Jump to content

Δημόσια εξύβριση σε site. Τι μπορούμε να κάνουμε;


jimpanourgias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πρόσφατα σε δημόσιο forum κάποιος μάγκας έγραψε αυτό το υβριστικό Post προς εμένα. Αυτό που θέλω να ρωτήσω (και κυρίως τους δικηγόρους του forum) είναι το τί μπορούμε να κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση. Αν τους έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο στο παρελθόν, και τι κατάληξη είχε.

Η δημόσια εξύβριση φαντάζομαι να αποτελεί αδίκημα.

 

 

irthe i wra na akouseis kai ti dikia mou apopsi gia esena

 

me lene dimitri ******* menw sto ******* eimai 23 kai sou **** oti exeis **** **** ti ***** pou se *****!!

 

thes na mou kaneis minisi kane mou

alla parigkile kenourgia dontia

 

thes na mou spaseis ta moutra gia ayta pou lew?

pare fora kai ela **** mou ta ******* eimai **** kai se perimenw

 

otan thes na mou peis kati ela na mou to peis apo konta giati de pezei na mi se vrw ma ti panagia milaw twra!!!

 

**** to **** sou kserola tha sou **** oti exeis ***** (siga min exeis)

 

ela na me vreis prin se vrw ma to theo tha to ftasw sta akra me tin parti sou!!!!!

 

 

perimenw tous dikigorous sou *******!!!

 

0ax0ax0xaax00ax0axax0ax0ax0xa0ax0ax0ax0ax0ax0ax0

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην ψαρώσεις και να τον αγνοήσεις. Θα του περάσει...
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο σίγουρο είναι ότι εάν καταφέρεις να τον βρεις θα μπλέξεις με δικηγόρους, θα υπάρξουν δικαστικά έξοδα, ενδεχομένως θα ακολουθήσει μήνυση και από τον αντίδικο σου προς εσένα (άντε να αποδείξεις πως αυτά που έγραψες για εκείνον δεν τον έθιξαν σε κάτι), θα έρθουν εφέσεις, αναβολές και θα υποστείς μια μεγάλη ταλαιπωρία και μπλεξίματα διότι κάποιος σε έβρισε σε κάποιο Forum .. τρέχα γύρευε!

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Ισως αν εβρισκες την ΙΡ του κατι θα μπορουσε να γινει...

 

Παντως εχει γεμισει ο τοπος απο τετοιους "μαγκες του πληκτρολογιου'...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Ρε γράφτον στα αμελέτητά σου... Από αυτά που γράφει ο τύπος είναι για πολλές σφαλιάρες και δεν αξίζει να σχολείσαι μαζί του... Παίζει να είναι και κανα 15χρονο κωλόπαιδο που δεν ξέρει πως γράφεται η μήτρα κιόλας λολ
Link to comment
Share on other sites

απ οτι φαινεται TN97 εκεινο το forum -δεν εχει moderators. επειδη ομως το myphone.gr -εχει -καλα θα κανουν να διαγραψουν μερος του αρχικου του μηνυματος με τις βρισιες διοτι μπαινουν και παιδια εδω. :)
Link to comment
Share on other sites

Πρόσφατα σε δημόσιο forum κάποιος μάγκας έγραψε αυτό το υβριστικό Post προς εμένα. Αυτό που θέλω να ρωτήσω (και κυρίως τους δικηγόρους του forum) είναι το τί μπορούμε να κάνουμε σε αυτήν την περίπτωση. Αν τους έχει ξανατύχει κάτι τέτοιο στο παρελθόν, και τι κατάληξη είχε.

Η δημόσια εξύβριση φαντάζομαι να αποτελεί αδίκημα.

 

 

irthe i wra na akouseis kai ti dikia mou apopsi gia esena

 

me lene dimitri ******* menw sto ******* eimai 23 kai sou **** oti exeis iero **** ti mytra pou se *****!!

 

thes na mou kaneis minisi kane mou

alla parigkile kenourgia dontia

 

thes na mou spaseis ta moutra gia ayta pou lew?

pare fora kai ela klase mou ta ******* eimai **** kai se perimenw

 

otan thes na mou peis kati ela na mou to peis apo konta giati de pezei na mi se vrw ma ti panagia milaw twra!!!

 

**** to xristo sou kserola tha sou **** oti exeis ***** (siga min exeis)

 

ela na me vreis prin se vrw ma to theo tha to ftasw sta akra me tin parti sou!!!!!

 

 

perimenw tous dikigorous sou *******!!!

 

0ax0ax0xaax00ax0axax0ax0ax0xa0ax0ax0ax0ax0ax0ax0

 

φίλε αγνόησε τον είναι απτους ψευτόμαγκες του πληκτρολογίου.ο καλύτερος τρόπος είναι να του πείς:μίλα όσο θες όλοι μπορούν να γράφουν ότι θέλουν αλλά λίγοι τα πραγματοποιούν...

 

ΑΑ μια ερώτηση τί έχει προηγηθεί και σου λέει αυτά(βλ τα έντονα,πλάγια γράμματα)

---------

Ασε υπονοούμενα και μετά άστον να βρίζει όσο θέλει...

 

 

Ισως αν εβρισκες την ΙΡ του κατι θα μπορουσε να γινει...

 

Παντως εχει γεμισει ο τοπος απο τετοιους "μαγκες του πληκτρολογιου'...

 

όχι με ip είναι πολύ σπάνια περίπτωση να τύχει γιατί

1)μπορεί να μπαίνει απο internet cafe

2)να έχει dynamic ip

3)να έχει proxy server

4)και είναι απίθανο να βρεθεί η πραγματική διεύθυνση

 

--------

Φίλε jimpanourgias άστον τον και σε συνηστώ είτε να αφήσει το forum είτε να κάνεις άλλο account εκεί...

Link to comment
Share on other sites

Το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να μην ψαρώσεις και να τον αγνοήσεις. Θα του περάσει...

 

+1

 

Δεν θα κερδίσεις τπτ, αντίθετα θα χάσεις σε φαία ουσία.

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να του πεις ότι η μήτρα γράφεται με η.

 

:up: :up: :respect:

 

Επίσης να του πει να κατουρήσει και λίγο. Μη μαμάει μόνο :D

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να του πεις ότι η μήτρα γράφεται με η.

:lol:

Επίσης γράφτον στ' αρ***ια σου. Μην ασχολήσαι με τους τσάμπα μάγκες των φόρουμ ;)

Μέγιστο μέγεθος εικόνας υπογραφής 420x150 pixels και 16ΚΒytes.
Link to comment
Share on other sites

Αφου σου ειπε ονοματεπωνυμο και περιοχη που μενει δεν θα ειναι δυσκολο να τον βρεις. Εγω λεω στην χειροτερη οταν τον βρεις πλακωσε τον στο ξυλο,δωστου χαιρετισματα κι απο μας και λογικα δεν θα ξαναπει τιποτα :lol:

 

Σοβαρα τωρα (βεβαια και το παραπανω μεταξυ σοβαρου κι αστειου ηταν) η γνωμη μου ειναι πως δεν αξιζει να ασχοληθεις καν με ενα ατομο σαν αυτον και η δικαστικη οδος εκτος απο ψυχοφθορα ειναι πολυδαπανη λυση

Link to comment
Share on other sites

Σκουπίδια της κοινωνίας τους λέω εγω κάτι τύπους σαν και αυτόν. Γράψτον στα @@@ σου διότι αυτός το μυαλό του μέχρι τα @@ φτάνει μόνο, οπότε χάσιμο χρόνου η υπόθεση. Πάντος ένας φίλος μου που τον έπερναν τηλέφωνο και του έλεγαν διάφορα τέτοια πήρε την αστυνομία και βρήκανε ποιός τον έπερνε και ήταν ένας γνωστός του.

Γενικά κυκλοφορούν πολλά σκουπίδια, μου είχε γίνει για ένα διάστημα τσιμπούρι ένας σε μια συγκεκριμένη διαδρομή που κάνω μεταξύ 2 καταστημάτων της εταιρίας που δουλέυω, την πρώτη φορά τον αγνόησα, την δευτερη το ίδιο μετά την τρίτη με πήρε απο πίσω και απειλούσε, παρολίγο να φάει το πακέτο με τις λάμπες φθωρισμού που μετέφερα στο κεφάλι διότι τα είχα πάρει πια :lol: Επειδή η δικιά σου περίπτωση είναι ιντερνετ γράψε τον κανονικά και ρίξε τον λίγο στο δούλεμα και cool, να δείς μετά πιουνού νέυρα θα σπάσουν ;)

Link to comment
Share on other sites

το μόνο που μπορείς να κάνεις είναι να του πεις ότι η μήτρα γράφεται με η.

Sallax κορυφαιο!:lol:

 

Κι εγω νομιζω οτι ΠΡΕΠΕΙ να τον αγνοησεις!!

Το γραψιμο ειναι η καλυτερη λυση..:p

 

Τι του εκανες?Καπου εχεις φταιξει κι εσυ.Τοσο μισος δε δικαιολογειται..

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Τι του εκανες?Καπου εχεις φταιξει κι εσυ.Τοσο μισος δε δικαιολογειται..

Σοβαρά? Οτι ζούμε σε κοινωνία που αποτελείται και απο άρρωστα άτομα, δεν το γνωρίζεις?

Τις προάλλες, περνούσα μια διαβαση και μια γυναίκα, που πιθανότατα δεν της άρεσε κάτι πάνω μου, μου έδωσε μια μπουνιά στον ώμο και κόντεψε να με στειλει με εγκεφαλικό! Οχι τόσο από τον πονο, αλλά απο το σοκ της επίθεσης. Δεν την ήξερα, δε με ήξερε.:wacko:

Και συζητάς τώρα για κάποιον, ο οποίος κάτι πιθανοτατα αθώο που ίσως έγραψε ο jimpanourgias, να το είδε στραβά ή να του έκανε τικ στο βλαμμένο του μυαλό και λειτούργησε όπως λειτούργησε??

Link to comment
Share on other sites

γελοίο το όλο σκηνικό.μου θυμίζει γυμνάσιο άντε και αρχές λυκείου που πλακωνόμασταν έτσι για να περάσει η ώρα.για ασήμαντους λόγους.τουλάχιστον αυτά στα δικά μου τα χρόνια τα λέγαμε ο ένας μπροστά στον άλλον,όχι απο πληκτρολόγια.

αλλά,παρόλαυτα τι οδήγησε τον συγκεκριμένο χρήστη να εκσφενδονίζει τόσες απειλές??για τι λέγατε και οδηγηθήκατε εκεί??

Link to comment
Share on other sites

Τις προάλλες, περνούσα μια διαβαση και μια γυναίκα, που πιθανότατα δεν της άρεσε κάτι πάνω μου, μου έδωσε μια μπουνιά στον ώμο και κόντεψε να με στειλει με εγκεφαλικό!

ε?:blink:

αυτο ειλικρινα δεν το εχω ξανακουσει...

 

ο καθενας παντως μπορει να μπει σε ενα forum και να αρχισει να βριζει..αν δεν του δωσει σημασια κανεις και ειδικα ο ανθρωπος τον οποιο βριζει τοτε θα σταματησει.

εκτος αν ειναι μ@λ@κ@ς και βριζει μονος του

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Σοβαρά? Οτι ζούμε σε κοινωνία που αποτελείται και απο άρρωστα άτομα, δεν το γνωρίζεις?

Τις προάλλες, περνούσα μια διαβαση και μια γυναίκα, που πιθανότατα δεν της άρεσε κάτι πάνω μου, μου έδωσε μια μπουνιά στον ώμο και κόντεψε να με στειλει με εγκεφαλικό! Οχι τόσο από τον πονο, αλλά απο το σοκ της επίθεσης. Δεν την ήξερα, δε με ήξερε.:wacko:

Και συζητάς τώρα για κάποιον, ο οποίος κάτι πιθανοτατα αθώο που ίσως έγραψε ο jimpanourgias, να το είδε στραβά ή να του έκανε τικ στο βλαμμένο του μυαλό και λειτούργησε όπως λειτούργησε??

Ρε συ,το ξερω οτι υπαρχουν ψυχακηδες..αλλα στη συγκεκριμενη περιπτωση λεει στην αρχη ''Irthe h wra na akoyseis th diki moy apopsi gia sena.

Και αναρωτιεμαι μηπως τον προσβαλλε πριν.

http://img439.imageshack.us/img439/2936/pao0zb.png

EΛΛΑΣ-ΕΥΡΩΠΗ-ΠΑΝΑΘΗΝΑΙΚΟΣ!!

Link to comment
Share on other sites

Αφου σου ειπε και διευθυνση παρε 2 ντερεκες φιλους σου και αντε να του σπασετε τα μουτρα...

Kill a man, and you are a murderer. Kill millions of men, and you are a conqueror. Kill them all, and you are god.

- Jean Rostand

Link to comment
Share on other sites

όσους και να πάρει αν μπορέσει και αποδείξει στο δικαστήριο ότι τον ξυλοκοπήσατε θα φάει φυλάκα...@jimpanourgias Γιαυτό όπως έλεγαν οι αρχαίοι(τουλάχιστον κάποιοι άνθρωποι)ράπισε τον δια το λόγου...Και προπαντώς μην δώσεις προσωπικά στοιχεία ή δώσε ψέυτικα στοιχεία.Αν δώσεις ψεύτικα προσωπικά στοιχεία πες του μια ώρα συνάντησης και ξύλο και άστον να πηγαίνει σαν m@l@k@s.... ;)
Link to comment
Share on other sites

Γι'αυτό μισό το internet... έχουν μαζευτεί εκεί όλοι οι "μάγκες" και χαλάνε τις ομάδες συζητήσεων :mad:

Οι περισσότεροι άνθρωποι είναι άλλοι άνθρωποι. Γνώμες κάποιου άλλου είναι οι σκέψεις τους, μίμηση οι ζωές τους, αντιγραφή τα πάθη τους.

 

http://matiapouklaine.blogspot.com/

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...