Jump to content

Ερωτήσεις για τη φορητότητα


ael1964
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ayto sigoura einai paranomo. Gia na pas stin TIM h opou allou theleis, kaleis to tmima foritotitas tis etairias pou thes na pas, kai

i) ean eisoun anonymos stin VODA tous dineis mono ton arithmo tis kartas sou, alla ii) ean eisoun eponymos dineis ta stoixeia pou eixes dwsei stin VODA.

Esy proswpika den tha ertheis katholou se epikoinwnia me tin VODA, h etairia pou tha einai o neos parohos sou (h TIM se auti tin periptwsi) tha kanei oli tin douleia.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
Aρα αυτό που λέει η angelina_22 παραπάνω δεν ισχύει;

Κι ομως εχει συμβει!!!!!!!Οσο χαζο και αν ακουγεται σε καποια φιλη μου που ηθελε να μετατρεψει το cu σε f2g!:) Βεβαια δεν ξερω αν ειναι νομιμο ή παρανομο αυτο απλα αναφερω το περιστατικο!!!!:D

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις δηλ. δώσει τα στοιχεία σου, χρειάζεται να τα δώσεις για να γίνει η φοητότητα; Και άμα δεν θέλεις; Αφού με το σειριακό αριθμό της sim γίνεται μια χαρά η δουλειά σου! Θα μπορούσαν να ακολουθούν αυτή τη διαδικασία που είναι και η πιο απλή. Μάλλον όμως η κλίκα έχει συμφωνήσει να σου δυσκολεύει τη ζωή όσο μπορεί μήπως και τελικά αλλάξεις γνώμη !!!

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέω πως είναι χαζό. Άμα έχεις στα χέρια σου τη sim και δεν έχεις δώσει στοιχεία, η φορητότητα γίνεται με αναγνωριστικό το σειριακό αριθμό της κάρτας. Θα μπορούσε να είναι αυτή η διαδικασία που ακολουθούν είτε για επώνυμα είτε για ανώνυμα καρτοκινητά...

"Διαφωνώ με αυτό που λες, αλλά θα υπερασπιστώ μέχρι θανάτου το δικαίωμά σου να το λες."

Βολταίρος

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν έχω δώσει στοιχεία στη vodafone για το καρτοκινητό.

Ομως για να δώσουν τον αριθμό στην τιμ (φορητότητα) δεν το κάνουν αν δεν πάω με ταυτότητα σε κατάστημα vodafone να δηλώσω πρώτα τα στοιχεία μου...

Link to comment
Share on other sites

Το θέμα είναι ότι δεν έχω δώσει στοιχεία στη vodafone για το καρτοκινητό.

Ομως για να δώσουν τον αριθμό στην τιμ (φορητότητα) δεν το κάνουν αν δεν πάω με ταυτότητα σε κατάστημα vodafone να δηλώσω πρώτα τα στοιχεία μου...

Αυτο ακριβως ελεγα και εγω παραπανω,με λιγα λογια η vodafone πριν δωσει ενα νουμερο σε αλλη εταιρεια πρεπει να καταχωρηθουν στοιχεια.

Κανονικα αυτο που ισχυει για ολες τις εταιριες ειναι πως αν ενα νουμερο ειναι ανωνυμο καρτοκινητο στην αλλη εταιρια παει σαν ανωνυμο καρτοκινητο,αν ειναι επωνυμο παει επωνυμο, τα στοιχεια για να προχωρησει η φορητοτητα πρεπει να ειναι ακριβως τα ιδια αλλιως τα απορριπτουν.

Δηλαδη σε δουλεια να βρισκομαστε....:)

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Auto pou lete eimai SIGOUROS oti den isxuei! An eisoun stin VODA anonymos tote boreis na pas opou theleis na kaneis aitisi foritotitas (COSMO, TIM, Q) dinontas mono ton arithmo tis kartas sou, wste na parameineis anonymos, kai hwreis na ertheis se kamia epafi me tin VODA. Den exoun dikaiwma na se paroun tel apo tin VODA kai na sou zitisoun ta stoixeia sou kai oute h VODA na sou aporipsei tin aitisi.
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι συνδρομητης συμβολαιου ΤΙΜ πολλα χρονια με μεσους μηνιαιους λογ/σμους ευρω 150, εαν τους παρω τηλεφ.και τους πω οτι θελω να μεταφερθω σε αλλο δικτυο θα συγκινηθουν? θα προσφερουν τιποτα ωστε να μην παω αλλου? παλια ειχα ακουσει οτι εδιναν καποιους μηνες χωρις παγιο.
Link to comment
Share on other sites

Με τις ευχές τους θα σε παροτρύνουν!

Can't get enough

Can't give it up

When you're telling me those white lies

Champagne

It's getting rough and I wanna know if I'm addicted to your white lies in vain...

Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι συνδρομητης συμβολαιου ΤΙΜ πολλα χρονια με μεσους μηνιαιους λογ/σμους ευρω 150, εαν τους παρω τηλεφ.και τους πω οτι θελω να μεταφερθω σε αλλο δικτυο θα συγκινηθουν? θα προσφερουν τιποτα ωστε να μην παω αλλου? παλια ειχα ακουσει οτι εδιναν καποιους μηνες χωρις παγιο.

 

Παιρνουν συνηθως σε αυτους που κανουν αιτηση διακοπης και προσπαθουν με καποια μειωμενα παγια που τους προσφερουν να τους κρατησουν στο δικτυο τους.Εσυ μηπως πρεπει να κανεις καμια αλλαγη πακετου γιατι πληρωνεις τοσα πολλα!!!!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

παιδια ειμαι συνδρομητης συμβολαιου ΤΙΜ πολλα χρονια με μεσους μηνιαιους λογ/σμους ευρω 150, εαν τους παρω τηλεφ.και τους πω οτι θελω να μεταφερθω σε αλλο δικτυο θα συγκινηθουν? θα προσφερουν τιποτα ωστε να μην παω αλλου? παλια ειχα ακουσει οτι εδιναν καποιους μηνες χωρις παγιο.

 

Και γω στην tim είμαι αλλα με μηνιαίους 30-40 Ευρώ, τα τελευταία 3 χρόνια.

Και στο κατάστημα αλλά και σε τηλεφωνική επικοινωνία μαζί τους σήμερα πρωϊ προσπαθούσαν να με πείσουν να μείνω λέγοντάς μου απλά οτι έχω χαμηλό πάγιο.

Τους είπα οτι όλη οι οικογένεια μου και της γυναίκας μου έχουν cosmote και μου λέγανε οτι μπορώ να τους φέρω όλους (10 άτομα) στην tim. (αμέ! εύκολο το 'χεις μανταμ? να δίνανε προμήθεια θα το σκεφτόμουν)

μην το ψάχνεις, εσύ το 'χεις
Link to comment
Share on other sites

καλα μπορειτε να μου πειτε τι προσφερει η ΤΙΜ στους καλους πελατες?

Εκπτωσεις ανταποδοσης στους εταιρικους,

avantage στα ατομικα συμβολαια,

επιδοτησεις καθε χρονο.Αυτα μου ερχονται τωρα στο μυαλο!

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γεια σας θα ηθελα να μου πειτε τι πρεπει να κανω για να αλλαξω δικτυο κρατοντας το ιδιο νουμερο.Ποσο καιρο διαρκει η διαδικασα κ ποσο κοστιζει;Ειναι καρτοκινητο Vodafone σε καρτοκινητο TIM:cool:

Eυχαριστω πολυ:)

Yπάρχουν άνθρωποι που καταλαβαίνουν...άνθρωποι που δεν καταλαβαίνουν...άνθρωποι που καταλαβαίνουν ότι δεν κατάλαβαν...και άνθρωποι που δεν θα καταλάβουν ποτέ!!!
Link to comment
Share on other sites

γυρω στις 15-20 μερες και εχει κοστος 17+φπα.

 

βεβαια μπορεις να δεις τον πινακα περιεχομενων

και συγκεκριμενα για τις φορητοτητες! :)

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

Kαλεις το 13893 δινεις τα στοιχεια σου και τον αριθμο σου,μετα απο λιγες μερες σε καλουν για να σου πουν την ημερομηνια ενεργοποιησης της νεας σιμ,η διαδικασια μεταφορας διαρκει 15-20 μερες,τη νεα σιμ θα την παραλαβεις με courrier δυο μερες πριν την ενεργοποιηση (βεβαια αυτο εξαρταται απο την ΤΙΜ και θα ειδοποιηθεις τηλεφωνικα απο την εταιρια courrier) ;)
Link to comment
Share on other sites

οχι βρε!

απο αλλου να παει στην τιμ μπορει να παει και σε καταστημα να του πουνε ακριβως.

επειτα αν ειναι μακρια και δεν υπαρχει καταστημα καλει 13846

Never Give Up:!:

Join friend!

Link to comment
Share on other sites

οχι βρε!

απο αλλου να παει στην τιμ μπορει να παει και σε καταστημα να του πουνε ακριβως.

επειτα αν ειναι μακρια και δεν υπαρχει καταστημα καλει 13846

 

A ναι λαθος το 13846 καλεις :O

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω ένα καρτοκινητό CU της VODAFONE.

Θέλω να κρατήσω το νούμερο που έχω 694κλπ της VODAFONE και να μεταφερθώ στο πρόγραμμα free2go της ΤΙΜ ώστε να έχω άλλα προνόμια...:happy:

 

Γίνεται; Και να ναι υπάρχει κάποιο κόστος;

:)
Link to comment
Share on other sites

Έγινε συνένωση των θεμάτων της Roserouge και του gagarin.
http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα

 

Έχω ένα καρτοκινητό CU της VODAFONE.

Θέλω να κρατήσω το νούμερο που έχω 694κλπ της VODAFONE και να μεταφερθώ στο πρόγραμμα free2go της ΤΙΜ ώστε να έχω άλλα προνόμια...:happy:

 

Γίνεται; Και να ναι υπάρχει κάποιο κόστος;

 

Βεβαια γινεται θα πας σε ενα καταστημα της ΤΙΜ θα δωσεις νουμερο αριθμο καρτας sim τα στοιχεια σου αν τα εχεις δηλωμενα και σε 20 μερες περιπου θα εισαι στη ΤΙΜ. Θα σου κοστισει 20 euro περιπου το κοστος φορητοτητας:)

http://www.fdsoftware.it/mairi/images/Gif/G_Fatina_che_scompare_R.gif
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...