Jump to content

Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone


Soulman
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

An kata thn allagh apo cu se a la carte kai antistrofa exw kapoia xrhmata upoloipo,metatrepetai kai auto?Dhladh to allazw apo cu se a la carte kai exw 5 eurw upoloipo,mporw auta ta 5 eurw na ta xrhsimopoihsw sto a la carte?
Link to comment
Share on other sites

Θα σε πάρουν τηλέφωνο να επιβεβαιώσουν τα στοιχέια σου και τότε θα μπορείς να μπείς... Εμένα έκανε σχεδον 2.5 εβδομάδες... Θα σε καλέσουν... μην ανησυχείς... ;)

 

Σ'ευχαριστω για την απαντηση :)

 

Μαλλον,δυσκολα θα με πετυχουν μια η συγκεκριμενη SIM ειναι για λιγα μονον λεπτα της ωρας ενεργη,καποιες ημερες του μηνα... :lol:

Μας ρωτάνε:«Ποιος ανακάλυψε τον ηλεκτρισμό;»,«Ποιος μίλησε πρώτος για άτομα;»,«Ποιος ανακάλυψε πρώτος ότι η Γή στρέφεται γύρω από τον Ήλιo;» και απαντάμε: «Οι Έλληνες!».

 

Λάθος! Όλα αυτά τ'ανακάλυψαν ο Θαλής ,ο Δημόκριτος,ο Αρίσταρχος.Μεταξύ αυτών και του μέσου Έλληνα υπάρχει τόση απόσταση όσο μεταξύ του μέσου Έλληνα κι ενός «χιμπατζή».

Link to comment
Share on other sites

An kata thn allagh apo cu se a la carte kai antistrofa exw kapoia xrhmata upoloipo,metatrepetai kai auto?Dhladh to allazw apo cu se a la carte kai exw 5 eurw upoloipo,mporw auta ta 5 eurw na ta xrhsimopoihsw sto a la carte?

 

Ναι, ο χρόνος ομιλίας δεν έχει σχέση με την αλλαγή... Θα έχεις κανονικά 5 ευρώ και στο a la carte... Η αλλαγή από το ένα πακέτο στο άλλο είναι δωρεάν και ο μόνος όρος είναι να γίνεται σε διάστημα τουλάχιστον ενός μήνα και πάνω και όχι λιγότερο...

Link to comment
Share on other sites

Ναι, ο χρόνος ομιλίας δεν έχει σχέση με την αλλαγή... Θα έχεις κανονικά 5 ευρώ και στο a la carte... Η αλλαγή από το ένα πακέτο στο άλλο είναι δωρεάν και ο μόνος όρος είναι να γίνεται σε διάστημα τουλάχιστον ενός μήνα και πάνω και όχι λιγότερο...

 

Wraia!Se euxaristw polu!!

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήγα να αγοράσω ενα cu a lot με τα 5 ευρώ και ακουσα στο 1286 οτι αλλαξε - δεν εχει πια τον περιορισμο των 5 λεπτών!!!! :), ξέρει κανείς κάτι?
Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήγα να αγοράσω ενα cu a lot με τα 5 ευρώ και ακουσα στο 1286 οτι αλλαξε - δεν εχει πια τον περιορισμο των 5 λεπτών!!!! :), ξέρει κανείς κάτι?

 

Γιατί να αγοράσεις ? Βάλε 15 ευρώ και θα έχεις τσάμπα 500 λεπτά

ή βάλε 10 ευρώ και θα έχεις δωρεάν 300 λεπτά .

( αφου πρώτα στείλεις μήνημα στο 1263)

Link to comment
Share on other sites

Γιατί να αγοράσεις ? Βάλε 15 ευρώ και θα έχεις τσάμπα 500 λεπτά

ή βάλε 10 ευρώ και θα έχεις δωρεάν 300 λεπτά .

( αφου πρώτα στείλεις μήνημα στο 1263)

 

για πες?:worry:

Link to comment
Share on other sites

Μόλις πήγα να αγοράσω ενα cu a lot με τα 5 ευρώ και ακουσα στο 1286 οτι αλλαξε - δεν εχει πια τον περιορισμο των 5 λεπτών!!!! :), ξέρει κανείς κάτι?

 

Από το site

 

Όροι & Προϋποθέσεις

 

Για όλα τα πακέτα CU A LOT εξαιρούνται οι κλήσεις από συνδρομητές CU σε περιαγωγή καθώς και σε συνδρομητές CU στο εξωτερικό. Αν ξεπεραστεί το όριο των δωρεάν λεπτών του πακέτου, θα χρεωθείτε για το χρόνο των επιπλέον λεπτών, βάση του ισχύοντα τιμοκαταλόγου

 

Το μηνιαίο πακέτο έχει διάρκεια 30 ημέρες και επιτρέπονται τέσσερις ενεργοποιήσεις ανά μήνα. Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και καταναλώνεται το υπόλοιπο από τα αρχικά 600 λεπτά για κλήσεις διάρκειας άνω των 3 λεπτών.

 

Το εβδομαδιαίο πακέτο έχει διάρκεια 7 ημέρες και επιτρέπονται τέσσερις ενεργοποιήσεις ανά μήνα. Απαραίτητη προϋπόθεση του εβδομαδιαίου πακέτου είναι η κατανάλωση των 250 λεπτών να γίνει εντός των 7 ημερών από την ενεργοποίηση. Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι τα 30'' και η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο.

 

Οι τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α 19%

Link to comment
Share on other sites

Επιτέλους!!! Τέλος τα χρονόμετρα :p Αν και ο ελάχιστος χρόνος ομιλίας 3 λεπτά είναι κάπως.. σίγουρα είναι πολύ καλύτερο απο πριν! :D

Αυτό θα ισχύει για πάντα απο δω και πέρα? Ή είναι προσφορά για κάποιο διάστημα και μετά θα το γυρίσουν πάλι στα 5λεπτα?

Link to comment
Share on other sites

Καιρός ήταν να το κάνει αυτό η Vodafone για να συναγωνιστεί της Cosmote στο Call 600. Μπραβο! Καλή αρχη.... :D
.
Link to comment
Share on other sites

Πριν λιγο με πηραν τηλεφωνο κ εμενα απο τη vodafone για να επιβεβαιώσουν τα στοιχέια μου για τη αιτηση που ειχα κανει στο site της για το My Account !!!ολα καλα...αν εμενα εκαναν 2,5 εβδομαδες να με παρουν τηλ...δλδ απο πριν τπ πασχα!!

 

μια χαρα κ το πακετο το μηνιαιο cu a lot...τωρα που εφυγαν τα 5 λεπτα!!!

 

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ VODAFONE....

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Βλεπω αλλαγες και στο a la carte.

 

Παλι απο το site

 

Αποστολή SMS (προς ελληνικά δίκτυα) με ανανέωση άνω των 20 € 0,085 € / SMS***

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο την κατάργηση των 5λεπτων, πλέον τα 600 λεπτά είναι και για βιντεο-κλήσεις, που αυτό ίσχυε μόνο για το εβδομαδιαίο πακέτο!!! Και δεν βρήκα στο site μικρά γράμματα κλπ.. οπότε η προσφορά λογικά θα είναι μόνιμη! :D

 

CU A LOT – 5 €

 

Αν θέλεις να μιλάς 600 ολόκληρα λεπτά με όλους τους συνδρομητές Vodafone CU μόνο με 5 €, υπάρχει το μηνιαίο πακέτο CU A LOT!

 

Το μηνιαίο πακέτο CU a lot προσφέρει 600 λεπτά ομιλίας αλλά και βιντεο-κλήσεων με διάρκεια 30 ημέρες για να μιλάς και να βλέπεις την παρέα σου συνέχεια.

 

Για την αγορά του μηνιαίου πακέτου CU A LOT στείλε μήνυμα με τη λέξη CUALOT στο 1286 ή κάλεσε δωρεάν το 1286 για το μενού αγορών του Vodafone CU.

Link to comment
Share on other sites

Εκτός απο την κατάργηση των 5λεπτων, πλέον τα 600 λεπτά είναι και για βιντεο-κλήσεις, που αυτό ίσχυε μόνο για το εβδομαδιαίο πακέτο!!! Και δεν βρήκα στο site μικρά γράμματα κλπ.. οπότε η προσφορά λογικά θα είναι μόνιμη! :D

 

CU A LOT – 5 €

 

Αν θέλεις να μιλάς 600 ολόκληρα λεπτά με όλους τους συνδρομητές Vodafone CU μόνο με 5 €, υπάρχει το μηνιαίο πακέτο CU A LOT!

 

Το μηνιαίο πακέτο CU a lot προσφέρει 600 λεπτά ομιλίας αλλά και βιντεο-κλήσεων με διάρκεια 30 ημέρες για να μιλάς και να βλέπεις την παρέα σου συνέχεια.

 

Για την αγορά του μηνιαίου πακέτου CU A LOT στείλε μήνυμα με τη λέξη CUALOT στο 1286 ή κάλεσε δωρεάν το 1286 για το μενού αγορών του Vodafone CU.

 

Βρε καλώς τα παιδιά....

 

Είδανε και πάθανε για να κάνουνε μια προσφορά - αντιγραφή της προκοπής (δεν ξέρω γιατί, ίσως γιατί δεν είχε χωρητικότητα το δίκτυό τους πιο πρίν), και τώρα που το κάνανε, το whats up τα έχει κάνει 1200 τα λεπτά με 5€.... :lol::lol::lol::lol:

 

Καλά έκανα και έκανα φορητότητα αριθμού έγκαιρα, και γλίτωσα και από τα 5άλεπτα, και από το κακό σήμα....

 

100 δωρεάν SMS με κάθε ανανέωση + 1200 λεπτά με 5€ + 10 δωρεάν SMS τη μέρα μέσω Internet.....

 

ΠΟΤΕ ξανά Vodafone.... :ninja:

Link to comment
Share on other sites

Βρε καλώς τα παιδιά....

 

Είδανε και πάθανε για να κάνουνε μια προσφορά - αντιγραφή της προκοπής (δεν ξέρω γιατί, ίσως γιατί δεν είχε χωρητικότητα το δίκτυό τους πιο πρίν), και τώρα που το κάνανε, το whats up τα έχει κάνει 1200 τα λεπτά με 5€.... :lol::lol::lol::lol:

 

Καλά έκανα και έκανα φορητότητα αριθμού έγκαιρα, και γλίτωσα και από τα 5άλεπτα, και από το κακό σήμα....

 

100 δωρεάν SMS με κάθε ανανέωση + 1200 λεπτά με 5€ + 10 δωρεάν SMS τη μέρα μέσω Internet.....

 

ΠΟΤΕ ξανά Vodafone.... :ninja:

 

Τα 1200 ειναι μεχρι τελος Ιουνιου.

Link to comment
Share on other sites

Για CU Υπάρχει προσφορά μέχρι 30 Ιουνίου .

Στέλνεις ένα μήνυμα στο 1263 και γράφεσε στην προσφορά .

Μετά φορτώνοντας στο κινητό 10-14 ευρώ πέρνεις 300 Λεπτά προς CU 300 sms και 100mB Internet για 14 μέρες.

Αν βάλεις 15 ευρώ και πάνω, πέρνεις 500 λεπτά 500 sms και 100mb για 30 ημέρες.

ΠΡΟΣΟΧΗ δεν πληρώνεις Απλά φορτώνεις χρόνο .

Τα 15 ευρώ παραμένουν στο λογαριασμό σου . Εγώ για 2 μήνες θα δώσω τα 15 +15

Μετα το τέλος της προσφροράς θα αγοράζω cu a lot με αυτά τα χρήματα.

 

Δείτε εδώ. http://www.vodafone.gr/portal/client/cms/viewCmsPage.action?pageId=2991

Link to comment
Share on other sites

Από το site

 

Όροι & Προϋποθέσεις

 

Για όλα τα πακέτα CU A LOT εξαιρούνται οι κλήσεις από συνδρομητές CU σε περιαγωγή καθώς και σε συνδρομητές CU στο εξωτερικό. Αν ξεπεραστεί το όριο των δωρεάν λεπτών του πακέτου, θα χρεωθείτε για το χρόνο των επιπλέον λεπτών, βάση του ισχύοντα τιμοκαταλόγου

 

Το μηνιαίο πακέτο έχει διάρκεια 30 ημέρες και επιτρέπονται τέσσερις ενεργοποιήσεις ανά μήνα. Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι 3 λεπτά και καταναλώνεται το υπόλοιπο από τα αρχικά 600 λεπτά για κλήσεις διάρκειας άνω των 3 λεπτών.

 

Το εβδομαδιαίο πακέτο έχει διάρκεια 7 ημέρες και επιτρέπονται τέσσερις ενεργοποιήσεις ανά μήνα. Απαραίτητη προϋπόθεση του εβδομαδιαίου πακέτου είναι η κατανάλωση των 250 λεπτών να γίνει εντός των 7 ημερών από την ενεργοποίηση. Η ελάχιστη διάρκεια κλήσης είναι τα 30'' και η χρέωση είναι ανά δευτερόλεπτο.

 

Οι τιμές περιλαμβάνουν Φ.Π.Α 19%

 

Αυτό είναι φοβερό νέοοοοοο..... :D

 

Τώρα και δωρεάν χρόνος ομιλίας,μηνυμάτων και surfing με ανανέωση χρόνου ομιλίας και εβδομαδιαίο πακέτο και μηνιαίο πακέτο αντίστοιχο του Call them all της Cosmote... Τώρα το CU είναι η πιο ολοκληρωμένη πρόταση της αγοράς γιατί ανάλογα με τις ανάγκες σου, έχεις ανάλογες επιλογές ...

 

ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ VODAFONE που δεν μας έχει συνηθίσει σε τόσο πολλά απότομα καλά βήματα...

 

Ερωτήσεις για τους ψαγμένους:

 

Ερώτηση(1): Ξέρει κανείς πώς ενημερωνόμαστε για τα λεπτά που απομένουν όταν κάνουμε κλήση? Δηλαδή αν κάνω κλήση 5 λεπτών και έχω 595 λεπτά υπόλοιπο, εγώ πως θα ενημερωθώ ότι έχω τόσο υπόλοιπο? Με τηλέφωνο στο 1252 θα λέει το υπόλοιπό μου?

Ερώτηση(2): Μπορούμε να συνδυάσουμε το μηνιαίο με το εβδομαδιαίο πακέτο? Και αν ναι, ποιο θα καταναλώνεται πρώτο?

Link to comment
Share on other sites

Παράδοξο...

Έχω εδώ και αρκετό καιρό ένα alacarte στο οποίο έχω ενεργοποιημένους 2 συγκεκριμένους αριθμούς vodafone στην υπηρεσία 1 λεπτό το λεπτό και το χρησιμοποιώ αποκλειστικά για αυτό το σκοπό. Επειδή βαρέθηκα όμως να το παίρνω μαζί μου (όποτε χρειαστεί) από τη δουλειά στο σπίτι η αντίστροφα, πήρα ένα ακόμη νουμεράκι alacarte για να κάνω ακριβώς το ίδιο.

Πάω λοιπόν εχτές να ρυθμίσω τα ίδια νούμερα, ρυθμίζω το ένα και στο δεύτερο μου λέει "ο άριθμός δεν είναι vodafone". Πιάνω το παλιό ala carte που είναι ήδη ρυθμισμένα και όντως ο αριθμός παραμένει ρυθμισμένος κανονικά. Υποψιασμένος ότι έχω πληκτρολογήσει κάτι λάθος, πάω να ρυθμίσω πάλι το καινούριο και ξαναπαίρνω την ίδια απάντηση, ότι δηλαδή ο αριθμός δεν είναι vodafone !!!

Παίρνω τηλέφωνο στο φιλαράκι και μου λέει ότι έχει περίπου 4 μήνες που έχει κάνει φορητότητα στη wind !!! :lol: :lol: :lol:

Πάραυτα, το παλιό alacarte τον έχει ακόμη δηλωμένο και εξακολουθεί να χρεώνει με 1 λεπτό τις κλήσεις προς το συγκεκριμένο αριθμό !!! :lol:

Προσωπικά, το έλυσα εύκολα, αφού απλά ρύθμισα, με την ίδια υπηρεσία, ένα f2g που είχα σε αυτόν τον αριθμό και όλα ΟΚ, αλλά απορώ πως ξέφυγε κάτι τέτοιο από τη vodafone...

http://www.ibizaclub.gr/lottaria.gr/marras//titans/caliber002.jpg

Ευτυχώς που ξέχασα να μεγαλώσω...

Link to comment
Share on other sites

Οντως ειναι περιεργο,μονο μη το φωναζεις και πολυ και το παρουνε χαμπαρι και αρχισουν να το κοβουν....

Ήρθε η ώρα για ένα νέο Σπίτι

http://www.aeginahomes.gr/

Link to comment
Share on other sites

Καλή η κίνηση για το cu a lot, αλλά αυτή η ελάχιστη χρέωση 3' στο λαιμό μου κάθεται.. τι το' θελαν!!!

Επίσης, τα πακέτα με τα sms τους να φτιάξουν λίγο... ή μάλλον αρκετά...

Το πακέτο με τα 250 sms προς cu ας το κάνουν μηνιαίο,

το πακέτο με τα 100 sms ας κοστίζει 4€ (όπως και στο what's up)

και φυσικά να προσθέσουν κι άλλα πακέτα!

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι και το what's up έχει ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά. Όπως και να έχει είναι καλύτερη προσφορά απο πριν.. διότι εκτός απο τα 5λεπτα που έπρεπε να το κοιτάζεις συνέχεια.. ελάχιστος χρόνος ομιλίας ήταν 5 λεπτά. Επίσης τα 600 λεπτά με βιντεο-κλήση κάνουν μεγάλη διαφορά... Κανένα άλλο πακέτο από τα υπόλοιπα δίκτυα δεν έχει τόσο φθηνή χρέωση για βιντεο-κλήση!!!
Link to comment
Share on other sites

Νομίζω οτι και το what's up έχει ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά. Όπως και να έχει είναι καλύτερη προσφορά απο πριν.. διότι εκτός απο τα 5λεπτα που έπρεπε να το κοιτάζεις συνέχεια.. ελάχιστος χρόνος ομιλίας ήταν 5 λεπτά. Επίσης τα 600 λεπτά με βιντεο-κλήση κάνουν μεγάλη διαφορά... Κανένα άλλο πακέτο από τα υπόλοιπα δίκτυα δεν έχει τόσο φθηνή χρέωση για βιντεο-κλήση!!!

 

1. Και τι επειδή εχει και το what's up ελάχιστη χρέωση 3 λεπτά? Τα χειρότερα να κοιτάμε ή τα καλύτερα?

2 Ελαχιστος χρόνος ομιλίας τα 5 λεπτά, όχι. Μέγιστος χρόνος θέλεις να πεις, γιατι απ τα 5 λεπτά και πέρα είχε κανονική χρέωση

Συμφωνώ πάντως ότι είναι καλύτερη προσφορά απο πριν, αν και δεν έχει κάτι διαφορετικό να προσφέρει ένταντι του ανταγωνισμού. Πέραν ίσως της βιντεοκλήσης που προσωπικά δεν έχω κάνει ποτέ, και δεν το κόβω για το άμεσο μέλλον...

Link to comment
Share on other sites

1. Απλά είπα οτι είναι καλύτερη προσφορά απο πριν!

2. Αυτό είπα.. οτι καθόμασταν με το χρονόμετρο για να μην ξεπεράσουμε τα 5 λεπτά. Αλλά και ο ελάχιστος χρόνος ομιλίας ήταν 5 λεπτα. Είτε 10 δευτερόλεπτα μιλούσες, είτε 5 λεπτά, το 5λεπτο έφευγε.. Πλέον το κατέβασαν στα 3 λεπτά και χωρίς περιορισμό από κει και πέρα! Με τα 3 λεπτά δεν σε υποχρεώνει να μιλήσεις τουλάχιστον 3 λεπτά. Απλά και 10 δευτερόλεπτα να μιλήσεις μετά θα σου αφαιρεθούν 3 λεπτα! :O

Link to comment
Share on other sites

Το cualot ισχύει μόνο από cu προς cu ; Από cu προς συμβόλαιο δεν γίνεται ; Υπάρχει κάτι αντίστοιχο ; Όπως το nonstop500 που δεν σε περιορίζει να το χρησιμοποιείς από κάρτα σε κάρτα .
http://i49.photobucket.com/albums/f289/agalmata/CaptureWiz002.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Vodafone CU, Νέο Καρτοκινητό Vodafone
  • The topic was locked
  • The topic was unlocked
  • This topic was locked and unlocked

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...