Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

 

παιδιά και εγώ έχω κατεβάσει το flashplayer αλλά όμωσ δεν μπορώ να ανοίξω streams και ακόμα όταν προσπαθώ να ανοίξω video που θέλει flashplayer μου ανοίγει αυτόματα το coreplayer ξερει κανείς πώσ αλάζει η αυτόματη επιλογή?

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα σε όλους,

Μια βοήθεια ρε παιδιά, εβαλα σήμερα το dest 6 στο 550. Ορίζω τα com στο setup, το αναγνωρίζει, αλλά δεν πιανει δορυφόρους. Στα settings του 550 το gps είναι στο com2 4800 - com3

Καμιά ιδέα ?

 

Bale to GPS Test gia na deis apo ekei an pianei doryforous.

 

Τελικά το έβαλα com2 4800 & com4 και δείχνει να δουλεύει. Προσπάθησα να μεγαλώσω ταχύτητα (9600...115200) αλλά τπτ.

 

Το έβαλα δίπλα σε HTC3600 με dest και ενώ το 3600 πιάνει 6-8 δορυφόρους, το mio μόλις και μετα βίας 3-4 και με πολύτ κόπο.

Εσεις που το έχετε ήδη δουλέψει, έτσι παίζει ή κατι δεν κάνω εγώ καλά ?

Link to comment
Share on other sites

Den einai aparaitita provlima tou pda..Mporei na ftaiei to pc sou..Emena afto mou to ekane me to activesync 4.5 alla me to 4.1 den exw provlima..

 

Βασικά και με το 4.1 είναι ακριβώς ίδια η κατάσταση. Το PDA πρέπει να φταίει διότι συμπεριφέρεται έτσι και σε άλλο υπολογιστή. Αλλά η ερώτησή μου είναι αν υπάρχει κάπου η rom και μπορεί να φλασαριστεί η συγκεκριμένη συσκευή. Δεν είδα κάποιο σχετικό post εδώ στο forum και μάλλον δεν θα υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Den einai aparaitita provlima tou pda..Mporei na ftaiei to pc sou..Emena afto mou to ekane me to activesync 4.5 alla me to 4.1 den exw provlima..

 

Βασικά και με το 4.1 είναι ακριβώς ίδια η κατάσταση. Το PDA πρέπει να φταίει διότι συμπεριφέρεται έτσι και σε άλλο υπολογιστή. Αλλά η ερώτησή μου είναι αν υπάρχει κάπου η rom και μπορεί να φλασαριστεί η συγκεκριμένη συσκευή. Δεν είδα κάποιο σχετικό post εδώ στο forum και μάλλον δεν θα υπάρχει...

Link to comment
Share on other sites

Βασικά και με το 4.1 είναι ακριβώς ίδια η κατάσταση. Το PDA πρέπει να φταίει διότι συμπεριφέρεται έτσι και σε άλλο υπολογιστή. Αλλά η ερώτησή μου είναι αν υπάρχει κάπου η rom και μπορεί να φλασαριστεί η συγκεκριμένη συσκευή. Δεν είδα κάποιο σχετικό post εδώ στο forum και μάλλον δεν θα υπάρχει...

 

Δυστυχώς η Mio δεν διαθέτει ROMs για φλασάρισμα από τους χρήστες...είναι ίσως τα μοναδικά PDA που είναι τόσο κλειδωμένα και για εμένα αυτό αποτελεί μειονέκτημα.

 

Αν διαβάσεις τα προηγούμενα μηνύματα του θέματος, είχε κυκλοφορήσει μια ROM μόνο για το Ρ550, η οποία στη συνέχεια αποσύρθηκε (αλλά μπορεί να τη βρεις στο ίντερνετ), και δε νομίζω να έλυνε το συγκεκριμένο πρόβλημα. :wacko:

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Βασικά και με το 4.1 είναι ακριβώς ίδια η κατάσταση. Το PDA πρέπει να φταίει διότι συμπεριφέρεται έτσι και σε άλλο υπολογιστή. Αλλά η ερώτησή μου είναι αν υπάρχει κάπου η rom και μπορεί να φλασαριστεί η συγκεκριμένη συσκευή. Δεν είδα κάποιο σχετικό post εδώ στο forum και μάλλον δεν θα υπάρχει...

αν τρέχει κανά software firewall στο pc μπορεί να σου κάνει νερά....

Link to comment
Share on other sites

 

Ευχαριστω πολυ .

 

Δυστυχως οπως ειπα δε βγαζω ακρη μετο site ths Adobe. Πρεπει να δημιουργησω λογαριασμο? Ειναι δωρεαν? η οχι?

 

Αλλου υπαρχει flash player?

 

μφχ

baxy

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω πολυ .

 

Δυστυχως οπως ειπα δε βγαζω ακρη μετο site ths Adobe. Πρεπει να δημιουργησω λογαριασμο? Ειναι δωρεαν? η οχι?

 

Αλλου υπαρχει flash player?

 

μφχ

baxy

 

Φαίνεται σα να μην μπαίνεις καν στη σελίδα της Adobe...:wacko:

Eίναι δωρεάν ο flash player και το link για να κατεβάσεις το cab είναι αυτό. Το .cab έχει μέγεθος 1.39ΜΒ.

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα μου απαντήσει κανείς για το πως να έχω Ελληνικό menu στο P550; ...
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Τελικά θα μου απαντήσει κανείς για το πως να έχω Ελληνικό menu στο P550; ...

 

Den mporeis na kaneis kai polla mias kai den exei bgei kati aksiologo mexri twra. Exoun ginei kapoies prospatheies peiragmatos tis ROM gia eksellinismo tou menou alla einai amfibolou apotelesmatos.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελικά θα μου απαντήσει κανείς για το πως να έχω Ελληνικό menu στο P550; ...

 

Νομίζω ότι ήδη σου απάντησε κάποιος...

 

Yparxei tropos na kaneis ta menu na emfanizontai sta ellinika..Psa3e se proigoumenes selides tou thematos..

 

και δεν απάντησες καν!!

 

εκτός αν βαριέσαι να ψάχνεις ή δεν βρήκες τίποτα, οπότε πάω πάσο...

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναζήτηση στο θέμα και βρήκα και άλλους να ρωτούν το ίδιο πράγμα αλλά κανείς δεν τους απαντούσε... :blink:
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Έκανα αναζήτηση στο θέμα και βρήκα και άλλους να ρωτούν το ίδιο πράγμα αλλά κανείς δεν τους απαντούσε... :blink:

 

Μιχάλη το μόνο που έχω βρει εγώ από μια πρόχειρη αναζήτηση στο internet είναι το Windows Mobile Pocket PC Greek Language Extender (LEng) της Paragon. Δεν ξέρω αν είναι αυτό που ψάχνεις, αλλά ελπίζω να σε βοηθήσει... :)

 

Γενικά στην ίδια ιστοσελίδα θα βρεις αρκετά πράγματα σχετικά με την υποστήριξη ελληνικών σε περιβάλλον WM5, με το αζημίωτο πάντα... :-P

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

 

και δεν απάντησες καν!!

 

εκτός αν βαριέσαι να ψάχνεις ή δεν βρήκες τίποτα, οπότε πάω πάσο...

 

Nai den apantisa giati apla den exw ton xrono na psa3w 80+ selides aftin tin periodo.Apla epeidi parakolouthw to thema 3erw oti exei apantithei sto parelthon toulaxiston 1 fora.An pisteveis oti mporeis na kaneis kati kalutero tote psa3e esi kai dwse mia oloklirwmeni apantisi..

Link to comment
Share on other sites

Nai den apantisa giati apla den exw ton xrono na psa3w 80+ selides aftin tin periodo.Apla epeidi parakolouthw to thema 3erw oti exei apantithei sto parelthon toulaxiston 1 fora.An pisteveis oti mporeis na kaneis kati kalutero tote psa3e esi kai dwse mia oloklirwmeni apantisi..

 

Παρεξήγηση έγινε εδώ φίλε...εγώ αναφερόμουν στο ότι έδωσες εσύ μια απάντηση αλλά ο φίλος MiKe-Dee δεν μπήκε καν στον κόπο να ψάξει τα προηγούμενα μηνύματα, παρά μόνο με έντονο ύφος (bold) ξαναρωτάει το ίδιο πράγμα χωρίς να αναφερθεί καν στην απάντησή σου. Εξάλλου δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να ψάχνει τόσες σελίδες για να απαντήσει σε κάποιον άλλο.

 

Δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας τώρα για αυτό, λύση βρέθηκε και τέλος καλό, όλα καλά! :)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σας ευαχριστώ όλους που απαντήσατε είτε δώσατε λύση είτε όχι!

 

Η λύση βρέθηκε και ήταν επιτυχής το LEng δουλεύει άψογα, εβρέθη σπασμένο στο ipmart!

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν σας ευαχριστώ όλους που απαντήσατε είτε δώσατε λύση είτε όχι!

 

Η λύση βρέθηκε και ήταν επιτυχής το LEng δουλεύει άψογα, εβρέθη σπασμένο στο ipmart!

καλή φάση :):);)

Link to comment
Share on other sites

Παρεξήγηση έγινε εδώ φίλε...εγώ αναφερόμουν στο ότι έδωσες εσύ μια απάντηση αλλά ο φίλος MiKe-Dee δεν μπήκε καν στον κόπο να ψάξει τα προηγούμενα μηνύματα, παρά μόνο με έντονο ύφος (bold) ξαναρωτάει το ίδιο πράγμα χωρίς να αναφερθεί καν στην απάντησή σου. Εξάλλου δεν είναι κανένας υποχρεωμένος να ψάχνει τόσες σελίδες για να απαντήσει σε κάποιον άλλο.

 

Δεν θα χαλάσουμε τις καρδιές μας τώρα για αυτό, λύση βρέθηκε και τέλος καλό, όλα καλά! :)

 

Ok sorry..Mallon pare3igisa..;)

Link to comment
Share on other sites

θελω να αγοράσω μια εξωτερική κεραία gps για το αυτοκίνητο και το 550 μου.....

μπορειτε να μου προτείνεται κάποια;;

διαβαζω για bluetooth και μη κεραίες και εχω χάσει το μπούσουλα...

 

 

PS:ακόμη δεν μπορω να ξεφορτωθώ το active sync....:(

Link to comment
Share on other sites

PS:ακόμη δεν μπορω να ξεφορτωθώ το active sync....:(

 

Νομίζω ότι βρέθηκε επιτέλους η λύση για να σταματήσει το αυτόματο άνοιγμα του active sync από τα Mio μας!!

 

Χρειάζεται το πρόγραμμα sktools (φαντάζομαι ότι ξέρετε που να το βρείτε!) και λίγο διάβασμα στις οδηγίες του 9ου μηνύματος (από τον pappoulis) σε αυτό το θέμα!

 

Εκεί περιλαμβάνονται αναλυτικές οδηγίες και screenshots για τη διαδικασία. :D

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Νομίζω ότι βρέθηκε επιτέλους η λύση για να σταματήσει το αυτόματο άνοιγμα του active sync από τα Mio μας!!

 

Χρειάζεται το πρόγραμμα sktools (φαντάζομαι ότι ξέρετε που να το βρείτε!) και λίγο διάβασμα στις οδηγίες του 9ου μηνύματος (από τον pappoulis) σε αυτό το θέμα!

 

Εκεί περιλαμβάνονται αναλυτικές οδηγίες και screenshots για τη διαδικασία. :D

 

Mpravo se sena geoponer kai se osous to ksetripwsan afto! :)

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Εμένα πάλι γιατί δεν μου βγάζει καθόλου την επιλογή Enable/Disable;

 

Eisai sigouros? Patas panw se afto pou exeis epileksei kai sto pop-up menu den emfanizetai? Se allo notificatiion queue mporei na mi sto bgazei... sto sygkekrimeno omws to bgazei sigoura.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Οποιος θελει εδω ειναι και το sktools

hxxp://rapidshare.com/files/86223096/SKtools.3.19_PPC_Setup_Only.rar

 

Καλό θα ήταν να μην αναφέρουμε στο Myphone πηγές πειρατικών προγραμμάτων, για να μην βρουν το μπελά τους κάποιοι που δεν φταίνε σε τίποτα... :blink:

 

Με λίγο ψάξιμο όλοι μας ξέρουμε πού θα βρούμε τις πλήρεις εκδόσεις για να διαπιστώσουμε αν μας κάνει το πλήρες πρόγραμμα πριν το αγοράσουμε. ;-)

Ericsson GF768 -> Siemens C35i -> Siemens S35i -> Siemens ME45 -> Siemens M75 / Sony Ericsson K530i -> ETEN Glofiish X600 -> HTC Touch Cruise (Polaris) -> HTC Touch HD (BlackStone) & ZTE Blade -> LG Optimus 7 -> Nokia Lumia 720 -> Nokia Lumia 735 -> Samsung Galaxy A3 (2016) -> Motorola moto g9 plus
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...