Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

  • Administrators
Όταν λές αγγλική έκδοση τι εννοείς?

Ευχαριστώ για την κατανόηση!

Ξέρω ότι σε ζάλισα!

 

Ότι το μενού του είναι αγγλικό αλλά υποστηρίζει κανονικότατα Ελληνικά. Και το Destinator το ελληνικό που θα βάλεις, θα έχει ελληνικό μενού με ελληνικο πληκτρολόγιο και ελληνική φωνητική καθοδήγηση. Με λίγα λόγια δεν έχεις κανένα πρόβλημα στην υποστήριξη ελληνικών. :cool:

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση ακόμα παρακαλώ!

Εχω το Detsinator 6 (*****ed) την έκδοση 6.0.0.24238 και το Destinator PN (πάλι *****ed) στην έκδοση 5.1.172!

Ποιά από τις λέτε να εγκαταστήσω?

Γνωρίζετε ποιά από τις δύο είναι συμβατή με τις καινούργιες εκδόσεις χαρτών της NGi και αν δεν είναι καμία μήπως ξέρετε πως μπορούν να γίνουν?

Αν έχετε link νεότερης έκδοσης του Destnator 6 παρακαλώ αν μπορείτε να μου την στείλετε!

Thanks a lot!:)

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μια ερώτηση ακόμα παρακαλώ!

Εχω το Detsinator 6 (*****ed) την έκδοση 6.0.0.24238 και το Destinator PN (πάλι *****ed) στην έκδοση 5.1.172!

Ποιά από τις λέτε να εγκαταστήσω?

 

Kamia apo tis dyo. Psakse ligo trigyrw gia tis teleftaies ekdoseis twn Dest 6 & 7 pou kykloforoun.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eκανα update την βιβλιοθηκη του media player και μου προσθεσε ολους τους ηχους που υπαρχουν στη συσκευη+ του destinator...

Δεν μου εχει επιλογη να τους επιλεξω ολους και να τους σβησω απο τη βιβλιοθηκη, πρεπει να τους σβησω εναν εναν και ειναι παρα παρα πολλοι και μου καθυστερουν τη συσκευη...

Ακομα και αν τους σβησω εναν εναν, πρεπει να το κανω δυο φορες γιατι εχει φτιαξει βιβλιοθηκη για τη κυρια μνημη και για την sd και οι δυο περιεχουν τους ιδιους ηχους...

Αδυνατο το χειροκινητο σβησιμο...:X

Καμια ιδεα?

Link to comment
Share on other sites

Eκανα update την βιβλιοθηκη του media player και μου προσθεσε ολους τους ηχους που υπαρχουν στη συσκευη+ του destinator...

Δεν μου εχει επιλογη να τους επιλεξω ολους και να τους σβησω απο τη βιβλιοθηκη, πρεπει να τους σβησω εναν εναν και ειναι παρα παρα πολλοι και μου καθυστερουν τη συσκευη...

Ακομα και αν τους σβησω εναν εναν, πρεπει να το κανω δυο φορες γιατι εχει φτιαξει βιβλιοθηκη για τη κυρια μνημη και για την sd και οι δυο περιεχουν τους ιδιους ηχους...

Αδυνατο το χειροκινητο σβησιμο...:X

Καμια ιδεα?

 

κάτι τέτοιες μπούρδες κάνει ο media player και έβαλα τον coreplayer....

 

 

υπομονή φίλε μου....:O

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας παιδιά!

Μηπως γνωρίζει κανείς αν από το http://www.expansys.com.gr/

μπορεί να γίνει η παραλαβεί από τα γραφεία τους?

Αξίζει να αγοράσει κανείς το mio P350 ή θα είναι καλύτερο να περιμένει το P360? Θα έχουν μεγάλη διαφορά τιμής?

Ξέρετε αν τα κομματια που έχουν μείνει σε stock για το P350 , μπορεί να ήταν ελαττωματικά τα οποία φτιάχτηκαν (γιατί έχω περιέργεια το τι γίνονται τελικά αυτά τα προβληματικά κομματια)?:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Μηπως γνωρίζει κανείς αν από το http://www.expansys.com.gr/

μπορεί να γίνει η παραλαβεί από τα γραφεία τους?

 

Oxi. (Ektos kai an thes na pas sti galia na to pareis).

 

Αξίζει να αγοράσει κανείς το mio P350 ή θα είναι καλύτερο να περιμένει το P360? Θα έχουν μεγάλη διαφορά τιμής?

 

Pistevw oti to P350 einai perissotero symferousa agora giati einai sigoura pio oikonomiko kai den ystereitai se tipota apo to P360.

 

Ξέρετε αν τα κομματια που έχουν μείνει σε stock για το P350 , μπορεί να ήταν ελαττωματικά τα οποία φτιάχτηκαν (γιατί έχω περιέργεια το τι γίνονται τελικά αυτά τα προβληματικά κομματια)?:confused:

 

Afto den exei na kanei me to expansys alla me tin politiki kathe etairias. To expansys pantws sou to stelnei sfragismeno.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά πήρα τηλέφωνο στα γραφεία τους στην Ελλάδα, και μου είπαν ότι δεν το έχουν και μάλιστα υπάρχουν παραγγελίες για το συγκεκριμένο από 20 Νοεμβρίου!

Μάλλον δεν το έχει η εταιρεία, οπότε σε αναμονή για το P360!

Πάντως δεν υπάρχει πουθενά!Και στα μόνα site που υπήρχε (Cosmodata,MgManager) δεν το έχουν-πήγα και ρώτησα (απλά μάλλον δεν έχουν ενημερώσει το site τους).

Όλοι μου έλεγαν ότι περιμένουν το καινούργιο!

Λέτε να έχει τρελή διαφορά τιμής?:confused:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικά πήρα τηλέφωνο στα γραφεία τους στην Ελλάδα, και μου είπαν ότι δεν το έχουν και μάλιστα υπάρχουν παραγγελίες για το συγκεκριμένο από 20 Νοεμβρίου!

Μάλλον δεν το έχει η εταιρεία, οπότε σε αναμονή για το P360!

Πάντως δεν υπάρχει πουθενά!Και στα μόνα site που υπήρχε (Cosmodata,MgManager) δεν το έχουν-πήγα και ρώτησα (απλά μάλλον δεν έχουν ενημερώσει το site τους).

Όλοι μου έλεγαν ότι περιμένουν το καινούργιο!

Λέτε να έχει τρελή διαφορά τιμής?:confused:

 

Rikse mia matia mipws to breis kai edw:

 

http://www.skroutz.gr/c/pdas/151/?keyphrase=mio%20p350

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

κάτι τέτοιες μπούρδες κάνει ο media player και έβαλα τον coreplayer....

 

 

υπομονή φίλε μου....:O

 

 

Aν εχεις τη καλοσυνη, μπορεις (εστω με pm) να μου δωσεις μια μικρη οδηγια για εγκατασταση?

Το ξεζιπαρα, το εβαλα στην sd αλλα δεν μπορω να το κανω εγκατασταση, δεν υπαρχει εκτελεσιμο αρχειο...:worry:

Κατι δεν κανω καλα.

Link to comment
Share on other sites

Rikse mia matia mipws to breis kai edw:

 

http://www.skroutz.gr/c/pdas/151/?keyphrase=mio%20p350

Σ'ευχαριστώ για το ενδιαφέρον!

Κοίταξα αυτά που μου έδωσες, αλλά αυτοι που φαίνεται να το έχουν (αμφιβάλλω, μάλλον δν εχουν ανανεώσει το site τους) το πουλάνε πάνω από 265Ε!

Πόσο λες να έχει το καινούργιο!Συμφέρει να το πάρω ή καλύτερα να περιμένω?

*Κάτι ακόμα ... το P360 έχει wm6 !Θα είναι συμβατό το destinator 6 με αυτό?

Thanks!

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πόσο λες να έχει το καινούργιο!Συμφέρει να το πάρω ή καλύτερα να περιμένω?

 

Mallon anamenetai na ksekinaei apo 350 Euro. An se symferei... esy to ksereis.

 

*Κάτι ακόμα ... το P360 έχει wm6 !Θα είναι συμβατό το destinator 6 με αυτό?

Thanks!

 

Fysika!!!

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Mallon anamenetai na ksekinaei apo 350 Euro. An se symferei... esy to ksereis.

 

350E??:blink::blink::cry:

Μεσα στο site της mio έχει ως τιμή της συσκευής χωρίς συστημα πλoήγησης τα 246Ε!

Τέσπα, δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο αφού δεν υπάρχει και πουθενά το P350!:worry::worry:

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
350E??:blink::blink::cry:

Μεσα στο site της mio έχει ως τιμή της συσκευής χωρίς συστημα πλoήγησης τα 246Ε!

Τέσπα, δεν μπορώ να κάνω και τίποτα άλλο αφού δεν υπάρχει και πουθενά το P350!:worry::worry:

 

Yparxei kai to P550 alla einai ligo pio tsimpimeno.

 

Des kai ta pm sou... ;)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eκανα update την βιβλιοθηκη του media player και μου προσθεσε ολους τους ηχους που υπαρχουν στη συσκευη+ του destinator...

Δεν μου εχει επιλογη να τους επιλεξω ολους και να τους σβησω απο τη βιβλιοθηκη, πρεπει να τους σβησω εναν εναν και ειναι παρα παρα πολλοι και μου καθυστερουν τη συσκευη...

Ακομα και αν τους σβησω εναν εναν, πρεπει να το κανω δυο φορες γιατι εχει φτιαξει βιβλιοθηκη για τη κυρια μνημη και για την sd και οι δυο περιεχουν τους ιδιους ηχους...

Αδυνατο το χειροκινητο σβησιμο...:X

Καμια ιδεα?

 

 

Τελικα οπλιστικα με υπομονη και τα εσβησα χειροκινητα..

Αλλα το dest ειναι ολο εκπληξεις...:lol:

Ειδα οτι πολλοι ηχοι απο αυτους που εσβηνα ειχαν ως path φακελο με ονομα sapfw.

Πηγα στο dest και αλλαξα τις οδηγιες και μου τις λεει σε στυλ Νοταρα τωρα...:lol:

Αυτο ειναι add-on patch η υπαρχει στο dest απο την αγορα του?

Θα ηθελα καποιος γνωστης να μου πει πως να εγκαταστησω τον coreplayer, δεν θελω να την ξαναπαθω..

Το κατεβασα, το ξεζιπαρα, το εβαλα στην sd, παω απο τον file explorer αλλα δεν βρισκω καποιο εκτελεσιμο αρχειο...

Help...:worry:

Link to comment
Share on other sites

σε κάποιο site είδα ότι το Ρ360 θα έχει 1GB μνήμη....σε σχέση με το Ρ350 που έχει μόνο 192ΜΒ, είναι αρκετή διαφορά
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
σε κάποιο site είδα ότι το Ρ360 θα έχει 1GB μνήμη....σε σχέση με το Ρ350 που έχει μόνο 192ΜΒ, είναι αρκετή διαφορά

 

Αν δεις αναλυτικά... η ROM έχει αυξηθεί όχι η RAM. Συνεπώς το αποτέλεσμα στην απόδοση είναι το ίδιο. Βάζεις μια κάρτα μνήμης και είσαι εντάξει με το θέμα της λιγότερης ROM.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Αν δεις αναλυτικά... η ROM έχει αυξηθεί όχι η RAM. Συνεπώς το αποτέλεσμα στην απόδοση είναι το ίδιο. Βάζεις μια κάρτα μνήμης και είσαι εντάξει με το θέμα της λιγότερης ROM.

Έχεις απόλυτο δίκιο!

Το θέμα είναι όμως ότι δεν υπάρχει πλέον το 350 πουθενά!

Με πολύ μεγάλη δυσκολία υπάρχει περίπτωση να βρεθεί το 550 που όμως η τιμή του πλησιάζει την αναμενώμενη τιμή του 360(ενώ το 550 μου παρέχει πράγματα όπως μπλέ δόντι και ασύρματο, τα οποία σε εμένα προσωπικά είναι άχρηστα)!

Οπότε υπομονή για το 360 (κατά την ταπεινή μου άποψη πάντα!)!;)

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπερα και παλι!

Το destinator 6 μου ειναι φορτωμενο με τον χαρτη Ελλαδας 2007.Q2.1132.

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει νεοτερος και πως μπορω να τον ''βρω.'':shifty:

Αν εγκαταστησω to dest. 7 ποια η διαφορα?

Θα εχει καποιον προεγκατεστημενο χαρτη?

Αφου βγαζουν νεους χαρτες, για ποιο λογο βγαζουν και νεα dest?

Ειμαι ασχετος, ισως του ιδιου στυλ ειναι και οι ερωτησεις μου...:O

Link to comment
Share on other sites

άλλο πράγμα είναι η βελτίωση του πργράμματος δηλ. να υπολογίζει πιο γρήγορα μια διαδρομή , καινούριες επιλογές στα μενου κτλ. και άλλο ένας νέος χάρτης με κλύτερη κάλυψη και διόρθωση λαθόν.
Βασίλης :ninja:
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Kαλησπερα και παλι!

Το destinator 6 μου ειναι φορτωμενο με τον χαρτη Ελλαδας 2007.Q2.1132.

Θα ηθελα να ρωτησω αν υπαρχει νεοτερος και πως μπορω να τον ''βρω.'':shifty:

 

Υπάρχει νεότερος (2007.Q4) και θα τον βρεις στο ipmart-forum.com

 

Αν εγκαταστησω to dest. 7 ποια η διαφορα?

Θα εχει καποιον προεγκατεστημενο χαρτη?

 

Το 7 έχει πιο καινούργιο μενού με αρκετές βελτιώσεις.

 

Αφου βγαζουν νεους χαρτες, για ποιο λογο βγαζουν και νεα dest?

 

Οσο πιο καινούργιοι είναι οι χάρτες τόσο πιο σωστά θα μας πηγαίνει εκεί που του ζητάμε. Το λειτουργικό (Destinator) ανανεώνεται για να είναι πιο φιλικό και λειτουργικό για το χρήστη.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Eυχαριστω για τις απαντησεις!

Θα εγκαταστησω το dest 7 με τους Q4 Greece χαρτες.

Ομως, απο τοτε που πηρα το 350 απο τον προηγουμενο ιδιοκτητη του με τρωει να του κανω φορματ (εννοω hard reset) και να το στησω οπως θελω εγω απο την αρχη...

Εχω ηδη το dest. 7, τους νεους χαρτες, το coreplayer και το resco keyboard.

Μπορειτε να μου πειτε αν και που θα συναντησω καποια προβληματα και τι να προσεξω?

Το μονο που χρειαζομαι και θελω να εχω οπωσδηποτε και να μην χασω ειναι στο destinator, τα αγαπημενα..

Και οχι ακριβως αυτα, μιας και εγω δεν εχω προλαβει να βαλω καποια παρα μονο δυο-τρια που τα ξαναβρισκω, αλλα τα εικονιδιακια οπως πχ το εικονιδιο για τα jumbo, τα καταστηματα Nokia, τα starbucks που ειναι το ιδιο το σημα της καθε αλυσιδας..

Αυτα θα εγκατασταθουν με το destinator 7?

Λογικα οχι, μου φαινεται σαν extra αυτο.

Που μπορω να τα βρω?

Διαβασα με card reader τη καρτα μνημης και ειδα οτι στα favorites υπαρχουν αυτα τα εικονιδιακια μαζι με τα ομονυμα αρχεια τυπου .dat.

Βαζω αυτα στο νεο φακελο favorites?

Και σε περιπτωση που θελω να ''εμπλουτισω'' τα εικονιδια?

Καπου στο net πρεπει να υπαρχει το πακετο...

Τα αλλα poi οπως τις speedcams που μπορω να τις βρω?

Help..:O

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας παιδια

 

Θα ηθελα να μου πειτε ποια θα ηταν η επιλογη σας σε pda-gps (μεταχειρισμενο μεχρι 200-250 ευρο)

Το Mio P550

Ή υπαρχει κατι καλυτερο ως μεταχειρισμενο??

Αυτο που με ενδιαφερει ειναι να εχει καλη αυτονομια,wi-fi (για να μπαινω στο internet κ msn) κ καλο gps

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...