Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Σε εμένα κάποιες φορές έχει συμβεί να στείλω μήνυμα και να μου το χρεώσει 5 λεπτά και άλλες φορές 6 λεπτά,δηλαδή 1 λεπτό παραπάνω.Μόνο αυτό.

λογικο ειναι διοτι το sms δεν ειναι ακριβως 0,05€ αλλα 0,0514€ για αυτο σε χρεώνει αλλοτε 0,06€ το μυνημα και αλλοτε 0,05€. διοτι καθε φορα σε χρεωνει 0.0514. διοτι οταν παιρνεις το 1252 να ακουσεις το υπολοιπο σου ακους το υπολοιπο σου με τα δυο πρωτα δεκαδικα ψηφια. μου εχει τυχει πολλες φορες . δεν ειναι σαν την frog ;h to careffour-champion 'h to vodafone international .η to free to go 1 και 2 που το μυνημα εχει 0,04€ κανονικη χρεωση χωρισ δεκαδικα ψηφια.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ειχα unlimited στο cu,το κανω καρτοκινητο κ ετσι εχω εξτρα 45λεπτα ομιλιας απο την 20αρα καρτα καθως κ τα λεπτα απο το unlimited.
"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ειχα unlimited στο cu,το κανω καρτοκινητο κ ετσι εχω εξτρα 45λεπτα ομιλιας απο την 20αρα καρτα καθως κ τα λεπτα απο το unlimited.

 

δεν ισχυει το προγραμμα με τα 1500 λεπτα και σμσ μαζι με τα 45λεπτα προς ολους και τα νεα σουπερ πακετα με τα 80 και 15 λεπτα καθωσ και το πακετο με τα 30 σμσ και το προγραμμα cash back. επισης η προνομιακη χρεωση για ενα μηνα με την καρτα των 20 ευρω δεν λειτουργει παραλληλα με το προγραμμα με τα 1500 λεπτα και σμσ με καθε ανανεωση απο 10ευρω και πανω. πιο πολυ συμφερει να εχεις ενα πακετο cu και να χρησιμοποιεις κΑΙ ΤΟ CU ALL DAY ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. Η ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΤΑ 1500 ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΗΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΚΕΤΑ ΤΟΥ ΑΛΑ ΚΑΡΤ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΔΙΖΟΥΝΕ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

δεν ισχυει το προγραμμα με τα 1500 λεπτα και σμσ μαζι με τα 45λεπτα προς ολους και τα νεα σουπερ πακετα με τα 80 και 15 λεπτα καθωσ και το πακετο με τα 30 σμσ και το προγραμμα cash back. επισης η προνομιακη χρεωση για ενα μηνα με την καρτα των 20 ευρω δεν λειτουργει παραλληλα με το προγραμμα με τα 1500 λεπτα και σμσ με καθε ανανεωση απο 10ευρω και πανω. πιο πολυ συμφερει να εχεις ενα πακετο cu και να χρησιμοποιεις κΑΙ ΤΟ CU ALL DAY ΓΙΑ ΤΑ ΣΤΑΘΕΡΑ ΚΑΙ ΕΝΑ ΝΕΟ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΑΛΛΟΥΣ. Η ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΟΝΟ ΤΟ ΝΕΟ ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΜΕ ΤΑ 1500 ΚΑΙ ΝΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΗΣΕΙΣ ΤΑ ΠΑΛΙΑ ΠΑΚΕΤΑ ΤΟΥ ΑΛΑ ΚΑΡΤ ΠΟΥ ΣΥΜΒΑΔΙΖΟΥΝΕ ΜΕ ΤΟ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ.

εγω ΑΥΤΟ λεω ομως. οτι ετσι οπως το εκανα, ΙΣΧΥΕΙ γιατι το εχω. το εχω τσεκαρει εκατο φορες..Το ξερω οτι το σαητ λεει αλλιως και οι της vodafone επισης, αλλα να που εγω τα εχω ολα,χεχεχε!εστω κ για ενα μηνα, ειμαι τυχερη. :D

"A dreamer is one who can only find his way by moonlight, and his punishment is that he sees the dawn before the rest of the world." O.W.
Link to comment
Share on other sites

εγω παντως ειχα unlimited στο cu,το κανω καρτοκινητο κ ετσι εχω εξτρα 45λεπτα ομιλιας απο την 20αρα καρτα καθως κ τα λεπτα απο το unlimited.

 

εισαι πραγματικα απο τις πολυ τυχερες. κολλησε το συστημα και εχεις ολες τις επιλογες συγχρονως

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

ν

@fandago , μου ειπαν οτι μπορω απο τη διαγραφη μου μετα απο 31 μερες να γραφτω αν θελω. γιου στεπντ ον χεεεεεερ!;):p(την πατησες κοινως)

 

Όντως μπορείς να εγγραφείς μετά από 31 μέρες αλλά δε θα μπορείς να πάρεις παλι ούτε τα 45 λεπτά ούτε την προνομιακή χρέωση με την 20αρα κάρτα!

Link to comment
Share on other sites

Δηλ. αν καταλαβαίνω καλά, για κάποιον που έχει συμβόλαιο vodafone ulimited 20 και με την έκπτωση πληρώνει 18 € / μήνα, τον συμφέρει να το κάνει καρτοκινητό unlimited και με 10 € / μήνα να έχει τα ίδια προνόμια. Σωστά κατάλαβα ή κάνω κάτι λάθος;

 

τα μικρα unlimited προγραμματα γινονται ασυμφορα με την προσφορα στη καρτοκινητη

Link to comment
Share on other sites

τα μικρα unlimited προγραμματα γινονται ασυμφορα με την προσφορα στη καρτοκινητη

 

Πράγματι... Υπερτερεί μόνο στις βιντεοκλήσεις που σου προσφέρει το πρόγραμμα συμβολαίου...

Από 30 και πάνω πιστεύω μόνο ότι συμφέρει.. ΤΟ 15 και 25 άχρηστα πλέον...

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι... Υπερτερεί μόνο στις βιντεοκλήσεις που σου προσφέρει το πρόγραμμα συμβολαίου...

Από 30 και πάνω πιστεύω μόνο ότι συμφέρει.. ΤΟ 15 και 25 άχρηστα πλέον...

 

σωστο, αν και προσωπικα πιστευω οτι θα τα εμπλουτισει η βονταφον γιατι να μην δυσαρεστησει οσους τα εχουν επιλεξει

Link to comment
Share on other sites

ολοκληρωθηκε η αλλαγη απο cu σε νεο καρτοκινητο, ΑΛΛΑ.... με χρεωνει (στα sms το παρατηρησα) σαν νεο καρτοκινητο, ενω αν στειλω τον αριθμο αυτον απο αλλο cu στο 1253 μου λεει οτι ειναι cu. τι παιζει?

 

εδω και 2 μερες εκανα την αλλαγη.

Link to comment
Share on other sites

ολοκληρωθηκε η αλλαγη απο cu σε νεο καρτοκινητο, ΑΛΛΑ.... με χρεωνει (στα sms το παρατηρησα) σαν νεο καρτοκινητο, ενω αν στειλω τον αριθμο αυτον απο αλλο cu στο 1253 μου λεει οτι ειναι cu. τι παιζει?

 

εδω και 2 μερες εκανα την αλλαγη.

 

Μπορεί να μην το έχει ''δει'' η υπηρεσία ακόμα ότι είναι Nέο Καρτοκινητό και όχι CU.. περίμενε λίγες μέρες... Γράψου στο my account από το http://www.vodafone.gr και δες σαν τι σε βλέπει..

Link to comment
Share on other sites

ολοκληρωθηκε η αλλαγη απο cu σε νεο καρτοκινητο, ΑΛΛΑ.... με χρεωνει (στα sms το παρατηρησα) σαν νεο καρτοκινητο, ενω αν στειλω τον αριθμο αυτον απο αλλο cu στο 1253 μου λεει οτι ειναι cu. τι παιζει?

 

εδω και 2 μερες εκανα την αλλαγη.

 

υπαρχουν πολλα κολληματα του συστηματος μετα την ανακοινωση της νεας προσφορας. προφανως κατι τετοιο συμβαινει και σε σενα. κανε και ενα τηλεφωνο στο cc και πες τους τι συμβαινει

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας απαντήσει κάποιος που ξέρει γιατί θα τρελλαθώ με αυτούς στη Vodafone. Έχω συμπληρώσει 1 χρόνο σε πρόγραμμα συμβολαίου. Τώρα έχω το ulimited 20 και θα ήθελα να το κάνω καρτοκινητό. Υπάρχει περίπτωση να πάρω την επιδότηση που δικαιούμαι, (όση είναι) και να το κάνω καρτοκινητό τον επόμενο μήνα; Αν όχι υπάρχει τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ!
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως Υπάρχει τρόπος . Παίρνεις την επιδότηση , και μετά από 1 μήνα φεύγεις αφού την πληρώσεις .
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ας πούμε έβαλα κάρτα χθές.Μου μπήκαν τα λεπτά και τα μνμτα του καινούργιου πακέτου.θα ισχύουν μέχρι το τέλος του μήνα ή μέχρι να περάσει ένας μήνας απο την στιγμή που έβαλα την κάρτα;
Link to comment
Share on other sites

Εγώ ας πούμε έβαλα κάρτα χθές.Μου μπήκαν τα λεπτά και τα μνμτα του καινούργιου πακέτου.θα ισχύουν μέχρι το τέλος του μήνα ή μέχρι να περάσει ένας μήνας απο την στιγμή που έβαλα την κάρτα;
μεχρι να περασει ενας μηνας φυσικα.
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά ας απαντήσει κάποιος που ξέρει γιατί θα τρελλαθώ με αυτούς στη Vodafone. Έχω συμπληρώσει 1 χρόνο σε πρόγραμμα συμβολαίου. Τώρα έχω το ulimited 20 και θα ήθελα να το κάνω καρτοκινητό. Υπάρχει περίπτωση να πάρω την επιδότηση που δικαιούμαι, (όση είναι) και να το κάνω καρτοκινητό τον επόμενο μήνα; Αν όχι υπάρχει τρόπος να γίνει κάτι τέτοιο; Ευχαριστώ!

αν μέσα στους πρώτους έξι μήνες διακοψεις το συμβόλαιο, πληρώνεις όλη την επιδότηση

Μετά από έξι μήνες, το πόσο αυτό μειώνεται σταδιακά. Στην ουσία, δεν μπορείς να τους ξεγελάσεις.

Αγόρασε απευθείας τη συσκευή που θες κ κανε κ την αλλαγή σε καρτοκινητο

Link to comment
Share on other sites

μεχρι να περασει ενας μηνας φυσικα.

 

επειδή κ εγώ την ίδια απορία είχα!!από τότε που θα βάλεις έχεις 1 μήνα σωστά?κάρτα για να ανανεώσεις πότε ξανά βάζεις?πριν κλίσεις μήνα?αν βάλεις μια μέρα ποιο μετά?γιατί κάτι ανάλογο ήταν με την προσφορά του 2009 με τα 1000 λεπτά που έπρεπε να βάλεις 1 μέρα πριν!η κάρτα πρέπει να είναι 10 κ πάνω?η από 10 ευρώ κ πάνω?γιατί με 10 άρα ποια δν έχουμε 10 ευρώ καθαρά:lol:

Link to comment
Share on other sites

επειδή κ εγώ την ίδια απορία είχα!!από τότε που θα βάλεις έχεις 1 μήνα σωστά?κάρτα για να ανανεώσεις πότε ξανά βάζεις?πριν κλίσεις μήνα?αν βάλεις μια μέρα ποιο μετά?γιατί κάτι ανάλογο ήταν με την προσφορά του 2009 με τα 1000 λεπτά που έπρεπε να βάλεις 1 μέρα πριν!η κάρτα πρέπει να είναι 10 κ πάνω?η από 10 ευρώ κ πάνω?γιατί με 10 άρα ποια δν έχουμε 10 ευρώ καθαρά:lol:

 

10 ευρω καθε μηνα.αν τελειωσουν τα λεπτα νωριτερα, ανανεωνεις νωριτερα. τα λεπτα που δεν καταναλωνονται χανονται μετα απο ενα μηνα

Link to comment
Share on other sites

αν μεταφερω 10ευρω απο καρτοκινητο σε καρτοκινητο αυτο θεωρειται ανανεωση χρονου για να εχω το απεριοριστα προς vodafone?
:)
Link to comment
Share on other sites

ολοκληρωθηκε η αλλαγη απο cu σε νεο καρτοκινητο, ΑΛΛΑ.... με χρεωνει (στα sms το παρατηρησα) σαν νεο καρτοκινητο, ενω αν στειλω τον αριθμο αυτον απο αλλο cu στο 1253 μου λεει οτι ειναι cu. τι παιζει?

 

εδω και 2 μερες εκανα την αλλαγη.

 

η αλλαγη πακετου απο το ενα στο αλλο θελει το μεγιστο 24 ωρες μπορει να σου εγινε αμεσα η αλλαγη πακετου αλλα το συστημα δεν εχει ενημερωθει ακομα με απο τις 24 ωρες εαν συνεχιζει επικοινωνησε με το 13830 και αναφερετο.

επιτελους αλλαξαν το ρολοι του ρευματος με ψηφιακο και μπηκαμε στην μηνιαια τηλεμετρηση , παντως 2 λογαριασμοι ρευματος για αλλαγη ρολογιου επανωτοι δεν περιμενα να δω .

Link to comment
Share on other sites

αν μεταφερω 10ευρω απο καρτοκινητο σε καρτοκινητο αυτο θεωρειται ανανεωση χρονου για να εχω το απεριοριστα προς vodafone?

Όχι , θέλει κανονική ανανέωση.

Link to comment
Share on other sites

Ως καινουργιο μελος εχω πολλες αποριες...Αν εχω ενεργοποιησει το unlimited σε ενα καρτοκινητο cu και κανω προωθηση σε ενα νεο καρτοκινητο vodafone η προωθηση αυτη θα μου κοστιzει η θα αφαιρουνται απο τον unlimited χρονο. Αν ξερει καποιος σιγουρα ας μου απαντησει!
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...