Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Guest lagoudakis
Aν πάρεις ακριβώς το ίδιο πακέτο ή ανανεώσεις με την ίδια κάρτα ανανέωσης από την οποία πήρες τα bonus ναι θα ανανεωθεί και θα μεταφερθούν και όλα τα υπόλοιπα από το προηγούμενο πακέτο με νέα λήξη σε ένα μήνα
να εισαι καλα...το εκανα και ολα κομπλε...:happy:
Link to comment
Share on other sites

Το έστειλα για περιέργεια πιο πολύ. Απο εκείνη την ώρα και ενώ είμαι συνδεδεμένος σε WiFi, μετά από περίπου μια ώρα μου ήρθε μήνυμα

 

TO CU PANIC BUTTON TEΛEIΩΣE AΛΛA EΣY ΔE ΣTAMATAΣ NA ΣEPΦAPEIΣ ΓIATI ME TO SURF AND EMAIL 100 EXEIΣ 500MB ΓIA 30 MEPEΣ ME 5E. ΓIA AΓOPA ΣTEIΛE 55 ΣTO 1252!

 

Μάλλον δεν είχα καταλάβει πως λειτουργεί.

Όπως και να έχει, είναι καλό. Μπορεί να χρειαστεί.

Για μόλις μία ώρα διαρκούν τα 500 MB που δίνει τι CU Panic Button.
Link to comment
Share on other sites

Χθές που μίλησα με εκπρόσωπο του cu μου είπε οτι αν κάνω ανανέωση της κάρτας πριν την λήξη του 30ήμερου, τα εναπομείναντα λεπτα ομιλίας αλλα και τα MB ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ στόν επόμενο μήνα...ισχύει κάτι τέτοιο;ήταν καθετος στην απάντηση 1000%.

εχω το πακέτο Talk 2 Vodafone 300+Online bonus με αυτόματη ανανέωση κάθε φορά που βάζω νεα κάρτα.

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Χθές που μίλησα με εκπρόσωπο του cu μου είπε οτι αν κάνω ανανέωση της κάρτας πριν την λήξη του 30ήμερου, τα εναπομείναντα λεπτα ομιλίας αλλα και τα MB ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ στόν επόμενο μήνα...ισχύει κάτι τέτοιο;ήταν καθετος στην απάντηση 1000%.

εχω το πακέτο Talk 2 Vodafone 300+Online bonus με αυτόματη ανανέωση κάθε φορά που βάζω νεα κάρτα.

Ισχύει :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

δεν το ήξερα ρε παιδιά...μια χαρά λοιπόν!!!αρκεί να γίνετε ανανανέωση της κάρτας καθε μήνα ανελλιπώς...αν ενα μήνα ξεχαστεί κάποιος και δεν ανανεώσει πριν την ληξη του 30αήμερου αλλά μετά τότε τι γίνετε;χάνετε ότι έχει μαζευτεί απο προηγούμενα;

επίσης τι είναι το vodafone updates που κατέβασα σήμερα;μηπως έχετε ενεργοποιήσει κάποιο απο τα Apps που υπάρχουν μέσα;

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Χθές που μίλησα με εκπρόσωπο του cu μου είπε οτι αν κάνω ανανέωση της κάρτας πριν την λήξη του 30ήμερου, τα εναπομείναντα λεπτα ομιλίας αλλα και τα MB ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ στόν επόμενο μήνα...ισχύει κάτι τέτοιο;ήταν καθετος στην απάντηση 1000%.

εχω το πακέτο Talk 2 Vodafone 300+Online bonus με αυτόματη ανανέωση κάθε φορά που βάζω νεα κάρτα.

 

Μπερδεύτηκα λίγο...είχα ένα πακέτο talk 2 vodafone 300 που λήγει 07/12. και είχα βάλει κάρτα πρίν καμιά 25αριά μέρες..έβαλα πάλι τώρα 10 ευρώ αλλά το πακετό συνεχίζει να λήγει στις 07/12. αν ξαναβάλω το πακέτο talk2vodafone300 πρίν να λήξει τότε θα μεταφερθούνε στον επόμενο μήνα σωστά?

 

οχι απλά με την ανανέωση της κάρτας! σωστά? γιατί έκαψα τον εγκέφαλο μου τωρα :lol:

Link to comment
Share on other sites

δεν το ήξερα ρε παιδιά...μια χαρά λοιπόν!!!αρκεί να γίνεται ανανέωση της κάρτας κάθε μήνα ανελλιπώς...αν ένα μήνα ξεχαστεί κάποιος και δεν ανανεώσει πριν την λήξη του 30αήμερου αλλά μετά τότε τι γίνεται;χάνεται ότι έχει μαζευτεί από προηγούμενα;

Ναι.

Μπερδεύτηκα λίγο...είχα ένα πακέτο talk 2 vodafone 300 που λήγει 07/12. και είχα βάλει κάρτα πρίν καμιά 25αριά μέρες..έβαλα πάλι τώρα 10 ευρώ αλλά το πακετό συνεχίζει να λήγει στις 07/12. αν ξαναβάλω το πακέτο talk2vodafone300 πρίν να λήξει τότε θα μεταφερθούνε στον επόμενο μήνα σωστά?

Σωστά. Πρέπει να ξαναβάλεις το ίδιο ακριβώς πακέτο.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Ναι.

 

Σωστά. Πρέπει να ξαναβάλεις το ίδιο ακριβώς πακέτο.

κατάλαβα...αυτοί εξασφαλίζουν ότι θα παίρνουν ένα σταθερό πακέτο κάθε μήνα και εμείς κρατάμε τα λεπτά. descent θα το έλεγα!

Link to comment
Share on other sites

Decent. :D

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Αν κάποιος βάζει 10 ευρώ κάρτα καθε μήνα ,αγοράζει το πακέτο και προστίθενται και τα υπόλοιπα μεσα,τότε σε βάθος χρόνου λογικά θα έχει χιλιάδες λεπτά χρόνο ομιλίας(αν δεν τα καταναλώνει ολα μεσα στον μήνα...)επίσης κατι ακόμα επειδή είμαι νέος στο cu ερχόμενος απο συμβόλαιο...εμένα λήγει το πακέτο στίς 27/11/15 αν βαλω σήμερα 10 ευρώ κάρτα και κάνω ανανανέωση μου τραβηξει αυτόματα τα 5 ευρω για το πακέτο θα εχω τα νεα λεπτα ομιλιας + τα υπόλοιπα απο τα ηδη υπάρχον με ημερομηνία λήξης πλέον στίς 25/12/15; σωστά;ισχύει το 30 ημέρες απο την ημερομηνία τελευταίας ανανέωσης; Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Ναι, ισχύει.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

Χθές που μίλησα με εκπρόσωπο του cu μου είπε οτι αν κάνω ανανέωση της κάρτας πριν την λήξη του 30ήμερου, τα εναπομείναντα λεπτα ομιλίας αλλα και τα MB ΜΕΤΑΦΕΡΟΝΤΑΙ στόν επόμενο μήνα...ισχύει κάτι τέτοιο;ήταν καθετος στην απάντηση 1000%.

εχω το πακέτο Talk 2 Vodafone 300+Online bonus με αυτόματη ανανέωση κάθε φορά που βάζω νεα κάρτα.

 

μεταφέρονται μόνο εάν ενεργοποιήσεις το ίδιο πακέτο σπιν την λήξη του πρώτου και επίσης το ίδιο γίνεται και με τυχόν bonus ανανέωσης δηλαδή άμα βάλεις κάρτα πριν την λήξη το μπόνους μπαίνει το νέο μπόνους και μεταφέρεται στον επόμενο μήνα.

θελουμε φετος απεριοριστα data σε ολους τους παροχους κινητης τηλεφωνιας στην Ελλαδα για ολο το καλοκαιρι. 

Link to comment
Share on other sites

μεταφέρονται μόνο εάν ενεργοποιήσεις το ίδιο πακέτο σπιν την λήξη του πρώτου και επίσης το ίδιο γίνεται και με τυχόν bonus ανανέωσης δηλαδή άμα βάλεις κάρτα πριν την λήξη το μπόνους μπαίνει το νέο μπόνους και μεταφέρεται στον επόμενο μήνα.

 

 

Η κάρτα μου λήγει στίς 27/11/15 επομένως αν ανανεώσω σήμερα θα έχω εως τις 25/12/15 και οχι στίς 27/12/15 και τα παλαιά + τα νέα...σωστά;

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Η κάρτα μου λήγει στίς 27/11/15 επομένως αν ανανεώσω σήμερα θα έχω εως τις 25/12/15 και οχι στίς 27/12/15 και τα παλαιά + τα νέα...σωστά;

Σωστά!!!!!

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Σωστά!!!!!

 

ανανέωσα σήμερα μεσω internet ολα οκ!μου έδωσε εκτός όλων τών άλλων(μεταφορά υπολοιπων σε λεπτα και MB) άλλα 300 λεπτά ομιλία δώρο πρός όλους τους αριθμούς vodafone!

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω σν βαλω τα 500 ΜΒ με αυτοματη ανανεωση που δινει και 500 δωρο αλλα εχω μικρο υπολοιπο προφανως δε θα γινει μετα η αυτοματη ανανεωση τον αλλο μηνα οποτε αν εχω καταλαβει σωστα με αυτο το "κολπακι" παιρνουνε με 5 ευρω 1 γιγα αντι για 500 !!
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

αφού διαλέξεις την αυτόματη ανανέωση και πάρεις τα 500+500 mb, μέχρι να τελειώσει ο μήνας μπορείς να απενεργοποιησείςς την αυτόματη ανανέωση (μπορείς ακόμα και αμέσως να την απενεργοποιήσεις) και δε θα σε χρεώσει για τον επόμενο μήνα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελειο thx
[85]IPHONE(6)3G-3GS-4-5-5s-6plus[NOKIA(42)1100 6110 6150 6210 6310i 3210 3310 3330 8210 8310 8810 8850 7650 3510 3100 5100 5140 3200 6610 6600 7200 2650 7260 6101 6230 6670 3230 6111 N71 5300 6290 6300 N76 1650 5220 6303i c2-03 202 206 301 515 225] [ERICSSON z200 v800 w800i T280i 337 388 768 788 t20 t20s t28][sHARP G400 G30i G25 G703 GX29 GX770] [PANASONIC (3)] [sAMSUNG 5522 7722 8262 9060][XIAOMI RN2-3-4-5A-5 MIMAX1-2-3 MI MIX][POCO F2-X3]
Link to comment
Share on other sites

ανανέωσα σήμερα μεσω internet ολα οκ!μου έδωσε εκτός όλων τών άλλων(μεταφορά υπολοιπων σε λεπτα και MB) άλλα 300 λεπτά ομιλία δώρο πρός όλους τους αριθμούς vodafone!

 

 

Μια άλλη ερώτηση εχω μεσα υπόλοιπο σε χρήματα 5.94 ευρώ,και η κάρτα που έβαλα λήγει στίς 25/12/2015 ,εχω ενεργοποιησει το Talk 2 vodafone 300+online bonus (αυτόματη ανανέωση),στίς 25/12/2015 θα έρθει και θα μου τραβήξει αυτόματα απο τα 5,94 ευρώ που εχω μέσα υπόλοιπο σε χρήματα τα 5 ευρώ και θα γίνει η ανανέωση + μεταφορά των αχρησιμοποίητων λεπτών ομιλίας και MB στόν επόμενο μήνα;ή για να γινει ή μεταφορα στόν επόμενο μήνα των αχρησιμοποίητων λεπτών ομιλίας και των MB θα πρέπει κάθε φορά να βάζω 10αευρω;και αν ναι τότε τα υπολοιπα των χρημάτων που μένουν στήν καρτα τι γίνονται;με τον καιρό θα μαζευτεί ενα αξιοσέβαστο ποσό...ευχαριστώ

Edited by dhmhtrhs71
Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη ερώτηση εχω μεσα υπόλοιπο σε χρήματα 5.94 ευρώ,και η κάρτα που έβαλα λήγει στίς 25/12/2015 ,εχω ενεργοποιησει το Talk 2 vodafone 300+online bonus (αυτόματη ανανέωση),στίς 25/12/2015 θα έρθει και θα μου τραβήξει αυτόματα απο τα 5,94 ευρώ που εχω μέσα υπόλοιπο σε χρήματα τα 5 ευρώ και θα γίνει η ανανέωση + μεταφορά των αχρησιμοποίητων λεπτών ομιλίας και MB στόν επόμενο μήνα;ή για να γινει ή μεταφορα στόν επόμενο μήνα των αχρησιμοποίητων λεπτών ομιλίας και των MB θα πρέπει κάθε φορά να βάζω 10αευρω;και αν ναι τότε τα υπολοιπα των χρημάτων που μένουν στήν καρτα τι γίνονται;με τον καιρό θα μαζευτεί ενα αξιοσέβαστο ποσό...ευχαριστώ

 

αν δεν τα καταναλωσεις μεσα σε 3 μηνες το αξιοσεβαστο ποσο θα διαγραφει αν δεν κανεις ανανεωση τοσο απλα δλδ αν βαζω καρτα καθε μηνα 10 ευρω στο τελος του ετους θα εχω 120 ευρω μεσα - το 12% φορο υπερ κρατος που ειναι 14,40 ευρω = 105,60 αν δεν βαλω καρτα σε 3 μηνες αυτο το ποσο ακυρωνεται πυστευω οτι αυτο θα σας καλυψει

 

Για τους συνδρομητές που έχουν πραγματοποιήσει ανανέωση πριν την 01/09/2015 και έχει παρέλθει το εξάμηνο, η διάρκεια ισχύος του υπολοίπου τους θα είναι 90 ημέρες.

Για όλες τις νέες συνδέσεις που πραγματοποιούν ανανέωση από την 01/09/2015, η διάρκεια ισχύος του υπολοίπου τους θα είναι 90 ημέρες.

Η ανανέωση χρόνου ομιλίας που θα πρέπει να πραγματοποιηθεί για να μην λήξει η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων, δεν περιλαμβάνει μεταφορά χρόνου ομιλίας από το Vodafone sharing ή από συνδρομητές συμβολαίου Vodafone.

Σε περίπτωση που λήξει η διάρκεια ισχύος της αξίας συνδιαλέξεων, θα χαθεί και τυχόν υπολειπομένη αξία συνδιαλέξεων από μεταφορά χρόνου ομιλίας από το Vodafone sharing ή από συνδρομητές συμβολαίου Vodafone.

Ανανέωση χρόνου ομιλίας μπορεί να πραγματοποιηθεί ακόμα και αν δεν έχει καταναλωθεί η αξία της προηγούμενης ανανέωσης ή εάν υπάρχει αρνητικό υπόλοιπο στο λογαριασμό του συνδρομητή. Σε αυτή την περίπτωση το υπόλοιπο της προηγούμενης ανανέωσης, θετικό ή αρνητικό (π.χ από χρήση υπηρεσίας επέκτασης υπολοίπου ), προστίθεται στην αξία της νέας.

Ο συνδρομητής μπορεί να στείλει γραπτά μηνύματα, εφόσον η υπολειπομένη αξία συνδιαλέξεων, ξεπερνάει τα 9 λεπτά του ευρώ (συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ).

Στις κάρτες ανανέωσης χρόνου ομιλίας συμπεριλαμβάνεται ΦΠΑ και φόρος κινητής τηλεφωνίας.

Ανεξάρτητα απο τον τρόπο ανανέωσης χρόνου, θα αφαιρείται απο το ποσό το 12% από τον φόρο του Ελληνικού Δημοσίου που εφαρμόστηκε τον Σεπτέμβριο του 2009.

Σε κάθε περίπτωση η διάρκεια λήξης της κάρτας SIM είναι ίδια και εφόσον έχει ενεργοποιηθεί, η διάρκεια είναι 12 μήνες από την ημερομηνία της τελευταίας ανανέωσης χρόνου ομιλίας. Μετά το πέρας των 12 μηνών, αν δεν πραγματοποιηθεί μία νέα ανανέωση χρόνου ομιλίας για τις επόμενες 30 ημέρες, τότε η Vodafone διατηρεί το δικαίωμα αποσύνδεσης του προσωπικού τηλεφωνικού αριθμού του συνδρομητή από το δίκτυο. H διάρκεια ισχύος της κάρτας SIM και δεν μεταφέρεται αθροιστικά σε άλλη κάρτα συνδιαλέξεων.

Link to comment
Share on other sites

Μια άλλη ερώτηση εχω μεσα υπόλοιπο σε χρήματα 5.94 ευρώ,και η κάρτα που έβαλα λήγει στίς 25/12/2015 ,εχω ενεργοποιησει το Talk 2 vodafone 300+online bonus (αυτόματη ανανέωση),στίς 25/12/2015 θα έρθει και θα μου τραβήξει αυτόματα απο τα 5,94 ευρώ που εχω μέσα υπόλοιπο σε χρήματα τα 5 ευρώ και θα γίνει η ανανέωση + μεταφορά των αχρησιμοποίητων λεπτών ομιλίας και MB στόν επόμενο μήνα;ή για να γινει ή μεταφορα στόν επόμενο μήνα των αχρησιμοποίητων λεπτών ομιλίας και των MB θα πρέπει κάθε φορά να βάζω 10αευρω;και αν ναι τότε τα υπολοιπα των χρημάτων που μένουν στήν καρτα τι γίνονται;με τον καιρό θα μαζευτεί ενα αξιοσέβαστο ποσό...ευχαριστώ

 

H Ανανέωση του πακέτου θα γίνει αυτόματα στις 25/12/2015 αν αυτή είναι η ημερομηνία λήξης του προηγούμενου πακέτου, και με την προϋπόθεση ότι δεν έχει λήξει το υπόλοιπο σου.

Όταν γίνεται αυτόματη ανανέωση το προηγούμενο πακέτο ακυρώνεται και δεν μεταφέρονται τυχόν υπολοιπόμενα λεπτά ομιλίας SMS ή ΜΒ

Δεν χρειάζεσαι νέα κάρτα 10 ευρώ, Θα βάλεις μόνο αν κοντευει να λήξει η ημερομηνία ισχύος του Ευρικού υπολοίπου ( σύνταξη κατά το "δραχμικού " :rolleyes: )

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, τα 200 λεπτα προς ολους με μονο με 5 ευρω

που δινει ο ΟΤΕ και η Wind προφανως δεν ισχυουν στη Vodafone.

Για να σου δωσει η Vodafone 5 ευρω προς ολους, πρεπει να βαλεις

οπωσδηποτε 10 ευρω χρονο ομιλιας. Σωστα ή μου ξεφευγει κατι

πριν να φυγω απο τη Vodafone?

Link to comment
Share on other sites

TALK 2 VODAFONE 300

200 λεπτά ομιλίας προς όλη τη Vodafone, + 100 λεπτά σε όλα τα εθνικά δίκτυα μόνο με 5€ για 30 μέρες!

tell me more >

ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ

100' ΠΡΟΣ ΟΛΑ ΤΑ ΔΙΚΤΥΑ BONUS

ON-LINE ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗΣ!

 

http://www.vodafonecu.gr/gr/about-cu/paketa/paketa-omilias/talk-2-vodafone-300/

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...