Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απεκτησα σημερα το Ρ350..

με τιποτα ομως δεν μπορω να λειτουργησω το GPS..

ουτε στο Destinator,ουτε στο gps tuner και σε κανα 2 ακομα ρογραμματακια..

To destinator βγαζει οτι υπαρχει GPS αλλα δεν πιανει σημα με τιποτα..σε καθαρο ουρανο..

Μηπως δεν κανω κατι καλα? μηπως ειναι ελατωματικη η συσκευη μου?

 

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Απεκτησα σημερα το Ρ350..

με τιποτα ομως δεν μπορω να λειτουργησω το GPS..

ουτε στο Destinator,ουτε στο gps tuner και σε κανα 2 ακομα ρογραμματακια..

To destinator βγαζει οτι υπαρχει GPS αλλα δεν πιανει σημα με τιποτα..σε καθαρο ουρανο..

Μηπως δεν κανω κατι καλα? μηπως ειναι ελατωματικη η συσκευη μου?

 

ευχαριστω

 

καλοριζικο,δεν εχει αναφερθει προβλημα με το gps tou 350,απο καποιον και το εχουν αποκτησει πολλοί...το gps tuner 5 δεν ειναι ενδεικτικο και σε μενα που παιζει ΑΨΟΓΑ ΕΔΩ ΚΑΙ 3 ΜΗΝΕΣ το tuner αρνειται να δουλέψει..κατι κανεις λαθος στις ρυθμισεις..πηγαινε gps settings ->ευρεση gps se καθαρο οριζοντα ( default ειναι com2/nmea/4800 και συνισταται μην το πειραξεις )

προγραμμα καλό για ρυθμιση-ευρεση -fix σηματος gps ειναι το win fast navigator που ευκολα θα το βρεις..

Pipo M9 (RileyROM 2.6.4) - ZTE V967S (1.0.5) - Xiaomi RedMi 1S (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi 2 (MIUI V7 5.8.27)-Xiaomi Redmi Note 2 (MIUI V7 6.4.28)
Link to comment
Share on other sites

Kαι τα δυο με touchscreen ειναι, το P550 εχει wifi και bluetooth.

Σαν λειτουργιες το p550 ειναι καλητερο.

 

Πιστευω οτι με 380-400 ευρω το mio p550 ειναι η καλητερη επιλογη. (χωρις destinator)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους ενδιαφέρομαι για την αγορά του του 350 ή του 550 (με destinator pn και τα δυο) ποιο μου προτείνετε? Θα χρησιμοποιείται μονό σαν gps και οχι σαν pda. Έχει touch screen κάποιο απο τα δύο? Υπάρχει κάποια άλλη εναλακτική λύση? (άλλη εταιρια).

και τα 2 έχουν τον ίδιο επεξεργαστή την ίδια μνήμη και διαφέρουν στο ότι το 350 δεν έχει bluetooth και wi-fi.To p350 με destinator pn θα σου κοστίσει γύρω στα 440-450 euros ενώ το p550 με το pn γύρω στα 500 .Eγώ με αυτά τα χρήματα θα σου πρότεινα το yakumo deltax 5 που έχει 512rom σε αντίθεση με τα άλλα 2 που έχουν 128.

Link to comment
Share on other sites

το destinator pn λειτουργει τελικα καλα με το p550?αξιζει να το παρω πακετο συσκευη+προγραμμα 530ε?ελληνικα wm5 μπορω να εχω και πωσ?εχω μια καρτα μνημησ 512mb atp 133x θα ειναι συμβατη και θα μπορει να τρεξει το destinator χωρισ κολληματα?το πακετο με συσκευη τι περιλαμβανει?

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

το destinator pn λειτουργει τελικα καλα με το p550?αξιζει να το παρω πακετο συσκευη+προγραμμα 530ε?ελληνικα wm5 μπορω να εχω και πωσ?εχω μια καρτα μνημησ 512mb atp 133x θα ειναι συμβατη και θα μπορει να τρεξει το destinator χωρισ κολληματα?το πακετο με συσκευη τι περιλαμβανει?

 

To βρισκεις και πιο φθηνα.

Ενδεικτικα 350 euro για την συσκευη + 133 για το PN = 485 euros (με ΦΠΑ)

Link to comment
Share on other sites

To βρισκεις και πιο φθηνα.

Ενδεικτικα 350 euro για την συσκευη + 133 για το PN = 485 euros (με ΦΠΑ)

Μπορεις να μου πεις με pm που μπορω να το βρω σε τετοια τιμη ??

Να ειναι βεβαια online η παραγγελια γιατι ειμαι και λιγο μακρυα!!

 

Δεν υπαρχει τροπος να κανω τα windows mobile 5 ελληνικα?????

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Μπορεις να μου πεις με pm που μπορω να το βρω σε τετοια τιμη ??

Να ειναι βεβαια online η παραγγελια γιατι ειμαι και λιγο μακρυα!!

 

Δεν υπαρχει τροπος να κανω τα windows mobile 5 ελληνικα?????

 

Σου εχω στειλει pm

αλλα θα τα βρεις ολα αυτα στο skroutz.gr

Link to comment
Share on other sites

Σου εχω στειλει pm

αλλα θα τα βρεις ολα αυτα στο skroutz.gr

Σ'ευχαριστω φιλε ειδα για τιμες !!!

Για τα Ελληνικα ομως δεν βλεπω απαντηση απο κανεναν!!

Δεν υπαρχει κατι στα wm5??Ενας φιλος μου που ειχε win2003 ειχε βαλει ενα αρχειακι και τα ειχε κανει Ελληνικα!!!

My PreciousSs!!!

 

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/5079Image_1_.jpg

 

GwgosSs...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Πηρα πριν 4 μερες το Mio P350.

 

Ρε παιδια τι γινεται με την μπαταρία? ΕΙναι ψιλοασταθης στα ποσοστα (ισως να φταιει οτι ειναι πολυμερους λιθίου) και δεν κραταει πολυ ... :mad:

 

Πως συμπεριφερονται απο μπαταρία τα δικά σας?

 

Πως ανοιγει το πορτακι της μπαταρίας?

Link to comment
Share on other sites

Kalispera, kamia thiki gia to P350 pou tha vro ?

 

http://www.e-shop.gr/search_per.phtml?category=ACCESSORIES&category2=PDA%20CASE

 

Εγω πηρα την πρωτη με τα 7,35 ευρω και σωθηκα...Πραγματικα τζαμπα στοιχιζει για την ποιοτητα της και την εργονομια της.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά από σας που το έχετε δεν γνωρίζει κανείς αν η μνήμη αποθήκευσης διαγράφεται με την απώλεια τροφοδοσίας;
Link to comment
Share on other sites

και να μείνει απο μπαταρία δεν χάνει τίποτα...

εμένα 3 φορές έμεινε τελείως, δεν άνοιγε καν, αλλά όταν το φόρτισα τα θυμόταν όλα.... :) :) :)

Link to comment
Share on other sites

 

Πως ανοιγει το πορτακι της μπαταρίας?

 

δεν το έχω δοκιμάσει ακόμα αλλά δεν ανοίγει έτσι απλά, μάλλον απασφαλίζει με κάποια ''κρυφή'' βίδα κάτω από το μικρό λαστιχένιο στρογγυλό κάλλυμα στο πίσω μέρος της μπαταρίας.....

δεν είναι για να μπαίνει και να βγαίνει

Link to comment
Share on other sites

Εχω το P550 και απο τα λιγα που ξερω μπορω να συνεισφερω τα εξής :

1. μην μπειτε στον πειρασμο και βαλετε τις παλιες σας καρτες απο την ψηφιακη σας μηχανη - 133Χ ταχυτητα και δεν θα εχετε προβληματα.

2. η μπαταρια ανοιγει απο πισω, εχει πανω αριστερα ενα μαλακο πλαστικο πωματακι, κολλημενο. Βγαλτε το αφοβα, ξεβιδωνουμε τα παντα με μικρο κατσαβιδακι χωρις ζορι, αλλιως το αφηνουμε για να αποφυγουμε μεγαλυτερες στεναχωρειες.(η περιεργεια σκοτωνει PDA) Η μπαταρια ειναι κολλημενη πολυ γερα με ταινια διπλης οψεως. Με προσοχη την βγαζουμε-αφου πρωτα βεβαιωθουμε την τωρινη θεση της- με το κλιπακι της.:)

3.Για την καταναλωση της μπαταριας φταιει το ActiveSync. Καπου στο φορουμ περιγραφεται η διαδικασια μιας ρυθμισης και μετα κανενα απολυτως προβλημα.

4.Ωραιες θηκες θα βρειτε και στο eBay σε καλη σχεση τιμης- ποιοτητας με το σχετικο ρισκο της συναλλαγης.

5.Οταν τελειωσει η μπαταρια δεν χανεται τιποτε απο την μνημη, ισως παλαιοτερο προβλημα.

Αυτα τα ολιγα.

Link to comment
Share on other sites

Ego eimai ligo apogoiteumenos me to P350. Eno me to A701 to GPS douleve sfaira, to P350 kanei poly ora na piasei doryforous me Destinator 6 kai merikes fores den pianei katholou. Eidika an to kleiso apo to power kalynyxta !!! Kamia idea, i einai elatomatiko ?
Konstantinos Metaxas - 6972727220
Link to comment
Share on other sites

ουτε το 350 ουτε το 550 έχουν ελληνικά.....

έχει κυκλοφορήσει patch για τα windows mobile 2003 εξελληνισμου αλλά δεν το έχω δοκιμάσει κ δεν έχω και κανέναν να το δοκιμάσει και να μου πει

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά βοήθεια.

Πήρα το Ρ550 με το Destinator.

Το πρόβλημα μου είναι ότι το στίγμα είναι πάντα λάθος κατά

μερικά οικοδομικά τετράγωνα, και το σήμα σχεδόν πάντα ασθενές

Τι ρυθμίσεις πρέπει να κάνω;

Το baud rate στην com2 είναι 4800, πρωτόκολλο ΝΜΕΑ

Link to comment
Share on other sites

τσέκαρε να δεις αν στο κάνει και εκτός αυτοκινήτου. Μπορεί μέσα στο αμάξι να μην το έχεις κοντά σε γυάλινη επιφάνεια για να πιάνει καλό σήμα.
Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αγορασω το mio p550 και να βαλω και καποιο προγραμμα πλοηγησης ισως λιγο αργοτερα.

ακουω πολλα για το destinator. και μαλλον εκει θα καταληξω.

τελος παντων θα ηθελα μερικες διευκρινησεις σχετικα με τη λειτουργια του σαν pda.

1. εκτος απο wifi εχει καποιον αλλο τροπο να συνδεθει στο internet? π.χ. ενσωματωμενο μοντεμ ;

2. εχει ενα ηχειο απο οτι ειδα , αυτο σημαινει πως για να ακουσουμε στερεοφωνικη μουσικη (mp3) μονοδρομος ειναι τα ακουστικα , σωστα ;

 

και κατι στον τομεα του gps. πρεπει (ειναι απαραιτητη) να συνδεσω εξωτερικη κεραια (δεδομενου οτι εχει τετοια δυνατοτητα) οταν θα το εχω στο αυτοκινητο ή πιανει απροβληματιστα και χωρις ; προκειμενου να λειτουργει το gps ;

Link to comment
Share on other sites

παιδια θελω να αγορασω το mio p550 και να βαλω και καποιο προγραμμα πλοηγησης ισως λιγο αργοτερα.

ακουω πολλα για το destinator. και μαλλον εκει θα καταληξω.

τελος παντων θα ηθελα μερικες διευκρινησεις σχετικα με τη λειτουργια του σαν pda.

1. εκτος απο wifi εχει καποιον αλλο τροπο να συνδεθει στο internet? π.χ. ενσωματωμενο μοντεμ ;

2. εχει ενα ηχειο απο οτι ειδα , αυτο σημαινει πως για να ακουσουμε στερεοφωνικη μουσικη (mp3) μονοδρομος ειναι τα ακουστικα , σωστα ;

 

και κατι στον τομεα του gps. πρεπει (ειναι απαραιτητη) να συνδεσω εξωτερικη κεραια (δεδομενου οτι εχει τετοια δυνατοτητα) οταν θα το εχω στο αυτοκινητο ή πιανει απροβλημάτιστα και χωρις ; προκειμενου να λειτουργει το gps ;

 

Εγώ με το p350 δεν έχω κανένα πρόβλημα με την λήψη του GPS στο αμάξι. Πολύ καλή. Απλά υπάρχει η ιδιαιτερότητα των γαλλικών αυτοκινήτων που εχουν αθερμικό παρμπρίζ και δημιουργείται πρόβλημα με όλα τα gps οπότε και στην περίπτωση αυτή θα χρειαστείς εξωτερική κεραία μάλλον.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...