και μου είπαν 100 sms προς όλους και 500 sms προς cu. Ισχύει? Με 7 ευρώ.

Και κάτι άλλο. Αν μετά θέλω να αλλάξω πακέτο πώς γινεται να καταργήσω την αυτόματη ανανέωση?

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας και από μένα. Θέλω να ρωτήσω για το πακέτο cu combo 600 της καρτοκινητής cu. Στο ηχογραφημένο μήνυμα του κινητού μου λέει 300' προς όλους, 300' προς cu αλλά δεν λέει πόσα sms και gb δίνει. Εκανα μια ερώτηση στο chat του cu και μου είπαν 100 sms προς όλους και 500 sms προς cu. Ισχύει? Με 7 ευρώ.

Και κάτι άλλο. Αν μετά θέλω να αλλάξω πακέτο πώς γινεται να καταργήσω την αυτόματη ανανέωση?

Ευχαριστώ.

 

Αυτά δίνει το Combo 600, αν θες να μην το εχεις αυτόματα μετά, κατεβασε την εφαρμογή του CU https://play.google.com/store/apps/details?id=gr.mobile.vodafone και βγάλε την αυτοματη ανανέωση, αλλιώς μπορείς να το κανεις και από το 1252

 

http://i63.tinypic.com/2q1cmkg.png

Edited by alexakos7
Link to comment
Share on other sites

Η αυτόματη ανανέωση δεν έχει τα 100 λεπτά online Bonus. Άρα δεν αξίζει να το κάνεις.
Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς αν κάποιο απο τα καταστήματα της Vodafone είναι ιδιόκτητο και οχι franchise;;;

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Ελάχιστο υπόλοιπο κάρτας για μη κλειδώσουν οι εξερχόμενες?

Αν έχεις ενεργό πακέτο, μπορείς να το χρησιμοποιήσεις, ακόμα και με υπόλοιπο 0,00 ευρώ. Αν δεν έχεις πακέτο και προσπαθείς να πραγματοποιήσεις εξερχόμενη με τις βασικές χρεώσεις, απαιτείται ελάχιστο υπόλοιπο 60*0,0082 ευρώ, δηλαδή 0,492 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

γνωρίζει κανείς αν κάποιο απο τα καταστήματα της Vodafone είναι ιδιόκτητο και οχι franchise;;;

 

Έχει κάποια ιδιόκτητα ακόμη. Αλλά δεν αναφέρεσαι για που..

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ως άσχετος σε θέματα καρτοκινητης. Υπάρχει περίπτωση να κάνω το συμβόλαιο μου Vodafone μετατροπή σε κάρτα κρατώντας το νούμερο μου; Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

@gm87

Ευχαριστώ έχω την προσφορά του εφταημερου TALK2VODAFONE

Αλλά έχω υπόλοιπο 2.07€ και έχω μια προσφορά 500mb με 2€ απ το 1252 που θα ενεργοποιησω,άρα θα μείνουν εφτά λεπτα,

Φοβόμουν όπως στο f2g, μη κόψουν τις εξερχόμενες

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ως άσχετος σε θέματα καρτοκινητης. Υπάρχει περίπτωση να κάνω το συμβόλαιο μου Vodafone μετατροπή σε κάρτα κρατώντας το νούμερο μου; Ευχαριστώ.

Εννοείται πως διατηρείς τον αριθμό σου.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

@gm87

Ευχαριστώ έχω την προσφορά του εφταημερου TALK2VODAFONE

Αλλά έχω υπόλοιπο 2.07€ και έχω μια προσφορά 500mb με 2€ απ το 1252 που θα ενεργοποιησω,άρα θα μείνουν εφτά λεπτα,

Φοβόμουν όπως στο f2g, μη κόψουν τις εξερχόμενες

Μα και στο f2go δεν θα είχες πρόβλημα θα είχες 7 λεπτά, οι κλήσεις κόβονται με μηδενικό υπόλοιπο.

Link to comment
Share on other sites

Μα και στο f2go δεν θα είχες πρόβλημα θα είχες 7 λεπτά, οι κλήσεις κόβονται με μηδενικό υπόλοιπο.

 

Στο F2G πλέον όλα τα πακέτα ομιλίας και SMS που έχεις ενεργοποιήσει μπορείς να τα χρησιμοποιείς και με 0€. Μόνο για το ίντερνετ πρέπει να υπάρχει 0,01€ διαθέσιμο για τα πακέτα ΜΒ. Αν δεν έχεις ενεργοποιημένο πακέτο σε όλες τις εταιρίες για ομιλία ακόμα και αναπάντητη να θες να κάνεις πρέπει να υπάρχει διαθέσιμο το πόσο για ελάχιστη διάρκεια κλήσης που είναι περίπου 0,50€.

Συσκευή: Realme 8 5G 4/64 GB

Carriers: 🟢 Cosmote - 🔴 Nova

Link to comment
Share on other sites

Παίδες στο f2g την είχα πατήσει άσχημα

Με πακέτο ομιλίας ενεργό.... Κάνει κουφά ή wind ...μη το ψάχνεται...

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάποια ιδιόκτητα ακόμη. Αλλά δεν αναφέρεσαι για που..

σορρυ, για Αθήνα κέντρο.....

Καλύτερα μιας ώρας ελεύθερη ζωή,
παρά σαράντα χρόνια σκλαβιά και φυλακή.

Link to comment
Share on other sites

Στο F2G πλέον όλα τα πακέτα ομιλίας και SMS που έχεις ενεργοποιήσει μπορείς να τα χρησιμοποιείς και με 0€. Μόνο για το ίντερνετ πρέπει να υπάρχει 0,01€ διαθέσιμο για τα πακέτα ΜΒ. Αν δεν έχεις ενεργοποιημένο πακέτο σε όλες τις εταιρίες για ομιλία ακόμα και αναπάντητη να θες να κάνεις πρέπει να υπάρχει διαθέσιμο το πόσο για ελάχιστη διάρκεια κλήσης που είναι περίπου 0,50€.

Ναι, εκτός από την Q και το Frog, όπου μπορείς να πραγματοποιήσεις κλήση, ακόμα και με 0,01 ευρώ υπόλοιπο, που αρκεί για μία κλήση ενός δευτερολέπτου.

Link to comment
Share on other sites

07/03/2016 εβγαλα ενα νεο αριθμο cu με 600sms προς cu και 600λεπτα προς cu δωρεαν και αυτοματα καθε μηνα για εναν ολοκληρο χρονο χωρις να χρειαζετε να βαλω καρτα. Αξια 6ευρω για το νουμερο. Το εβγαλα γιατι με ενδιαφερουν μονο τα sms και τιποτε αλλο.

Επιδη ηθελα και Vodafone Double εκανα το λαθος και της ειπα να βαλει 11ευρω πιστευωντας (και κανοντας λαθος υπολογισμο) οτι θα εχει τουλαχιστων 10 ευρω υπολοιπο μεσα η καρτα για την υπηρεσια. Μετα τους φορους μου εμειναν μεσα καθαρα 9,82ευρω, μου λεει ο υπαλληλος οτι δεν θα φτασουν για το Vodafone Double και του ειπα οτι δεν πειραζει θα στειλω 0,18λεπτα απο το δικο μου νουμερο σε αυτο το νεο που εβγαλα με Vodafone Sharing για τα εξοδα της υπηρεσιας.

Αυτο που θελω να κανω ειναι να παρω τα 9,82 ευρω και να τα στειλω σε αλλο νουμερο για το λογο οτι σε τρεις μηνες θα χασω αυτα τα χρηματα.

Αν βαλω μια καρτα 20 ευρω σε αυτο το νουμερο μετα θα μπορω να στειλω ολο το υπολοιπο (τα 9,82+το καθαρο υπολοιπο μετα τους φορους απο τα 20ευρω) σε αλλο vodafone cu νουμερο ?

Λογικα θα γινετε χωρις προβλημα απλα ρωταω μηπως υπαρχει καποιος περιορισμος σε καινουριο νουμερο.

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Άλλα 15 θα βάλεις . Η μεταφορά απαιτεί 25 ευρώ το τελευταίο τρίμηνο.

25/1,12 =22,32

θα μεταφέρεις τα 21 αλλού (+0,5 η χρέωση της υπηρεσίας.)

Link to comment
Share on other sites

07/03/2016 εβγαλα ενα νεο αριθμο cu με 600sms προς cu και 600λεπτα προς cu δωρεαν και αυτοματα καθε μηνα για εναν ολοκληρο χρονο χωρις να χρειαζετε να βαλω καρτα. Αξια 6ευρω για το νουμερο. Το εβγαλα γιατι με ενδιαφερουν μονο τα sms και τιποτε αλλο.

Επιδη ηθελα και Vodafone Double εκανα το λαθος και της ειπα να βαλει 11ευρω πιστευωντας (και κανοντας λαθος υπολογισμο) οτι θα εχει τουλαχιστων 10 ευρω υπολοιπο μεσα η καρτα για την υπηρεσια. Μετα τους φορους μου εμειναν μεσα καθαρα 9,82ευρω, μου λεει ο υπαλληλος οτι δεν θα φτασουν για το Vodafone Double και του ειπα οτι δεν πειραζει θα στειλω 0,18λεπτα απο το δικο μου νουμερο σε αυτο το νεο που εβγαλα με Vodafone Sharing για τα εξοδα της υπηρεσιας.

Αυτο που θελω να κανω ειναι να παρω τα 9,82 ευρω και να τα στειλω σε αλλο νουμερο για το λογο οτι σε τρεις μηνες θα χασω αυτα τα χρηματα.

Αν βαλω μια καρτα 20 ευρω σε αυτο το νουμερο μετα θα μπορω να στειλω ολο το υπολοιπο (τα 9,82+το καθαρο υπολοιπο μετα τους φορους απο τα 20ευρω) σε αλλο vodafone cu νουμερο ?

Λογικα θα γινετε χωρις προβλημα απλα ρωταω μηπως υπαρχει καποιος περιορισμος σε καινουριο νουμερο.

 

ναι μπορείς κανονικά με χρέωση 0.50 για την μεταφορά. το πόσο θα πρέπει να είναι από 5 ευρώ και πάνω και ισχύει η συνολική ανανέωση των 25 ευρώ το τελευταίο τρίμηνο όπως ανάφερε ό Βασίλειος. επίσης η μεταφορά χρόνου ομιλίας δεν ανανεώνει το χρόνο ομιλίας! και επίσης μόνο απο Vodafone cu σε Vodafone CU μπορείς να στείλεις χρήματα. για να το κάνεις αυτό καλείς το 1330 επιλογή 2 .

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτήσω κατι? μολις παρατήρησα ότι για τον επομενο μηνα ( διοτι αυτόν που διανύουμε τώρα ήδη εχω ενεργοποιήσει το πακετο και εχει κανονικα 500 ) το talk to Vodafone 300 εχει αλλάξει και δίνει 400 αντι για 500 λεπτα.

ποτε εγινε αυτό???

με ξενερωσε απίστευτα ....

Link to comment
Share on other sites

Έκανα σε φιλαράκι το setup σε CU και ξενέρωσα πραγματικά και στον ιστότοπο του δεν αναφέρει πότε λήγουν λεπτά και mb τα έχει όλα μαζεμένα και αυτός ήρθε από f2g που τα είχε αναλυτικά και στη τηλεφωνική ενημέρωση λεπτά mb και χρόνο λήξης σπαστά τα λέει.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει αυτό η vodafone.

Ούτε τον αριθμό του κινητού αναγράφει στη σελίδα του site της κι αν έχεις δύο στο ίδιο όνομα μπερδεμένα πράγματα.

Συνήθεια βέβαια αλλά είναι ανάγκη να μας δυσκολεύουν τόσο απλά πράγματα;

Link to comment
Share on other sites

παιδια να ρωτήσω κατι? μολις παρατήρησα ότι για τον επομενο μηνα ( διοτι αυτόν που διανύουμε τώρα ήδη εχω ενεργοποιήσει το πακετο και εχει κανονικα 500 ) το talk to Vodafone 300 εχει αλλάξει και δίνει 400 αντι για 500 λεπτα.

ποτε εγινε αυτό???

με ξενερωσε απίστευτα ....

Και γω τωρα το παρατηρησα και τους εστειλα ερωτηση. Το ιδιο πρεπει να εγινε και στο talk to vodafone 600. Κοψανε τα 100 λεπτα προς ολους

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έκανα σε φιλαράκι το setup σε CU και ξενέρωσα πραγματικά και στον ιστότοπο του δεν αναφέρει πότε λήγουν λεπτά και mb τα έχει όλα μαζεμένα και αυτός ήρθε από f2g που τα είχε αναλυτικά και στη τηλεφωνική ενημέρωση λεπτά mb και χρόνο λήξης σπαστά τα λέει.

Δεν μπορώ να καταλάβω γιατί το κάνει αυτό η vodafone.

Ούτε τον αριθμό του κινητού αναγράφει στη σελίδα του site της κι αν έχεις δύο στο ίδιο όνομα μπερδεμένα πράγματα.

Συνήθεια βέβαια αλλά είναι ανάγκη να μας δυσκολεύουν τόσο απλά πράγματα;

Τα λεει αναλυτικα στην εφαρμογη της cu. Τα λεει μαζεμενα και μετα αν πατησεις στα γραφει και αναλυτικα

Edited by takpanos
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...