Jump to content

Δημόσια εξύβριση σε site. Τι μπορούμε να κάνουμε;


jimpanourgias
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

ε?:blink:

αυτο ειλικρινα δεν το εχω ξανακουσει...

Aσε και μακάρι να μη το ακουσεις ποτε. Ξέρεις πως μετά απ' αυτό, κάθε φορά που βγαίνω έξω εχω μια έντονη ανασφάλεια? Δεν συζητάω φυσικά και την καχυποψία για όποιον με πλησιάζει κοντύτερα του ενός μέτρου!

Οπότε εμένα η άποψη μου είναι το παιδί να μην απαντήσει καθόλου και φυσικά να αποκλειστουν συναντήσεις κλπ, γιατί δεν ξέρει τι μπορεί να αντιμετωπίσει!

Link to comment
Share on other sites

Απίστευτο! Σίγουρα ψυχοπαθολογική προσωπικότητα, βρήκες άκρη μαζί της; κάλεσες την Αστυνομία (σε κάτι τέτοια συνήθως έρχονται); .. δικαιολογήθηκε για την πράξη της;

 

Τέλος πάντων, γενικά ο κόσμος είναι γεμάτος από ψυχικά νοσήματα, βλέπεις κάτι τα εξοντωτικά ωράρια εργασίας, κάτι οι όλο αυξανόμενες απαιτήσεις της ζωής, κάτι τα προσωπικά αδιέξοδα και οι περίπλοκες διαπροσωπικές σχέσεις.. ε! δεν θέλει πολύ ο άνθρωπος να «λασκάρει».

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν έκανα τίποτα, η γυναίκα δεν ήταν στα καλά της.

Τη μία διέσχιζα τη διάβαση ήρεμα και την άλλη ήρθε καταπάνω μου βρίζοντας και με χτύπησε! Ποιος ξέρει τι θα είδε, τι θα της θύμησα... Επειτα εξαφανίστηκε.

Με άρρωστους ανθρώπους δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Ασε που ήμουν σοκαρισμένη, ευτυχώς που δεν είχα τη μικρή μαζί μου!

Γι' αυτό διαβάζοντας τα παραπάνω και την επιθετικότητα του υβριστή, λέω, μακριά!:wacko:

Link to comment
Share on other sites

δε μου χει τυχει κατι τετοιο και ευχομαι να μη μου τυχει..

τι να πεις..αβυσσος η ψυχη του ανθρωπου..

THE POWER OF FOUR

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Που είσαι ρε jimpanourgias;; Ζείς;;;:ninja:

Πές μας κάτι πιο σιγκεκριμένο..

http://briefcase.pathfinder.gr/download/383320/234.gif
Link to comment
Share on other sites

Οχι, δεν έκανα τίποτα, η γυναίκα δεν ήταν στα καλά της.

Τη μία διέσχιζα τη διάβαση ήρεμα και την άλλη ήρθε καταπάνω μου βρίζοντας και με χτύπησε! Ποιος ξέρει τι θα είδε, τι θα της θύμησα... Επειτα εξαφανίστηκε.

Με άρρωστους ανθρώπους δεν μπορείς να κάνεις και πολλά. Ασε που ήμουν σοκαρισμένη, ευτυχώς που δεν είχα τη μικρή μαζί μου!

Γι' αυτό διαβάζοντας τα παραπάνω και την επιθετικότητα του υβριστή, λέω, μακριά!:wacko:

Όντως τέτοιες περιπτώσεις είναι καλύτερα να τις «παίρνεις με το μαλακό», γενικότερα «ου μπλέξεις»!

Old programmers never die. They just terminate and stay resident.

Link to comment
Share on other sites

Οντως με κατι τετοια σουργελα και ψευτομαγκες του πληκτρολογιου δεν αξιζει να ασχολεισαι................... τελικα θα μας πεις τι εγινε??? συνεχιστηκε? κανενα Link να θαυμασουμε τον μαγκακο???? (με τρωει η περιεργεια ρε γ@μωτο:) )

Proud Owner of:PS1,GB,NES,GbASP,Sega Saturn,Sega DC,PS2,Xbox,Wii,XBOX360(phat),PSP(J)v1.50,(2x)PSP(E),PS3, PSP-Go,(2X)ΧΒΟΧ360SLIM,PS Vita,PS4 Batman Collectors Edition,Wii U,X-ONE,N3DS,X-ONE S,mini NES,Switch,mini PS1,Switch PIKACHU Edition,PS4 Days of Play,XBOX ONE Gears of War 4 Limited Edition 2TB,Xbox One X Cyberpunk 2077 Limited Edition 1TB,XBOX Series S, Series X

Link to comment
Share on other sites

Αυτη η συζητηση φαινεται σαν να εγινε σε οπαδικο (χουλιγκανικο μαλλον που μαζευονται ολοι οι διανοητικα αναπηροι και λενε ''εμεις σας δειραμε στο Μαρουσι'','οχι εμεις σας δειραμε στα Πατησια'' κτλ) ή πολιτικο φορουμ.Δηλαδη,λιγο χλωμο να εγινε σε φορουμ οπως το myphone ή το insomnia...

 

Kατα τ αλλα,αν δεν τον γνωριζεις προσωπικα,αγνοησε τον.Αν τον γνωριζεις,τοτε εχεις δυο επιλογες:ή το νομιμο ή τον παρανομο...

Link to comment
Share on other sites

δε συμφωνω στο να πας να τον βρεις.κανεις δεν ξερει αν εδωσε τα πραγματικα του στοιχεια η καποιου αλλου που αντιπαθει για να μπλεξει και αυτον!!

η αποψη μου ειναι να αγνοησεις προσωπα και καταστασεις που σε φορτιζουν με αρνητικη ενεργεια.

Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθείς με αυτή τη περίπτωση και κάθε άλλη παρόμοια.Δυστηχώς ο κάθε άνθρωπος κουβαλάει χίλια δύο προβλήματα,τάσεις κατωτερότητας ή αυτοκαταστροφής (τι λέω το άτομο) και προσπαθεί κάπου να ξεσπάσει μη έχοντας το θάρρος να αντιμετωπίσει ο ίδιος τα προβληματά του (μα καλά,ζωγραφίζω σήμερα!).Εξ'άλλου ύβρεις μέσω κάποιου ιστοτόπου δεν αξίζουν της παραμικρής προσοχής.Μόνος λόγος να ασχολείσαι είναι για να περνάει η ώρα με γέλιο....:)
Link to comment
Share on other sites

Σε όποιο φορουμ και αν έγινε καλό θα είναι την λύση να την δώση ο admin ή οι mods.

Aν δεν είσαι εσύ ο ίδιος admin τότε λίγο δύσκολο να ξέρεις ή να μάθεις το ip του ούτος ώστε να μπορείς να κινηθείς δικαστικά.

http://img19.imageshack.us/img19/126/nokialumia710.jpg
Link to comment
Share on other sites

Η άποψη μου θα ήταν να μην κάνεις απολύτως τίποτα (παρόλο που είμαι δικηγόρος και οι δικηγόροι συνήθως τη βρίσκουν με τέτοια) εκτός εάν η κατάσταση έχει προηγούμενο ή σε απειλεί πραγματικά και φοβάσαι για κάτι. Αλλά μην μπλέξεις καλύτερα με δικαστήρια και δικηγόρους για κάτι τέτοιο. Στη θέση σου πάντως θα απέφευγα ένα τέτοιου είδους φόρουμ γενικώς στο μέλλον.

Τώρα, αν επιμείνει ή χειροτερέψει η κατάσταση, το ξανασυζητάμε.

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

Aκόμα και αν δώσει εντολή ο εισαγγελέας στον ISP ή το forum ή σε όποιον χρειάζεται τέλοσπάντων, για να μάθει το δικαστήριο ποιος κρύβεται πίσω από το nickname, θα είναι πάρα πολύ δύσκολο φαντάζομαι να στοιχειοθετηθεί εξύβριση ή προσβολή προσωπικότητας για κάτι που ειπώθηκε σε forum μεταξύ αγνώστων. Όπως και να το κάνουμε, άλλο να βρίζουν εσένα προσωπικά, και άλλο ένα nickname το οποίο μπορεί να ανήκει σε οποιονδήποτε. Μόνο μία τέτοια απόφαση γνωρίζω, νομίζω στην Αμερική, αλλά οι Έλληνες (και ιδίως οι νομικοί :p :O ) είμαστε τεχνοφοβικοί και το βλέπω απίθανο να βρεθεί δικαστής που να σε δικαιώσει.

 

Μην ασχολείσαι, θα του περάσει.

Και ακόμα καλύτερα, μην μπαίνεις σε fora χωρίς moderation.

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

kai ego boro na grapso oti me lene etsi meno ekei kai na axriso na sas vrizo. ti paei na pei ayto? oti odos meno ekei kai me lene etsi? o isp oute 1 sto disekatomirio den prokeite na katsei na asxolithei me aytes tis astiotites. edo gia pio sovara pragmata kai den dinoun plirofories gia kapion toso eukola (p2p klp) kai tha katsoyn na asxolithoyn kai poso mallon na dosoyn plirofories sxetika me kapion o opios borei na einai brosta se opiodipote pc pou den tou anikei kai epidi evrise kapion... kai esto oti paradexete oti aytos evrise ton allon, ti tha ginei? tipota. loipon as mhn eimaste ipervoliki leo ego kai as sovareytoyme ligo
Link to comment
Share on other sites

Και ακόμα καλύτερα, μην μπαίνεις σε fora χωρίς moderation.

Ετσι ειναι..forum xoris mod...=Αγωνας ποδοσφαιρου χωρις διαιτητη:p

Link to comment
Share on other sites

....(παρόλο που είμαι δικηγόρος και οι δικηγόροι συνήθως τη βρίσκουν με τέτοια)

 

Μας κάνεις και φαινόμαστε σαν λιγούρηδες για μηνύσεις...:p Δεν νομίζω οτι σοβαρός συνάδελφος θα πρότεινε να προχωρήσει περαιτέρω η υπόθεση.... Τώρα αν:

 

....εάν η κατάσταση έχει προηγούμενο ή σε απειλεί πραγματικά και φοβάσαι για κάτι.

 

αλλάζει το πράγμα....

 

Αλλά μην μπλέξεις καλύτερα με δικαστήρια και δικηγόρους για κάτι τέτοιο. Στη θέση σου πάντως θα απέφευγα ένα τέτοιου είδους φόρουμ γενικώς στο μέλλον.

 

Και εμένα πάντως η επαγγελματική και προσωπική αποψη είναι όπως η παραπάνω. Δεν νομίζω οτι αξίζει να μπλέξεις με δικηγόρους και δικαστήρια μόνο και μόνο για ένα post. Θα είναι μεγάλη ταλαιπωρία......

Link to comment
Share on other sites

Μας κάνεις και φαινόμαστε σαν λιγούρηδες για μηνύσεις...:p Δεν νομίζω οτι σοβαρός συνάδελφος θα πρότεινε να προχωρήσει περαιτέρω η υπόθεση....

 

Αmbulance chasers!!:lol: :lol:

-Candygram.

-Candygram, my foot. You get out of here before I call the police. You're the shark, and you know it.

-Wait. I-I'm only a dolphin, ma'am.

Link to comment
Share on other sites

Μας κάνεις και φαινόμαστε σαν λιγούρηδες για μηνύσεις...:p Δεν νομίζω οτι σοβαρός συνάδελφος θα πρότεινε να προχωρήσει περαιτέρω η υπόθεση....

:lol: lol

 

Σόρυ, αλλά προσωπικά ξέρω κόσμο που χαίρεται να γράφει "μηνυσούλες" (ναι, το χω ακούσει κι αυτό). Δεν μιλάω για όλους, γιατί εγώ ειδικά δεν πατάω στα δικαστήρια (εννοώ πως δεν κάνω μάχιμη δικηγορία)..

Τέλοσπάντων, δεν εννοούσα να προβάλω κανέναν :)

Wendy let me in I wanna be your friend

I wanna guard your dreams and visions

Link to comment
Share on other sites

kai ego boro na grapso oti me lene etsi meno ekei kai na axriso na sas vrizo. ti paei na pei ayto? oti odos meno ekei kai me lene etsi? o isp oute 1 sto disekatomirio den prokeite na katsei na asxolithei me aytes tis astiotites. edo gia pio sovara pragmata kai den dinoun plirofories gia kapion toso eukola (p2p klp) kai tha katsoyn na asxolithoyn kai poso mallon na dosoyn plirofories sxetika me kapion o opios borei na einai brosta se opiodipote pc pou den tou anikei kai epidi evrise kapion... kai esto oti paradexete oti aytos evrise ton allon, ti tha ginei? tipota. loipon as mhn eimaste ipervoliki leo ego kai as sovareytoyme ligo

Δεν αποφασίζουν οι ISP που θα δώσουν στοιχεία. Δεν έχουν δικαίωμα να δώσουν τα στοιχεία κανενός, εκτός αν υπάρχει εισαγγελική παρέμβαση. Άρα εξαρτάται από τον εισαγγελέα αυτό.

 

jimpanourgias θα συμφωνήσω με τους προλαλήσαντες... Μη δίνεις σημασία. Ή κανα παιδί θα είναι ή κανας βλάκας που έχει ακόμη μυαλά 14χρονου (δεν θέλω να προσβάλλω τους 14χρονους, ήμουν κι εγώ κάποτε 14 :p)

Link to comment
Share on other sites

:lol: lol

 

Σόρυ, αλλά προσωπικά ξέρω κόσμο που χαίρεται να γράφει "μηνυσούλες" (ναι, το χω ακούσει κι αυτό). Δεν μιλάω για όλους, γιατί εγώ ειδικά δεν πατάω στα δικαστήρια (εννοώ πως δεν κάνω μάχιμη δικηγορία)..

Τέλοσπάντων, δεν εννοούσα να προβάλω κανέναν :)

 

Δεν τίθεται θέμα προσβολής:) :) . Απλά όπως και σε κάθε επάγγελμα έτσι και στο χώρο της μαχόμενης δικηγορίας θα υπάρχουν και αυτοί που αναφέρεις και οι ambulanche chasers ακόμα και οι δικηγόροι "κοράκια" σε πλειστηριασμούς....... Για αυτό είπα οτι κανένας *σοβαρός* συνάδελφος δεν θα προχωρούσε;) ;) ;)

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...