Jump to content

Mio P350 και Mio P550


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα.Μηπως γνωριζει καποιος το τροπο να συνδεσω το Μιο550 με το Ιντερνετ.Εχω adsl και Microsoft ActiveSync 4.2 και δεν μπορω με τιποτα:cry: :cry: !

Ευχαριστω!

:confused: :confused: :confused:

 

Κανονικά δεν πρέπει να κάνεις τίποτα από τι στιγμή που έχεις συνδέσει το usb και το έχει δει το activesync μπάινει απευθείας...τώρα δεν ξέρω μήπως σε εμένα γίνεται τόσο απλά λόγο που έχω ethernet router για την dsl...(δεν γνωρίζω αν αλλάζει κάτι αν το modem είναι usb). Πάντως και με το Wi-Fi από την στιγμή που θα δει το router μπαίνει χωρίς καμιά ρύθμηση. Εγω χρησιμοποιώ το activesync 4.1 που έδινε μαζί, για δες μήπως φταίει αυτό.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 2,3χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Κανονικά δεν πρέπει να κάνεις τίποτα από τι στιγμή που έχεις συνδέσει το usb και το έχει δει το activesync μπάινει απευθείας...τώρα δεν ξέρω μήπως σε εμένα γίνεται τόσο απλά λόγο που έχω ethernet router για την dsl...(δεν γνωρίζω αν αλλάζει κάτι αν το modem είναι usb). Πάντως και με το Wi-Fi από την στιγμή που θα δει το router μπαίνει χωρίς καμιά ρύθμηση. Εγω χρησιμοποιώ το activesync 4.1 που έδινε μαζί, για δες μήπως φταίει αυτό.

 

Δοκιμασα και δεν γινεται τιποτα.

Link to comment
Share on other sites

προσεξτε το firewall του υπολογιστη σας μην κανει χαλαστρα στην συνδεση του pc με το ppc...
Mic is always on line!
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είναι φυσιολογικό να αδειάζει η μπαταρία κάθε δεύτερη μέρα;

 

Εξαρτάται από την χρήση, 4 - 5 ώρες συνεχόμενο destinator αρκούν για να αδειάσουν την μπαταρία για τα καλά... Στο αυτοκινητο μπορείς να το χεις συνεχώς στο φορτιστή, τουλάχιστον έτσι προτείνει το manual!

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασα και δεν γινεται τιποτα.

Σε εμένα δούλεψε ως εξής:

Δεξί κλικ στο εικονίδιο του active sync-->ρυθμίσεις σύνδεσης και επιλογή ο υπολογιστής αυτός είναι συνδεδεμένος με το ιντερνετ.

Link to comment
Share on other sites

Εξαρτάται από την χρήση, 4 - 5 ώρες συνεχόμενο destinator αρκούν για να αδειάσουν την μπαταρία για τα καλά... Στο αυτοκινητο μπορείς να το χεις συνεχώς στο φορτιστή, τουλάχιστον έτσι προτείνει το manual!

 

Μιλάω να κάθεται σβηστό και ήσυχο στο γραφείο μου.

Link to comment
Share on other sites

Μιλάω να κάθεται σβηστό και ήσυχο στο γραφείο μου.

Σιγουρέψου οτι δεν υπάρχουν ανοιχτές εφαρμογές στο background. Aφησε την μπαταρία σου να αδειάσει σχεδόν τελείως και μετά φόρτισε τη 100%. Κάνε το αυτό 2-3 φορές χωρίς να τη φορτίσεις ενδιάμεσα. Αν συνεχιστεί πας γιά μπαταρία. :rolleyes:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω 2 απορίες για το καινούργιο μου P350 :

 

1) Υπάρχει κάπου επιλογή στα WM5 να κλείνουν τα προγράμματα αυτόματα μόλις πατάω το 'x' και όχι να ελαχιστοποιούνται; Σε άλλο PDA που έχω (Holux GPSMile 60) με WM2003SE υπάρχει αυτή η επιλογή, ώστε να μην μένουν ανοιχτά τα προγράμματα και καταναλώνουν μνήμη/μπαταρία...

2) Παίζει κάποιο ρόλο η ταχύτητα των memory cards όσων αφορά την λειτουργία τους μέσα στο PDA; Δηλαδή ο controller του PDA για την SD υποστηρίζει ταχύτητες π.χ. 150x που έχω βρεί σε κάποιες κάρτες μνήμης; Θα γίνονται πιο γρήγορα οι εγκαταστάσεις των προγραμμάτων (για μεταφορές αρχείων έχω και card reader οπότε δεν με πολυενδιαφέρει); Γενικά αξίζει η διαφορά τιμής για αυξημένη ταχύτητα;

HTC One X+ || Android Revolution HD 8.0 || Sense 5.0 || TWRP Recovery
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά, έχω 2 απορίες για το καινούργιο μου P350 :

 

Υπάρχει κάπου επιλογή στα WM5 να κλείνουν τα προγράμματα αυτόματα μόλις πατάω το 'x' και όχι να ελαχιστοποιούνται; Σε άλλο PDA που έχω (Holux GPSMile 60) με WM2003SE υπάρχει αυτή η επιλογή, ώστε να μην μένουν ανοιχτά τα προγράμματα και καταναλώνουν μνήμη/μπαταρία...;

 

Δοκιμασε το Spb Pocket Plus κάνει και αυτό που ζητάς πέρα από άλλα ωραία

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το Spb Pocket Plus κάνει και αυτό που ζητάς πέρα από άλλα ωραία

 

Επίσης, δεν ξέρω αν το t-man δουλεύει σε wm2005

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Kalispera, exw edw kai 2 mines to P550 kai epeidi exw aplo modem gia tin dsl kai oxi router apofasisa simera na parw mia karta pci gia na kanw diktio mesw wifi.

Exw ftia3ei sindesi klp kai to pda kai to desktop mou anagnwrizoun to diktio.

To provlima mou einai oti enw einai energopoiimeno to wifi kai ola deixnoun ok,den exw internet sto pda.

Episis sto programma parakolouthisis diktiou tis kartas pci den anagnwrizei ip gia to pda kai mou exei to e3is -.-.-.-

Mporei kapoios na mou pei ti exw kanei lathos?

Efxaristw ek twn proterwn.

Link to comment
Share on other sites

Δοκιμασε το Spb Pocket Plus κάνει και αυτό που ζητάς πέρα από άλλα ωραία

 

εχω το magic button γι αυτή τη δουλειά και είναι άψογο

Link to comment
Share on other sites

to paraggeilame 3 tou mina kai eno mas eixan pei gia 2 ebdomades paradosi, mas to esteilan mesa se misi mera!!! 360e mono to 550,apo megamarket. Poli kali eksipiretisi!

Aksizei telika na exei wifi k bt! polu kalo akoma k san pocket pc!

psaxno thiki omos kai den brisko pouthena! kserete kamia kali?

Link to comment
Share on other sites

to paraggeilame 3 tou mina kai eno mas eixan pei gia 2 ebdomades paradosi, mas to esteilan mesa se misi mera!!! 360e mono to 550,apo megamarket. Poli kali eksipiretisi!

Aksizei telika na exei wifi k bt! polu kalo akoma k san pocket pc!

psaxno thiki omos kai den brisko pouthena! kserete kamia kali?

 

Εχει απαντηθει σε προηγουμενες σελιδες , λιγο ψαξιματακι δεν βλαπτει... :D

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μίλησα με το τμήμα Τεχνικής Υποστήριξης της ΜΙΟ στην Ελλάδα. Είπαν ότι το πρόβλημα αυτό (Θυμίζω: Χάνεται η σύνδεση του ΜΙΟ P550 με το PC μέσω του Active Sync μετά από κάποιο διάστημα που είσαι συνδεδεμένος) είναι γνωστό και λύνεται ως εξής:

 

1. Hard Reset (με τον γνωστό τρόπο, δηλ. κρατώντας πατημένο πάνω το Joystick και ανοίγοντας το PDA από το ON στην βάση του). Αν δεν πιάσει και αυτό τότε:

 

2. Με "ταξιδάκι" (όπως είπαν κατά λέξη) του μηχανήματος στα κεντρικά στο Βέλγιο για επισκευή μέσω του εδώ αντιπροσώπου.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης και εγώ τα ίδια και ψάχνομαι να το λύσω.... και με την 4.2 τα ίδια

Μόλις μίλησα με το τμήμα Τεχνικής Υποστήριξης της ΜΙΟ στην Ελλάδα. Είπαν ότι το πρόβλημα αυτό (Θυμίζω: Χάνεται η σύνδεση του ΜΙΟ P550 με το PC μέσω του Active Sync μετά από κάποιο διάστημα που είσαι συνδεδεμένος) είναι γνωστό και λύνεται ως εξής:

 

1. Hard Reset (με τον γνωστό τρόπο, δηλ. κρατώντας πατημένο πάνω το Joystick και ανοίγοντας το PDA από το ON στην βάση του). Αν δεν πιάσει και αυτό τότε:

 

2. Με "ταξιδάκι" (όπως είπαν κατά λέξη) του μηχανήματος στα κεντρικά στο Βέλγιο για επισκευή μέσω του εδώ αντιπροσώπου.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Σήμερα πήρα ένα p550 και απο πρώτες εντυπώσεις ειμαι λίγο μπερδεμένος..

Anyway, το πρόβλημα μου είναι το εξής:

Έχω μια κάρτα 1GB SanDisc micro sd+adapter που την κάνει sd.Την είχα για το κινητό μου. Τώρα που την έβαλα στο 550 δεν την αναγνωρίζει..

Γιατι??? Σίγουρα φταίει ο ανταπτορας..Ξέρει κανείς αν μπορώνα βρώ σκέτο ανταπτοτρα?

Ακούω προτάσεις...

Αν χρειαστεί να αλλάξω κάρτα, ποια προτείνετε?

Ευχαριστω...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα!

Πριν 3 μέρες απέκτησα το Mio P350 κυρίως για να το χρησιμοποιήσω σαν GPS.

Είμαι όμως παντελώς άσχετος από Pocket PC & θα ήθελα τη βοήθειά σας.

Που βρίσκεται η ένταση του ήχου?

Redmi Note 8T
Link to comment
Share on other sites

Kalispera, exw edw kai 2 mines to P550 kai epeidi exw aplo modem gia tin dsl kai oxi router apofasisa simera na parw mia karta pci gia na kanw diktio mesw wifi.

Exw ftia3ei sindesi klp kai to pda kai to desktop mou anagnwrizoun to diktio.

To provlima mou einai oti enw einai energopoiimeno to wifi kai ola deixnoun ok,den exw internet sto pda.

Episis sto programma parakolouthisis diktiou tis kartas pci den anagnwrizei ip gia to pda kai mou exei to e3is -.-.-.-

Mporei kapoios na mou pei ti exw kanei lathos?

Efxaristw ek twn proterwn.

otan sundeeis to usb xoris to wifi exeis internet? an nai dokimase na kaneis remove th karta k re-insert. (emena kapoies fores blepei internet mono apo wifi k oxi apo usb), an oxi tote mporei na ftaiei to firewall, ta settings ths kartas ti lene?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος ενος Mio P550(1 μήνας) και μέχρι πριν 2 μέρες όλα πηγαίναν ρολόι, μέχρι που ξαφνικά χωρίς κανέναν ιδιαίτερο λόγο το Ρ550 στην προσπάθεια να ανοίξει, κολλάει στην αρχική οθόνη (που γράφει Μιο Ρ550 κλπ.). Δοκίμασα να το κάνω Hard Reset με όλους τους τρόπους που περιγράφονατι στα διάφορα forum αλλα τζίφος. Έχετε καμμία ιδέα για το πως να καταφέρω να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση? Ευχαριστώ προκαταβολικά για το ενδιαφέρον σας :)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..

Σήμερα πήρα ένα p550 και απο πρώτες εντυπώσεις ειμαι λίγο μπερδεμένος..

Anyway, το πρόβλημα μου είναι το εξής:

Έχω μια κάρτα 1GB SanDisc micro sd+adapter που την κάνει sd.Την είχα για το κινητό μου. Τώρα που την έβαλα στο 550 δεν την αναγνωρίζει..

Γιατι??? Σίγουρα φταίει ο ανταπτορας..Ξέρει κανείς αν μπορώνα βρώ σκέτο ανταπτοτρα?

Ακούω προτάσεις...

Αν χρειαστεί να αλλάξω κάρτα, ποια προτείνετε?

Ευχαριστω...

http://www.eshop.gr/show_per.phtml?id=PER.554453

sthn arxh den hmoun polu sigouros gia auth alla paei sfaira. teleia gia ta lefta ths

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους. Είμαι κάτοχος ενος Mio P550(1 μήνας) και μέχρι πριν 2 μέρες όλα πηγαίναν ρολόι, μέχρι που ξαφνικά χωρίς κανέναν ιδιαίτερο λόγο το Ρ550 στην προσπάθεια να ανοίξει, κολλάει στην αρχική οθόνη (που γράφει Μιο Ρ550 κλπ.). Δοκίμασα να το κάνω Hard Reset με όλους τους τρόπους που περιγράφονατι στα διάφορα forum αλλα τζίφος. Έχετε καμμία ιδέα για το πως να καταφέρω να το επαναφέρω στην αρχική του κατάσταση? Ευχαριστώ προκαταβολικά για το ενδιαφέρον σας :)

balto sto off gia deka lepta. meta sto on k krata to joystic pano mexri na allaksei screen

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...